Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

To je onda odlično.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moze da bude da je to ulaz is stepe, samo mi nesto uzak taj tunel, ne znam dal je predvidjen samo za ulaz ili i ulaz i izlaz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487750#p487750:gdst66wc je napisao(la):
Гага » Sun Oct 29, 2017 12:42 am[/url]":gdst66wc]Слика од 25.октобра 2017., снимљено од семафора у Симе Милошевића


file.php

Mala ispravka. Ulica je Save Maškovića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485249#p485249:17rddxac je napisao(la):
djwibe » Mon Oct 16, 2017 8:10 am[/url]":17rddxac]
nikolas27":17rddxac je napisao(la):
EDIT: Ne vidim na zvaničnom sajtu informaciju o fasadi. Da li neko ima više detalja? Šta stoji u kupoprodajnom ugovoru za stavku održavanje?
Sto se odrrzavanja tice u ugovoru stoji da se slazez da prodavac ima prava da potpise sa nekom firmom ugovor za odrzavanje na godinu dana sto se uzima kao dovoljno vremensko razdoblje da se organizuje skupstina stanara koja ce imati nakon godine prava da raskida i sklapa ugovore po zelji.

Za fasadu cu pitati pre potpisivanja ugovora...kao i detaljnije oko krova...hidroizolacije i mozda jos necega sto mi padne na pamet a nemam dovoljno informacija.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Za fasadu još nisu usvojena konačna rešenja za pojedine detalje (ono što sam u projektu video ide kamena vuna).

Slojevi ravnog krova na sledećoj slici:


Lamela 2 počinje sa gradnjom u narednih 15ak dana. Po rečima investitora žele da odrade što više grubih zanatskih radova do useljenja stanara u lamele 3 i 4, kako isti ne bi imali neke neprijatnosti. Prodaja L2 počinje do kraja novembra uz korekciju cena na više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488014#p488014:p45kgojv je napisao(la):
srdjanprpa » Mon Oct 30, 2017 9:02 am[/url]":p45kgojv]Moze da bude da je to ulaz is stepe, samo mi nesto uzak taj tunel, ne znam dal je predvidjen samo za ulaz ili i ulaz i izlaz.

Deluje maleno. Pomislio sam zato što je neko stavio u prethodnim postovima da postoji mogućnost izgradnje ulaza u garažu iz naselja Stepa.
 
boby07":1akxqg11 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488014#p488014 je napisao(la):
srdjanprpa » Mon Oct 30, 2017 9:02 am[/url]":1akxqg11]Moze da bude da je to ulaz is stepe, samo mi nesto uzak taj tunel, ne znam dal je predvidjen samo za ulaz ili i ulaz i izlaz.

Deluje maleno. Pomislio sam zato što je neko stavio u prethodnim postovima da postoji mogućnost izgradnje ulaza u garažu iz naselja Stepa.
Nije da postoji...vec ce biti ulaz iz saobracjnice koja ide od kruznog toka na ulazu u stepu. Takodje ce tu biti i ulaz za skodin salon

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488260#p488260:2ad6c7zp je napisao(la):
djwibe » Uto Okt 31, 2017 11:00 am[/url]":2ad6c7zp]
Nije da postoji...vec ce biti ulaz iz saobracjnice koja ide od kruznog toka na ulazu u stepu. Takodje ce tu biti i ulaz za skodin salon

Da slucajno nemas plan te saobracajnice?

Ako je tako, smanjice dobar deo one zelene povrsine koja je ispred zgrade ili ti ispred salona.
 
srdjanprpa":1w612egj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488260#p488260 je napisao(la):
djwibe » Uto Okt 31, 2017 11:00 am[/url]":1w612egj]
Nije da postoji...vec ce biti ulaz iz saobracjnice koja ide od kruznog toka na ulazu u stepu. Takodje ce tu biti i ulaz za skodin salon

Da slucajno nemas plan te saobracajnice?

Ako je tako, smanjice dobar deo one zelene povrsine koja je ispred zgrade ili ti ispred salona.
Natalost nemam, ali sam ga video kada sam bio na pregovorima.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Kuhinje su nedopustivo male. U stanu od gotovo 70 m2 kuhinja nema ni 4m2. Mislio sam da mozda razmotrim, ali posle danasnje potvrde informacije o kuhinji, tesko.
 
