Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Jasno, zato gradska vlast pa i opštinska je najavljivala gradnju u Južnom Bulevaru bazena gde su sada sportski tereni ali ništa od toga skoro.
 
_20220216_173128.JPG
_20220216_173041.JPG
_20220216_173214.JPG

Благоја Паровића.
 

TENISKA AKADEMIJA UNIVERZITETA U BEOGRADU​

GODINA 2000
POVRŠINA 4.5 HA (POVRŠINA OBJEKATA 11.000 M2)
TIP GLAVNI PROJEKTI
LOKACIJA NOVI BEOGRAD
NARUČILAC PERPER DOO
Meni stoji u glavi da se sin vlasnika Perper restorana bavio tenisom. Da li je u pitanju isti Perper?
 
Izvor: Beobuild.rs

Završen moderni trening centar za borilačke sportove u Košutnjaku
sportska-hala-kosutnjak-bm-06.jpg

Radovi na izgradnji Nacionalnog trening centra za borilačke sportove su završeni, a još se očekuje pristizanje opreme i rekvizita za sportiste koji bi ovog leta trebalo da se usele u moderno zdanje u Košutnjaku. Realizacija koja je pocela 2019. godine, odužila se zbog restrikcija uvedenih tokom pandemije, međutim radovi su sada završeni, a centar je spreman da pruži sportistima najviše svetske standarde u trenažnom procesu. U okviru multifunkcionalnog objekta nalaziće se trening sadržaji za rvanje, džudo, tekvondo i karate, ali i centri streljačkog i penjačkog saveza.

Moderni trening centar nalazi se kod postojećeg Doma sportova i zatvorenih bazena u Košutnjaku, u objektu ukupne bruto površine od 16.200 kvadrata. Ušuškan u zelenilu gradske šume, velikom staklenom fasadom arhitektura vrlo uspešno povezuje unutrašnjost objekta sa okolinom. Stabla koja okružuju objekat tako postaju deo enterijera, praktično davajući utisak da se trening odvija u samom parku. Pored toga, objekat poseduje i ozelenjeni kosi krov koji je pejzažno uklopljen da bude dostupan pešacima i rekreativnom korišćenju.

Celu vest kao i veliku foto reportažu možete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/završen-moderni-trening-centar-za-borilačke-sportove-u-košutnjaku-p3056.html
sportska-hala-dvorana-kosutnjak-220324-02.jpg

sportska-hala-dvorana-kosutnjak-220324-04.jpg

sportska-hala-dvorana-kosutnjak-220324-09.jpg

sportska-hala-dvorana-kosutnjak-220324-17.jpg

sportska-hala-dvorana-kosutnjak-220324-19.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportažu možete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/završen-moderni-trening-centar-za-borilačke-sportove-u-košutnjaku-p3056.html
 
Koristili ga kada su u par navrata četinare premeštali u vrtićima i još par puta , ne mogu da se setim kada.
 
Ne znam da li ste videli Sadišu uživo? Nema šanse da bi Sadiša mogao da premesti drvo čije je deblo šire od 1m u prečniku. Šta više, rekao bih da mu je maksimalna širina oko pola metra.
 
Ovaj naš može da presađuje samo mala stabla. Guglajte TREE SPADE pa ćete videti koliko su velika takva vozila za starija stabla.
sadisa veci.jpg
sadisa beograd.jpg
 
Odbojkaški centar u Tošinom bunaru (između restorana Dren i auto-puta.
Otišlo je dosta šume. Svako stablo jeste bitno, ali nekako sam ravnodušan ako je u pitanju prostor koji je potpuno bio neiskorišćen, niti je mogao da se nekako smisleno iskoristi.

Pogledajte prilog 134868Pogledajte prilog 134869Pogledajte prilog 134867Pogledajte prilog 134866Pogledajte prilog 134870

Za ljude u zgradama preko puta će se značajno povećati buka zbog refleksije iste o ravne površine novog objekta, isto kao što se povećala meni u 62 bloku kad mi je ispod prozora izgrađena Idea umesto relativno male šumice koja je tu bila, ogromna promena u kvalitetu života preko noći... Ovo je baš značajna količina šume skinuta.
 
Vrh