Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

бехатон, нооооооооооооооооооооооооооооу!!!!

треба лепо да се заштити тај бетон некако, да остане такав, бетонски, то му даје ту неку рустику, заједно са гребеном.

а паре од брачког камена, лепо да се уложе у те прокишњавајуће школе итд.
 
Nisam siguran, mislim da se odustalo od bračkog kamena. Nešto ga ne spominju ovih dana
Hidroizolacija tribina je završena, i verujem da će onaj behaton da završi tu.
 
Можда ће брачки камен да заврши у неким викендицама или "вилицама" на Дедињу !!!!!!!!!!!!
 
Clash, mislim da je to projekat sa konkursa koji održan tamo negde 2004/05. Mislim da i pobednički rad može da se iskopa negde u arhivi ovog foruma.
 
A najace kako nije mogao domaci kamen da se ugradi jer neda zavod a sad ce behaton da se ugradi strasno
 
Nastavlja se obnova stadiona "Tašmajdan" - Grad traži izvođače radova za drugu fazu rekonstrukcije
Petak, 02. 08. 2013.|14:35 | Izvor: eKapija
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
stadion_tasmajdan_190312.jpg


Iako je rekonstrukcija "Tašmajdana" uveliko "probila" prvobitne rokove, ovih dana stižu naznake kada bi se radovi na čuvenom beogradskom stadionu ponovo mogli zahuhtati.

Gradska Agencija za investicije najavila je da bi u septembru trebalo da bude raspisan tender za izvođače radova, u drugoj fazi adaptacije i sanacije ovog stadiona. Građevinski, građevinsko-zanatski i instalaterski radovi se odnose na 1.079 m2 zatvorenog i 9.798 m2 otvorenog prostora. Okvirni datum zaključenja ugovora, prema Prethodnom obaveštenju objavljenom na www.beograd.rs, je novembar ove godine.

Građevincima su problem u obnovi "Tašmajdana" predstavljale i krečnjačke stene, koje treba da se vide iznad tribina, ali prethodno moraju biti učvršćene, što je ozbiljan posao. Tender za izbor izvođača radova na zaštiti stene iznad jugozapadne i zapadne tribine stadiona, završen je 12. jula, a Grad još nije objavio rezultate. Javni poziv za kompaniju koja će obavljati stručni nadzor u toku ovog posla, otvoren je do 9. avgusta.

Beograđani sa nestrpljenjem očekuju završetak i otvaranje, a osim sportskih događaja ovde bi trebalo da se oragnizuju i pozorišne predstave i koncerti.

Izvor: eKapija
 
Građevincima su problem u obnovi "Tašmajdana" predstavljale i krečnjačke stene, koje treba da se vide iznad tribina, ali prethodno moraju biti učvršćene, što je ozbiljan posao.

Zna li neko ovo da pojasni
nisu to stene jedna na drugoj da leže pa da mogu se obrušavaju vec iz ,,jednog komada,,
i kako ih učvrstiti a da ne izgube svoju divlju lepotu ?

i da iskoristim priliku Moravac hvala na divnim fotkama :)
 
boca-ica":wbgi8660 je napisao(la):
Građevincima su problem u obnovi "Tašmajdana" predstavljale i krečnjačke stene, koje treba da se vide iznad tribina, ali prethodno moraju biti učvršćene, što je ozbiljan posao.

Zna li neko ovo da pojasni
nisu to stene jedna na drugoj da leže pa da mogu se obrušavaju vec iz ,,jednog komada,,
i kako ih učvrstiti a da ne izgube svoju divlju lepotu ?

i da iskoristim priliku Moravac hvala na divnim fotkama :)

Hvala :kk:

Ovo sa stenama ne znam na koji način planiraju da reše, jer je to veliki problem. Često se dešavaju odroni, stena je sklona eroziji i zanima me šta planiraju sa time da urade.
Inače radovi nisu baš odmakli od našeg poslednjeg angažovanja, tako da su slike iz mog gornjeg posta skoro identične sadašnjem stanju na terenu.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Prsten oznad tribina biće uradnjen ovako, jadne one dame koje dodju sa štiklama na koncert svog omiljenog pevača iz granda.

