Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589739#p589739:d3jsdkzj je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Dec 19, 2018 10:07 pm[/url]":d3jsdkzj]- Uverenje da kupac ne poseduje nepokretnost na dan 1.7.2016 za svako mesto gde ste bili pijavljeni. Tipa ako ste nekad ziveli u Smederevu onda potvrda treba iz Smedereva i na primer Beograda ako ste sa prijavljeni,

Gde ovo moze da se izvadi za sve opstine?

Taj dokument moze da se izvadi za teritoriju celog grada Beograda u bilo kojoj Bg. opstini. Za ostale opstine i gradove na teritoriji Srbije mora se ici u njihove opstine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589447#p589447:1vonsq01 je napisao(la):
Mareni » Tue Dec 18, 2018 6:22 pm[/url]":1vonsq01]Zdravo Boby,

Ja sam podneo zahtev oko 20i nekog novembra i jos uvek cekam povrat, nadam se da ce uskoro :(

Sto se tice povrata ja sam uradio sledece:
Popunio zahtev za povracaj PDV-a RFN gde sam naveo seme i jos jednu osobu sa koji isto vracam PDV,
- Popunio IKPS obrazac i tu takodje naveo osobu za koji vracam PDV,
- Fotokopija resenja odobrenja za izgradnju objekta - izdaje west
- Ugovor o kupoprodaji overen kod notara sto je negde oko 5000 din!,
- racun da je placen stan u celosti sa PDV-om - izdaje investitor,
- Dokaz da je isplacen novac iz banke u celosti (ako ste kreditni kupam) - izdaje banka,
- Izvod iz maticne rodjenih i drzavaljnstvo,
- Kopija LK iscitana i overena kod notara,
- Uverenje o kretanju prebivalista - Ljermontova ulica,
- Uverenje da kupac ne poseduje nepokretnost na dan 1.7.2016 za svako mesto gde ste bili pijavljeni. Tipa ako ste nekad ziveli u Smederevu onda potvrda treba iz Smedereva i na primer Beograda ako ste sa prijavljeni,
- Kopija tekuceg racuna (sa obe strane da se vidi broj racuna),

Za dodatno lice za koje se vraca PDV:
- Izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo,
- Kopitaja LK overena kod notara,
- Uverenje o prebivalistu,
- Uverenje da kupac ne podeduje imovinu na svoje ime (izdaje poresko odeljenje) potrebno je za svaki grad gde ste bili pijavljeni, ako u istoriji pribivalista pise vise gradova onda je potrebno iz svakog grada dokaz.

Sve moras sam da prikupis i da predas u opstini Rakovica na drugom spratu, mislim da je kancelarije 201/202.Kad oni provere i kazu da je dobro odna nosim u prizamlje da se zavede i tu dobijes jedan papir kao potvrdu i onda cekas :)

Mareni,

Hvala puno na informaciji.
Nadao sam se da ce za dodatna lica da traže po službenoj dužnosti, al ne... U ovoj našoj zamlji sve moraš na tacnu da im doneseš, pa se čovek pita za šta uopšte oni primaju platu kad ja skoro sve odradim.

Što se tiče datuma zar nije 1.7.2006?
 
U pravu si, 2006, obicno kad napisem poruku retko kad proveravam da li sam omasio neko slovo :)

Kad bude menjali prebivaliste na novu adresu, potrebno je poneti ugovor, LK, dokaz o kucnim broju i popuniti zahtev odjava/prijava koja moze da se nadje kod njih i da se plati u prizemlju.
Zahtev se podnosi u Ljermontovoj na prvom spratu.

Gospodja koja je tad radila nije umela da razume ugovor pa se opasno iznervirala.U jednom trenutnu sam pomislio da ce da mi vrati papire i da kaze ne valja ugovor :)
Na kraju sam morao da joj objasnim gde u ugovoru pise broj stana.
Cisto da se pripremite :)
 
A sta je ona konstrukcija oko psotaskih sanducica u L3? cemu ono sluzi a nije ni zavrseno... minus 2 za drugi sprat ostade u liftu izgleda za stalno..
a kocke na plocniku izmedju zgrada su krenula da se klimaju i ispadaju.. ili nisu lepo slozene ili silni ulasci autima na plocnik su doprineli tome...
 
Ako je na onom mestu gde stalno parkiraju onda je od auta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590575#p590575:mqtrclzw je napisao(la):
New_place » Sun Dec 23, 2018 4:35 pm[/url]":mqtrclzw]A sta je ona konstrukcija oko psotaskih sanducica u L3? cemu ono sluzi a nije ni zavrseno... minus 2 za drugi sprat ostade u liftu izgleda za stalno..
a kocke na plocniku izmedju zgrada su krenula da se klimaju i ispadaju.. ili nisu lepo slozene ili silni ulasci autima na plocnik su doprineli tome...

Na tom gipasnom zidu oko sandučića treba da ide tamnobraon pločice koje su postavljene i oko vrata lifta.

