Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Da ne ispadne da ja samo kudim Beograd put,evo primera gde majstor koji očigledno ne poznaje geometrijske oblike ipak na "osećaj i iskustvo" obavi posao.
Okretnica kod SRC MG Muškatirović.
f5a4c5322dd32983f9498dca4cdf2f3d.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Resavska ulica, od Nemanjine do Pasterove ulice, biće zatvorena za saobraćaj do 5. maja, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
----------
Gradonačelnik Beograda prof. dr Zoran Radojičić obišao je danas radove u Zemljoradničkoj ulici koja povezuje Ulicu vojvode Stepe i Avalski drum u opštini Voždovac.

On je ovom rilikom naglasio da je Gradskoj upravi grada Beograda važan ravnomeran razvoj svih delova grada, a da je opština Voždovac primer opštine koja vodi računa o svim njenim delovima.

– Važna nam je svaka ulica u Beogradu. Želimo da svaki građanin u prestonici oseti boljitak bilo da živi centralnom delu ili prigradskim zonama. Kvalitetan kolovoz je siguran kolovoz, a nama je bezbednost svih građana Beograda na prvom mestu. Ova ulica do sada nije bila dostupna pešacima, a značajno je da će oni imati stazu dugu tri kilometra i moći će da se peške kreću ovim delom grada, od Ulice vojvode Stepe do Avalskog puta. Svi moramo da mislimo na pešake – istakao je gradonačelnik.

On je naglasio da je veoma značajno da je projekat dobro urađen jer se na osnovu njega vodi računa o bezbednosti građana s obzirom da ranije nije bilo trotoara koji će sada omogućiti ljudima da se bezbedno kreću.

– Investicija je vredna 100 miliona dinara bez PDV-a, a rok završetka radova je 1 jul i ja verujem da će rok biti ispoštovan jer se i danas, iako je subota, radi punom parom – rekao je Radojičić.

Predsednik opštine Voždovac Aleksadar Savić je precizirao da se radovi odvijaju u jako frekventnoj Zemljoradničkoj ulici koja je nekada bila širine tri do četiri metra sa nekoliko jako teških krivina.

–Na osnovu dobrog projekta ljudi iz JKP „Beograd-put” su uspeli da te krivine prošire i da ulica na nekim mestima bude širine i do šest metara. Jako nam je bitno da je trotoar duž cele ulice – rekao je Savić.

On je dodao da ovo nije jedino gradilište na teritoriji opštine Voždovac kao i da se trenutno radi na spajanju Prve nove ulice u Zucama sa Avalskim putem gde se takođe radi i trotoar. Savić je najavio i početak radova na trećoj fazi Jelezovačkog kolektora u ponedeljak, 15. aprila, čijim će završetkom ovaj deo Voždovca najzad dobiti fekalnu kanalizacionu mrežu.

izvor: beograd.rs
 
Čuvena Zemljoradnička ulica, tj put "preko panjeva", ulica kojom saobraća 406l minibus, dvosmerna a neuslovna za isti zbog svoje širine naročito na krivinama
(Zabranska u Leštanima je na pojedinim delovima šira od nje), ali sad će čika fotograf da nam soli pamet kako su se ljudi odrekli svog dvorišta zbog širine puta..
Na osnovu dobrog projekta ljudi iz JKP „Beograd-put” su uspeli da te krivine prošire i da ulica na nekim mestima bude širine i do šest metara. Jako nam je bitno da je trotoar duž cele ulice – rekao je Savić.
... Kako ne, isto kao što su se odricali dvorišta u zoni Obilaznice...

U svakom slučaju, svaka čast što se ovo usko grlo sredilo,dok se gradske opštine međusobno spajaju pešački i autobuski mi ne možemo ni sa opštinom Zvezdara da izdejstvujemo patrljak od 300 metara kod naselja Klenak.. već ljudi i po 2 km gule peške, neosvetljenom i ulicom koja nema svuda trotoare.. Pretpostavljam da je sledeća na redu proširenje Jakova Galusa(Jajinci-Resnik) na širinu bar za minibus...
 
Реконструисане су две улице са гранитном коцком, такозваним "препакивањем".

