Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Predlog za jednosmerne ulice u gradu - primer iz Istambula (slika sa neta)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603732#p603732:1vwfnxik je napisao(la):
Astrotrain » Čet Feb 21, 2019 4:04 pm[/url]":1vwfnxik]
Вожд":1vwfnxik je napisao(la):
Боре Станковића.
Скадар на Бојани
Pre će biti da je objekat do Bore. :)
 
VeniVidiVici":wsiapue8 je napisao(la):
Predlog za jednosmerne ulice u gradu - primer iz Istambula (slika sa neta)
Ovu kaldrmu kao da je radio Beograd put... ja mislio da kod nas ne rade kvalitetno a u stvari to je samo taj otomanski stil

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa jbt, koliko dugo rade Cara Uroša?

Počeli su prošle godine.

A evo još malo o "brzini"

Predstavnici Saveza za Srbiju Dragan Đilas i Nikola Jovanović ukazali su na to da se Ulica Bore Stankovića u Beogradu, koja je dugačka oko 200 metara, renovinara duže od godinu i po dana. Za to vreme, kako kaže nekadašnji gradonačelnik Beograda, moglo je da se sredi još pet ulica sa istom opremom i istim brojem radnika.

"Pančevački most je urađen za 370 dana, Sava centar za 400 dana, Empajer stejt bilding u Njujorku za 420 dana, ali naša gradska vlast je temeljnija od svih njih i mi ima na tome čestitamo", smatra Nikola Jovanović iz SZS.

Rekonstrukcija ulice iza Hrama Svetog Save počela je u julu 2017. godine, plan je bio da radovi budu završeni prošle godine, ali taj rok je pomeren za mart 2019.

"Ova cela ulica ovde ima oko 200 metara, radiće se oko 20 meseci, to znači da je svaki dan urađeno 30 centimetara. Nekoliko nas da se ovde skupilo, da smo imali neku opremu minimalnu, uradili bismo to u kraće vreme", dodaje Đilas.

Ovo je primer kako se u Beogradu danas radi i gradi, rekao je Đilas i dodao da je 2012. prema zvaničnim podacima izgrađeno oko 800.000 kvadrata prostora, a 2017 oko 600.000.
http://rs.n1info.com/Vesti/a463919/Djil ... zbore.html
 
Завршена реконструкција Грочанске улице у Гроцкој:

53531830_1985292904902379_1293473072417865728_o.jpg


52898309_1989150571183279_3193095527860273152_o.jpg
 
Neverovatna moć TV. Pre nekoliko dana je bio prilog o kraterima na ulazu u parking hale Ranko Žeravica a BP "već" reaguje.
5b36e5ef76e37a4e3f4eb4beb2d07a6f.jpg
1c532319504bbbe81e13a3aad6f62f38.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja zaista nekada ne znam šta da mislim. Da li oni rade po prijavama građana, da li neko tamo gleda medije pa onda vanredno šalje ekipe, da li rade samo po nekog godišnjem planu ili sve to zajedno.

Zaista bi bilo zanimljivo uraditi unakrsnu proveru svih prijava i svih radova.

Evo, kod mene su jutros uradili pešački ispred ulaza koji sam prijavio još prošle godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605379#p605379:1d94yd6i je napisao(la):
astrodule » Pet Mar 01, 2019 1:43 pm[/url]":1d94yd6i]Ja zaista nekada ne znam šta da mislim. Da li oni rade po prijavama građana, da li neko tamo gleda medije pa onda vanredno šalje ekipe, da li rade samo po nekog godišnjem planu ili sve to zajedno.

Zaista bi bilo zanimljivo uraditi unakrsnu proveru svih prijava i svih radova.

Evo, kod mene su jutros uradili pešački ispred ulaza koji sam prijavio još prošle godine.
U toku prošle godine sam prijavio "kamenolom" na pešačkom prelazu kod mene , tek pre neki dan , maltene godinu dana kasnije , je uređeno i asfaltirano.
 
Meni su na parkingu jako brzo izašli na intervenciju i obradili oštećenja tj od manje rupe napravili veliku kvadratnu i tako stajalo dok nije pao sneg. Tek su onda asfaltirali i srećom stoji.
 