6.jpg
 
Moravac hvala za slicice :)
Moram da ti priznam da sam se sav najezio kod slicica sa obrusenim kamenjem ,
setih se detinstva. . . gde se ,,ugled,, u klinackom drustvu sticao prolaskom kroz zastitnu ogradu
i odlasku do same ivice ,,ambisa,, iznad pecine a malo manje hrabri do ivice iznad stadiona
bili smo samo deca , kao i ova danasnja te zato sam na temi rekonstrukcija parka Tasmajdan
vrlo cesto insistirao da se obnovi ta zastitna stara ograda, sto na zaslost nije ucinjeno

Sada kada ,,nov,, stadion postane atraktivan sa raznim sadrzajem-dogadjajima
sigurno ce neki novi klinci ciniti to isto , mozda i cesce radi ,,besplatnog ,, posmatranja
a za ogradu nije nadlezan ni stadion ni park . . . .
 
Moravac hvala na fotkama nego koji je to matrijal i gdje ce tacno biti postavljen ,gdje se dede kamen ,,sto preko stjena nestave celicne mreze
 
A jel da pozovemo Kineze,ovo kašnjenje ovog projekta je epsko.. :kafa:
 
direktor":1092byg3 je napisao(la):
Moravac hvala na fotkama nego koji je to matrijal i gdje ce tacno biti postavljen ,gdje se dede kamen ,,sto preko stjena nestave celicne mreze


I sa jedne i sa druge strane tribina (i ka bazenu i ka RTS-u) postavljene su/postavljaju se skele uz celu liticu.
 
beznaija tereni zreli za renoviranje kome pripadaju
dsc03123.jpg

ono kao tenis
dsc03126.jpg

dsc03125.jpg

dsc03122.jpg

dsc03121.jpg

tas
dsc03042.jpg

dsc03043.jpg

dsc03044.jpg

dsc03045.jpg

dsc03046.jpg
 
direktor":1dpa6wow je napisao(la):
beznaija tereni zreli za renoviranje kome pripadaju
dsc03123.jpg

Ja bih rekao da je ovo u pitanju B.kosa i SC na kome igraju BUSK i Studentski grad , a koliko znam tu ce biti buduci Olimpijski centar.
 
Rezultati konkursa za sportski centar Master u Zemunu
Preduzeće CCTV Master objavilo je rezultate javnog arhitektonskog konkursa za izradu idejnog rešenja za sportski centar Master u Zemunu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
gcm2-310x153.jpg


Cilj sprovođenja konkursa bila je potpuna rekonstrukcija postojećeg objekta površine 2886 m2 u sportski centar sa pratećim sadržajima (adaptabilna dvorana za 1-2.000 gledalaca, 2 multifunkcionalne sale, fitness, rehabilitacioni centar, wellness…) ukupne površine 4.000 – 6.000 m2.

Konkurs je sprovodio direktno investitor, bez učešća strukovnih organizacija – uz sve negativne posledice koje takav pristup proizvodi. Tako su u toku konkursa u više navrata menjani uslovi i uveden drugi krug nakon predaje radova. Uprkos tome, solidan odziv arhitekata dao je interesantne rezultate.

U nastavku donosimo detaljan prikaz nagrađenih radova uz redigovana obrazloženja njihovih autora (za pojedine autore priložen je materijal iz oba kruga konkursa):

