Šta je novo?

Opera na uscu-novi simbol Beograda

Ministarka za kulturu danas je izjavila da će se graditi zgrada Beogradske filharmonije na Ušću. U njenoj blizini će biti i Prirodnjački muzej čije će idejno rešenje biti prikazano u aprilu mesecu ove godine. Bilo je reči i o muzeju Nikole Tesle ali nije navela gde će biti.
 
Daj Boze ali... dokle god Mali najavljuje da sve zivo ide u Halu 1..... ja sam negde misljenja da je ne mogu tek tako zapostaviti.... mozda cim ispotpisu sve oko expo i stadiona
 
Pogledajte prilog 187961

Довољно је ову слику човек да види, и да схвати где живи.
Ако не одбранимо цели Сајам ја сам за то да срушимо и халу 1. Боље и то него да такав објекат под својим сводовима доживи овај режимски куплерај.
 
Kad sam video slike za operu na sajmu prvo sto mi palo na pamet, ne znam ni ja zasto
 
Oви рендери са Халом 1 су обична спрдачина са народом да се лакше прогута рушење свих осталих хали Сајма. Сад ћемо да причамо да ли је ту прикладно место за оперу, а не да ли је прикладно да се поруши Сајам, због стамбене градње, и при том да град не добије ни динар за толико земљиште. У тој Хали 1 неће бити ништа. Евентуално изложбени центар за Београд на води, ЕКСПО или нешто слично…
 
IMG_7762.jpeg

Нагласак на најлепших могућих…
 
Oви рендери са Халом 1 су обична спрдачина са народом да се лакше прогута рушење свих осталих хали Сајма. Сад ћемо да причамо да ли је ту прикладно место за оперу, а не да ли је прикладно да се поруши Сајам, због стамбене градње, и при том да град не добије ни динар за толико земљиште. У тој Хали 1 неће бити ништа. Евентуално изложбени центар за Београд на води, ЕКСПО или нешто слично…
Ja neznam odakle tebi tih informacija, ali iste te diskusije (i iste reci, kao sto su sprdacina) su se koristili za Beograd na vodi, za stanicnu zgradu prokopa....i dalje se ist tako pise o novom savskom mostu, pa i sada o hali 1. Vecina nije bila "sprdacina", nego se tako i sagradila.

Ako je to tvoj licni pesicizam, oznaci ga takvim ili zadrzi ga za sebe.
Ovde pricamo o arhitekturi a ne o tvojoj mrznji prema bilo kojoj politickoj partiji. Ako nesto snas u vezi rusenja hale 1, onda napisi.
Ako si cuo od negoka, koji je pricao sa trecim i tako dalje.....tome ovde nije mesto.
 
Nema potrebe da se o Filharmoniji piše na temi o Operi.
Postoji već tema:
 
Pa, jednostavno volim kad nešto sa Beobuilda procuri u medije i kad to izazove neku reakciju, tj. ubeđen sam da je Filahrmonija ubačena na sajt nakon što su se novinari raspitivali o statusu dvorane, a pošto je Developmentalist ovde napisao da je Mali protivu ovog projekta.

 
Pa, jednostavno volim kad nešto sa Beobuilda procuri u medije i kad to izazove neku reakciju, tj. ubeđen sam da je Filahrmonija ubačena na sajt nakon što su se novinari raspitivali o statusu dvorane, a pošto je Developmentalist ovde napisao da je Mali protivu ovog projekta.

Bratska strana je to objavila i na društvenim mrežama i na sajtu:
 
Pa, jednostavno volim kad nešto sa Beobuilda procuri u medije i kad to izazove neku reakciju, tj. ubeđen sam da je Filahrmonija ubačena na sajt nakon što su se novinari raspitivali o statusu dvorane, a pošto je Developmentalist ovde napisao da je Mali protivu ovog projekta.

