Šta je novo?

Pančevački most

DSC_0046.JPG
DSC_0047.JPG
DSC_0048.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_0052.JPG
DSC_0055.JPG
DSC_0057.JPG
DSC_0059.JPG
 
 
Јадан Панчевац, слика и прилика Србинове логике, терај док може. Што се тиче ових додатних носача (косника) на стубовима у реци, јел то има смисла са оном причом кад је рађена пруга да су омашили тунеле метар и да су морали да помере мост метар низводно?
 
Не. Раније је био други мост са мањим распонима па су ти носачи тада имали улогу. Писано је раније, а има и слика.
 
Očigledno je prokleti železnički semafor odneo nove živote! Ja ne znam koliko još ljudi treba da izgine, da bi se neko smilovao da to reši.
 
Most je postao jedna ogromna crna tačka:

Em se vozi prebrzo, em su češljevi duž celog mosta u raspadu godinama, em su ograde presovana rđa, održavanje je bedno, pa nije retkost da po putu bude šljunak, pesak..., jednom je metla i drveni naslon stolice bio na sred kolovoza, železnički semafori kao što kaže Goje mogu da zavaraju strance, pogotovo u uslovima lošije vidljivosti, dve trake su odavno postale malo za nivo saobraćaja i brzinu kojom se tuda vozi, rasveta na određenim delovima uopšte ne postoji, na delu gde put ide duž nasipa, ne postoji adekvatna kišna kanalizacija i prilikom malo jačeg pljuska, stvara se ogromna bara, zbog koje često vozila završe na šinama. I to je zaista neverovatna količina vode, čak i pri sporijoj vožnji nije prijatno, pošto vode bude do vrata automobila.

Za to vreme: nadležni piju pivo i kuliraju.
 
Није ми баш јасно шта је железнички сигнал крив за ову несрећу, ваљда се БМВ залетео и нагурао несрећну Заставу на ивичњак па се иста преврнула и кабином прелетела ограду.
Све у свему мост је дебело зрео за темељно сређивање или потпуну замену друмских конструкција.
 
Није ми баш јасно шта је железнички сигнал крив за ову несрећу, ваљда се БМВ залетео и нагурао несрећну Заставу на ивичњак па се иста преврнула и кабином прелетела ограду.
Све у свему мост је дебело зрео за темељно сређивање или потпуну замену друмских конструкција.
Iako je i meni nelogično, indikativno je da se baš tu dešavaju sudari, a da je na signalu crveno.
1653347704702.png

Lako mogu da sakriju železnički signal od puta, makar ovaj desni ka gradu. Dovoljno je parče lima ili jedan jedini onaj zaštitni element sa autoputa, samo ga treba namestiti visoko u nivou signala.
Ako ništa drugo, mogu da postave žuta treptuća na putu u liniji sa signalom.

Naravno, suština je u tome da je most u raspadu, da ljudi voze kao nenormalni, brzo, menjaju trake bez migavaca (ili ih bocnu tek kad krenu u promenu) i ne poštuju rastojanje.
 
Poslednja izmena:
Tu ispred ima 4k havaji kamera (vidi se i na fotki na stubu), s toga se lako proveriti uzrok sudara može.
 
I te kamere su često problematične, voze kao ludi i onda naglo usporavaju tik ispred tih kamera, jer misle da su za brzinu. Bio sam svedok takvih pacijenata više puta.
 
Očigledno je prokleti železnički semafor odneo nove živote! Ja ne znam koliko još ljudi treba da izgine, da bi se neko smilovao da to reši.
Kakve veze ima zaštitni signal rasputnice-stajališta Pančevački most sa bilo kakvom saobraćajnom nesrećom drumskih vozila?
 
Вероватно тако што неко види црвени сигнал па почне да кочи...
Што мислим да се овај пут није десило.
 
Вероватно тако што неко види црвени сигнал па почне да кочи...
Што мислим да се овај пут није десило.
Daj Pantografe molim te.
Znači svi koji podržavaju teoriju da je žel.signal na Pančevcu kriv za bilo koju saobraćajnu nesreću na istom,treba da bace svoje vozačke dozvole i ponovo u auto školu.
Kako BRE neko može da ŽELEZNIČKI signal (koji je na dva metra od kolovoza)
zameni u glavi za semafor???
Jedino da je pijan ili nadrogiran,drugačije ne može.
Svašta.
 
Jedino da je pijan ili nadrogiran,drugačije ne može.
Svašta.
Па има и пијаних и дрогираних. А и замишљених, блентавих, исподпросечно интелигентних... Јбг.

Али ово са оградом је срамно, ако ништа друго. Изгибе већ четворо људи.
 
Vrh