A naravno da su kola i kombiji razbucali ploče. A tek će kad se bude useljavala L1 i L2. A morace da se postave stubici jer se nesto plasim da ce i nabavka za lokale ici preko dvorista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590406#p590406:302kv4el je napisao(la):
Mareni » Sat Dec 22, 2018 8:49 pm[/url]":302kv4el]U pravu si, 2006, obicno kad napisem poruku retko kad proveravam da li sam omasio neko slovo :)

Kad bude menjali prebivaliste na novu adresu, potrebno je poneti ugovor, LK, dokaz o kucnim broju i popuniti zahtev odjava/prijava koja moze da se nadje kod njih i da se plati u prizemlju.
Zahtev se podnosi u Ljermontovoj na prvom spratu.

Gospodja koja je tad radila nije umela da razume ugovor pa se opasno iznervirala.U jednom trenutnu sam pomislio da ce da mi vrati papire i da kaze ne valja ugovor :)
Na kraju sam morao da joj objasnim gde u ugovoru pise broj stana.
Cisto da se pripremite :)

Oko ovoga nisam imao problema. Odradio promenu adrese u MUP Vozdovac (u pola 8 ujutru nema nikakve gužve), i samo otisao do Ljermontove i podigao potvrdu o prebivalistu.

Mareni, ima li nekog roka do kada mora da se podnese zahtev za povrat PDV-a?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590905#p590905:2i8yeifo je napisao(la):
Mareni » Mon Dec 24, 2018 10:26 pm[/url]":2i8yeifo]Pocelo je od danas spustanje rolo vrata.
file.php

Videh ovo kad su testirali u nedelju.
Inače kad se spustaju ova vrata i ko to radi?
 
Inače kad se spustaju ova vrata i ko to radi?
Ne znam :) Mozda su programirana da se sama spustaju tipa od 22h.

Mareni, ima li nekog roka do kada mora da se podnese zahtev za povrat PDV-a?
Iskreno ne znam, ja jos nisam podneo poresku prijavu, moracu do kraja godine da zavrsim to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591087#p591087:l5lvetb0 je napisao(la):
Mareni » Tue Dec 25, 2018 5:59 pm[/url]":l5lvetb0]
Mareni, ima li nekog roka do kada mora da se podnese zahtev za povrat PDV-a?
Iskreno ne znam, ja jos nisam podneo poresku prijavu, moracu do kraja godine da zavrsim to.

Upravo me to zanimalo. Da li postoji zakonski rok da mora do kraja godine?

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591291#p591291:1ajgraxq je napisao(la):
boby07 » Sre Dec 26, 2018 12:14 pm[/url]":1ajgraxq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591087#p591087:1ajgraxq je napisao(la):
Mareni » Tue Dec 25, 2018 5:59 pm[/url]":1ajgraxq]
Mareni, ima li nekog roka do kada mora da se podnese zahtev za povrat PDV-a?
Iskreno ne znam, ja jos nisam podneo poresku prijavu, moracu do kraja godine da zavrsim to.

Upravo me to zanimalo. Da li postoji zakonski rok da mora do kraja godine?

Pozdrav

Ne postoji nikakav rok.
 
Odogovor koji sam dobio od Poreske uprave da li može PU da pribavlja izvod iz matične knjige i državljanstvo, kao i da li postoji rok za podnošenje prijave:

Како је ОБЈАШЊЕЊЕ у вези права на рефундацију ПДВ купцу првог стана
Број:413-00-1011/2007-04 од11.07.2007.године постављено на сајт Пореске
управе пре 08.06.2016. године, (односно пре ступања на снагу одредаба
Закона о општем управном поступку које се односе на размену података о
чињеницама о којима се води службена евиденција) за одређене доказе о
којима се води службена евиденција у другим органима наведено је да их
доставља сам порески обвезник.
Пореска управа је дужна да по службеној дужности врши увид у податке о
чињеницама неопходним за одлучивање о којима се води службена
евиденција, да их прибавља и обрађује, а ако службену евиденцију води
други државни орган (нпр. извод из матичне књиге рођених, уверење о
држављанству и др.) ПУ ће хитно да затражи податке, а замољени орган да
уступи податке у року од 15 дана.
Странка има право да и сама прибави податке о чињеницама о којима се
води службена евиденција када је то неопходно за одлучивање у поступку
који се покреће по захтеву странке, ако се ради о личним подацима и ако
постоји изричита изјава странке дата у писаној форми. С тим што, може
изјавити да ће прибавити само поједине (не све) личне податке, у ком
случају и даље постоји обавеза ПУ да прикупи податке који недостају, а
нису обухваћени изручитом изјавом странке.
У складу са новим законским одредбама не постоји обавеза да се
документа која Пореска управа може прибавити службеним путем
(извод из матичне књиге рођених, уверење о држављанству, доказ о
пребивалиштву и сл.), подносе надлежном пореском органу.
За прибављање наведене документације у својству купца првог стана
можете дати изјаву у писаној форми да сте сагласни да Пореска управа
уместо вас може прибавити наведену документацију.
Такође, можете изјавити да ћете прибавити само поједину документацију,
у ком случају и даље постоји обавеза Пореске управе да прикупи податке
који недостају, а који нису обухваћени вашом изричитом изјавом.
Наведену Изјаву - Образац 1, можете пронаћи на сајту Пореске управе, на
адреси www.purs.gov.rs, део: Физичка лица/Пореске пријаве и обрасци.
На интернет страни Пореске управе, на адреси www.purs.gov.rs, у пољу
Физичка лица - ПДВ- ОБјашњења можете пронаћи и преузети Објашњење
у вези права на рефундацију ПДВ купцу првог стана.
На истом сајту имате и Правилник о поступку остваривања права на
повраћај ПДВ и о поступку рефакције и рефундације ПДВ.
Kупац првог стана, тј. физичко лице, пунолетни држављанин Републике,
са пребивалиштем на територији Републике, који купује први стан, може
да оствари рефундацију ПДВ по основу куповине првог стана, на основу
поднетог захтева, а под условима и на начин прописаним Законом и
Правилником, при чему напомињемо, да рок за подношење захтева за
рефундацију ПДВ није ограничен овим прописима.

