Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Jeste divlje, ali bilo je tu i dosta drveća.

Ravnoteža bi mogla da se vrati ako bi se u zoni petlje napravili šumarci.

Što se tiče buke koja će se odbijati od ravne fasade novog sportskog centra - i to bi se moglo rešiti nekim drvoredom uz ulicu.
 
Jeste divlje, ali bilo je tu i dosta drveća.

Ravnoteža bi mogla da se vrati ako bi se u zoni petlje napravili šumarci.

Što se tiče buke koja će se odbijati od ravne fasade novog sportskog centra - i to bi se moglo rešiti nekim drvoredom uz ulicu.
Moglo, ali se neće desiti, prosto nema nikakve agende niti obaveza o zaštiti od buke, taj problem se uopšte ne promatra. Čudno mi je da su i uz autoput stavljali bukobrane na pojedinim mestima kroz grad, mada bi bilo bolje da su samo povećavali gustinu i visinu rastinja. Na Most na Adi su ih isto stavljali, verovatno jer je građen evropskim kreditima, pa podrazumevao neke standarde.
 
Moje mišljenje je da su na Mostu na Adi su postavljani bukobrani jer nije moguće saditi drveće na svim mestima. A što se tiče autoputa, slažem se za drveće.
 
U hali Pionira Profesora Nikolić ventilacija ne funkcioniše. Cak su i neki otvori za ventilaciju polomljeni, a ima 6 500 posetilaca a kako ce biti kada napolje bude veca temp i vise publike.
 
Nema ni sportskog kopleksa oko Trudbenik terena i na ulazu u Zvezdarsku šumu. Ili su to uklopili u zonu javnog stanovanja ili je neko željan kvadrata.
 
Želja za kvadratima, ništa drugo. Zvezdi namenili čitav potez između Ljutice Bogdana, Rajka Mitića, Bulevara oslkobođenja i Veljka Lukića Kurjaka, kao i deo parka u Ljutice Bogdana, a drugi deo tog parka za stanovanje. Takođe, prilaz Muzeju Jugoslavije pretvoren u stambeno zemljište, park - šuma između Šekspirove i Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića pretvoren u stambeno. Pa šuma između Vase pelagića i Grafičara pretvorena u stambeno... Da ne govorim o Sajmu i Hipodromu...​
 
Mada ovde nema ni Arene tako da nisu oni to baš do kraja razradili kako mi se čini...
 
Mada ovde nema ni Arene tako da nisu oni to baš do kraja razradili kako mi se čini...
Nema ni stadiona Čukaričkog, ni stadiona Obilića, kao ni stadiona FK Liona, ni stadiona Teleoptika i FK Zemun, ni SC Olimp, ni SC Šumice... Ovo su samo sportski tereni koje sam primetio da su ukinuli. Ali zato imamo dva nova sportska objekta između BK i Aerodroma, jedan u Sremačkoj šumi, pa pored Pariguza, pa u bloku 44, pa nešto kod Orlovače i na onoj livadi između Železnika i Petlovog brda, pa još jedan sportski objekat pored odbojkaškog centra u Tošinom bunaru...
 
Odbojkaški centar:
IMG_20220623_205306.jpg
IMG_20220623_205313.jpg
 
Припремни радови на копању темељне јаме за "Одбојкашко такмичарско-тренажни центар" у Тошином бунару у Блоку 49, а између петље "Тошин бунар" и кафане "Дрен", су завршени скоро па пре месец дана. За сад се ништа не догађа на самом градилишту. Неколико слика од петка-01.07.2022.

IMG_20220701_133432_resized_20220701_022154399.jpg
IMG_20220701_133510_resized_20220701_022155830.jpg
IMG_20220701_133157_resized_20220701_022001603.jpg
IMG_20220701_133203_resized_20220701_022003978.jpg
IMG_20220701_133236_resized_20220701_022002853.jpg
IMG_20220701_134112_resized_20220701_022155092.jpg
IMG_20220701_134114_resized_20220701_022153949.jpg

:sesir:
 

Pored zanimljive i mnogima nepoznate informacije o Džordanu u Beogradu, obratite pažnju na deo o nesposobnom domaćinu.

dzordan u pioniru.jpg
 
Šta se dešava sa Sportskim centrom "Pinki" nakon likvidacije ?
Poznato ko će biti NOVI VLASNIK i šta će biti sa zaposlenima


Kulturno-sportski centar Pinki-Zemun A. D. nakon odluke skupštine akcionara otišao je u likvidaciju, zbog gubitka od 250 miliona dinara, iskazanom u finansijskom izveštaju,objavila je nedavno Beogradska berza.

Juče je na sajtu Beogradske berze objavljena informacija o povlačenju akcija sa berze, nakon što je 5. januara doneta odluka o dobrovoljnoj likvidaciji.

Kako pišu domaći mediji, sadržaja u hali još uvek ima, a rade i lokali.

Za likvidacionog upravnika ovog centra određen je Petar Đukić.

Najveći akcionari Pinkija su, prema Centralnom registru hartija od vrednosti, NIS sa 48,7 procenata akcija, pa MK Holding – 18,2 procenta, zatim Radomir Marić sa 15,2 odsto akcija, a akcije su u rukama još 133 deoničara.


Piše: Blic
10.01.2023. 12:49
👹
 
Danas, bio i pito...
Samo su promenili slovca ispred imena, i sve ostalo ostaje po starom....
 
Moglo, ali se neće desiti, prosto nema nikakve agende niti obaveza o zaštiti od buke, taj problem se uopšte ne promatra. Čudno mi je da su i uz autoput stavljali bukobrane na pojedinim mestima kroz grad, mada bi bilo bolje da su samo povećavali gustinu i visinu rastinja. Na Most na Adi su ih isto stavljali, verovatno jer je građen evropskim kreditima, pa podrazumevao neke standarde.
Skoro sam negde pročitao da se traži izvođač ili tako nešto za bukobrane duž celog autoputa kroz grad. Pokušaću da nađem. Inače meni ovo do sad sve deluje kao da je građeno da bi se ispunile neke kvote, a ne da bi se zapravo rešavao problem buke. To se posebno vidi na brzoj pruzi gde su bez ikakvog smisla postavljani, različite visine, u nekim kratkim i nelogičnim etapama....
 
Skoro sam negde pročitao da se traži izvođač ili tako nešto za bukobrane duž celog autoputa kroz grad. Pokušaću da nađem.
Постоји и већ је урађен акциони план још пре годину дана. Разговарао сам са човеком који је у тиму који су урадили тај план.
 
Vrh