Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610084#p610084:b6oif1v7 je napisao(la):
stf » 20 Mar 2019 08:17 am[/url]":b6oif1v7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609973#p609973:b6oif1v7 je napisao(la):
solecar » 19 Мар 2019 07:31 pm[/url]":b6oif1v7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609849#p609849:b6oif1v7 je napisao(la):
prigradski » Uto Mar 19, 2019 11:37 am[/url]":b6oif1v7]Dobar si spiner, ne komentarišeš to što se ista ulica u roku od mesec dana radi 3x, nego si se prebacio na deponije. Pričam o privatnim deponijama na kojima se istovara šut i lom iz kamiona, one su u ataru opštine Zvezdara, a jedna je polako počela da se širi ka šumi između MML i Kaluđerice. U svakom slučaju, baci pogled na Google maps i videćeš o čemu pričam.
Ovde je zakazala opština , jer očigledno misli da nema potrebe da sankcioniše "kamiončiće" koji istovaruju smeće na "deponijicu".
Сад ћу вам из угла општине описати како то заправо изгледа у пракси. На општини Гроцка постоји барем десетак локација са васкрсавајућим депонијама. На свим тим локацијама комунална инспекција је ангажована да дежура. Чим се инспектори склоне са локације не прође ни 15 минута истовари се смеће.

Како се то дешава? Онај ко има приколицу две, због инспектора обилази локацију приватним колима неколико пута дневно и онда кад се увери да нису ту - одмах се ангажује и истовара. А физички и практично је немогуће да се 00-24 дежура на толико локација, нарочито ако то није једини посао инспекције која по позиву грађана мора одмах да реагује по закону.

Председник општине је једном ухватио трактористу у истовару, фоткао га и припретио казном - човек је све очистио о свом трошку и одвезао на депонију Винча. Хтели смо да уведемо награде за грађане који ухвате преступнике - реакције су биле у фазону "нећу ја да се замерам комшији" .... ма немој ...

Како би ви решили проблем? Живо ме занима.

Pre svega, hteo sam da stavim akcenat na javašluk sa asfaltom, jer se jedna ulica radi 3x za mesec dana tj isti asfalt se rasipa, dok u slučaju ulice u kojoj su raskopali BVK i dalje nema krpljenja, a prošlo je 6 meseci. Ne radi se o lošoj koordinaciji o kojoj ti pričaš već isključivo o nemoći MZ Kaluđerica, koja postoji samo kao upravna zgrada. Kome se obratiti, slikati? Nijedna služba ne može da pomogne, uvek će te "neko" prebaciti na "nekog drugog". Na kraju, validne su samo one slike koje ti uslikaš nakon rekonstrukcija a kako bi ovaj album nazvali, "rekonstrukcija rekonstruisane rekonstrukcije"?

Deponija o kojoj pričam se nalazi na teritoriji opštine Zvezdara, a daljim raskrčivanjem šume, polako ulazi u Kaluđericu, dakle pre svega problem opštine Zvezdara a uskoro i naš, jer naravno degradiraće zelene površine. Neko vreme nije radila pošto su BG komunalci fotografisali i dežurali ispred i samim tim niko nije istovarao. Kako je otoplilo, nastavlja se "gruvanje" . Ne bih da ulazim u to čija je to zemlja ali površina je ogromna, a svi znamo da se građevinski šut po nalogu grada istovara na deponiji "VInča". Deponiju sličnog tipa sam video i ulici Milorada Jovanovića (put Žarkovo Železnik)...
 
Pozdrav iz kanjona Rada/Rade Kondića
4BbQ5yS.jpg


onuIhHw.jpg
 
Никако да усликам, у току су завршни радови на продужењу Волгине улице кроз Звездарску Шуму. Требало би да се споји негде код оних улучица што излазе на Милана Ракића/Витезова Карађорђеве Звезде.
 
Да, не знам да ли је била за саобраћај пошто ми се чини да је стајао знак забране, мислио сам да је пешачка стаза.
 
Čisto da se podsetimo kako je ta kaldrma izgledala.



Baš me zanima da li će da ostave isti tip kaldrme (nadam se da neće jer je taj tip najgori po mom mišljenju)
 
Jel to onaj deo što se spušta od Opservatorije ka Kordunaškoj i Mirijevu?
 
Prolazio sam par puta tuda , pa sam pomislio da je gornji deo u pitanju , jer su dosta slični. Jedno dve godine ima kaqko nisam bio tu.
 
Kocka je kao bilo kojoj kaldrmisanoj ulici u bg
Nije kao sto je bila ala kosanci ne brini dule
 
Samo kad nije Kosančić i Skadarlija tip. Sve je bolje od toga.
 
Ja zapravo živim baš tu u kraju i pitao sam se kada će srediti Volginu do kraja. Uslikaću par fotografija, definitivno je već postavljen deo kaldrme koja je slična starom delu autoputa BG-ZG ka Bežanijskoj Kosi.
 
