Šta je novo?

Palata Vizantija ( stambeno poslovni kompleks povrsine 25.000 m2 )

Potpuno je nebitno na šta ta zgrada gleda. Nijedna zgrada u tom delu grada nema dobar pogled.

Makrolokacija je odlična, jako je blizu centra grada. Mikrolokacija jeste malo bezveze u tom delu, ali je zgrada u blizini Hale Pionir, Profesorske kolonije i parka Oslobodioci Beograda. Lidl je na 5 minuta odatle, BIG tržni centar na 10 minuta.

Takođe se u blizini nalazi više vrtića, osnovnih škola i malih parkova i igrališta, i sama lokacija je povezana mnoštvom prevoza koji prolaze kroz Bulevar Despota Stefana, Ruzveltovu i Zdravka Čelara (jedna od najbolje povezanih lokacija u gradu po mom mišljenju).

Onaj ko kaže da je ova lokacija loša očito je nikad nije ni posetio, a kamoli živeo u ovom kraju.

Nije da me iskreno briga da reklamiram projekat jer je realno odvratan. Ja živim u Prof koloniji na 400m odatle, ali realno i da sam tamo imao bih praktično sve isto kao ovde, nije da je zabačeno negde. Pritom dobar deo stanova hvata i pogled na Dunav i preko Pionira ka gradu, ja delom hvatam Dunav iako sam malo niže.
 
Ja sam iz kraja isto (odrastao u koloniji), i nije mi milo kad vidim u šta se taj deo u Dragoslava Srejovića pretvara - još jedan u nizu urbanističkih neuspeha ovog grada - ali svakako mislim da je zbog same lokacije cena korektna, uz pretpostavku da je to neka standardna materijalizacija kao na sličnim projektima u gradu.

Poređenja radi, projekti novogradnje na Vidikovcu, gornjem Zemunu i Voždovcu idu od 2600-3000 EUR/m2.
 
Potpuno je nebitno na šta ta zgrada gleda. Nijedna zgrada u tom delu grada nema dobar pogled.

Makrolokacija je odlična, jako je blizu centra grada. Mikrolokacija jeste malo bezveze u tom delu, ali je zgrada u blizini Hale Pionir, Profesorske kolonije i parka Oslobodioci Beograda. Lidl je na 5 minuta odatle, BIG tržni centar na 10 minuta.

Takođe se u blizini nalazi više vrtića, osnovnih škola i malih parkova i igrališta, i sama lokacija je povezana mnoštvom prevoza koji prolaze kroz Bulevar Despota Stefana, Ruzveltovu i Zdravka Čelara (jedna od najbolje povezanih lokacija u gradu po mom mišljenju).

Onaj ko kaže da je ova lokacija loša očito je nikad nije ni posetio, a kamoli živeo u ovom kraju.
Слажем се све са тобом. Ја сам говорио о естетици.
 
Što se tiče cene, ja ću se prvi složiti da su nenormalne na nivou kompletnog grada, pogotovo kada se setim da sam od Green Residence-a (zgrade pored) odustao na početku gradnje jer je cena bila oko 1700+pdv i to mi je za to vreme bilo previše. Ali sada, u situaciji kada je Vidikovac više od ovoga, kada se starogradnje u despota Stefana prodaju po maltene nešto nižim cenama od ovoga, onda ću pre uzeti novogradnju 100m dalje.

Pogotovo s obzirom da sam uzeo za život i ne dotiče me mnogo da li će cena u budućnosti rasti, padati ili varirati.

Takođe sam uzeo stan na strani Dragoslava Srejovića iz razloga što pogled puca na Dunav, ne postoji šansa da mi se izgradi nova zgrada ispod prozora (kao što je nastradala jedna strana Pionir Palasa) i mala je verovatnoća da će prekoputa nići neki monstrum koji će mi zakloniti pogled.

Već živim tu u kraju tako da sam sa te strane veoma zadovoljan, a iza zgrade je zelenilo oko Pionira, što je super.

Izgradnjom Delta Land-a ceo kraj će živnuti i onda nam ostaje da se nadamo jednog dana sređivanju ciganluka ispod Pančevca i okolini.

Pozdrav budućim komšijama! :)
 
Vrh