Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

To samo oslikava finansijsko stanje grada koje je zabrinjavajuće.

Otišao Đilas ili ne, grad je u finansijskim problemima. Ne verujem da nova vlast, ko god je činio može išta da uradi sa unakaženim gradskim budžetom.
Eto Đilasa na čelu grada kroz 6 meseci, videćete....
 
tumblrmkjmvuc4cn1s98dlto.jpg


Па сад нема где ни да се враћа...
 
direktor":3miz0s3s je napisao(la):
Mislis najduzi asfaltni trotar iz komada bez zakrpa ,rupa ,barica itd ,imas cjeli bulevar JG na novom beogradu tj cjeli nbg


Nisam se precizno izrazio - mislio sam na trotoar koji se vremenski najduže asflatira, a ne na trotoar koji je prostorno najveće dužine ;)
 
Juče sam zatekao na dva mesta kaldrmu u katastrofalnom stanju.Prvo mesto je kod skretanja sa kaldrme kod SC 11 april ka BK. Kaldrma se raspala na jedno par kvadratnih metara.

Drugo mesto je Zemun kod groblja kod Gardoša (Sibinjanin Janka i Sinđelićeva).

Deo sa ubedljivo najgorom kaldmrom (ako se to može nazvati kaldrma) je ona uzbrdica od Šarana.

Taj deo Zemuna je deo Dunavske rute, pa dosta biciklista tu prolazi.

Ja se iskreno plašim da to prijavim jer se plašim da će samo izvaditi kaldrmu i asfaltirati kritične delove :(
 
dsc03287.jpg

za bg put sloziti i postaviti 2 stubica koja je redovno cupaju samo po mojoj prijavi postavljena su 2 puta izgleda da nekom smetaju
 
Bolje da jednostavno podignu ivicnjak dovoljno visoko da se opet ne parkiraju tu i da ne prelaze preko trotoara. I samo taj gornji deo, odnosno deo paralelan sa trotoarom, sa strana da ostanu stubici.
 
9438974437_191cd6534b_b.jpg
9441742426_4a19f65fbc_b.jpg
9438943931_f665eaf021_b.jpg
9438856617_3186e1fda7_b.jpg
9438635589_ece2093714_b.jpg

Dok se u Beogradu na trgu R.i oko Vuka asfaltira,i ne poravljaju izlomnjene ploče već godinama,u svetu se i na periferijama ugrađuje granit na trotoarima..
 
Nebih reko da je granit vec dobar behaton ,lijepo uklopljen ,sa finim detaljima ,Koji je grad u pitanju ,Lici na nbg 2020 jurija gagarina
Samo dalekovodi su ti koji kvare smek ,,Stanice su fine ,moze li jos slika stanice lice na brt
 
Далековод им је хит :lool: Станице су фуј, могло је скромније и лепше..
 
Ja ipak na prvoj slici primecujem granit,pogledajte malo bolje,posatvicu i satnice BRT,sasvim ok za predgadje..
 
Nerece koji je grad u pitanju i fali ti link odakle si pokupio fotke
 
Пише "be ready" на овим плавим "рекламама" и има још енглески речи, мало да сужимо круг :D
 
Ja bih po boji semafora i izgledu saobracajnog znaka na poslednjoj slici rekao da je neki grad u SAD. :D
 
И код њих наравно има бахатих. На задњој слици се види оштећен стуб од удара браника аутомобила. Неко је сигурно покушао "пречиоим" да изађе на улицу.
 
Данас сам послао пријаву Београд путу за онај нестручно постављен саобраћајни знак за жуту траку у Булевару Ослобођења, а коју је Директор снимио. Обећао сам да ћу то урадити, а успут сам пријавио још један аљкаво одрађен посао овог ЈКП. Ево пријаве, а ту су и обе слике. Надам се скором одговору.

"Поштована госпођо Петровић,

Поред похвала Београд путу за неке од урађених радова у Београду, на жалост мора и да се критикује. Овог пута пријављујем нестручно и аљкаво одрађене радове Београд пута.

1)Скоро је постављен саобраћајни знак за жуту траку код „Славије“ у улици Булевар Ослобођења са десне стране гледано у правцу Храма. Како су то ваши радници урадили видећете на слици коју је снимио, баш док су постављали знак, један од наших чланова форума Беобилд, а који је при том вашим људима и рекао да није у реду да тако постављају знак. Предпостављам да је знак постављен по налогу градског Секретаријата за саобраћај, али да буде баш постављен уз само дрво и да при томе се ископа рупа у оквиру кружне земљане баштице, то превазилази све границе. Ем што није естетски лепо, ем показује нестручност, аљкавост и јавашлук, онога ко је дао налог, а и онога ко је постављао овај знак. Мислим да ово није ни по пропису, а сигурно је по принципу „ма само да се уради“. На жалост, при овоме се оштећује и корен дрвета, и то при копању рупе за један од носача знака, а и при постављању бетона за учвршћење носача знака. Вас, као извођаче радова, може и ЈКП Градско Зеленило да тужи за уништавање имовине, али ће се то тешко десити. Зар сам знак није могао да се помери неких 20 цм од ивице кружне баштице према улици или да се поставио мало испред или иза дрвета и опет би знак био видљив.


