Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Slažem se Volfe, takav rezon je i kod mene na kraju prevladao pa smo odustali od preseljenja porodice u taj kompleks. Strah od prevelike buke, gužve i loša veza do Doma omladine, gde svakodnevno putujem na posao, su glavni minusi ove lokacije. Uzeli smo samo jedan stan, radi rentanja.

Sledeće nedelje prave Ugovor i overa kod notara.

Savet ostalima, koji žele da uštede neki dinar. Oročite novac u Procredit banci barem na jedan mesec, posle toga provizija na uplatu iznosi 4.000din umesto standardnih 8.000din

Pozdrav!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485068#p485068:3k23cz9g je napisao(la):
mirkuk38 » Ned Okt 15, 2017 1:38 pm[/url]":3k23cz9g]
Savet ostalima, koji žele da uštede neki dinar. Oročite novac u Procredit banci barem na jedan mesec, posle toga provizija na uplatu iznosi 4.000din umesto standardnih 8.000din

Pretpostavljam da je ovo zato sto investitor ima tamo račun. Vredi pogledati i Telenor banku, imaju niske provizije bez obzira na to u kojoj banci je primalac. Jedina mana što imaju samo jednu ekspozituru.
 
Da da, mislio sam da je to javna informacija. Sve uplate idu na Procredit banku. Oni stoje iza ovog projekta i račun investitora je u toj banci.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jeste javna informacija, samo nisam proveravao. Ako vam je rata manja od 12500 evra provizija u Telenor banci je 15 evra, a za više od toga je 30 (za uplate u devizama po osnovu kupoprodaje nepokretnosti). Ako se već gleda svaki dinar... mada je sa velikim novcem možda presudno u kojoj ga banci već držite :)
 
Povećaš limit u ebankingu na jedan dan i platiš bez provizije...
Za život u nekom stanu koji se kupuje je vrlo individualno...
Panorama je best buy u ovom trenutku u gradu sto se tiče investiranja...investitor u objektu pravi poslovni prostor za primarni biznis od koga živi...
 
niki":130wb4ev je napisao(la):
Povećaš limit u ebankingu na jedan dan i platiš bez provizije...
Za život u nekom stanu koji se kupuje je vrlo individualno...
Panorama je best buy u ovom trenutku u gradu sto se tiče investiranja...investitor u objektu pravi poslovni prostor za primarni biznis od koga živi...

U kojoj banci ovako funkcioniše? Kupoprodaja nekretnina (devizni transfer u okviru zemlje) je uvek posebna stavka u tarifniku banke.

Može malo više argumenata zašto je ovaj projekat trenutno best buy?
 
Plaćanje u dinarima po srednjem kursu, nisam mislio na plaćanje u EUR.
:) ti mi daj tvoj best buy , a ja ću onda napraviti paralelu ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485129#p485129:26eagvp6 je napisao(la):
niki » Ned Okt 15, 2017 8:36 pm[/url]":26eagvp6]Plaćanje u dinarima po srednjem kursu, nisam mislio na plaćanje u EUR.
:) ti mi daj tvoj best buy , a ja ću onda napraviti paralelu ...

Pa kupoprodaje stanova se vrše u evrima valjda. Neću da trujem temu i da pominjem koji je moj best buy za investiciju u BG, sad tražim za nekoga iz familije stančić, manji je budžet. Evo za poređenje npr. dno Banovog Brda (ima par investitora, da ne izdvajamo) vs Panorama Voždovac vs par manjih investitora po Paliluli i Vračaru? Tu je negde cena po m2.

EDIT: Stan će biti korišćen do 6 meseci godišnje, bez izdavanja u međuvremenu, a verovatno bi se prodao u skorijoj budućnosti radi investiranja u nešto drugo. I odgovara novogradnja zbog plaćanja u ratama :)
 
Kupovina kod Izraelaca nije neka investicija, ja više njihove projekte ne gledam, lokalni investitori sa malim zgradicama nije mi prihvatljiv rizik, kod Panorame si već zakasnio, svi manji stanovi u L3 i L4 sa otvorenim pogledom severo-istok ka gradu su već prodati, pogled po meni vredi bar 100€/kvm, kupovina sa pogledom ka unutrašnjosti bloka može zasad da bude ok, samo dalje od ulice. Lokacija na Trosarini je ok uprkos saobraćaju koji će biti intenzivan, povišenoj buci...vazduh je manji problem jer je potez veoma provetren. Saobracaj s druge strane donosi dobre konekcije ka centru i raznim delovima grada, na 10-15min se nalazi velik broj fakulteta i škola...glavni konkurenti projekat za ovaj deo grada bi bile Vozdove kapije, mene ta priča o kondomijumu i kvalitetu koji nude za 300€ visu cenu ne impresionira, iskreno mislim da je u ovoj ranoj fazi cena od skoro 1800€/kvm sa investicione tacke neisplativa, izračunali Jevreji :)
Kad se kupuje za život , ako nisi već kupovao stanove jedan j kriterijum, udjes u stan, osetiš se dobro...onda je cena manji problem, uvek si spreman da preplatis, tako ja to gledam...
 
