Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Vladimir Kljajić uz podršku Branka Klanščeka i Predraga Azdejkovića stvarno pravi Vračar kulturnim epicentrom Beograda :love:
Nisam skužio ovog mladog bb jastreba kakve veze ima Klanšček iz Radulovićevog dosta je bilo sa nama na Vračaru? To pitanje moraš da rešiš u svom opštinskom odboru.
 
Da, siguran sam da si naivan ko francuska sobarica. Izvinjavam se na postu koji je van teme ali evo čisto da se još jednom vidi da SNS jastrebovi ne biraju plen i zarivaju kandže u sve. Zamislite samo onda kako je tamo gde je više para.

Elem, direktor Božidarca i redovan gost Jutarnjeg programa TV Happy, Vladimir Kljajić, i Branko Klanšček su stari drugari, za početak iz DJB gde su prvi i napustili taj nesrećni brod i osnivali neke paralelne odbore po Vračaru. Nakon toga su mudro shvatili gde će se lepo naplatiti. Npr. Branka Klanščeka su za člana UO RTS-a (koji sasvim slučajno podržava projekte Božidarca) krajem septembra 2020 predložili njegov partner Predrag Azdejković i Svetislav Goncić ugledni član SNS-a. Poslednji uspeh mu je Etički kodeks i otkaz koji je dao Memedović.
 
Tome zdravkovića, naselje Vojvode Vlahović. Jezivo
IMG_20230729_134035.jpg
 
Ako dobro tumačim fotografiju, smer ka BK će imati tri trake?
 
S obzirom da ka BK postoje tri trake, a da se na raskrsnici sa Stojana Aralice opet suzava u dve trake, mene plasi da ce u nekoj skorijoj buducnosti i na potezu od Stojana Aralice do Partizanske avijacije takodje da rade slicno prosirenje. Plasi me zato sto mi se ne svidja ideja da poruse prelepe drvorede, uklone biciklisticke staze i suze trotoare na ustrb dodatnih traka za automobile. Taj potez trenutno super izgleda i primer je kako stvari treba da izgledaju (odvojena bici staza od staze za pesake, zelenilo, drvoredi). Plasim se potpune dehumanizacije tog parceta ulice ako krenu da prosiruju.
 
Posle višemesečnog kašnjenja završeno kaldrmisanje Volgine kroz šumu. Kaldrma i trotoar idu do raskrsnice sa Veljka Dugoševića. Prekoputa šumskog bara urađen je i parking skroz do opservatorije
 

Prilozi

  • IMG_20230802_172356.jpg
    IMG_20230802_172356.jpg
    281,6 KB · Pregleda: 232
На туби, радови у Николе Добровића

Gledajte „KOLONA NA ČEKANJU ( Proširenje Ulice Nikole Dobrovića, koja spaja Tošin bunar i Bežaniju) #beograd“ na YouTube-u​

Da li mozda znas da li je ovo sto se sada radi po originalnom projektu? Upravo su uklonili drvored i sa druge strane ulice sto znaci da nece biti nikakvog "ostrva" izmedju trotoara i same ulice (na bilo kojoj strani). Prosto ne mogu da verujem da projektom nisu predvideli biciklisticku stazu. Umesto da se povecava broj istih oni ih ukidaju.
Onaj ko je projektovao ulicu kako je izgledala do sada je znao sta radi i stvarno je bilo lepo odradjeno.
A ovo sad sto rade mi deluje kao da je neko samo poslao radnike da sve razyebu i prosire broj traka za automobile.
 
Poslednja izmena:
Шта је бре ово који мој?! Добродошли у средину прошлог века и аутомобилски урбанизам. Ово је урбани захват којем би пандан био прелазак са трамваја назад на коњске запреге.

Ако не зауставимо оног неписменог манијака који се на несрећу човечнства из воде измилио на копно, иако нема мождане капацитете за тако нешто, овај град постаје светска престоница идиократије до експа 2027.
 
Шта је бре ово који мој?! Добродошли у средину прошлог века и аутомобилски урбанизам. Ово је урбани захват којем би пандан био прелазак са трамваја назад на коњске запреге.

Ако не зауставимо оног неписменог манијака који се на несрећу човечнства из воде измилио на копно, иако нема мождане капацитете за тако нешто, овај град постаје светска престоница идиократије до експа 2027.
Društvo, da me neko ne shvati pogrešno.
Ja sam mislio da je ovo dobro što su uradili ali evo sad vidim da možda i nije.
Vole bih da malo detaljnije objasnite šta ovde ne valja i šta je trebalo uraditi.
Pretpostavljam da je ovo rađeno zbog gužvi koje se u tom delu javljaju, ja sam iz drugog dela grada pa ne znam situaciju.
Pozz
 
Vrh