Šta je novo?

Održavanje vozila

Pogledajte ovo :bash: :bash: :bash:
 


par slika mercedesa gbr 194 - strasno prljav po plafonu, svim staklenim povrsinama, gornja dva nosaca panela (valjda se tako zove) iza srednjih vrata su polomljena pa se, kad autobus koci i ubrzava, njise ko list na vetru :violina: . Ima (naknadno) ugradjenu klimu koja (naravno) nije radila danas kad sam se vozio.
Totalni javasluk i neodrzavanje ove divne masine :bash:
 
Pre neki dan sam se vozio gradskom 73-kom. Dva stakla na vratima su pukla i uspešno su sanirana nalepnicama "Poništite vašu kartu u automatu". Iskoriščeno je 23 takve nalepnice, a višak, koji se, valjda lepipo za prste, zalepljen je malo na drugo krilo, a malo od gore. U drugom vozilu vidim već ustaljenu praksu da se tako saniraju i pukotine na plafonu.
 
Milsim da bi bilo dobro da pocnemo takve stvari da slikamo i upareno sa prigodnim tekstom, da saljemo na mailove, gradonacelnika i ostalih sluzbu. Pa kad ih budemo zagusili mailovima mozda ce nekome doci iz dupeta u glavu da preduzme nesto po tom pitanju
 
bojan87":2hjkmdum je napisao(la):
Milsim da bi bilo dobro da pocnemo takve stvari da slikamo i upareno sa prigodnim tekstom, da saljemo na mailove, gradonacelnika i ostalih sluzbu. Pa kad ih budemo zagusili mailovima mozda ce nekome doci iz dupeta u glavu da preduzme nesto po tom pitanju
Мислим да је "стф" још негде почетком маја то предложио, а нас неколико је то подржало, али се није ништа на томе урадило !
 
bojan87":280lwjm8 je napisao(la):
Milsim da bi bilo dobro da pocnemo takve stvari da slikamo i upareno sa prigodnim tekstom, da saljemo na mailove, gradonacelnika i ostalih sluzbu. Pa kad ih budemo zagusili mailovima mozda ce nekome doci iz dupeta u glavu da preduzme nesto po tom pitanju

Или ће да угасе мејл. :D
 
prebace u junk :)) moja stara ideja je da od rugla se prave razglednice, a možda čak, ako bi se odrešila kesa i bilbordi. Te razglednice bi mogle da se šalju različitim funkcionerima, predstavnicima, ambasadorima i tako... mada, provokativno je to
 
a mogli bi nekoj televiziji ili novinam dati materijal koj smo slikali...posto ja imam dosta slika..nisam sve stavljao ovde..da ne bi zatrpavao temu..ali evo npr gostovali su nasi forumasi na rts-u,na beogradskoj h...posaljimo njima..
 
Pre nekih skoro godinu dana sam nudio uslugu GSPu što se tiče održavanja. Poslao sam gomilu pisama i radio prezentacije i nudio projekte... i još ništa.
Godinu dana im treba da mi odgovore "Hvala, vaše usluge nam nisu potrebne" ili "Ne zanima nas to što vi radite"...samo neka se oglase.
Ako ima neko mogućnost da mi prosledi lični mail od, na primer, tehničkog direktora bio bi mu zahvalan. Imam neki čudan osećaj da kancelarijski štakori kada im stigne elektronska pošta jednostavno obrišu, a da i ne pročitaju. Možda se plaše zaraze, da ne pokupe neki smrtonosni virus.

Ne znam ša da vam kažem, ako postoji mogućnost da preko ovog cenjenog foruma dodjem do odgovorne osobe u GSPu, odužiću vam se, bogatom trpezoom :)
 
Jesi li neki direktorov rođak? Ako nisi džaba se trudiš...


Возила ГСП-а ускоро чистија

Неколико суграђана обратило се претходних дана редакцији Дневног листа „Правда“, жалећи се на ишаране и прљаве аутобусе јавног градског превоза и на у последње време приметно лоше одржавање хигијене у возилима ГСП „Београд“. Они су нам огорчено рекли и да су се у више наврата обраћали надлежнима, али одговора није било.