Možda jednostavno čekaju da im se nagomila posao u nekom kraju pa odu tamo i odrade sve odjednom bez obzira na datum prijave.Ako sam dobro shvatio @Astro ovo kod hale je u tvom komšiluku+tebi su odradili pešački+u bul.Mihajla Pupina upuštaju slivnike.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Tako je. Tako i ja mislim. Čekaju da se nagomila, pa onda pošalju ekipe u taj deo. To mi je najrealniji scenario.

Zamislite samo sve te prijave na jednom mestu...

Opet, bilo je slučajeva (do pre par godina) kada su u roku od par dana izlazili na teren povodom mojih pojedinačnih prijava i krpili rupe. Verovatno su tada imali više ekipa.

A što se tiče primera da jedna ekipa obradi rupu i tako stoji danima čekajući ekipu sa asfaltom, to im je stara boljka.

Isto kao što Zelenilo ima ekipu koja seče grane i skuplja na gomile, a druga ekipa nekada dođe sutradan, nekada isti dan, a nekada "zaborave" i po više nedelja.
 
Čekaju da se nagomila. :? Da mi je znati samo šta da se nagomila. Pre nego što su krenuli sa delimičnom rekonstrukcijom i asfaltiranjem Bulevara Kneza Aleksandra Karađorđevića , prijavio sam "kamenolom" na uglu pomenutog bulevara sa Topčideskim vencem. Nedugo zatim je počelo postavljanje cevi za toplovod na potezu od Dr. Milutina Ivkovića do Neznanog junaka. Nakon toga su sve uredno asfaltirali. Nedugo zatim , uzeli su da rade zamenu asfalta na delu od Mostara do Dr. Milutina Ivkovića. Nakon toga , nastavili rekonstrukciju dela gde su odradili toplovod. Nakon toga su digli asfalt sa razdelnog ostrva u zoni pešačkog prelaza koji vodi ka ulici Topčiderski venac. Tako raskopano je stajalo nekoliko meseci , dok ga nisu sredili , iako su sve vreme mašine radile trotoar na potezu od Dr. Milutina Ivkovića do Ljutice Bogdana i pravljenju uvučenih stajališta u smeru ka gradu. Nedugo zatim je pukla vodovodna cev na uglu sa Topčiderskim vencem. Mesec dana je voda curila i stvarala blato , dok se nisu setili da zatvore vodu. Nakon toga je još mesec dana prošlo dok nisu popravili i nalili beton. Nakon toga se neko vreme nije ništa dešavalo , da bi onda počeli da uklanjaju asfalt sa trotoara na potezu od Muzeja Jugoslavije do stanice "stadion Partizana". Nakon toga opet se ništa nije dešavalo neko vreme. Onda su nastavili da rade trotoar u smeru ka gradu , na potezu od Dr. Milutina Ivkovića do Ljutice Bogdana. Nakon toga opet pauza neko vreme. Nedavno su asfaltirali "kamenolom" na uglu sa Topčiderskim vencem , koji je bio u kombinaciji sa delom gde je pukla cev. Nakon toga opet pauza. i na kraju , pre neki dan ponovo počeli da rade trotoar od Muzeja Jugoslavije do stanice "stadion Partizana" , a trotoar u smeru ka gradu , na potezu od Dr. Milutina Ivkovića do Ljutice Bogdana , još uvek nije završen , iako je većim delog gotov.
 
Upravo zato bi morali da vidimo sve prijave i sve radove za jednu opštinu ili kako su već podeljene radne jedinice.

Rezultati bi bili poražavajući.
 
aa1a3689c85683c5d79796bb8562f18f.jpg


Tema nosi pogrešan naziv @igor -e

3b9d99af0913392925ad593de6845b40.jpg


Nikako Beograd put, već Beograd (pun) rupa...

71afe49b33d8b902fd2257fed5216c37.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Slika i prilika svih naših rekonstrukcija

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... Stankovica

POSLE godinu i sedam meseci od početka radova, konačno je završena i puštena za saobraćaj Ulica Bore Stankovića kod Hrama Svetog Save! Prema proceni putara koji su još na terenu, kompletni radovi na uređenju trotoara biće završeni za pet dana, a investicija je vredna oko 71,8 miliona dinara.

Saobraćajnica je urađena od raskrsnice sa Katanićevom ulicom do raskrsnice sa ulicama Stojana Protića, Braničevskom i Skerlićevom, u dužini od 323 metra. Prvi put se zvuk građevinskih mašina na ovoj lokaciji začuo 17. jula 2017. godine, kada je planirano da se tu zadrže 150 dana.

