Šta je novo?

Održavanje vozila

iz 24 sata
Autobus privatnog prevoznika „Lui travel” na liniji 42 prošle nedelje je, kako kažu putnici, danima saobraćao sa kartonom nalepljenim na srednjim vratima. U ovoj firmi tvrde da je staklo na tim vratima razbijeno u petak i da je već u subotu ujutru otklonjena šteta.
387703-28.jpg

HAOS - Nije tajna da su uslovi u gradskom prevozu decenijama rak-rana prestonice. Većina putnika navikla je da vožnja autobusom, trolejbusom ili tramvajem donosi svakodnevnu borbu za vazduh, prostor ili vreme. Sudeći po slikama koje su stigle redakciji „24 sata", putnicima autobusa na liniji 42 prošle nedelje je bio uskraćen deo dnevne svetlosti.

- Danima sam se vozio u autobusu sa kartonom na vratima kao u doba sankcija, pa sam odlučio da sve to fotografišem. Reč je o vozilu garažnog broja P0805, a o higijeni suvišno je govoriti - bilo je sve što je Aleksandar Miladinović poslao našoj redakciji.

Zaposleni u privatnom prevozniku „Lui travel” ističu da je reč o incidentu koji se neretko događa, a da su ubrzo vrata popravljena.

- Staklo na vratima stradalo je prilikom tuče navijača, a pošto nismo mogli odmah vozilo da isključimo iz saobraćaja, postavili smo privremeno karton do kraja dana. Verovatno je ljudima mnogo dosadno, pa poturaju takve fotografije. Sličan incident se dogodio i pre nepunih mesec dana, kada je prilikom tuče putnika takođe polomljeno staklo na našem vozilu, ali na drugoj liniji - kažu u firmi „Lui travel”.

U Direkciji za javni prevoz tvrde da su odmah reagovali nakon što su u petak dobili prijavu sugrađana.

- Naložili smo privatnom prevozniku da postavi staklo na vratima i oni su to do kraja dana učinili. Naši inženjeri s vremena na vreme izlaze na ulicu radi kontrole vozila. S druge strane, najčešće reagujemo kada nam se građani požale - ističe Zoran Šarac, direktor Direkcije za javni prevoz.

Građani primedbe mogu da prijave na telefon 330-91-53 svakog radnog dana od 7.30 do 15.30 sati.
Kako se ono kaze, ko laze taj i krade! :rant: Obraz kao djon :blah:
 
veb983":dtcnlnm3 je napisao(la):
Verovatno je ljudima mnogo dosadno, pa poturaju takve fotografije.

Е само за ову реченицу требало би ангажовати те навијаче да мало вежбају на њему....
 
Puno ocejujes od busa iz 1988 koji je generalno remontovan to je po svum standardima trebalo da je odavno odradilo poslednji polazak za zeleznik :p
 
У међувремену у #914
Ради само десна половина дисплеја :rolleyes:
2012-06-01-533.jpg

Пластични део који држи шипку је поломљен
2012-06-01-542.jpg

И увелико је оверен од стране "FYGS CREW"
2012-06-01-538.jpg

2012-06-01-536.jpg
 
Nek se nose vise s tim tagovanjem autobusa... id***. :notok:

Inace, tom raspalom 65icom se redovno vozim, bas naidje kad idem na faks :rolleyes:
 
U prevodu nista od nabavke onih 400 autobusa,puk pike ne vazi :cool:

Ili to po srpski-SUCKERSSSSSSS.
 
To je neka nova vrsta stolica :lol: mislim mogli bi to drvo da skinu grozno izgleda :rolleyes:
 
Ovako Bamiron cisti Megabuse :notok:
06062012194.jpg
 
dare":3jk5wlim je napisao(la):
Ovako Bamiron cisti Megabuse :notok:
06062012194.jpg


Ne prijatelju, grešiš.

Tako se mi Beograđani odnosimo prema vozilima !!! Posle nam je neko drugi kriv :bash:
 
Covece kako me nervira to preuzimanje tudje krivice za sve i svasta, generalizacija. Ne, prijatelju, to nismo uradili ni ti ni ja, vec neko malo neizivljeno g***o zeljno paznje kome treba izvuci usi i naterati ga da olize to sranje koje je napravio! :rant: Beogradjani ne zvrljaju autobuse, Beogradjani vole autobuse! :gobb:
 
veb983":ip3tdi3n je napisao(la):
Covece kako me nervira to preuzimanje tudje krivice za sve i svasta, generalizacija. Ne, prijatelju, to nismo uradili ni ti ni ja, vec neko malo neizivljeno g***o zeljno paznje kome treba izvuci usi i naterati ga da olize to sranje koje je napravio! :rant: Beogradjani ne zvrljaju autobuse, Beogradjani vole autobuse! :gobb:


Može da te nervira koliko hoćeš, ali nije niko iz Užica ili Niša šarao po ovom autobusu.
I veruj mi da bi takvom u nekoj manjoj sredini mnogo pre izvukli uši i naterali ga da oliže to. To govori o nama.
Juče sam doputovao iz Beča, gde je većina autobusa marke Graf & Stift sa MAN motorima. Dosta njih je relativno staro 2002, 2003, 2004 godište, ali osim matirale boje, izgledaju besprekorno. Ali Bečlije vole svoje autobuse. Oni vole sve svoje i čuvaju. Zato i imaju tramvaje stare 40 godina pored novih, zato imaju toliko metro linija... Zato imaju.
Stara poslovica kaže: Ako ne načuva, ne naradi
Kod nas je još uvek dominantna svest da je to ničije, da je prevoz besplatan ako se ne plati karta.
Pa nije tako. ako ne platimo kartu više će se para potrošiti iz budžeta, a taj bužet opet punimo mi gradjani. ako potrošimo 50 EUR na skidanje grafita, za toliko manje će biti za tekuće održavanje busa.

Još jednom iako te nervira. Možda nismo ti i ja i većina ili svi mi na ovom forumu, ali to jesmo mi Beograđani. To je naša slika. Ono što jesmo.
 
Vrh