Šta je novo?

Pančevački most

Prosto je neverovatno da ce to da se desi. Ali verovacu tek onda kada krenu radovi.
 
Pricati o rekonsrukcji - krpljenju Pancevca bez spominjanja pocetka radova mosta preko ade Huje ili bar Vinčanca,,
govori zapravo da nam nema boljitka skoro...
samo najava još otežanijeg saobracaja u Bgdu. ...

:sesir:
 
Ja bih rekao da to znači da nam se bliže novi izbori.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788898#p788898:2yn820rt je napisao(la):
boca-ica » Fri Oct 30, 2020 5:14 pm[/url]":2yn820rt]Pricati o rekonsrukcji - krpljenju Pancevca bez spominjanja pocetka radova mosta preko ade Huje ili bar Vinčanca,,
govori zapravo da nam nema boljitka skoro...
samo najava još otežanijeg saobracaja u Bgdu. ...

:sesir:

Nažalost ja mislim da će oni sad gurati kao prioritetno rušenje Starog savskog mosta i izgradnju novog umesto mosta kod Ade Huje (jer je BGH20 ispred svega), a novi most na Savi ništa neće pozitivno doneti ako se uporedo ne bude gradio i onaj tunel do Despota Stefana, mada kad realno pogledate čak i sa tim tunelom opet će samo da još više preopterete DS i Pančevački most u špicu, prosto most Ada Huja i sve pristupne saobraćajnice bi morali da budu prioritet jer je nenormalno da i dalje na tom pravcu imamo samo jedan most kad se pogleda broj stanovnika sa druge strane reke i broj vozila koji tuda prolazi svaki dan.
 
Ово је та јавна набавка "Путева Србије " за "Техничку документацију за рушење и изградњу прилазних конструкција на десној обали друмско железничког моста преко реке Дунав - «Панчевачки мост»"

јавна набавка.JPG

28.10.20. Позив за подношење понуда
https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... ponuda.pdf
28.10.20. Конкурсна документација
https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... tacija.pdf
 

Prilozi

  • опис конструкције.JPG
    опис конструкције.JPG
    125,1 KB · Pregleda: 2.963
Cek jel ce to da tada da urade isto ono sto jel đilas uradio samo suprotnu stranu i da dodaju jos jednu rampu....
 
Nije mi jasno šta će ovde da se rekonstruiše? Samo ovaj jedan segment što je naznačen ili cela rampa ?
 
Ovo sto je naznačeno to je već završeno pre par godina kad se radila uzlazna rampa !!!
Vec ako rade sve onda bi bilo dobro uraditi silaznu rampu za Višnjicu.
 
Baš me zanima kakva će organizacija saobraćaja biti za vreme rekonstrukcije...
 
Hah, kažu da je tender i za rušenje. Moguće da misle na "rušenje starog asfalta" :D


Šta mislite, da li bi saobraćaj na mostu mogao da se obavlja jednom stranom u oba smera po jedna traka , dok se druga strana rekonstruiše? Da li bi to bilo izvodljivo zbog ogromne gustine saobraćaja?
 
Sve se ruši sem onog dela koji je naznačen pod novim.
Projektuje se potpuno novo rešenje.
Ne može tu nikakvo krpljenje da se radi.
Beton je propao skroz mora sve od početka da se pravi.
 
Raspitao sam se. Ruši se i pravi se sve novo. Verovatno prvo jedna pa druga strana. Biće dosta rizično držati saobraćaj i začepljenja na jednoj strani pa se privremeno pojačava i podupire da se nebi srušilo. Još se ne zna hoće li se uraditi predviđen izlaz/ulaz rampa gde su sad patrljci što kažete. Po mom mišljenju tu bih odmah trebalo uraditi petlju jer će tu uz Dunav da se gradi i radi infrastruktura.
 
Ako je istina da se ruši jedna strana, znači saobraćaj će ići dvosmerno preko celog mosta jednom stranom ? Biće to opasno začepljenje. Nadam se da će lepo isplanirati ograničenja skretanja na ulazu na most koliko toliko da ubrzaju prolazak...
 
U slučaju da se zatvara jedna strana treba omogućiti prolaz samo autobosima i hitnim službama jer nema smisla da cela leva obala bude odsečena u hitnim situacijama osim Pupinovog Mosta. Autobuse treba mnogo pojačati da bi ljudi koji su do sada išli automobilima ušli u autobuse, a automobile prebaciti na Pupinov Most. Ako bude dozvoljen saobraćaj za sve to će biti katastrofa.

Takođe kad se zatvara i radi jedna strana prilaza treba uraditi i tu stranu mosta da se ne bi zatvaralo dva puta, a i uraditi i konstrukcije sa deruge strane reke.
 
Poznajuci nas narod, mislim da je jedino resenje da se zabrani saobracaj na mostu, osim javnog prevoza i hitnih slucajeva. Ostalo na ,,Pupina" preusmeravati. Meni to prvom ne odgovara. Ali uvesti i neke privremena autobuske linije, sto da ne. Jedino tako moze da se smanji rizik od nekog zla, dok se radi rekonstrukcija.
 
Трајекти и покретни понтонски мост
 
Poznajući naše nadležne, plašim se da će svaki potez u regulaciji saobraćaja biti potpuno sulud :D
 
Naravno
samo ludak bi bez mosta preko ade Huje se osudio da zatvori jednu stranu Pancevca
Ne izimajuci u obzir sve posledice i stanja

A lepo i blagovremeno smo ih upozoravali na nuznost jos jednog Dunavskog mosta
Para je bilo al odoše na koje kakve gluoosti i djepove .. počevsi od kip-lajta pa do....

Paraliza Bgda u najavi
:sesir:
 
Danas oko 15h, haos za prelaz Pancevackog mosta, sa leve obale Dunava. Red do ,,Bitolja". Sreca je sto postoji alternativa, ,,Pupin", pa ima nacina da se obidje guzva. Nije pravi nacin, ali je kakav - takav. Brze se stigne u svakom slucaju, nego da se ostane u koloni za ,,Pancevac".
 
Ma i preko Pupina je super do Genexa. Od Genexa do Gazele preključe 40min.
Hteo sam da izbegnem Pančevac i centar, pa iz Ovče okrenem na Pupina.
Kako sam se zajbo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790757#p790757:dow1mws0 je napisao(la):
boca-ica » Pet Nov 06, 2020 7:08 pm[/url]":dow1mws0]Naravno
samo ludak bi bez mosta preko ade Huje se osudio da zatvori jednu stranu Pancevca
Ne izimajuci u obzir sve posledice i stanja

A lepo i blagovremeno smo ih upozoravali na nuznost jos jednog Dunavskog mosta
Para je bilo al odoše na koje kakve gluoosti i djepove .. počevsi od kip-lajta pa do....

Paraliza Bgda u najavi
:sesir:

Moze im se.
Sto da ne.
Sto da ulazu u stoku kad mogu da ukradu za sebe.
Dokle se narod ne buni moze se reci da su ljudi vrlo zadovoljni.
 
Vrh