Ukratko ne mora se pribavljati izvod iz matične knjige niti državljanstvo. Dovoljno je potpisati sledeći dokument http://www.purs.gov.rs/sw4i/download/files/cms/attach?id=3963.

Rok za podnošenje prijave ne postoji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592053#p592053:1kb02usm je napisao(la):
Mareni » Sub Dec 29, 2018 11:13 am[/url]":1kb02usm]Zeljno iscekujem stubice...
Nestasica na trzistu, sve zalihe pokupila Gradjevinska direkcija Srbije za potrebe ZK...
 
Free parking.. jos kad se procuje ima svi okolo da parkiraju i koji idu do pradavnice ili rade tu negde ili stanari drugih zgrada.. taman sve ima, ususkano, sigurno, osvetljeno...:)
 
Komsije, kakvo vam je grejanje, koliko stepeni imate u stanu?
Jel vam radi i grejanje i posle 22h, s obzirom da toplana sad pusta grejanje 24h?
 
Ljudi sta je ovo za odrzavanje zgrade?
jeste li videli cene kakve su...?
strasno stvarno
najejftinija opcija za npr stan od 50 kvadrata je 1200 dinara mesecno, a ona koju ce podrazumevati ako se ne izjasnimo za 50 kvadrata kao najskuplja iznosi cak skoro 2300 dinara svaki mesec....
sta li toliko kosta u novoj zgradi da se odrzava i pčlaca toliko svaki mesec?

a da ne kazem da -2 na liftu ne mogu da srede, popucale ploce ili ono nezavrseno oko sanducica
 
Koliko se od toga odvaja za investicjono odrzavanje koliko za tekuce koliko za ciscenje ostale stavke ...
 
Evo diretkore pa proceni jel skupo ili ne.
HvKB9pC.png



Ja jedva cekam da vidim te osobe koji ce cistiti 5x u 7 dana zajednicki prostor.
 
Pa neke stavke su pretjerane tipa to ciscenje 5x nedeljno sto je previse pa DDD usluge idu jednom godisnje i radi ih grad imate 6 liftova u ulazu to mi mnogo nesto svaki mora da ima atest jednom godisnje to kosta zavisnosti od firme koja radi i koliki lift a neki minimum je 150€
61 hidrant po hidrantu x 2500 din 94 PP aparata 2000 din to bi bilo na svakih 6 mjeseci
Ove druge stavke treba provjeriti prije svega treba provjeriti hoce li se sve i odrzavati
Takodje koliko je odredjeno za investicjono odrzavanje sto ostaje na racunu stambene zajednice za fond da se akumuliraju sredstva ...obicno ostavi se od 5 do 8 c po kvadratu ....
Ponuda je u odnosu na druge komplekse mislim jedna od jeftinijih
Pritom prve dvije godine svi uredjaji u zgradi su u garanciji ...Mozete vidjeti temu belvil oko odrzavanja i cijena se dosta pisalo ...
 
a koja je uloga da se placa jedan covek na ceo kompleks od 4 zgrade da tu bude 24h.. za sta on sluzi.. kao obezbedjenje 4 zgrade? ili kao domar? sta je onda upravnik...
bezveze je placati to
 
Vjerovatno preko video nadzora zove hitne sluzbe po potrebi itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595229#p595229:6684jzrx je napisao(la):
Mareni » Pon Jan 14, 2019 11:27 pm[/url]":6684jzrx]Komsije, kakvo vam je grejanje, koliko stepeni imate u stanu?
Jel vam radi i grejanje i posle 22h, s obzirom da toplana sad pusta grejanje 24h?

Kao da se nesto dogodilo nakon bozicnih praznika sa grejanjem...jer smo pre toga konstantno imali u stanu 23 podeseno na termoregulatoru i sistem je to dostiza i gasio se...a sada se isti muci po ceo dan da dosegne tu temperaturu. Nije hladno ali definitivno ima neke razlike...
 
Vrh