To ti je danas neki standard za otvorenu kuhinju. Meni je bzv kad stave ogromnu terasu. U CG imaš stan od 60 kvadrata gde je terasa 15.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
To samo govori koliko su danasnje novogradnje losije generalno, gledam sve trenutno aktuelne projekte i nigde nema prave kuhinje. U vecini nema ni ulaznog predsoblja, vec sa vrata naletis na otvorenu kuhinju, meni je to neprihvatljivo. Sto se tice terasa, u starim zgradama se one nisu knjizile i ne ulaze u kvadraturu stana na papiru, a sada se naplacuju po punoj ceni kao i korisna povrsina.
Takodje, trosobni stan ovde u Panorami ima veliku spavacu sobu odmah do lifta :?
 
Jbg. Svemu cete naci zamerke. Nista nije idealno...pa ni starogradnja a narocito sto je znaju ceniti mnogo vise od realne vrednosti...narocito kada su lokacije kao sto je ova u pitanju.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ja kad vidim dnevnu sobu i trpezariju kako u istoj prostoriji pritisak mi raste, jos ako ne postoji mogucnost da se pegradi to nebi kupio ni po ceni od 500 evra/kv. Sve ostalo mogu da svarim ali ovo nikako.
 
Moje mišljenje je potpuno suprotno, ja volim da vidim otvorenu kuhinju i dobar aspirator bez obzira na veličinu stana. Ako je veliki stan to verovatno znači da onaj kome smeta povremeni zvuk i miris može da se skloni van dnevne sobe/trpezarije/kuhinje, a ako je mali stan - pa štedi se prostor i dobija se utisak većeg prostora. Upotrebna vrednost takve kuhinje se onda značajno povećava - možeš spremati nešto i pritom komunicirati sa ukućanima i gledati TV u isto vreme. Taj princip nije stran ni starogradnjama (ja sam bar odrastao u takvom stanu).
 
@nikolas...lepo si to rekao...
Da dodam jos da kuca u kojoj nema domacinskih mirisa i nije kuca...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Da, da...
Narocito je lepo kada se sprema nesto gde se koristi mnogo sudova i pribora, pa cela kuhinja od cak 4m2 zatrpana, a gosti imaju lep pogled na istu :D
Mozda bi bilo dobro ukinuti i spavace sobe, jer dok popodne odmarate, nije neophodno da se otudjujete od supruge koja gleda seriju, deteta koje vozi NFS ;) :D

Dobro, ukusi su razliciti a navike su cudo .

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Navike su čudo, to je tačno. Nema potrebe za poredjenjem sa spavaćim sobama, ne vidim poentu. Zasebna soba služi za odmor/učenje/rad i tu je potrebna izolacija. Dnevna soba/trpezarija imaju potpuno drugu ulogu. Pretpostavljam da laki72 ne koristi kuhinju i da mu nije problem kad mu se supruga otuđi u istoj? Šta gospođa lakica72 misli o tome? :)
 
Verujem da nisi pojeo obroka koliko ih je laki72 spremio.
Salu na stranu, bas zato sto mi ne smeta (naprotiv zadovoljstvo mi je baviti se kuhinjskim egzibicijama) i govorim da je suludo sto u vecim stanovima ne postoje kuhinje normalne kvadrature.

U malim stanovima, jasno je da je to kompromis, da bi vise prostora ostalo za prvenstveno dnevni boravak, ali u stanu od 60-70 i vise kvadrata, kuhinja mora biti prostranija od navedenih 2×2.

P.S
Sporet+frizider+dupla sudopera...
A sta za ostalo? ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zanimljiva diskusija :)
Ako pogledate 3D rendere skupljih novogradnji koje su aktuelne, uglavnom nema frizidera. Jednostavno nemaju gde da ga stave a da ne naruse taj fensi izgled koji se obecava.
 