Srbija je mnogo nestabilno tržište da bi se novac investirao u nekretnine. Drugo je kupovina stana za stanovanje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485219#p485219:6n3ho1a5 je napisao(la):
cloud041 » Pon Okt 16, 2017 1:01 am[/url]":6n3ho1a5]Srbija je mnogo nestabilno tržište da bi se novac investirao u nekretnine. Drugo je kupovina stana za stanovanje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ako cemo tako da geldamo, Srbija je nestabilna u bilo sta da se invenstira :)
 
srdjanprpa":2fgijyy4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485219#p485219:2fgijyy4 je napisao(la):
cloud041 » Pon Okt 16, 2017 1:01 am[/url]":2fgijyy4]Srbija je mnogo nestabilno tržište da bi se novac investirao u nekretnine. Drugo je kupovina stana za stanovanje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ako cemo tako da geldamo, Srbija je nestabilna u bilo sta da se invenstira :)

Ako se izuzmu prevareni kupci koji su ostali bez stanova, i oni koji su kupovali po ludim cenama pre SEKA-e, ne znam ko je drugi izgubio na kupovini stana u Beogradu/Srbiji. Još ako neko ima (kakav god) biznis koji ne može da se skalira a nema mnogo viška vremena, nekretnine u Srbiji su svakako prihvatljiva investicija. Svakako, ne kupuju se stanovi zbog velikog prinosa...

niki":2fgijyy4 je napisao(la):
Kupovina kod Izraelaca nije neka investicija, ja više njihove projekte ne gledam, lokalni investitori sa malim zgradicama nije mi prihvatljiv rizik, kod Panorame si već zakasnio, svi manji stanovi u L3 i L4 sa otvorenim pogledom severo-istok ka gradu su već prodati, pogled po meni vredi bar 100€/kvm, kupovina sa pogledom ka unutrašnjosti bloka može zasad da bude ok, samo dalje od ulice. Lokacija na Trosarini je ok uprkos saobraćaju koji će biti intenzivan, povišenoj buci...vazduh je manji problem jer je potez veoma provetren. Saobracaj s druge strane donosi dobre konekcije ka centru i raznim delovima grada, na 10-15min se nalazi velik broj fakulteta i škola...glavni konkurenti projekat za ovaj deo grada bi bile Vozdove kapije, mene ta priča o kondomijumu i kvalitetu koji nude za 300€ visu cenu ne impresionira, iskreno mislim da je u ovoj ranoj fazi cena od skoro 1800€/kvm sa investicione tacke neisplativa, izračunali Jevreji :)

Pa i nisi baš bio ubedljiv, prvo pitaš za projekte za poređenje i onda porediš za Izraelcima koje nisam ni pomenuo :) Pogled u zavisnosti od lokacije vredi i preko 40% vrednosti stana (na osnovu kupoprodaja u BG u prethodnih par godina), pretpostavljam da si ti ocenio 100 EUR/m2 za Panoramu.

Izjaviti da lokalni investitori sa malim zgradicama nisu prihvatljiv rizik je poprilična generalizacija i diskriminacija. Isto tako možemo reći da auto dileri koji ulaze u posao sa nekretninama nisu pouzdani jer imamo jednog koji je pukao kao zvečka. Diskriminacija je i što mi ovde diskutujemo mahom o "većim" projektima.

Ne možeš doći do zaključka za je Panorama best buy samo na osnovu poređenja sa Kapijama, nisu to jedina dva projekta u gradu.

niki":2fgijyy4 je napisao(la):
Kad se kupuje za život , ako nisi već kupovao stanove jedan j kriterijum, udjes u stan, osetiš se dobro...onda je cena manji problem, uvek si spreman da preplatis, tako ja to gledam...

Ne vidim razliku između kupovine stana za život i kao investiciju. Nego, kako da uđem u stan ako je on u izgradnji? :)

EDIT: Ne vidim na zvaničnom sajtu informaciju o fasadi. Da li neko ima više detalja? Šta stoji u kupoprodajnom ugovoru za stavku održavanje?
 
nikolas27":373lybrl je napisao(la):
EDIT: Ne vidim na zvaničnom sajtu informaciju o fasadi. Da li neko ima više detalja? Šta stoji u kupoprodajnom ugovoru za stavku održavanje?
Sto se odrrzavanja tice u ugovoru stoji da se slazez da prodavac ima prava da potpise sa nekom firmom ugovor za odrzavanje na godinu dana sto se uzima kao dovoljno vremensko razdoblje da se organizuje skupstina stanara koja ce imati nakon godine prava da raskida i sklapa ugovore po zelji.

