Šta je novo?

Pančevački most

Evo i nocne varijante od juce... postavljena je ulicna rasveta na celom gradilistu i mislim da je sve asfaltirano... konacno je to krenulo brze da poprima ceo izgled...

dscn7981.jpg


dscn7990.jpg


dscn7995.jpg


Pogled na novopostavljene semafore i blizinu izlivne trake sa mosta...

dscn8010.jpg


dscn8014.jpg


dscn8015.jpg


dscn8020.jpg


dscn8023.jpg


dscn8026.jpg


Stanica u pravcu ka Karaburmi i mostu ce izgleda ostati gde je sada, na pocetku dodate trake koja vodi na most kako je vec napisano... razmisljam nesto, ima li krace deonice onda nego sto je sada izmedju te i prethodne stanice...?

zamena sina kod Zagubice...

dscn8028.jpg
 
clash":6gbmb5c9 je napisao(la):
Evo i nocne varijante od juce... postavljena je ulicna rasveta na celom gradilistu i mislim da je sve asfaltirano... konacno je to krenulo brze da poprima ceo izgled...

dscn7990.jpg


dscn7995.jpg


Stanica u pravcu ka Karaburmi i mostu ce izgleda ostati gde je sada, na pocetku dodate trake koja vodi na most kako je vec napisano... razmisljam nesto, ima li krace deonice onda nego sto je sada izmedju te i prethodne stanice...?

Ako stajalište bude tu, onda mi je nešto uzak trotoar? Ili se ne vidi dobro sam početak?
 
Kolko je glup ovaj semafor, katastrofa. Sve ovo što su uradili je uzalud, a zbog loseg mesta potencijalo opasno mesto za nesreće u smeru ka gradu zbog blizine uključenja.
 
Da li su to stubovi za ogradu?

Skroz levo imamo asfaltirano u nivou jos prostora,za sta to sluzi?
 
da, za ogradu... napisao sam to ranije... a ovaj asfaltirani deo zasta ce da sluzi, ne znam... za parking kombija koji voze za pancevo? :)
 
Zna li se kad ce biti puštena rampa u saobraćaj ?
Zna li se kad će krenuti sa drugim kolosekom na Pančevcu ?

Pozdrav
 
Bravo clash, hvala puno na trudu da nas obraduješ slikama :kk:
Najzad je krenulo kako treba da se radi, evo skoro je sklopljena celina pristupnog nadvožnjaka, znači biće ipak pre nove godine... Ostaje "misterija" zašto baciše negde dva meseca bespotrebno ali šta je tu je nema ništa od kukanja. Najzad nešto lepo i za nas sirotinju sa severoistoka, mada mi stalno probija u pozadini ona pesmica "Zaboravljeni".. ne znam zašto :p
 
Lord":21or2rcc je napisao(la):
Kolko je glup ovaj semafor, katastrofa. Sve ovo što su uradili je uzalud, a zbog loseg mesta potencijalo opasno mesto za nesreće u smeru ka gradu zbog blizine uključenja.

Mozda malo previse kudimo ovaj semafor . Lokacija mu jeste losa , ali svakako je bolje sa njim nego bez njega . Nadam se da interval za pesake nece biti dug . Inace ukljucenje sa mosta u Bulevar Despota Stevana ima znak stop . E sad , koliko se to postuje ?
Mene vise zanima sta je sa drugim pesackim prelazom koji je bio direktno ispod mosta . Da li ce on biti ukinut i ako ne da li ce i tu biti semafor ?
Da neko ne shvati pogresno. Nisam ja pobornik semafora . I ja sam za podzemni prolaz , ali jbg . Izmedju dva zla...
 
ako je clash za beobildovu spomenicu, a jeste, onda ovi papani pioniri su mardelj, i jesu. ovo njihovo palanacko magnovenje je temat za matine "lazinih" štićenika. nema pesackog nadvoznjaka (usput su i bjednici), to je vec elaborirano. ne vidim sahtove u dvasdevetom, al boze moj, voda vec nadje svoj put. autobsku stanicu vec vidim k'o poligon za pijane kuglase, a putnike ko kegle baždarene za strajkove. ovaj njihov marifetluk, road to nowhere (skroz leva traka na fotci koja je gleda ka ktitoru), mozda hoce ubrzat protocnost saboracaja, ali bi sigurno naterao moris esera da ne objavi svoje crteze, jer eto, postoji nesto u prirodi, paradoksalnije, od njegove asidom obojeme maste.
 
dzonihsv":1d4a8h3s je napisao(la):
A da pokrenemo neku akciju da se posadi neko drvo, na ovom pesackom ostrvu? Ili je vec kasno, posto su postavili ove stubove za ogradu?
 
Није касно, али требало би брзо писати БГ хроници и студију Б са молбом, и образложењем некорисности оваквог начина постављања ограде.

Елем, оваква, централна позиција ограде неће спречити претрчавања јер пешаци имају где да се склоне, тј. на то пешачко острво и онда одпешаче до прелаза, што је најава за блато на том острву.

Ограде требају бити са обе стране и дрворед у средини. То би већ имало смисла.
 
мислите да жива ограда није добро решење? вероватно и не би добро поднела сав тај смог...
не знам колико је неопходна визуална комуникација....осим наравно на поновном укључењу у булевар
 
Скроз лева трака на слици није баш сасвим без функције, сем што је користе комбији. Паралелно са улицом има неколико фирмица, чини ми се и нека омладинска задруга, а затим трака завија до неких кућица на брдашцету десно од траке која долази из Крњаче. Она је њихова једина веза са било којом улицом/путем.
 
Ograda a ds se posadi neki brsljan koji bi mogao da opstane u tim uslovima
 
Danasnja reportaza Studia Dj.Dakle ovo levo sto pitah je Gradacka ulica i tu ima desetine zaposlenih i stanovnika?Mada znam samo za te 2 montazne kucice gde su neke omladinske zadruge,a u siblju je zavuceno neko nelegalno naselje,doduse od cigala a ne otpada.

I da,oterase sa ovog mesta one sa minibusevima na onaj mini kruzni tok kod dunav stanice.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3o2JJLk1iY

P.S.Opet mi nije jasno sta ce im tolika sirina za tu virtualnu ulicu?Jasno mi je da ce izgradnjom druge kruzne petlje srusiti sve te kuce i ulice vise nece biti ali sam zbunjen.Mozda cisto da sto vise teritorije obeleze pa da ne budu imali previse problema sa ekspropriacijom ubuduce?
 
kažu problem prave ljudi koji pišaju okolo.


međutim problem nisu rešili tako da su napravili javni wc za tu sasvim prirodnu ljudsku potrebu, nego su čak posekli žbunje da bi ljudi morali da idu na neko drugo mesto da zadovolje svoje osnovne fiziološke potrebe.
 
Ima wc dole na žel. stanici, ali ili ne radi ili je u stanju postnuklearne katastrofe... A i daleko je :)

A za kombiste, sad su otkrili toplu vodu što prave gužvu i nelegalni su.
Ali dobro, da pohvalim ipak kakav - takav pomak. Samo se nadam se će između traka zaista nešto zeleno da posade.
 
Po meni, posle zavrsetka ovih radova, pod hitno krenuti rekonstrukciju Pancevackog mosta, da neko ozbiljno ne bi nastradao. Trebalo bi da Pancevac, u skorije vreme dozivi sudbinu Gazele.
 
Vrh