Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658186#p658186:3qqpa7kv je napisao(la):
Tikvica » Ned Sep 08, 2019 1:38 pm[/url]":3qqpa7kv]Svetozara Markovića deo ispred Manježa,menjaju asfalt.
4741ae9612998b0a7dd3ef807c2b4289.jpg
9d8318de1e4aa270fbc1734a7f9e0b8f.jpg
871f65f8341cbe8c2b8e0d43766aedbe.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Pre nekoliko dana zavrsen je (ovaj) deo Svetozara Markovica od Kralja Milana do Nemanjine.
Pocela je zamena asfalta u drugom delu ulice od Nemanjine do ulaza u Klinicki centar Srbije. Videcu da slikam ovih dana.
Za prolece su (cini mi se) planirali gornji deo od Bulevara do Kralja Milana.
 
Možda ovo nije tema za ovo pitanje ali nisam mogao da nađem bolju:

Pitanje glasi - da li zna neko šta predstavlja ono zelenilo okačeno na ogradi koja razdvaja pravce u bulevaru Vojvode Mišića (kod Sajma)?

Samo da se zna, ovo nije pokušaj kritike ili nešto tako - čisto me zanima da li se nešto zna o tome... pogotovo koja je bila zamisao. Hvala.
 
Vasina,menjaju asfalt.O bici stazi komentar sam ostavio na odgovarajućoj temi.
21848510aee4b10a704483adad677025.jpg
3b4e009d871a46661a1b88691d5fbded.jpg
93c8777ca649e1d86a43ce5101d2d64d.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Zašto menjaju asfalt kad je predvidjeno da to bude pešačka zona?

Čisto bacanje para!
 
Hm, zaista.
Za to vreme nikako da srede kolotrage u Omladinskih brigada kod BZĐ. Stavili znak za neravan kolovoz pre par meseci i sredili samo jednu traku.

Poslato sa telefona
 
ink":1unxugcj je napisao(la):
Možda ovo nije tema za ovo pitanje ali nisam mogao da nađem bolju:

Pitanje glasi - da li zna neko šta predstavlja ono zelenilo okačeno na ogradi koja razdvaja pravce u bulevaru Vojvode Mišića (kod Sajma)?

Samo da se zna, ovo nije pokušaj kritike ili nešto tako - čisto me zanima da li se nešto zna o tome... pogotovo koja je bila zamisao. Hvala.
Vrv isti zeleni zid kao kod 6 kaplara gde zaista dobro izgleda.

Poslato sa telefona
 
Nisam prolazio tuda baš dugo. Sad me zanima kako to izgleda i kako će da ispadne ovo kod Sajma... ako ga ikad prošire. Trenutno izgleda malo onako, ne promišljeno.
 
Ovo sam prijavio pre neki dan Beokomu (auto-put za Novi Sad posle bivše lakat krivine).

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3

Beograd put naravno neće da to sredi jer kažu da je u pitanju divlji priključak na glavni put

Podaci iz katastra pokazuju koliko tu ima posla

Pogledajte prilog 4

Uglavnom za sve parcele piše
ПРОМ.ОБЛИКА И ПОВРШИНЕ ПАРЦЕЛЕ ПО ПЛАНСКОМ АКТУ - СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КОМУНАЛНЕ И СТАМБЕНЕ ПОСЛОВЕ
ili slično.

Pisaću Sekretarijatu da urade nešto po tom pitanju, ali niko me ne može ubediti da se ovo ne može rešiti sa boljom reorganizacijom posla jer zaposlenih sigurno ima dovoljno, ali na pogrešnim pozicijama (i u katastru i svim gradskim službama koje treba da ovo reše)
 
Građevinarstvo u Srbiji, nekad i sad, Deo drugi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637485#p637485:2s3cqu16 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jul 09, 2019 1:45 am[/url]":2s3cqu16]Danas se setih ovog fantastičnog mosta u Crnoj Gori, a onda se setih i ove naše fantastične pasarele, pa reko da napravim jedno malo poređenje. :)

file.php

U Srbiji postoji put koji 90 godina nije rekonstruisan, njime svakodnevno prolaze vozila, a pogledajte kako izgleda

jyck9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWWpnN01EQV8vNmNlNDdlZDRiOTJjYmIzOWJhODRjNWQ5NDdiNDM2Y2QuanBnkZMCzQLkAIEABQ


Put koji povezuje Bačku Topolu, Mali Iđoš i Srbobran rekorder je u Srbiji po izdržljivosti, a možda i šire, jer nije rekonstruisan od kada kada je napravljen, pre čak 90 godina, a i danas je, s obzirom na starost, u solidnom stanju.

Vest da je na ovoj državnoj saobraćajnici drugog reda smanjena dozvoljena maksimalna brzina na 60 kilometara na čas nakon nedavnog nadzora nadležnih službi koja je utvdila da put ne ispunjava bezbednosne uslove, razočarala je stanovnike Bačke.

Ovo je alternativni put za one koji žele da zaobiđu autoput od Novog Sada do Subotice, ali je u takvom stanju da njime sada mora da se vozi dosta sporije.

