Šta je novo?

Opera na uscu-novi simbol Beograda

Мислим да је и та клиника на дугом штапу као што се и Тиршова 2 развукла.
 
Траје баш дуго. Отићиће доктор бивши градоначелник директор Тиршове у пензију до тада.
 
Opet moram da pitam. A gde je rečeno da se neće graditi?

Ima li neki link, izjava, video... bilo šta?

Trudim se da ispratim sve sto je vezano za izgradnju i urbanizam, ali nigde nisam nasao tu informaciju.
 
A plan za operu u hali 1, to mu ne dođe kao neki "lex specijalis"? :D
 
Evo dodatno za pitanje odakle info da je stalo. Ovo je poslednja aktivnost, sa sajta UNDP Serbia procurement. Moze svako da pogleda. U maju 2023 angazovan konsultant. I onda pauza. Koga zanima u pitanju su dolari.

Technical Control of Design for Building Permit and Verification of the Design for Execution for the National Concert Hall (Concert Hall of Belgrade Philharmonic) in Belgrade369,700Asmec Consultants d.o.o. Beograd, Serbia, 31/5/2023
 
Čim je Vučić rekao da postoji plan da se to napravi u Hali 1 - to je meni dovoljan nagoveštaj da nema ništa od Opere/Filaharmonije na planiranom mestu.

Moramo shvatiti da nijedan objekat kulturne namene nije napravljen za vreme ove vlasti. Jedino mi pada na pamet Ložionica, ali verujem da su na nju bili primorani.
 
Čim je Vučić rekao da postoji plan da se to napravi u Hali 1 - to je meni dovoljan nagoveštaj da nema ništa od Opere/Filaharmonije na planiranom mestu.

Moramo shvatiti da nijedan objekat kulturne namene nije napravljen za vreme ove vlasti. Jedino mi pada na pamet Ložionica, ali verujem da su na nju bili primorani.
Bar nisu zatvarali muzeje kao neki.

Sto se tiče filharmonije na sajtu Vlade je postavljen projekat, znači gradiće se.

Kao i projekti novih Fakulteta likovnih umetnosti, Fakulteta primenjenih umetnosti, Fakulteta muzičkih umetnosti, pa i Prirodnjačkog muzeja kao i Ložionica, najavljen je Dečiji muzej u zgradi stare Pošte, Istorijski muzej stara železnička stanica, projekat muzej grada Beograda u Resavskoj, obnovljeno je pozoriste u Vranju , obnovljeno je pozoriste Dadov u toku je obnova velike scene Narodnog pozorista, obnovljena zgrada pozorista u Užicu, u toku obnova Velike sale pozorista mladih Novi Sad...
 
Nemoj da krenemo da nabrajamo šta su sve najavili od kulturnih, visokoobrazovnih, javnih objekata.

Bukvalno ako su svaki 50. najavljeni objekat ZAPOČELI i to na kakav način.

Pa evo, Vesić se čudi što ga voditeljka BGD hronike pita dokle su radovi na metrou stigli i kaže (bez blama) "svako ko ode na Makiš videće da su završeni pripremni radovi za metro depo - znači metro se gradi po planu i programu"
 
Рецимо, концертна дворана у Нишу:
1707721946518.png


Куд ли се затурио пројекат?
Стало им је до музике, изгледа.

Али како се на форуму увек појави неки новорегистровани члан оранизоване навијачке групе да релативизује - јер је извор таквих код нас изгледа непресушан - још дуго ће они моћи тако, да окрећу коцке као скару и да их мењају за асфалт пошто су потрајале вековима
 
Poslednja izmena:
Рецимо, концертна дворана у Нишу:
Pogledajte prilog 189068

Куд ли се затурио пројекат?
Стало им је до музике, изгледа.

Али како се на форуму увек појави неки новорегистровани члан оранизоване навијачке групе да релативизује - јер је извор таквих код нас изгледа непресушан - још дуго ће они моћи тако, да окрећу коцке као скару и да их мењају за асфалт пошто су потрајале вековима
Nisam član ni jedne stranke.
Politika me generalno uopšte ne zanima.

Ovaj formu pratim dugi niz godina. Mnoge korisne informacije sam ovde čuo, ali se nisam uključivao u diskusiju.
Tako da nisam član nikakve navijačke grupe za razliku od nekih koji ovde dugo obitavaju, što je jedna od stvari koje mi se ne svidjaju.

A da pratim ovaj forum jako dugo mogu i da dokažem.
Da li znaš ko je Belka, naravno, vezano za forum?
Ajde odmah da odgovorim. Belka je jedan član foruma koji je pre mnogo godina ovde tvrdio da se nikada neće izgraditi Beograd na vodi osmi one kafane, i da će on sebe banovati trajno ovde, ako se makar jedan ašov bude zaboo na budućem gradilištu Beograda na vodi.
Moje pitanje je gde je danas Belka, a gde je Beograd na vodi?
 
Poslednja izmena:
Знам ко је Белка; верујем да му није лоше, док је Београд - у води, задављен, увелико.
Ал` што си се ти тек тако препознао, то ми није јасно.
 
Знам ко је Белка; верујем да му није лоше, док је Београд - у води, задављен, увелико.
Ал` што си се ти тек тако препознао, то ми није јасно.
Pa i ti si se prepoznao. Ja sam nov, kako kazes, a ti stari forumas.
 
Maja kaže da "lično garantuje" da će nova dvorana biti izgrađena, kao i da su zlonamerne tvrdnje da taj projekat nije deo plana "Skok u budućnost - Srbija EXPO 2027"


Majo, Majo, hajde ti nama objasni kako objekat od 200-300 miliona evra, koji je svojevremeno nazvan "najvećim infrastrukturnim objektom u oblasti kulture u ovom delu Evrope", za koji je izabrano izvanredno rešenje na međunarodnom arhitektonskom konkursu, nije pomenuto nijednom, ni-jed-nom (!!!), na predstavljanju plana "Srbija 2027"!?
 
Vrh