Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ovaj znak sigurno nije namjenjen da lezi na zemlji slavija
dsc08127.jpg
 
oko 4 popodne Kosava je prelomila bilbord na uglu Crnotravske i Bul. Oslobodjenja. Zastoj se naravno odmah stvorio jer je policija zatvorila desnu traku.

imag1228.jpg


imag1229.jpg
 
Данас сам сазнао да је пут Врчин-Заклопача (са шомијевих слика) прошлог маја предат из надлежности републике у надлежност града. Будући да је пренос надлежности у овој држави међу најтежим нерешивим проблемима у рангу међупланетарног путовања надсветлосном брзином, до санације овог пута, асфалтираног само једном, 1960-их ће проћи још времена....
 
stf":vml4zzsn je napisao(la):
Данас сам сазнао да је пут Врчин-Заклопача (са шомијевих слика) прошлог маја предат из надлежности републике у надлежност града. Будући да је пренос надлежности у овој држави међу најтежим нерешивим проблемима у рангу међупланетарног путовања надсветлосном брзином, до санације овог пута, асфалтираног само једном, 1960-их ће проћи још времена....

stf,

kako, odnosno, gde se moze saznati u cijoj (gradskoj-republickoj) nadleznosti je neki konktretan put?

hvala
 
Somi303":ysmgq0y1 je napisao(la):
Главна улица код мене
Погледајте само те кратере
Шоми303, пошто је ето СТФ јавио да је овај пут (Врчин-Заклопача) предат из надлежности републике у надлежност града, не би било лоше да сад пријавиш Београд путу да се поправе сва оштећења на том путу. Барем нека за сад закрпе те ударне рупе, а касније уз налог Дирекције за путеве да се обнови новим асфалтом целом дужином.

Обавезно пошаљи пријаву на госпођу Наду Петровић из Службе за маркетинг и информисање ЈКП Београд пут, на њену електронску адресу nada.petrovic@beogradput.com . Обавезно уз текст образложења пошаљи и ове слике које си сад окачио. Наведи такође, да ли туда иде нека градска линија, на неки начин онда "брже" реагују на поправку, које је дужине та релација пута са ударним рупама и слично.
Јави шта си урадио.
 
Послао сам им слике путем оне акције "Београд без рупа". Сад ћу и на овај мејл, хвала. :)
 
Јуче су у општини причали о том путу. Општина је послала допис, али је пут у поступку преношења надлежности, колико сам ја схватио причу, те је тренутно "ничији".....

У сваком случају, Дирекција за путеве зна за сваки пут под чијом је надлежности, и њој се пише, а она даље пролсеђује Београд путу или Србија путу.
 
Somi303 wrote: ,,....Послао сам им слике путем оне акције "Београд без рупа"... ,,

+1 :)
 
Стигао одговор од Наде:
Poštovani g. Smiljaniću,

Navedene ulice su sastavni deo bivšeg regionalnog puta R204 za čije redovno održavanje JKP “ Beograd put”, na žalost, sada nije nadležan. Možete da se obratite JP “Putevi Srbije” ili nadležnoj inspekciji.

Srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP “Beograd put”
Да ли да јој одговорим да знам да је пут у поступку преношења надлежности, чисто да зна с' ким разговара? :twisted:
 
Ево га
Poštovani,

Kao što smo pomenuli, Beograd put, na žalost, za sada ne održava ove puteve. Stiže nam dosta prijava za bivše regionalne puteve tako da smo i na ovaj način upoznati sa stanjem na mnogim deonicama. Ukoliko dobijemo nalog nadležnog organa za popravku puta, nema razloga da se to i ne učini.
Ne raspolažemo email adresama inspekcije ukoliko ih i imaju, a koliko nam je poznato, nemaju ih. Telefon gradskih inspekcija kojima raspolažemo je 3227-241. Ukoliko nisu nadležne u ovom slučaju, moguće da mogu da Vam pomognu i upute Vas na nadležne organe.

Srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP „Beograd put“
 
Koliko ja znam a koliko bi trebala da zna i dotična gospodja postoje republički inspektori za javne puteve i postoji Zakon o javnim putevima. A nenadležan organ je dužan da prijavu prosledi nadležnom.
A ti isti inspektori su nadležni da narede otklanjanje nedostataka na državnom putu, njegovom delu ili putnom objektu kojima se ugrožava ili može biti ugrožena bezbednost saobraćaja. Jedino ako to po mišljenju Beograd puta nije ni javni ni državni put.
 
Предпостављам да је онда у питању та "празнина" око поступка преношења надлежности, коју вешто користе и Дирекција за путеве и Београд пут. Једноставно избегавање обавезе !

Пошаљи пријаву и Дирекцији за путеве на е-адресу: info@bgsaobracaj.rs , ако већ ниси, а што каже Хоботница, и Републичкој инспекцији за јавне путеве Србије.
 
Slažem se sa Gagom.Izbegavanje obaveza. A to su namerno ostavljene praznine u zakonima i odlukama.
Kad je jedan organ siguran da nije nadležan s punim pravom i pozivajući se na propise proslediće to drugom organu. Ovako je to ono: Mož da bidne al nisam siguran pa će vidimo.
 
Улица Народних хероја у Пударцима у нивоу кућног броја 104. Дубина рупе иде до 15 цм.

dsc08273.jpg

dsc08272.jpg

dsc08274.jpg
 
ovo su krateri a ne rupe. Ali obavezno prvu pomoć u kolima i to po SRB standardu, zimske gume, trougao, pojas, bez telefoniranja, upaljena svetla.... a za rupe nema veze.
 
Pa da mogu i rupu bi kaznili, ali tesko da mogu iz tih rupa novac da izmame.
 
@stf
nije to ništa u odnosu na rupu na sred raskrsnice Tošinog bunara i Nikole Dobrovića, smer ka Zemunu.
Ima još par rupčaga na T Bunaru, koje eto tako stoje već par nedelja...
 
Požeška na raskrsnicama sa Blagoja Parovića, Beogradskog bataljona i Žarka Pucara, uz šine sva izrovana. Po deseti put očekujem popravke i zatvaranje ulica.
 
A у Борчи реконструишу пар стотина метара заједничке трасе 95,96 аутобуса, и ако је била у доста добром стању. Како немам слике претходног, не вреде ни нове.
 
I Igmansku su krpili na par mjesta gdje nije trebalo ,dok se na slaviji pojavila kaldrma ,nikako mi nisu jasni prijoriteti
 
Vrh