Posto sam kupac u panorami vozdovac, lepo mi je receno da pregradni zidovi mogu da se pomeraju, tako da ne vidim problem da se zahteva veca kuhinja a i da se kuhinja zatvori ako zelite da bude zatvorena.

Meni ove dimenzije sasvim odgovaraju, mogu da postavim sve sto mi treba a i volim da mi je kuhinja poluotvorena kao sto je ova sa sankom, mogu da spremam klopu i da pricam sa ljudima koji su mi u stanu a ne da se zatvorim u kuhinju i da mi niko ne vidi nekih pola sata, sat dok ne spremim klopu.


@darkot jel pricas za panoramu ili ... ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489448#p489448:1w3l2zg5 je napisao(la):
srdjanprpa » Sub Nov 04, 2017 5:13 pm[/url]":1w3l2zg5]
@darkot jel pricas za panoramu ili ... ?
Ne, jer na sajtu panorame nema puno rendera enterijera, mislio sam konkretno na VK i CG :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489440#p489440:39mfef01 je napisao(la):
laki72 » Sub Nov 04, 2017 4:18 pm[/url]":39mfef01]Verujem da nisi pojeo obroka koliko ih je laki72 spremio.
Salu na stranu, bas zato sto mi ne smeta (naprotiv zadovoljstvo mi je baviti se kuhinjskim egzibicijama) i govorim da je suludo sto u vecim stanovima ne postoje kuhinje normalne kvadrature.

E pa onda su definitivno drugačije navike i ukusi. I ja volim da spremam u kuhinji, em pomognem supruzi em se odvojim od računara...

darkot":39mfef01 je napisao(la):
Zanimljiva diskusija :)
Ako pogledate 3D rendere skupljih novogradnji koje su aktuelne, uglavnom nema frizidera. Jednostavno nemaju gde da ga stave a da ne naruse taj fensi izgled koji se obecava.

Ima, bar tamo gde sam ja gledao i kupio. Evo i saveta kupcima - da traže da imaju izvedenu vodu na mestu gde je predviđen frižider. Hladna voda i ledomat u sklopu frižidera je must-have u malim kuhinjama (i mesto za filter tu negde :)).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489448#p489448:lqb9vq8c je napisao(la):
srdjanprpa » Sub Nov 04, 2017 6:13 pm[/url]":lqb9vq8c]Posto sam kupac u panorami vozdovac, lepo mi je receno da pregradni zidovi mogu da se pomeraju, tako da ne vidim problem da se zahteva veca kuhinja a i da se kuhinja zatvori ako zelite da bude zatvorena.

Meni ove dimenzije sasvim odgovaraju, mogu da postavim sve sto mi treba a i volim da mi je kuhinja poluotvorena kao sto je ova sa sankom, mogu da spremam klopu i da pricam sa ljudima koji su mi u stanu a ne da se zatvorim u kuhinju i da mi niko ne vidi nekih pola sata, sat dok ne spremim klopu.


@darkot jel pricas za panoramu ili ... ?

Jedini način da se kuhinja napravi valjanom jeste da se spoji sa wc-om do nje (bar u ovom stanu koji sam gledao). Inače, nemam ništa protiv otvorenih, čak sam za, aspirator se tu podrazumeva i ne smeta mi...Daje lep vizuelni osećaj i slažem se sa ostatkom koji si napisao. Ali jednostvano u manje od 4 kvadrata ne mogu da stanu šporet, frižider, sudo-mašina, sudopera i sve ostalo. Naravno, razumem da današnji domaćice/domaćini ne spremaju toliko u kući kao nekad, ali moja supruga voli da kuva i srema razne specijalitete i kuka mi kako joj je kuhinja u kojoj smo trenutno (a ima 5 m2, što je 10% ukupne kvadrature) premala. Svakako da neće kuhinja biti 5+ kvadrata u malenom stančiću, ali manje od 4m2 na stan od 70m2 je premalo. Možda, eventualno, kad bi svaka od ovih uređaja bila manjih dimenzija i zapremine...

Naravno, ima ljudi kojima to nije bitno. Ja sam svakako za veću kuhinju od terase, a danas sve teži ka obrnutom, čini mi se.
 
Vrh