Mislite da realizacija projekta od 200 miliona evra zavisi od nekog sajta ili foruma? Nisam siguran. Mali je bio i protiv Muzeja Nikola Tesla na Dorćolu, koliko sam ja shvatio, pa eno ga na sajtu vlade i taj projekat. Termoelektrana "Snaga i svetlost" i nova zgrada muzeja Nikola Tesla. Naravno ako to tako ostane. Uostalom na sajtu, kada je zdravstvo u pitanju, nema ni projekta nove onkološke klinike, nije ni predstavljena na prezentaciji pre neki dan, a znamo da će se graditi i da je njena vrednost preko 600 miliona evra.
 
Hvala @Homer Jay ako mislis da smo tako jaki ovde :) u svakom slucaju kompliment i za njih sto slusaju diskusije obicnih ljudi na forumu.

Elem, vise ministarstava je ovde nadlezno. Veliki "saveznici" projekta su sigurno min kulture i verovatno min za javna ulaganja koje sprovodi projekat izgradnje filharmonije po UNDP proceduri. Ocigledno je cena skocila i postala problem za drugo bitno ministarstvo - finansija.

Meni je ovaj projekat neki lakmus da vidimo jel mogu da prebace precku preko obicnih projekata gde moze da se podugovara i slicno i razvoj Beograda gleda izvan domena mostva tunela i skupih apartmana. Ovo zbog pravila akustike mora da bude top klasa objekat, nema cenkanja. Tu su medjunarodni igraci da dokazu poentu.

Isplativost ovakvog objekta - pa ja ne znam sta da kazem - neprocenjiv je. Osim sto podize vrednost zemljista i svih objekata u okolini i posledicno povecava javne prihode gradu imas i efekte samih dogadjaja kroz priliv visokoplateznih turista koji ce kupiti kartu ili uci da vide objekat ili barem slikati spolja i potrositi novac na okolne usluge. To sve spada u tzv. nevidljivi izvoz. Prestiz i PR da ne trosimo reci kakve tercijarne efekte ima na privredu grada i drzave. Moze samo da "pojede" sve sto se gradi u BnV pa da zato bude "pretnja".

Opera u Hali 1 je blize srcu nasih finansijera sto ima smisla jer ce to verovatno pokriti sve arapski partneri ili slicni. A ovo mora da se ispruzis sam i ispostujes i Tasovca i beogradjane koji cekaju neku "vecu vrednost".
 
Hvala @Homer Jay ako mislis da smo tako jaki ovde :) u svakom slucaju kompliment i za njih sto slusaju diskusije obicnih ljudi na forumu.

Ne mislimo nego znamo. Više naših ličnih ideja, razmišljanja i predloga vezano za raznorazne stvari je implementirano ili rešeno nakon pisanja ovde.
 
Mislite da realizacija projekta od 200 miliona evra zavisi od nekog sajta ili foruma? Nisam siguran. Mali je bio i protiv Muzeja Nikola Tesla na Dorćolu, koliko sam ja shvatio, pa eno ga na sajtu vlade i taj projekat. Termoelektrana "Snaga i svetlost" i nova zgrada muzeja Nikola Tesla. Naravno ako to tako ostane. Uostalom na sajtu, kada je zdravstvo u pitanju, nema ni projekta nove onkološke klinike, nije ni predstavljena na prezentaciji pre neki dan, a znamo da će se graditi i da je njena vrednost preko 600 miliona evra.
Naravno da ne zavisi, ali lavina može da počne i od jedne grudve. Ja sam na ovom forumu od gotovo prvog dana i bio sam svedok koliko je inicijativa krenulo upravo odavde i na kraju urodilo plodom.

Ovaj forum jeste relativno mali, ali dosta je ovde l ljudi iz struke, civilnog društva, medija i političkih partija. Pritom, ekvivalentna platforma za razmenu informacija, ideja i mišljenja vezanih za razvoj grada ne postoji.