Radovi su potom odlagani nekoliko puta, zbog dugotrajnog i nepravovremenog izmeštanja trafostanice koja je tada bila problem, i ponovo nastavljeni tek u junu 2018. godine. Tada je predviđeno da se ulica radi u tri faze, i da se za svaku izdvoji po 50 dana, čime je početak novembra označen kao kraj radova, ali su se javile nove poteškoće sa podzemnim instalacijama.

Znači imamo sve

* Prekoračeni rok

* Neusklađenost za drugim javnim preduzećem

* Problemi sa instalacijama

* Ulica je puštena, ali ipak je nešto nezavršeno (trotoari)
 
Napokon posle toliko godina da dobijemo portu hrama kakvu zasluzuje, za ulicu me boli uvo mada ne izgleda lose.
Jedva cekam da vidim kako ce srediti ovaj deo porte dal ce biti zelena povrsina ili ce poplocati, nadam se ovo prvo...
 
Баш насупрот дебело су упрскали. Одвојили су порту од улице са оном ружном оградом за мостове, урадили су узан тротоар и на њему дрвореде те туда неће моћи да се креће баш комотно и направили су тротоар од асфалта.
А могли су лепо порту да споје са тротоаром као једну интегралну целину, и да све буде исто поплочано. А уз ивичњак да се ставе стубићи да се спречи бахато паркирање.

По мени је ово функционално и естетски промашај.
 
astrodule":3u1owv0s je napisao(la):
Slika i prilika svih naših rekonstrukcija

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... Stankovica

POSLE godinu i sedam meseci od početka radova, konačno je završena i puštena za saobraćaj Ulica Bore Stankovića kod Hrama Svetog Save! Prema proceni putara koji su još na terenu, kompletni radovi na uređenju trotoara biće završeni za pet dana, a investicija je vredna oko 71,8 miliona dinara.

Saobraćajnica je urađena od raskrsnice sa Katanićevom ulicom do raskrsnice sa ulicama Stojana Protića, Braničevskom i Skerlićevom, u dužini od 323 metra. Prvi put se zvuk građevinskih mašina na ovoj lokaciji začuo 17. jula 2017. godine, kada je planirano da se tu zadrže 150 dana.

Radovi su potom odlagani nekoliko puta, zbog dugotrajnog i nepravovremenog izmeštanja trafostanice koja je tada bila problem, i ponovo nastavljeni tek u junu 2018. godine. Tada je predviđeno da se ulica radi u tri faze, i da se za svaku izdvoji po 50 dana, čime je početak novembra označen kao kraj radova, ali su se javile nove poteškoće sa podzemnim instalacijama.

Znači imamo sve

* Prekoračeni rok

* Neusklađenost za drugim javnim preduzećem

* Problemi sa instalacijama

* Ulica je puštena, ali ipak je nešto nezavršeno (trotoari)
Te podzemne instalacije pri svakoj rekonstrukciji predstavljaju problem. U 95% slučajeva ih veoma uspešno pogodimo , a samo zbog toga što ne postoji registar lokacija instalacija.
 
Tabanovačka zatvorena (a slike su kao da sam mikserom slikao).
9d30589b90406ab70d6cd5056e27927d.jpg
b8bd75ace4aa0eb0386cb34fbf583c40.jpg
b7542087ac7fc2600211a820666b7576.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606616#p606616:2sa11z4i je napisao(la):
direktor » Sre Mar 06, 2019 3:16 pm[/url]":2sa11z4i]
IMG-20190306-141659.jpg
Ovde gde se nalazi ova skarabudževina Pizza Bara koja lagano visi iznad trotoara nije ni trebala da postoji u prvom planu. Površina od same zgrade pa sve do kolovoza je trebala da bude jedan veliki pešački prostor, isto tako ispred one zgrade iza gde je Intesa.
Umesto toga oni se odlučili da dozvole Pizza Baru da sagradi ovo sranje a pešacima ostaje 0m mesta posle parkiranih automobila na trotoaru koji ni inače nije dovoljno širok.
Ova slika vam prizakuje pravo stanje urbanizma u Beogradu. 95% su dali investitoru, a onih 5% su zauzeli bahati vozači.
 
Vrh