Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Neko nije verovao da je ulica Save Maskovica zatvorena.
nemadalje.jpg
 
hahaha, video sam ga u prolazu i bas mi bilo zao sto nisam imao vremena da stanem da slikam :D
 
Evo nekoliko mojih slika. Sve to mi je delovalo nekako nestvarno. Ulica u kojoj je do juce stalno bila saobracajna ludnica i zatrovan vazduh. Odjednom sljunak i ljudi koji opusteno idu ulicom pesaka, mame i tate guraju kolica sa bebama, tu i tamo polako prodje neki automobil. Osetio sam se kao u nekom selu. Kao da sam doziveo malo providjenje po pitanju civilizacije.

14jul-025.jpg

14jul-026.jpg

14jul-027.jpg

14jul-028.jpg

14jul-030.jpg

14jul-029.jpg
 
Да ли је могуће да су спрцали паре у реконструкцију улице која ионако најхитније могуће треба да се шири ?

Имамо ми пара за бацање видим ја....
 
Heh pa nista novo. Evo kod mene u kraju menjaju cevi za grejanje i raskopali su ulicu na kojoj je podignut ceo asfalt i presvucen novim pre neke 2 godine. Iskopaju kanal za cevi i posle sve zaliju betonom i na kraju se asfaltom zakrpi samo ta traka gde je bilo kopano. I sad ce neko da dodje na genijalnu ideju da treba ponovo da se dize kompletan asfalt i menja. I nije samo to vec su ostavili cevi koje su im visak ili ne znam sta vec, eno mesecima rdjaju po kisi. Dole kod pijace je kompletno dizan i menjan asfalt najmanje 3 puta u zadnjih 5 godina. Bio je iskopan kosi rov za podzemne kontejnere, stajalo tako 4 meseca, i na kraju dosli i zakrpili. Mislim sta reci. Stvarno plivamo u parama.
 
Tu sam uhvatio deo samog ulaza u prodavnicu na cosku zgrade jos nekih 3-4 koraka. Kad gledam tu prodavnicu tako je pozicionirana da mi lici na one uklete kuce sa brda iz horor filmova. Ispred je nesto kao mali plato sa behatonom. Znaci da, nekoliko koraka i pravo na ulicu. Kompletan taj deo je nocna mora za pesake. Prekoputa ulice je nesto sto bi trebalo da bude trotoar ali to nije dovoljno siroko ni za kolonu ovaca a ne za ljude. Automobili i busevi se na tom mestu maltene cesu o pesake a ta pesacka deonica nije bas kratka. Mislim na onaj deo izmedju pumpe i okretnice. Jednom me zimi zadesilo da sam morao tuda peske da dodjem do stanice od pumpe i psovao sam na glas. Morao sam kroz polumetarski sneg da nabadam povrsinu "trotoara" ali nije svaki pokusaj bio uspesan pa bi mi noga skliznula. Nedostajale su mi planinarske cizme i konopac za odrzavanje ravnoteze.
 
Ем мали тротоар ем половину заузима неко шипражје колко могу да видим.
 
Ni taj deo koji sam slikao nije nesto bolji. Ja sam pricao o gornjem delu kad se predje ulica V. Stepe pa onaj deo od stanice do pumpe u pravcu banjice. Znaju oni koji tuda prolaze cesto.
Ma kompletna ta deonica je jedna neopisiva havarija. Ovaj deo na slikama je zavrsetak uzbrdice ciji je pocetak ona cuvena krivina zbog koje nije moguce staviti zglob na liniju 50. Tamo gde je svinjac. Tacnije nekada je bio ali ne znam da li je i dalje. Znam da su novine pisale o tome. Znaci kad se prolazilo 18-icom morao je nos tu da se zapusi, a ako si u 50-ici imas pored smrada i dodatnu iritaciju za povracanje u vidu tumbanja organa na toj krivini. Kad god padne neka iole ozbiljnija kisa tu je uvek bio kolaps i zakrcenje jer semafori uvek u tom slucaju zaribaju. I na kraju taj haos na trosarini. Zavrsetak kosmara je tek negde na prilazu bazenu banjica.
 
Није ми баш познат тај део ту, али кривину не могу да заборавим :roll:
 
Па на тој кривини је пре пар година дошло до чукања багера и буса на линији 50.
 
Izgleda da se konačno radi na crnoj tačku u Nehruovoj na Novom Beogradu, na raskrsnici kod pijace, sa internom saobraćajnicom koja ide duž bloka 45.