Малог Радојице у Калуђерици:
56906063_2042517179179951_921729462377119744_o.jpg


Мике Петровића Аласа у Винчи:

56685605_2043863479045321_582190762662297600_o.jpg
 
Završiše je konačno, ne moram više peške ili okolo do Instituta!

Inače, par ulica bliže Leštanu postoji mesto gde se novo-asfaltirana ulica zevršava ogradom sa kapijom koja dozvoljava prolaz samo pešacima ali ne i automobilima. Nemam sliku, samo lokaciju jer kada sam naišao na to sam se toliko iznervirao da sam samo otišao.

nd30ud
 
Не ради ти слика


Много таквих случајева по граду има. На пример на Дедињу код дизајнерске
 
613e73afea66944da1e2dac74edc4297.jpg


Višnjička, potpuni zatvor celog smera od Slanačkog puta do Puta za Adu Huju, u sred aprila. Radi se već cele nedelje.
Ulivni saobraćaj, treba li reći, u katastrofalnim je zastojima.
Ko da čeka leto da opere pare...

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Malopre sam prošao Višnjičkom i pozitivno se iznenadio kad sam video da rade komoletnu ulicu od skretanja za Lešće do Vojvode Micka u smeru ka gradu. Ozbiljna rekonstrukcija.
 
Izgleda da se sprema rekonstrukcija ulice Sretena Vukosavljevića (Zvezdarski deo naselja Klenak), sad kad komšije navale na Smederevski put,Bulevar i Ustaničku, biće gužvi sigurno u narednih 10 dana, ali ulica je bila zrela za kompletnu rekonstrukciju...
GVIOAv8.jpg
 
Без сређивања оног сужења на Николе Груловића нема од тога ништа. А и још увек није одрађена ни парцелација
 
Jedino rešenje je da iz pravca grada bude jednosmerna ka Kaludjerici, a smer B ka gradu napraviti od ugla sa Beogradskom kroz šumu ka Narodnog fronta ili kroz šumu pa na Nikole Grulovića otprilike kod restorana "Vukašinović", neko slično rešenje koje su uradili kod levka u Nine Kirsanove ka Mirijevu, neverovatno je da naselje ovog formata ima samo liniju 309, a kada bi se ovo sve uradilo, komotno bi mogao bus da prolazi preko Klenka...
 
Овде асфалт а у Рузвелтовој гранит, који промашај.
 
Promašaj bi bio i da su stavili granit , jer se na nju nadovezuje Braničevska , koja nije predviđena za rekonstrukciju , a gde je asfalt. Isto tako i Skerlićeva je u fazi raspadanja (jedan deo) , a tu je i parking za vozila (pretpostavljam samo za BGB) i onaj plavi za autobuse. E da , i parking preko puta Hrama. A tu je i ova nabacana zemlja umesto nastavka popločavanja platoa sa zadnje strane.
 
Цео блок Светосавског платоа оивичен Булеваром ослобођења и Небојшином код стајалишта јавног превоза, Скерлићевом, Боре Станковића (нисам сигуран да ли је Браничевска од Скерлићеве , Патријарха Варнаве, Мачванске или Мутапове), и Катанићевом/Крушедолском треба уредити да тротоар буде поплочан гранитом као и све стазе унутар тог блока. Ваљда је Храм међу прве две туристичке атракције Београда за разлику од Рузвелтове која је добила гранитно поплочање.
 
Koji Hram i koja atrakcija? Nije on ni u prvih deset. Na prvom mestu je BNV , na drugom Gondola , na trećem Pešačka zona , na Četvrtom Karađorđeva , na petom Pasarela... :)
 
Чекај, а зграде АМСС у Рузвелтовој и оних пар кладионица? :D
 
Steta sto ce po trotarima da ljuljnu asfalt umjesto behaton ploca kao u gornjem djelu resavske
Bas me zanima jesu u gornjem djelu skolnili one prodavnice divlje na parkingu lasta 1 se bjese zove ....
 
Слажем се, притом и Немањина и Бирчанинова исто имају бехатон.
 
Нисам прошао тим делом. Ово се по мени ради скроз наопако, уместо да Булевар ослобођења има асфалтни тротоар а Ресавска бехатон оно обрнуто.
 
Vrh