bg-bus.jpg


– Возила се више нити перу, нити чисте, а аутобус којим се возим свакодневно, из дана у дан је све прљавији. Да нисам принуђен, никад у њега не бих ни ушао, а када већ уђем, не зна се шта је прљавије, да ли седишта, рукохвати, „плафон“ или под. Упутио сам тим поводом на десетине примедби и притужби ГСП-у, Дирекцији за јавни превоз, али и Градској саобраћајној инспекцији, али никакве реакције није било – пожалио нам се суграђанин Томислав Карановић, који је као илустрацију проблема послао и фотографију унутрашњости аутобуса, гаражног броја „999“.
У ГСП „Београд“, пак, наводе да су их све чешће притужбе на хигијену у возилима јавног градског превоза и навеле да размотре раскидање уговора са приватном фирмом „ТЕКОН“, која чисти возила овог предузећа од 2005. године.
– Свакодневно одржавање хигијене возила подразумева прање подова, седишта, прозора, возачког простора и свих рукохвата. Возила се перу током ноћи, док се налазе у гаражи, и кроз овај процес прође око 90 одсто возила – објашњава Славица Стевановић, менаџер за односе са јавношћу ГСП-а.
Стевановићева истиче да се, с обзиром на око милион путника које ГСП свакодневно превезе, као и на то да неки аутобуси возе и 20 сати дневно, дешава да не дођу на ред за прање, али да су ти случајеви ретки.
– Ни ми у предузећу нисмо задовољни квалитетом чишћења, које обавља приватна фирма „ТЕКОН“, па ће уговор свакако бити раскинут. У току су преиспитивања међусобних права и обавеза, зато што нећемо дозволити да раскид уговора буде на штету ГСП-а – нагласила је Стевановићева.
Она наводи и да, када дође до раскида уговора, путници могу само бити на добитку, пошто ће Градско саобраћајно предузеће пронаћи боље решење од досадашњег.
– За сада не знамо да ли ће ГСП основати службу за одржавање унутар предузећа или ће пронаћи другог партнера, али у сваком случају, хигијена у возилима ће се побољшати – закључује Стевановићева.
http://www.pravda.rs/2011/07/04/vozila-gsp-a-uskoro-cistija/
 
I to cudo da vidimo stalno najavljuju bice cistije usao sam danas u 94-ku GB1111 koji je jako prljav vrata i sedista su najvise prljavi :o
 
Nisam u bliskim rodjačkim vezama ni sa kim u GSPu. Imam samo jako dobru ponudu koju ne mogu da "odbiju".

Vidim da su im podovi autobusa jako prljavi, naročito kod tramvaja "švajcaraca", prepuni ugaženih žvaka, neke masnoće, a na nekim mestima sam video i tragove gašenja cigareta. Na više tramvaja sam video urezana imena u stakla, a posebno me fascinira besomučno prefarbavanje trola i tramvaja.

Ozbiljno stoji ponuda da kontakt sa odgovornom osobom ću nagraditi!
 
Овог је изгледа стигао кер кад је јурио за њим, па му одгризао парче таблице :lol:
 
Moravac":35zkheso je napisao(la):
Nisam u bliskim rodjačkim vezama ni sa kim u GSPu. Imam samo jako dobru ponudu koju ne mogu da "odbiju".
Подели са нама ту понуду. Ево, тако је и Зидар почео са мапама, па мало по мало, дочекасмо да се мапе каче по граду.

Значи, прво Беобилд, па онда, постоји могућност гостовања на ТВ, и тако редом. Опробана метода.

Дакле, о чему се ради? :)
 
Stvarno ne bi da reklamiram svoju firmu, ali recimo da imam rešenja za neke od problema koje muče GSP.


ografitima6v.jpg

grafiti spolja i iznutra

bus1w.jpg

žvakaće gume na podu, sedištima, masne fleke...
 
Da ti disa nesto kaze gledaj da ti ne promakne namjesten tender za cisćenje vozila ,koji ce mozda biti raspisan ili ce pak napraviti preraspodjeliu viska radnika na ribanje bez hemikalija jer to je skupo :kafa:
Inace posjeduju sredstva za ciscenje grafita ali boze lakse je ueti kantu farbe i preci preko togo traljavo nakaradno da bude sto ruznije :bash:
 
LINIJA 25 OPET JA O LIAZU...da li je moguce da su nalepnice postale popularne i na kontrol tabli,,,i to ne bilo kakve..vec navijacke,,,
261252_125059277583238_100002374997518_210757_443591_n.jpg

LINIJA 20 MAZ...
262329_125059580916541_100002374997518_210761_3717389_n.jpg

I NISU NA KRAJU DUGO POTRAJALA DVOKRILNA VRATA..
270551_125059437583222_100002374997518_210759_7517754_n.jpg

268150_125059504249882_100002374997518_210760_4468041_n.jpg

LINIJA 18 NEDOSTAJU DVA SEDISTA
262261_125059640916535_100002374997518_210762_621662_n.jpg

TOLIKO OD MENE...
 
Uzas oni nemaju dusu :rolleyes: :rolleyes: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Apelovao ja da postave Nemca za direktora i zavedu red,nije mi jasno ako u sportskim klubovima mogu da dovode glavne stručne trenere iz Evropsklih zemalja vreme je da krenu i sa javnim preduzećima koja imaju problem lošeg menadžmenta.. :kafa: dovesti ljude koji će uvesti disciplinu..jedno rešenje,da Nemci nisu direktori u izgradnji mosta na Adi načekali bi se 20ak godina da ga završe,Prokop živ dokaz..
 
Nikakve to veze sa nacionalnoscu nema, vec sa partijskim kadrovima.
 
stf":so58lbo3 je napisao(la):
Nikakve to veze sa nacionalnoscu nema, vec sa partijskim kadrovima.
2012 je teo da kaze da su nemci odgovorniji i profesionalniji narod,,...koliko sam ja shvatio...;) i evo mog 100posta vec,... :vops: :violina:
 
Vrh