Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Kako neprirodno i pogresno izgleda ovo mobilno zelenilo. I da, fale stubici.
Bice ovo veoma neugodna ulica za pjesake i naravno za bicikliste. A koristili su skup materijal, koji se inace koristi za pjesacke zone.
Kalemegdan asfaltiran a vamo sitna kocka na parkinzima. Steta...
Inace, vidi se jos zuta traka na uglu kod hotela. Da li to znaci da je ta regulacija jos vazeca?
 
Ове сандук-жардињере баш нису за овај простор. Велики пропуст што нису направили праве жардињере.
 
Grad će kad tad morati da počne da uvodi i pravi mesta namenjena isključivo kratkom zaustavljanju i parkiranju dostavnih vozila.


A što se tiče parking mesta u Prizrenskoj, trebalo je da stave parkiranje pod 45 stepeni, ne ovu glupost.

Kockaste žardinjere ispred Balkana su pokušaj da se doda drvored u ulicu ali to se ne radi tako, kad već imaš prostora. Nego lepo parking pod 45' pa onda napravi kršten drvored.
 
Nova ulica na potezu Cvetanova ćuprija/Milošev kladenac
Teško da će se poštovati znak zabrane parkiranja ako uskoro ne postave stubiće, svi trotoari u okolini su uzurpirani četvorotočkašima, ima posla za opštinu ali i dalje žmure ,
ako ne reaguju biće naselje Vojvode Vlahovića 2..
Ima li neka najava da će proći neka linija gsp/minibus ovde i da ide preko Laste dalje ka Slaviji, Prokopu, Waterfrontu, naselje konstantno raste, 20 je prepuna a onda se preseda na 29/18 tako da su vec na pocetnoj stanici opterecene ove 2 linije...
1.jpg
2.jpg
kladenac-cvetanova.jpg
 
Poslednja izmena:
Nova ulica na potezu Cvetanova ćuprija/Milošev kladenac
Teško da će se poštovati znak zabrane parkiranja ako uskoro ne postave stubiće, svi trotoari u okolini su uzurpirani četvorotočkašima, ima posla za opštinu ali i dalje žmure ,
ako ne reaguju biće naselje Vojvode Vlahovića 2..
Ima li neka najava da će proći neka linija gsp/minibus ovde i da ide preko Laste dalje ka Slaviji, Prokopu, Waterfrontu, naselje konstantno raste, 20 je prepuna a onda se preseda na 29/18 tako da su vec na pocetnoj stanici opterecene ove 2 linije...
Samo nek spoje 38 i 38L to je najjednostavnije resenje
 
Jel tu beše bila samo bankina koja je sada uklonjena? Na nekoliko mesta po gradu ima takvih rešenja, koja se vidim sve češće uklanjaju i ulice puštaju da budu normalne za saobraćaj u oba smera, odnosno oba kraja ulice.​
 
Jel tu beše bila samo bankina koja je sada uklonjena? Na nekoliko mesta po gradu ima takvih rešenja, koja se vidim sve češće uklanjaju i ulice puštaju da budu normalne za saobraćaj u oba smera, odnosno oba kraja ulice.​
nije baš samo bankina. Bila pozida i trotoar koji je uklonjen da naprave raskrsnicu
 
Razlog ovog otvaranje je sta bolja protocnosti sat se dobija ili je neki investitor progurao
 
Ускоро креће пресвлачење главне улице у Батајници (Мајора Зорана Радосављевића) у дужини од скоро три километра.
 
Размишљао сам да ли да отворим ову подтему или не, с обзиром да постоји подтема "Тошин бунар: проширење и реконструкција улице". Јеста да у последње време на овој подтеми се пише и дискутује о проширењу Египатске (Земунске) улице, али мислим да ова улица заслужује да има посебну подтему. @Игор ако хоће може да премести и задњих неколико постова од јуче на ову нову подтему.

Проширење Египатске улице (бивше Земунске) је на неки начин почело са јучерашњим даном. Проширење ће за сад бити на најкритичнијем месту ове улице, од оног скретања према трафостаници па до раскрснице Египатска-Гандијева-Војвођанска у дужини од непуних 200 метара. Радиће се проширење за једну траку и то само за десно скретање из Египатске у Гандијеву улицу према Бежанијској коси.
Значи да ће сад на раскрсници Египатска-Гандијева-Војвођанска бити две траке за лева скретања у Гандијеву према Јурија Гагарина (као што је и до сада било), само две траке за право према Војвођанској (до сад је било исто, с тим што је једна трака била за право, а друга за право и десно), и по новом сад ће бити само једна трака за десно скретање у Гандијеву.

Проширење ће бити на уштрб зеленог појаса између коловоза Египатске улице и тротоара, а тај зелени појас је углавно служио за бахато паркирање оних који „само минут“ да нешто купи у Роми, Лидлу, оближњим радњама, попију нешто у кафићима,..! Такође и део паркинга одлази у историју. Моја слободна процена је и да ће и онај део разделног зеленог појаса код пешачког прелаза (за Лидл) бити смањен, како би се и ту добило проширење и продужење левог скретања у Гандијеву. Паук је баш данас односио кола оних власника који нису уклонили своје љубимце, мада су сви имали обавештења да уклоне кола.
Шеф градилишта нажалост није тренутно био на градилишту, па су ми нека од објашњења дали радници "Београд пута". Гледаћу да одем поново да бих добио тачна обавештења, уколико ми време и обавезе дозволе.

Ортофото и данашње слике – 16.11.2023.
проширење египатске улице.JPG
IMG_20231116_131754_resized_20231116_030549714.jpg
IMG_20231116_131843_resized_20231116_030550953.jpg
IMG_20231116_131935_resized_20231116_030549098.jpg
IMG_20231116_132010_resized_20231116_030621018.jpg
IMG_20231116_132118_resized_20231116_030622286.jpg
IMG_20231116_132132_resized_20231116_030621652.jpg
IMG_20231116_132237_resized_20231116_030620394.jpg

:sesir:
 
Ovo je dobro, samo, mislim da dodatna traka treba da bude za pravo i desno, da bi se dobile 3 trake 'u pravac' široke Vojvođanske. Ili strelica za pravo na kolovozu treba da bude žuta, tj. za autobuse. Nema veze što će neko sačekati da skrene desno (tu mi je jedan mamlaz besan izlazio iz korole jer nisam skretao na desnu strelicu nego sam čekao zeleno za pravo, ali se brzo vratio).
 
Размишљао сам да ли да отворим ову подтему или не, с обзиром да постоји подтема "Тошин бунар: проширење и реконструкција улице". Јеста да у последње време на овој подтеми се пише и дискутује о проширењу Египатске (Земунске) улице, али мислим да ова улица заслужује да има посебну подтему. @Игор ако хоће може да премести и задњих неколико постова од јуче на ову нову подтему.

Проширење Египатске улице (бивше Земунске) је на неки начин почело са јучерашњим даном. Проширење ће за сад бити на најкритичнијем месту ове улице, од оног скретања према трафостаници па до раскрснице Египатска-Гандијева-Војвођанска у дужини од непуних 200 метара. Радиће се проширење за једну траку и то само за десно скретање из Египатске у Гандијеву улицу према Бежанијској коси.
Значи да ће сад на раскрсници Египатска-Гандијева-Војвођанска бити две траке за лева скретања у Гандијеву према Јурија Гагарина (као што је и до сада било), само две траке за право према Војвођанској (до сад је било исто, с тим што је једна трака била за право, а друга за право и десно), и по новом сад ће бити само једна трака за десно скретање у Гандијеву.

Проширење ће бити на уштрб зеленог појаса између коловоза Египатске улице и тротоара, а тај зелени појас је углавно служио за бахато паркирање оних који „само минут“ да нешто купи у Роми, Лидлу, оближњим радњама, попију нешто у кафићима,..! Такође и део паркинга одлази у историју. Моја слободна процена је и да ће и онај део разделног зеленог појаса код пешачког прелаза (за Лидл) бити смањен, како би се и ту добило проширење и продужење левог скретања у Гандијеву. Паук је баш данас односио кола оних власника који нису уклонили своје љубимце, мада су сви имали обавештења да уклоне кола.
Шеф градилишта нажалост није тренутно био на градилишту, па су ми нека од објашњења дали радници "Београд пута". Гледаћу да одем поново да бих добио тачна обавештења, уколико ми време и обавезе дозволе.

Ортофото и данашње слике – 16.11.2023.
Pogledajte prilog 180794Pogledajte prilog 180795Pogledajte prilog 180796Pogledajte prilog 180797Pogledajte prilog 180798Pogledajte prilog 180799Pogledajte prilog 180800Pogledajte prilog 180801
:sesir:
Valjda nece da seku drvece...prelepo je...a i msm da ima mesta do njih i u buducnosti ovako celu ulicu..da pomere parking i prosire skroz do TB...ovako prave neku prvu pomoc...msm da je trenutno ovo neophodno u delu kod restorana Bela reka...parking gore i traka jedna dole...malo je 2+2 postalo...i tek ce...doduse Gangula rekao da ce ici prosirenje... @Гага i zna nesto vise i pricao je...
 
Gago mislim da je bolje da ovo sve ide u Tošin bunar, praktično je sve jedan pravac, takoreći jedna ulica koja menja nazive na određenim raskrsnicama...
 
Vrh