2) У улици Јурија Гагарина код Бувљака у правцу блокова, а пре семафора, је направљено привременио полукружно окретање, тако да се из ове улице возила која долазе из правца, рецимо Сава Центра полукружно окрећу према Мосту на Ади. Као што ће те видети на слици 0318, ивичњаци на једном делу полукружног окретања нису ни постављени, него су само остављени на земљи !!! Не разумем зашто то није урађено до краја !!! Без обзира што је ово полукружно окретање привременог карактера, док се не уради улазна рампа на УМП из улице Антифашистичке борбе, мислим да би требало да се ови ивичњаци поставе. На тај начин се неће разносити прашина, земља и блато по улици и изгледаће и лепо и фунционално, а и бар коректно одрађено.


Надам се да ће Београд пут одреаговати и поправити ове грешке и недостатке.
Унапре захвалан.

Срдачан поздрав,
Драган ..........."

Кад стигне одговор, поставићу га.
 
Ја сам им пријавио део улице који је у потпуности уништен, на шта су ми они односно она одговорила:
Poštovani g. Шоми303 ( :lol: ),

Izvinjavamo se, najpre, na prolongiranju odgovora iz razloga koji ne zavise od nas.
Posle konsultacije sa nadzornim organom, ali za sada radovi u ulicama koje ste naveli nisu planirani. Radovi se izvode po prioritetima, u zavisnosti od nivoa oštećenja i intenziteta saobraćaja na ulicama. Ukoliko “ Beograd put” saglasnost nadzora za popravku, to će biti učinjeno.

Srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP “ Beograd put”
Реч је о овој улици
2013-08-22-2783_zps3ddbf48c.jpg

2013-08-22-2776_zpse5df5a0f.jpg

2013-08-22-2777_zps89b66c36.jpg

2013-08-22-2778_zps7778cec6.jpg

2013-08-22-2780_zps0b038d11.jpg

2013-08-22-2781_zpsac7bdce2.jpg

Не знам колики интензитет саобраћаја је потребан да би се поправила у потпуности уништена улица? :rant:
 
Na slikama iz Toronta ... graniti ili behaton, tako malo bitno ...

Ono što je bitnije je dizajn trotoara, zvučna i fizička zaštita pešaka, raznoliko zelenilo, kvalitet urbanog mobilijara NA PERIFERIJI ...

Mi smo dno dna.
 
direktor":1xnf0i0w je napisao(la):
Za to vriejeme u Beogradu struganje po kisi
dsc03447.jpg

dsc03448.jpg
Tu su barem skinuli asfalt, a deo Kruznog puta, oko 200-300m od semafora u Lestanima ka Vinci su samo stavili novi asfalt preko starog. Nikakve vajde od toga nece biti, sada lepo izgleda i nema rupa, ali vec posle ove zime bice kratera kao i na starom, na istim mestima.
 
Ја не могу да верујем како су добро урадили асфалт у Гроцкој! Асфалт је нивелисан тако да се вода не скупља по путу већ отиче ивицом пута :o Можете ли да верујете даје тако нешто урађено у Гроцкој?! Наравно, то важи само за малу деоницу, остатак је нераван и вода се скупља по средини пута..
 
У Гроцкој су успели да забрљају на другом пољу.

Деоницу коју су до сада урадили од скретања за насеље Плавинци до укрштања Смедеревског пута и Кососке улице пресвлачили су без стругања предходног слоја. То значи да је садашња горња кота завршног слоја у истој равни са тротоаром, а на колским улазима је за 5 цм изнад нивоа тротоара, што значи да се кишница слива на тротоар, тј. тротоар је изгубио функцију.

Очекује се наставак радова према Брестовику. Надам се да ће стругати на овој деоници јер постоји тротоар са обе стране са не баш високим ивичњацима.
 
Деоница од семафора до скретања за дом здравља је стварно добро урађена, остатак је лош.
 
Аха, ти причаш о Булевару ослобођења а ја о Смедеревском путу ... Булевар ослобођења су пресвукли мизерно танким слојем асфалта. Мислим да свеукупно оба слоја немају ни цела 4 цм. Има да потраје. Иначе, нивелацију нису они радили, него је и нивелација калдрме испод таква, што значи да је одвод кишнице квалитетно урадила Краљевина Југославија ...

Данас су настављени радови на Смедеревском путу кроз централне делове насеља. За разлику од деонице од раскрснице са Косовском па према Београду, на овој деоници НА СВУ СРЕЋУ, стружу стари слој асфалта ...
23uykr6.jpg
 
Vrh