Svake, ali bukvalno svake nedelje je neko kolima udarao u niski saobraćajni znak za obavezan pravac koji se nalazio na razdelnom ostrvu pored pešačkog prelaza.

Problem je bio što vozači koji iz bloka žele da skrenu levo u Nehruovu prema Jurija Gagarina nemaju prednost, moraju da čekaju, Nehruova u oju se uključuju kao pešački prelazi su takođe veoma prometni, a samo skretanje u levo je oštro i nezgodno. Ponavljam, svake nedelje su vozači udarali u taj znak na stubu kada bi skretali ka Jurija Gagarina.
Koliko je tu atuomobila oštećeno, niko ne zna.

Već sam spominjao ovu tačku kao komentar na Pigletov predlog da se na sličnom mestu kod bloka 70 napravi mini kružni tok.

Izgleda da pomerju pešački za nekoliko metara bliže Jurija Gagarina, kako bi se ublažila krivina i postojeći saobraćajni znak sa strelicom (kao da kaže "tu me udri") pomerio kao bi se vozači lakše uljučili u Nehruovu. Mislim da sam i ja na istoj temi spominjao ovo kao moguće rešenje....


I da, istovremeno se menjaju ivičnjaci na tom potezu... zbog čega, nije mi jasno...
 
pa zna se zašto. Slatka parica. I opet drndaju po omladinskim brigadama. Prepošle pa prošle godine trljali, muljali pa ove godine opet.
 
Pokušavam da se setim, ali mislim da su taj prošli put radili deo između auto puta i Milutina Milankovića, a da je sada raskopan deo od Zorana Đinđića do auto puta.
 
Београд пут потпуно мења асфалт на две деонице у Гроцкој! :shock: То је веома мало побољшање, али боље и то него ово. Радови су иначе катастрофално обележени :bash:
 
relja":17gny5qi je napisao(la):
U Nehruovoj kod bloka 45 zaista rekonstruišu raskrsnicu i pomeraju pešački a na sajtu Beograd puta piše

http://www.beogradput.com/radovi/jul2013/24.07.2013.htm
НОВИ БЕОГРАД
Нехруова - кружни ток - припрема

Piglet je imao ideju da se postavi kružni tok na gotovo identičnom mestu kod bloka 70, u Gandijevoj.
Slučajnost? :)
То су ови радови у Нехруовој улици, сликао сам пре неки дан
 
Гага":39igmdws je napisao(la):
relja":39igmdws je napisao(la):
U Nehruovoj kod bloka 45 zaista rekonstruišu raskrsnicu i pomeraju pešački a na sajtu Beograd puta piše

http://www.beogradput.com/radovi/jul2013/24.07.2013.htm
НОВИ БЕОГРАД
Нехруова - кружни ток - припрема

Piglet je imao ideju da se postavi kružni tok na gotovo identičnom mestu kod bloka 70, u Gandijevoj.
Slučajnost? :)
То су ови радови у Нехруовој улици, сликао сам пре неки дан

Hvala Gago.
"Baksuzni" saobraćajni znak koji je rušen i postavljan svake nedelje se nalazio tačno na mestu ovogj utovarivača, između prednjeg i zadnjeg desnog točka.

Radovi sporo napreduju, ali se već može videti da će pešački buti pomeren za nekoliko metara prema Jurija Gagarina ("u dubinu" fotografije).
 
Tako nekako, biće pomeren odprilke za širinu dosadašnjeg pešačkog.

Bilo bi lepo kada bi mogli da vidimo skicu nove raskrsnice, tj tog kružnog toka...
 
На слици зелену деоницу Смедеревског пута у Гроцкој је Београд Пут пресвукао нови асфалтом.
grocka_zpse78170ca.png

То изгледа овако :)
2013-07-25-2675_zps04bcb38b.jpg

2013-07-25-2676_zps50527618.jpg

2013-07-25-2677_zps65be2900.jpg

На неким деоницама је мало нераван, али није толико страшно. Страшно је како су ову кривину урадили, јер нема нагиб на супротну страну већ је равна :o
 
На сликама изгледа да је добро одрађено.
Их бре, па немој сад баш да ситничариш за нагиб :D
Шоми, плусићћћ
 
Није уопште лоше, само је на неким деловима мало нераван асфалт. У позицији смо да не можемо да се бунимо па је и ово златно :D
На жалост та кривина је опасна, јер на први поглед изгледа баш супротно. Надам се да са овим асфалтом неће постати црна тачка.. :?
Видећу да ових дана скокнем и сликам ову другу деоницу, кад већ Стф неће :mrgreen:
ckagro_zps15b29f26.png
 
Vrh