Za fasadu cu pitati pre potpisivanja ugovora...kao i detaljnije oko krova...hidroizolacije i mozda jos necega sto mi padne na pamet a nemam dovoljno informacija.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Na poslednjim slikama u temi Vozdove kapije imate slike unutrasnjosti...tj. konstrukcije zidova unutar stana koji su gipsani...sto je po meni za cifru po kojoj prodaju neverovatno. Kapije ce biti za nijansu mirnije od panorame ali ce tu biti poprilicno zbijeno...posto su bilecka i okolne ulice uske. Panorama je na sirini, ispod nema mogucnosti za gradnju...ni iznad nje...plac sa boka u v.stepe je po recima prodavaca vec kupljen od strane istog i planira se neki parking i poslovni prostor...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
- nemam nameru da ubedjujem :)
- Izraleci su generalno navedeni, ne samo Vozdove kapije, posle toga prirodno traze paralelu jer su 500m udaljeni
- nemam nista protiv malih investitora, samo nemam vremena da se bavim njima...
- zato prvi stan ne treba kupovati na nevidjeno ili da se ima neko sa iskustvom kao savetnik, ja sam uveren da ce puno kupaca u Panorami da se smori kad udje u stan i zaprepasti se bukom SMT-a kroz godinu-dve :)
- 100eur/kvm je izgleda bilo konzervativno
- ja bih stvarno bio zahvalan za hint best buy u Beogradu trenutno, moze i na PM :)
- dileri auta koji postaju investitori su uvek rizicni, ako udju u sledeci projekat koji bi bio megalomanski, ja bih bio obazriv, predhodno spomenuti diler se malo zaigrao investiranja , a poce SEKA...
 
nikolas27":b41fey9i je napisao(la):
Ako se izuzmu prevareni kupci koji su ostali bez stanova, i oni koji su kupovali po ludim cenama pre SEKA-e, ne znam ko je drugi izgubio na kupovini stana u Beogradu/Srbiji. Još ako neko ima (kakav god) biznis koji ne može da se skalira a nema mnogo viška vremena, nekretnine u Srbiji su svakako prihvatljiva investicija. Svakako, ne kupuju se stanovi zbog velikog prinosa...
To je tačno. Osiguranje kapitala kroz nekretnine je ok priča ali investiranje zarad izdavanja i nije nešto.

Pitanje za one koji ovde kupuju stanove za izdavanje... koliku kiriju očekujete u tom delu beograda za 50-60 stan sa garažom?

Ja imam neke drugare koji izdaju u Belvilu i na Vračaru i to je ok priča, mada se stanovi u Belvilu mnogo brže izdaju a stanari su često stranci.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
nikolas27":3jtw6f7q je napisao(la):
Pitanje za one koji ovde kupuju stanove za izdavanje... koliku kiriju očekujete u tom delu beograda za 50-60 stan sa garažom?
Ne kupujem ništa za izdavanje, ali ovakav stan sa garažom bi trebalo da može da se izdaje za 300eur.
 
Ако је опремљен пристојно сигурно би могло за 300 евра.
 
Znači za stan koji košta 90-95k sa garažom i opremanjem dobijaš 3600 godišnje tj ispod 3k kad se plati porez... i to pod uslovom da je stalno izdat i da nemaš problem ni sa jednim stanarom.

Ne vidim gde ljudi, koji kupuju stanove kao investiciju, vide računicu.

Na stranu što mi trenutno stanje (zadnje 2-3 godine) "smrdi" na balon.

Jedina pozitivna stvar u ovom skoku cena je što je kvalitet gradnje skočio. One demitare u Vojvode Stepe su jezive.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485293#p485293:2gl2up74 je napisao(la):
darkot » Pon Okt 16, 2017 12:38 pm[/url]":2gl2up74]
nikolas27":2gl2up74 je napisao(la):
Pitanje za one koji ovde kupuju stanove za izdavanje... koliku kiriju očekujete u tom delu beograda za 50-60 stan sa garažom?
Ne kupujem ništa za izdavanje, ali ovakav stan sa garažom bi trebalo da može da se izdaje za 300eur.

Ovo pitanje nisam postavio ja, pogrešan ti je quote.
 
U prizemlju zgrade će biti samo mali prodajni salon Škode ili sve... lager za stotine novih i polovnih automobila, servis, komore za farbanje itd.

Nekako mi se ne sviđa ideja sa živim iznad servisa automobila.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Neće biti servis na ovoj lokaciji. Samo prodajni salon (tako mi je rečeno).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
cloud041":1x3fa1ja je napisao(la):
U prizemlju zgrade će biti samo mali prodajni salon Škode ili sve... lager za stotine novih i polovnih automobila, servis, komore za farbanje itd.

Nekako mi se ne sviđa ideja sa živim iznad servisa automobila.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Lager sa vozilima (desetinama, nikako stotinama) nije kod ovlascenog prodavca, a servis sa komorama ovog prodavca je vec na vidikovcu, takodje u garazi ispod jedne zgrade.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh