Šta je novo?

Održavanje vozila

becks89":1ysr9gvs je napisao(la):
Kakve veze ima pregled sa oznakama na tabli? Zašto banalizujete i pišete ovakve gluposti?
Ovo je mogao i neki putnik kome je bilo dosadno da okrene i da napiše, propust je što nikoga ne zanima šta piše na bočnim i zadnjim tablama, važno je šta piše napred i to je kraj.

Somi303":1ysr9gvs je napisao(la):
Хоћеш рећи да неко 2 дана за редом на истом аутобусу исписује 'ћаос' на табли?

Hoće da kaže da je neko od putnika ispisao , a da ovi što proveravaju (tehnička služba i vozači) , proveravaju samo prednji displej , i da su za sve ostalo slepi.
 
Gonzales":1kxcfnjk je napisao(la):
#505 bleji u necijem dvoristu, u Vinci...
Kosmajci, zivota mi, pravo ste cudo...
Em sto saljete krntiju koja smenu ne moze da izgura vec danima, em parkirate krntije po tudjim dvoristima..

Preneto sa balkansimulacije.net/forum
 
Hvala solecare, upravo to sam mislio.
Ja bar mislim da razumljivo i jasno pisem?!
 
vozacu se dopalo sto vozi na novoj caos liniji :lool:
 
Moguce je da je to pokusaj slanja prijatnih poruka onima koji nisu uspeli da udju u 50, cisto da ne budu ljuti narednih 20-30 minuta dok ne dodje sledeca 50ica.
 
becks89":37zh1sz6 je napisao(la):
Kakve veze ima pregled sa oznakama na tabli? Zašto banalizujete i pišete ovakve gluposti?
Ovo je mogao i neki putnik kome je bilo dosadno da okrene i da napiše, propust je što nikoga ne zanima šta piše na bočnim i zadnjim tablama, važno je šta piše napred i to je kraj.

И шта си тачно постигао овим? Фазон банализујемо, али је ипак пропуст? Шта није јасно у ономе што је саоб. кам. написао?
 
Banalizacija je što se sve svodi na održavanje, ti kao neko ko pametuješ ovde i tvrdiš da znaš nešto bi morao biti upoznat sa tim da ovde održavanje nema apsolutno nikakve veze. Njihovo je da ove table postoje u vozilu, a sadržaj na tablama, za njih odgovara vozač i otpravnik koji je dužan da kontroliše oznake na vozilima. A šta sam postigao? Pa evo opet te hvatam kako ne znaš, a busaš se sa svojim "znanjem"....
 
Ко криви одржавање? Рекли смо да је пропуст јер неко 2 дана није погледао ту таблу, јесмо ли камера или ја рекли да је неко из одржавања крив?
 
Било некад огледало...

10rsvet.jpg
 
Treba i meni jedno, odlicno je ogledalo :)
Juce smo zatekli divan prizor u vozilu, kod trecih vrata na podu gomila pseceg izmeta... Kultura, je*** li ga sta je?!
 
Počeo sa radom novi tehnički pregled na Dorćolu

Prvi tehnički pregled u Srbiji potpuno prilagođen kontroli trolejbusa počeo je sa radom na Dorćolu, saopšteno je iz GSP „Beograd”.
Novi tehnički pregled i za druge tipove vozila preko 3,5 tona nosivosti nalazi se tik do garaže trolejbuskog pogona i omogućiće kvalitetniju kontrolu ispravnosti voznog parka, pritom štedeći vreme i materijalna sredstva. Ovlašćenje za rad dobijeno je od Ministarstva unutrašnjih poslova, a za rad na poslovima tehničkog pregleda obučena su dva iskusna auto-mehaničara.
Tehnički pregled na Dorćolu smešten je u renoviranoj radionici za internu kontrolu trolejbusa. Prostor je priveden novoj nameni u maju, a zanimljivo je da je građen pre Drugog svetskog rata. Autentičnost je sačuvana brižljivim repariranjem stare krovne drvene konstrukcije, koja daje poseban pečat.
Što se opreme i instrumenata tiče, između ostalog, tu su valjci za proveru kočionih sila, zatim nagazna ploča za kontrolu usmerenosti prednjih točkova koja je važna zbog optimalne potrošnje pneumatika, savremena kanalska dizalica, aparat za proveravanje usmerenosti snopa svetla i centriranje farova, kao i aparat za merenje kvaliteta izduvnih gasova benzinskih i dizel-motora.
Zahvaljujući ovoj savremenoj opremi, Tehnički pregled na Dorćolu ima sve preduslove da kontrola vozila bude detaljna i brza.

