Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

relja":1ag5cogg je napisao(la):
Ja nemam ništa protiv da, ako je nekada zaista i zvanično nazvana "Pećska" tako i ostane, pa bilo i nepravilno.


Тако је. Ја не могу да верујем да је некоме пало на памет да у Кнез Михаиловој поставља табле "Улица кнеза Михаила". Традиција, бре, не Клајновско цепидлачење!
 
Ja priznajem da do juče nisam znao za ime ove ulice, ali mi je simpatično da je naziv na kartama i na uličnim tablama preživeo izmene gramatike i pravopisa.
Nije u pitanju tradicija, ulica je krajnje nebitna, već simpatična anegdota iz istorije grada.
 
Plašim se da se upustim u bilo kakvu polemiku ovde, čak i na teme koje su mi po obrazovanju i profesiji bliske, jer strepim da bih mogao ponovo, hitro i bez ikakvog valjanog razloga, da budem okarakterisan kao agresivac (što je, verujte mi, veoma daleko od istine). No, hajde da probam, valjda ću preživeti. :)

Nisam od tvrdoglavih i neumoljivih branitelja svakog slova u pravopisu (a, ma šta mislili o njemu, to nipošto nije ni Ivan Klajn - on je veoma prijemčiv za promene koje donosi život), ali ne bih mogao da uspostavim znak jednakosti između primera koji su navedeni ovde: jedno su nazivi ulica kojima ni vreme ni sve pravopisne bure nisu naudili (Knez Mihailova i Ulica kneza Mihaila, obe varijante ispravne, uz napomenu da je prva izrazito nadmoćna u svakodnevnom govoru i kao takva treba da ostane na uličnim tablama), dok su drugo primeri naziva koji su nekada bili ispravni ili barem odomaćeni, dok danas to nisu - i to samo zato što se pravopis izmenio. Mislim da je u redu zadržavati "simpatične anegdote" ako su deo snažnog nasleđa, starovremske, folklorne, na bilo koji način utkane u tradiciju i duh mesta (a i dalje žive), te kao takve, u okvirima lokalnog ili arhaičnog govora, zavedene u pravopisu. Ali, kada je u pitanju toponim čije se ime nije promenilo i koje i dalje živi, te je u svojim specifičnim oblicima jasno definisano u "jezičkom kodeksu", ne nalazim ni najslabiji razlog da bude prihvaćeno u nepravilnom vidu. Da se, barem, tako iskvareno koristi u svakodnevnom govoru u velikoj meri, pa da donekle razumem, ali ovako...

Moguće je da grešim, ali eto, u najblažem i najpomirljivijem tonu, ovo bi bilo moje mišljenje koje sam zasnovao na izvesnom (mada i dalje sasvim nedorečenom) znanju i dovoljno čvrstom uverenju.
 
Тако већ може, фино и аргументовано. :wink:
Ето ја се слажем са прилагођавањем имена улица актуелним правописним нормама.
Тог посла треба да се прихвати, претпостављам, комисија за именовање улица.
 
fotografija5798.jpg

fotografija5799.jpg
 
p2109151857.jpg


p2109151858.jpg


Зарасла стаза поред некадашње фабрике "Змај".
 
direktor":20as54uw je napisao(la):
20150921190810.jpg


bg put i stubici
Je l' to nesto nedavno ili...? Zadnji put kada sam prolazio tuda, pre nedelju dana, ne secam se da sam video to. Jes' da sam malo popio, ali ovoga nije bilo. :lol:
 
Pa neizgledjau novo postvljeno kao recimo ograda par mentara nize ispred skole
 
Radovi u Dimitrija Tucovića: Umesto trolejbusa 28 i 40L, vozi autobus 28A
Blic | 21. 09. 2015. - 17:06h | Foto: M. Mitrović | Komentara: 4

U Ulici Dimitrija Tucovića, na delu od raskrsnice sa Marka Oreškovića do Šabačke, od 22. septembra do 6. oktobra će zbog izgradnje toplovodne mreže biti izmenjen režim saobraćaja, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraća
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/592348 ... utobus-28A

tako se rasipaju resursi i unistva ulica presvucena prije 4 mjeseca to je ta kordinacija st*** jedna
 
direktor":255dgcuj je napisao(la):
Pa neizgledjau novo postvljeno kao recimo ograda par mentara nize ispred skole
Pa da, tako i izgleda, kao da je vec duze vreme tu. Mada malo mi se nesto vraca kao da sam ipak video ranije. Bas cu da obratim paznju sledeci put kad budem prolazio, sve mi se cini kao da sam video i da sam se smejao sa drustvom.
 
Каква аљкавост. Код нас је очигледно немогуће поставити асфалт без замазивања ивичњака. Све неке кривудаве линије и чуда.
 
Бегаљица :gobb:
20150922_151326 by Somi303, on Flickr
20150922_151304 by Somi303, on Flickr
Фушерај у најави, сам је рупе избрушена, а то што је све око ње испуцало нема везе..
20150922_151314 by Somi303, on Flickr
20150922_151336 by Somi303, on Flickr
Српско-Грчког пријатељства, Гроцка
20150922_151948 by Somi303, on Flickr
Хитна помоћ уместо да спасава људе мора да мили јер има кратер испред дз, али то је скроз ок..
20150922_152006 by Somi303, on Flickr
 
dsc2244-2.jpg


Nedavno sredjena ulica Dimitrija Tucovića je ponovo raskopana, stavljaju se cevi u dužini od pekare Trpković do sledećeg semafora, mislim da je u pitanju Tršćanska ulica.
 
Разуме се, нико није одговоран за то што се средства из буџета троше на поновно раскопавање и асфалтирање улице, ради постављања цеви које су требали поставити током првобитног копосфалта.
 
Ne samo sto niko nije odgovoran, nego nikoga sem tebe to i ne brine. Ima se, moze se
 
Kopaju opet asfaltirana prije 3 mjeseca
20150930093318.jpg


20150930093325.jpg


20150930093343.jpg


zaboravili kabal za pecku ulicu ni slucajno da ture cjev viska
 
*pećsku

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Vrh