Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ljutice Bogdana vapi za komplet presvlacenjem, ali avaj, krpljenje ulegnuca velicine groba na svaka dva mesece ipak ima vise smisla.
 
Ljutice Bogdana ima ozbiljnijih problema, i presvlacenje nece resiti problem.
Sleganja koja se pojave u par dana, a nekada i u par sati se nece resiti na taj nacin...
Takodje, ispod asfalta je kocka.
Dakle, samo kompletna rekonstrukcija dolazi u obzir, a opet, to je dosta komplikovano zbog zdravstvenih ustanova u koje se dolazi iskljucivo iz Ljutice Bogdana.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Cuo sam da je problem u podzemnim vodama.
Koliko je meni poznato samo jedan ulaz ne bi bio funkcionalan, Heroja Milana Tepica i Sokobanjska bi i dalje bile prohodne.

Jos malo i ulicom ce samo moci da se voze terenska vozila.
 
Slazem se da je u katastrofalnom stanju i da se mora sanirati.
Preduslov je zabraniti parkiranja u M.Tepica i Sokobanjskoj, kao i ograniciti saobracaj u njima. Problem je sto zbog prirode ustanova, a najvise (kardiovaskularna klinika i centar za rehabilitaciju), veliki broj ljudi zaista mora dolaziti vozilima.

Nisam gradjevinac, ali pretpostavljam da upravo zbog podzemnih voda mora dublje da se otkopa i postave drenazne cevi (creva), koje ce podzemne vode preusmeriti u kisnu kanalizacionu mrezu.
Tek nakon toga se mogu raditi noseci slojevi i asfaltiranje.

Sve ostalo je bacanje para na krpacinu koja traje najvise par dana...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Problem je sto to samo i rade. Prave se ogromna ulegnuca na svaka 2-3 meseca i sve sto urade je zamazivanje pa sve opet iznova.
 
ali koji prevaranti:

U okviru svega onoga što Grad Beograd radi na teritoriji opštine Novi Beograd danas smo, na zahtev građana upućen opštinskom odboru SNS-a koji žive u naselju "Belvil”, završili postavljanje novih autobuskih stajališta u Ulici Jurija Gagarina.

Pa cemu sluze drzavne sluzbe ako gradjani moraju da idu u stranku da nesto izdejstvuju???
 
Tacno sam znao da je ovo snjs belvil uliuzivanje .Institucije ne postoje one ce razumno odbiti ali tu je snjs odbor koji ce izboksovati gradnju :bash: :bash:
 
Asfaltiraju Palisadsku a ugao Ilije Djuricica i Trgovacke, sam centar Zarkova izgleda ko iz proslog veka. Nema veze sto je tu rekonstruisana pijaca, sto je Vero preko puta. Pisala sam im vise puta, za razne zaista sitne popravke ili asfaltiranje, i izignorisali su me naravno.
r8rwx1.jpg
 
Naime, to 'parce ulice i jeste iz proslog veka ;)
Problem je sto izgleda gore nego da je iz 19-tog.
Vrh su svakako 'privremeni trotoari' jos iz vremena gradnje stambenih zgrada (levo na slici)...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Prijavljivao sam i ja taj trotoar više puta inspekciji i opštini ali još uvek ništa nisu preduzeli. Iz opštine su odgovorli prošle godine da bi trebalo da se sredi taj deo 2016 godine. Navodno su problem nerešeni imovinski-pravni odnosi, i da je taj trotoar problematičan zbog kablova koji se nalaze ispod njega. Potreban je mnogo ozbiljniji zahvat, a sama rekonstrukcija mogla bi da dovede do oštećenja kablova koji se nalaze ispod trotoara. Trebalo bi i Ilije Đuričića da se proširi pa mora da se radi novi projekat.
 
Posle ne znam ni ja koliko godina su renovirali ulicu tj samo trotoar napravili u Zorinoj, i to slucajno u izbornoj kampanj...









screen shots
 
Bio i predsednik opštine da obiđe radove :lol:
Staviće novi asfalt u celoj ulici. Danas je BeogradPut skidao stari sloj.
 
Je l me zezas?? Koji su to pacenici, ovo sam milion puta zvao da se sredi, a ovu Zorinu na pocetku nikad nisu asfaltirali, bar ne u prethodnih 20ak godina.
 
Napokon su krenuli da saniraju i ono ulegnuće u kaldrmi kod 11. Aprila. Doduše, tamo kopaju nešto vliko na travi, pa je to možda u sklopu toga (videh da je baš duboka rupa tu gde je bilo ulegnuće).
 
Капа доле за ове момке, превазишли су сами себе :gobb:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QGqyLAOmDGA[/youtube]
 
Nedavno su rekonstruisali slivnike u Ulici patrijarha Joanikija na Vidikovcu i zamenili asfalt.

Pešačke prelaze još nisu obeležili a jutros sam primetio i ovo:


276b235385458405203a04ae6292b0bb.jpg


e9eb470211b4b03bada06cc0f20712e9.jpg


Neverovatno je da baš ništa ne mogu da doteraju do kraja i kako treba.

Ovako izgledaju ostali:

b3349eb64d9551295e84595f65a02f72.jpg


TT
 
Mrzi ih da zive a kamo li da rade a tek da razmisljaju
 
Аљкавост и брљивост у послу.
То увек нагласим г-ђи Нади Петровић из Београд пута кад нешто пријављујем и кад то одраде њихови "стручњаци". После пријавим и те њихове урађене брљотине па дођу и поправе.
Разлог свему томе је што немају никакву контролу после урађених било којих радова.
 
Vrh