Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

p0509151519.jpg

Кнегиње Зорке.
 
Bas su ekspresni valjda ce izdrzati do sledeceg ljeta
 
Можеш мислити на шта то личи уживо. Радници који су то крпили (а нису бг пут или путеви србије) су рекли да ће се за месец дана урадити цео тај потез до новог асфалта близу центра :lol:
 
Nove ploče u Knezu su znatno svetlije od starih, da li se to vremenom menja? Ovako se baš vidi da je krpljeno, ružno je. Mogli su da na jednom delu zamene sve ploče, pa one koje su dobre da iskoriste za krpljenje.
 
Potamnice bez brige nego ima li ko fotku one automatcke cistilice koja je nekad prije par godina custila knez
 
Nemoj, molim te, da pišeš PećSkoj. To što je tako na tabli, ne znači da je ispravno. Seti se samo Pećke patrijaršije ili Pećkog piva. :)
 
Знам ја одлично како се пише и како је исправно, али док га званично не промене, име ове улице остаје такво какво је.
 
Ne bih da ulazim u ovu tvoju argumentaciju, ma koliko mi čudna bila. Meni, sigurno, nikada neće pasti na pamet da nešto nazivam naopakim imenom samo zato što je neko naopak nadenuo to ime i po svim zakonima ga ozvaničio. Ta ulica može da bude zavedena kao Pećska, ali ću je samo u posprdnom, komedijaškom tonu nazivati tako. U svim drugim slučajevima, za mene će to biti Pećka ulica.
 
А да ти случајно не падне на памет да урадиш нешто по том питању када те толико жуља, одеш лепо до Срете Танасића, Ивана Клајна одреде се по том питању, па са њиховим парафом правац код Малог. Таман ћеш успут истерати из себе агресију коју просипаш овде.
 
Mogli bi tim kamenom iz pecke pokrpiti rupe na kosancicu kad ce tu i onako ljuljnuti asfalt za koji dan
 
Пре неку годину сам видео и уличну таблу Улица браће Грима...
 
Постоји и "Делиска" на сачуваној предратној табли, то су стари називи по тадашњој граматици или локалном дијалекту, да ли је потребна промена - вероватно да, али то мора да уради надлежни орган.

Код "браће Грима", "Стевана СинЋелића" и сличних, види се да је реч о недостатку образовања, опште културе и елементарне писмености.
 
А знамо ли ми када су тачно улице (скоро) истог назива добијале имена у Београду, Нишу и Новом Саду?
 
Na nemačkoj karti Beograda iz maja 1941, ulica je upisana kao "Pećska" - a sve ulice na toj karti su upisane na našoj latinici.
Na samo par godina starijim kartama je upisana kao "Vojvode Žike".
Ako neko ima pri sebi neku kartu Beograda iz vremena pre 1990, ne bi bilo loše da proveri.

Ja nemam ništa protiv da, ako je nekada zaista i zvanično nazvana "Pećska" tako i ostane, pa bilo i nepravilno.
 
Vrh