Jednostavno, nekoliko tekstova o Filharmoniji je objavljeno nakon što se na Beobuildu pojavio info da je Mali protiv projekta. A onda kada je to procurila u javnost, kada su ministarstva počela da dobijaju pozive i dopise šta se dešava sa ovim projektom - odjednom renderi osvane na Srbija 2027 sajtu, odjednom Maja Gojković pominje izgradnju ove dvorane...

To sve i dalje ne znači da će dvorane biti, ali pokazuje da je pritisak javnosti važan, a ako javnost uspe da održi novu Filharmoniji u fokusu, time će i realizacija projekta biti izvesnija
 
Naravno da ne zavisi, ali lavina može da počne i od jedne grudve. Ja sam na ovom forumu od gotovo prvog dana i bio sam svedok koliko je inicijativa krenulo upravo odavde i na kraju urodilo plodom.

Ovaj forum jeste relativno mali, ali dosta je ovde l ljudi iz struke, civilnog društva, medija i političkih partija. Pritom, ekvivalentna platforma za razmenu informacija, ideja i mišljenja vezanih za razvoj grada ne postoji.

Jednostavno, nekoliko tekstova o Filharmoniji je objavljeno nakon što se na Beobuildu pojavio info da je Mali protiv projekta. A onda kada je to procurila u javnost, kada su ministarstva počela da dobijaju pozive i dopise šta se dešava sa ovim projektom - odjednom renderi osvane na Srbija 2027 sajtu, odjednom Maja Gojković pominje izgradnju ove dvorane...

To sve i dalje ne znači da će dvorane biti, ali pokazuje da je pritisak javnosti važan, a ako javnost uspe da održi novu Filharmoniji u fokusu, time će i realizacija projekta biti izvesnija
Mene samo zanima a gde se to pojavila vest da se od filharmonije na Ušću odustalo? Ili da postoji ideja da se taj projekat stornira? Da li je to neko izjavio?
 
Ova nasa vlast, kojoj su puna usta turista, nikako da shvati da ce turistu u Bg da dovede muzej Nikole Tesle i fantasticna zgrada filharmonije / opere, a ne neke tamo zgradurine u Beogradu na vodi i sajamske hale u nedodjiji. Kada se spomene Sidnej, sta nam prvo padne na pamet - opera, Bec, Pariz - gradovi kulture, umetnosti. Ja i dalje nmg da se opasuljim na reci presvetog velikomucenika vrhovnog vodje da je Brnabicka vukla za Teslin muzej u zgradi termocentrale, a Mali da je bio za muzej u BgH2O. Alo, da li se struka pita za ista ???!!!. Ako ova dva projekta urade kako treba, dakle zgradu filharmonije i muzej Tesle, to ce kulturno preporoditi Beograd. Manite nas vise onog Expa, koji zapravo nije ni pravi Expo, kao i preruznih zgrada u BgH2O, ovakve projekte treba forsirati.
 
Mene samo zanima a gde se to pojavila vest da se od filharmonije na Ušću odustalo? Ili da postoji ideja da se taj projekat stornira? Da li je to neko izjavio?
Nigde nije bila vest i nije niko izjavio, ali je svima upalo u oči da na predstavljanju "Srbija 2027", gde možda nije pomenut jedino svemirski program Srbije, a svi domovi kulture i svi putevi i sve što se gradi jeste, upadljivo je izostala makar reč o zgradi filharmonije.
 
Nigde nije bila vest i nije niko izjavio, ali je svima upalo u oči da na predstavljanju "Srbija 2027", gde možda nije pomenut jedino svemirski program Srbije, a svi domovi kulture i svi putevi i sve što se gradi jeste, upadljivo je izostala makar reč o zgradi filharmonije.
Nije bilo ni onkološke klinike na prezentaciji, a to je mnogo veći projekat koji će se graditi odmah pored Tiršove 2
 
Vrh