No, kako kažu meštani Bačke Topole i Malog Iđoša, nije to samo obični truckavi put između dva naselja, na koje smo u Srbiji navikli. Ovo je već svojevrsni muzej na otvorenom! Betonske ploče koje su postavljene pre devedeset godina stoje na istom mestu i dalje, na nekim pločama se čak razaznaje i pečat firme koja ih je izlivala između dva svetska rata

GTAk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWW1NN01EQV8vNmExNjFhNWJlYzViOTQ3OWI2NTM3MTIyMmY5MmZiZGUuanBnkZMCzQJCAIEABQ

Put u Bačkoj star 90 godina i nikada rekonstruisan danas izgleda ovako

- Probali su da rekonstruišu saobraćajnicu nekoliko puta, ali beton je toliko čvrst, da ne mogu da ga ravnaju. Neverovatno da je taj put isti od tridesetih godina prošlog veka. Negde su nešto malo krpili, ali stare ploče stoje i dalje. Smanjili su brzinu od Bačke Topole do Srbobrana na 60 kilometara na sat, a tim putem voze i kamioni - rekao je Srđan Ivanović iz Bačke Topole, vlasnik portala Mojabačkatopola.rs, koji ovu saobraćajnicu krsti kao svojevrsni antikvitet.

o0xk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkdFN01EQV8vZGUyMzE3YWI2ZjI4MDIyYTg0Y2UwNjdiNWE2NzhhMDguanBnkZMCzQJCAIEABQ


Bačka Topola i Mali Iđoš su još pre 90 godina imali sreće da budu povezani betonskim drumom, bio je to put za ponos, važna deonica koja se nalazila na putu koji je spajao Budimpeštu, Novi Sad i Beograd. Od tada na ovoj saobraćajnici u nadležnosti Javnog preduzeća "Putevi Srbije" malo šta promenilo.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/foto- ... ze/7nt4283

Za to vreme u Beograd(Put)u...

7ygk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkdNN01EQV8vMWY0MjdhYzBjZjQ2MjBlNmNkNTBiYmNhZTIwZmIyNmYucG5nkZMCzQLkAIEAAQ
 
Slika je od Filipa Vukše sa Tvitera.

Da li je ovo ona nova metoda kojom će se brže i bolje sanirati rupe?



https://www.blic.rs/vesti/beograd/putari-primenili-novu-metodu-za-brze-saniranje-rupa-na-ulicama-foto-video/mkrqsh6
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić najavio je da će, zahvaljujući primeni nove metode, do 1. septembra biti saniramo oko 70 odsto udarnih rupa u 10 gradskih opština, a tokom tog meseca i sve preostale.

Vesić je rekao i da je nova metoda lični izum direktora "Beograd puta" inženjera Ivana Tejića, koji je tom preduzeću omogućio da je besplatno koristi, kao i da ju je potvrdio Institut za puteve.
c6zk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkdRN01EQV8vNGI0ZDc2OWM3OGFlNGNkOTk1NGQwMDk0OWViZDFiMjEuanBnkZMCzQJCAIEABQ

- Veoma sam zadovoljan što zaposleni u gradskoj upravi i komunalnim preduzećima pokušavaju da daju doprinos rešavanju komunalnih problema - rekao je Vesić.

Molim vas da više ne dajete doprinos svojim idejama već da se držite oprobanih metoda.
 
Добар радник, али очигледно и добро плаћен тиме и мотивисан да уради посао како треба.
 
То срање од фарбе, је изузетно добар изолатор , тј. добро средство за заштиту возила од корозије. То многи користе да заштите своја кола. И ја сам својевремено док сам имао бубу 1200 Ј (1975.годиште) премазао доњи построј том бојом, нигде није зарђала :). А рецимо тунеле у праговима, где код бубе струји топао ваздух за грејање кабине, нисам заштитио том бојом него битуменом, три пута :( сам мењао тунеле за 28 година колико сам имао ту бубу.
 
Pre neke dve nedelje sam tuda prolazio prvi put u životu i čitav taj kraj izgleda kao da nije u sklopu Banjice. Izgledao kao mesto za sebe.
 
Rupe su od automobila koji se masovno penju na trotoar u onom delu kod holidej inna je bukvalno parking postao. Ebe se ljudima za granit, samo penji makinu gde god vidis slobodno.
Da sam direktor parking servisa naredio bi da nose tu 24h
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667180#p667180:3qvk56iy je napisao(la):
solecar » 06 Oct 2019 06:48 pm[/url]":3qvk56iy]Pre neke dve nedelje sam tuda prolazio prvi put u životu i čitav taj kraj izgleda kao da nije u sklopu Banjice. Izgledao kao mesto za sebe.
Pa i nije u sklopu Banjice, ona krece od stare okretnice trole.
 
Danas sam prosao kroz Marijane Gregoran na Karaburmi, asfalt je dobar, medjutim trotoar je bez stubica i parkiraju se bukvalno gde stignu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667501#p667501:1ixzfyxt je napisao(la):
kopte3 » Pon Okt 07, 2019 2:48 pm[/url]":1ixzfyxt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667180#p667180:1ixzfyxt je napisao(la):
solecar » 06 Oct 2019 06:48 pm[/url]":1ixzfyxt]Pre neke dve nedelje sam tuda prolazio prvi put u životu i čitav taj kraj izgleda kao da nije u sklopu Banjice. Izgledao kao mesto za sebe.
Pa i nije u sklopu Banjice, ona krece od stare okretnice trole.
Potez od Diplomatske kolonije do Veljka Lukića Kurjaka , oivičen Neznanog junaka , se vodi kao Banjica. Čitao sam negde o tome.
 
Obnova podvožnjaka u Dubrovačkoj i jedna noćna slika obnovljanog podvožnjaka u T.Košćuškog.
0a3c7825fc50f77187c4831ed3b90023.jpg
42fd1a7e2d14981dbbb271e5194dbf32.jpg
bd327bf74eff98b4389a78f8b93b41d0.jpg
49c1b5d72825050537b35117d9fd2425.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Za tako nešto je potrebno da neko digne zadnjicu iz fotelje i upotrebi deo tela zvani noge , obilazeći lokaciju koja treba da se uredi.
 
Vrh