У Клауђерици је завршен прошлогодишњи инвестициони циклус Путева Београда везан за рехабилитацију улица. Шумадија пут је ангажовани извођач а нови хабајући слој асфалта је урађен у следећим улицама:

Волгина:
54434601_2013307565434246_5365399366662094848_o.jpg


Дурмиторска:
54410839_2015941561837513_3474958567751024640_o.jpg


Радојке Лакић:
55458346_2015942118504124_101804799523028992_o.jpg


Првог маја са крацима:
55575592_2017521748346161_7028067458476933120_o.jpg


Мајевичка:
54358279_2017522045012798_1608249782432694272_o.jpg


Светозара Марковића:
55485129_2024011817697154_8683922593993981952_o.jpg


Змај Јовина:
56164121_2030936963671306_1297801445969494016_o.jpg


Милета Јовановића Церовца:
56578101_2030937557004580_6897986428228075520_o.jpg
 
Negdje vlasnici parcela ostavili mjesto za trotoar a negdje ograda direkt na put genjalno...
 
И после се жале да власт неће да им уведе аутобус ... кроз ОВО ...
 
Нико неће да се одрекне пола метра дворишта. Има оваквих примера и у централним општинама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613254#p613254:120cusb8 je napisao(la):
stf » 02 Apr 2019 07:30 am[/url]":120cusb8]И после се жале да власт неће да им уведе аутобус ... кроз ОВО ...

Dobar si spiner, kao i uvek, ali evo ti ''pamflet'' da te podseti šta je obecano,

https://i.imgur.com/CSwcEQ0.jpg

pa mi reci koja je od ovih asfaltiranih ulica na trasi obecane bus linije? Ovo sto si ti slikao su slepi kraci, ljudi su sami sebi zagorčali život, eventualno Radojke Lakić po PDR treba da se širi.

Uostalom, koliko su šire ulice Bosanska, Slobodana Lale Berberskog a saobrača minibus 310?

Da li se proširuje Zabranska od Leštana ka Kaluđerici, VSS do ugla sa 6. ličke ... Željka Milivojevića i ono gradilište koje je par sati bilo zatvoreno, tj pravac ka Narodnog fronta? Da li se bilo šta promenilo na ovoj trasi, pritom, trasom Zabranska-VSS ide školski bus, a kada bi se normalno proširio taj potez mogla bi da se uvede linija Leštane-Kaluđerica. Mislim, super je ovo 200-300 m novog asfalta u 21. veku, ali ovde treba i dosta novih saobraćajnica, kao i proširenje tamo gde postoji potreba za provlačenje bus linije. Save Kovačevića je svakako ulica koja nikada neće imati čak ni minibus liniju, iako su i to obećali...

Ljudima se obećava svašta, a 309 naročito vikendom prepuna, ovde svakako treba još jedna linija. Kropovao sam logo, ali zna se čiji je pamflet...
 
То што је обећано између осталог не дозвољавају грађани. Део Забранске улице у Лештанима не може да се прошири и морао би да постане једносмеран, што сами грађани Лештана не дозвољавају. А кад си већ поменуо 310, заборавио си да је управо то предуслов - улице на њеној траси су конвертоване у једносмерне и сама линија је једносмерна кружна.

Исти је случај и са предложеном трасом кроз Саве Ковачевића. Цела Саве Ковачевића би морала бити једносмерна - не дозвољавају. А да се одрекну по метар дворишта зарад улице такође не дозвољавају. А неће ни минибус, него соло аутобус.

Ниси ни ти лош спинер, заборавио си какав ти је комшилук. :wink:
 
Spinovao si zato što pričaš da ljudi traže da se provuče bus kroz ove sokake.
Što se tiče Zabranske,nema šta da se ne dozvoljava, upravo njima je najgore, 1 km peške do 306 pa ako je stignu ili nepunih 2 km peške do 309.

Kuće nisu na trasi, samo dvorišta, garaže. I grad i opština moraju da se upuste u rešavanje ove problematike, naročito kad i ako krene izgradnja groblja, jer bez bus linije na tom potezu ništa neće uraditi. Za početak, da se opština odrekne svečanosti i honorara za estradne umetnike.
U planiranim saobraćajnicama za izgradnju što se tiče Leštana imamo Zabransku od 1323 m(doduše navedena godina je 2021.), znači nije sigurno samo asfaltiranje u pitanju, kao i 3210 rekonstrukciju VSS u Kaluđerici, a VSS ima širinu+ uvučena dvorišta da bus komotno može da se provuče , osim na Čelaminom brdu.
https://i.imgur.com/oAboKXi.jpg
 
Može li samo informacija ko je to tačno rekao od stanovnika ovde da se ne dozvoljava da Zabranska bude jednosmerna? Mislim, logički naravno da niko ne želi jer nema alternative, ali i taj potez je daleko skuplji nego od proširenja i uređenja ulice. Ja nisam čuo nikoga ovde da je bio pitan da nam ulica bude jednosmerna, pogotovo moj deda koji stalno priča sa komšilukom.
 
Vrh