I nagrada (500.000 RSD)
Autorski tim Re:act

Grozdana Šišović, dipl.inž.аrh
Dejan Milanović, dipl.inž.аrh

Saradnik: Ivana Jevremović, student Master studija

gcm1.jpg


gcm2.jpg


gcm3.jpg


gcm4.jpg


Jezikom i sredstvima savremene arhitekture, prostor i forma objekta se oblikuju kao otvoreni i transparentni, atraktivni i demokratični. Hibridni karakter funkcije koja spaja sport, rekreaciju, wellness, zabavu, ugostiteljstvo i druge usluge, gotovo da garantuje dinamičan život objekta.
Ponuđeno rešenje bazira se na ideji da se ova dinamičnost i bogatstvo sadržaja i aktivnosti transponuju u arhitektonski izraz – univerzalna kubična forma oživljava segmentiranjem na funkcionalne zone, otvaranjem enterijera za sagledavanje spolja, kombinovanjem različitih stepena transparencije fasada, otvaranjem prizemlja, izvođenjem stepeništa u parter, postavljanjem teniskih terena na krov. Ambicija je da se objekat sagledava kao složeni organizam, otvoren za stalno nove događaje i načine korišćenja.
Unutrašnja organizacija je koncipirana sa idejom da se ova otvorenost za nove događaje realizuje u prostornom smislu – svi prostori koji to svojom veličinom i pozicijom dozvoljavaju, koncipirani su kao višefunkcionalni, i mogu se na različite načine povezati u nove prostorne odnose.

Preneo sam samo slike projekta koji je osvojio prvu nagradu. Ostale rendere možete pogledati na sajtu Superprostor, sa kog je i preuzeta vest.
 
Direktor, Jankauskas,

Tereni na Bezaniji mislim da pripadaju Studentskom centru Beograd - ustanovi koja upravlja studentskim domovima i restoranima Beogradskog Univerziteta.

Nazalost, s obzirom da je njihova glavna delatnost smestaj i ishrana studenata, bojim se da tu nece biti para za neku ozbiljnu rekonstrukciju.
 
Danas na Tašu radno, koliko vidim radi se hidroizolacija terena. Video sam oko 5-6 radnika ali nisam imao najbolji ugao:

dsc2742.jpg


dsc2739.jpg
 
Bora Stanković obišao radove: Otvaranje sportske hale "Radivoj Korać" u martu

M.D.K. | 22. 10. 2013. - 18:50h | Komentara: 1
Sportsku halu "Radivoj Korać", u kojoj su u toku završni radovi na rekonstrukciji, danas su obišli legenda srpske i svetske košarke Bora Stanković, čelnici opštine Palilula i trener prvog tima OKK Beograd Vlade Đurović.

- Bio sam više puta ovde od kad su počeli radovi. Stalno su nas zavitlavali da se gradi kao Skadar na Bojani. Izgleda se tako i gradilo. Međutim, s obzirom na intervenciju opštine i drugih dobrih ljudi, koji znaju važnost sporta za
omladinu u ovom kraju, veoma je važno što su uspeli da realizuju ovakav jedan poduhvat koji nije baš lak - rekao je Stanković.

Stanković je rekao da je uzbuđen, jer je na tom mestu proveo skoro celu svoju mladost.

- Tu sam i stanovao 30 godina, pored stadiona, tako da je lepo i nadam se da ću videti uskoro i prvu utakmicu - rekao je Stanković.

Đurović, odnedavno trener prvog tima OKK Beograd, čiji dres je nosio kao košarkaš, podsetio je da su nekada na istom mestu igrala velika imena naše košarke Korać, Rajković, Nikolić, Gordić...

Predsednik opštine Palilula Stojan Nikolić je istakao da je ideja opštine, da uz pomoć ljudi iz OKK Beograda, ova hala bude pre svega posvećena košarci, jer se u OKK Beograd dobro radi.

- Uostalom i košarka kao i svaki drugi sport, ima u stvari samo jedan cilj u ovom momentu u našem društvu, da mlade što više nauči pravim vrednostima i skloni ih sa ulice - rekao je Nikolić.

U sklopu završnih radova izvodi se adaptacija svlačionica za igrače i sudije, izrada mokrih čvorova u svlačionicama, radovi na pripremi za postavljanje podloge za košarkaški teren i krečenje hale.

Završena je zaštitna ograda na tribinama, ulazi za novinare na tribinama, saniran krov, krovni prozori, urađena hidro i termo izolacija i elektro instalacija.

Otvaranje hale predviđeno je za 22. mart na dan osnivanja OKK Beograd, saopštila je opština Palilula.

Od radova je ostalo postavljanje košarkaške podloge, koševa, rasvete, semafora, čiji je donator FIBA i postavljanje stolica na tribinama za šta će novac obezbediti opština Palilula.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/414458 ... ac-u-martu
 
Vrh