1614005_tehnicki_pregled_v.jpg


1614020_tehnicki_pregled_2_v.jpg


1614010_tehnicki_pregled_1_v.jpg


izvor: beograd.rs
 
Fino su ovo ocistili i okrecili , kad ce da pokriju ostatak i da posjeku korov
 
Јуче (среда-20.08.) сам се возио на линији 65, аутобус ГБ 1028, једва сам издржао 5 станица. Кад се уђе у тај крш од аутобуса цео салон у издувним гасовима, поготово у делу где је "хармоника". Код трећих врата поклопац од инсталације врата скроз отворен, можете да скидате делове без проблема. Нисам хтео намерно да поништим карту због ових ствари.
Чуди ме да овакве кршеве пуштају да иду кроз ужи део града !!!
 
Posle pranja u garaži, obavezno je novo pranje....
I8xPsxH.jpg


Ovo na slici je silikonsko mleko, kupljeno od strane vozača, deo novca su ostavili putnici i dugujemo im veliku zahvalnost :)

62wMDYj.jpg


FAPjMw7.jpg


Ovo su rezulatati malog rada tokom pauze.

Ipak, trud je uzaludan, danas su uspeli da otkinu, bukvalno otkinu krilo na trećim vratima (dakle otkinuto je i izgubilo je vazduh, dakle slobodno se samo kreće, nezavisno od vazdušnog sistema). Pošto je već bilo manjka vozila na liniji i interval sa 11, pomeren na 18 odlučujemo da vrata vežemo i podbočimo flašom, čak je stavljen i natpis "ne radi", nekome je bilo dosadno pa je presekao komad žice, skinuo natpis i izvadio flašu koja je držala vrata, u jednom momentu primetio sam na unutrašnjem retrovizoru na sred autokomande naša vrata otvorena, a bus pun putnika. Na prvoj stanici, stavio sam drugu flašu kako bi bar ona držala vrata, 5 stanica kasnije neko je i tu flašu izvadio i bacio. Kod VMA, poslednja flašica koju smo imali, i nju smo postavili, do pijace na Banjici i ona je nestala. Na kraju ispada da vama putnicima ne treba činiti, treba vam ukinuti i ovo malo vozila jer su pojedinci za kočije, a ne za autobuse. Da se samo zahvalim jednoj devojci koja je ponudila svoju flašicu sa vodom da podbočimo vrata, čak nas je pohvalila i devojka je bila u čudu kakav smo to narod. Preostale tri stanice sam ja držao vrata do okretnice, kako neko nebi ispao, posle toga nije imalo smisla pokušavati više da se radi, kad ste vi takvi, lepo za garažu odma' da ne boli glava. Kako sam čuo kolega je posle izašao tek nakon kruga i po, dakle interval je bio sigurno oko 20min, i ne nije mi vas žao, treba vam za svaku sitnicu isključivati vozila, sa pojedincima ne može lepo.

A sad malo o drugoj strani, garaža. Povađene sve 4 sijalice iz vrata, svako krilo vrata na autobusu ukupno 8 njih je vareno, prepravljano, skidano, nijedno nije originalno, polupano staklo kod drugih vrata, pali greške o istrošenim pločicama koje su "zamenjene", papirološki izgleda. Klima koja se piše od 21. maja nije popravljena, dakle ima li svrhe uopšte se truditi i održavati sopstveno vozilo?
 
Претпостављам да му је ветар откинуо браник, нисам га видео нигде у околини по оном мраку :D
b6d9f98ed66bce5101a994117a0ecee5.jpg
 
@becks89 Gde nabavljate silikonsko mleko? Ja se ubijam da nadjem. Izvinjavam se na off topicu.
 
Litar dođe oko 540dinara u Metrou, ovo naše barem, sa mirisom kokosa, em što lepo izgleda, sasvim lepo i osveži :) Ima i u nekim većim prodavnicama auto delova... Tako se kreću cene od 500 pa na dalje za litar...
 
Vrh