Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

milos78":z8pvgjyk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879155#p879155 je napisao(la):
Дошљак » Pet Sep 10, 2021 9:41 am[/url]":z8pvgjyk]Има ту неки земљани пут који после пруге води до Белог потока. Види се на сателиту.
Znam, zato i pitam ako je neko upucen, nema logike da se pravi nadvoznjak zbog zemljanog puta. Da li ima neki projekat.
Deo predvidjen za neku poslovnu zonu pa svakako mora imati vezu sa kružnim putem.
 
Prošao juče obilaznicom, počelo je asfaltiranje dela puta u blizini Belog potoka, između budućeg tunela i auto pijace.
 
Da li neko zna kada će pustiti izlaz na auto put ka Beogradu na bubanj potoku?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882464#p882464:2ookyuw3 je napisao(la):
peca » 22 Sep 2021 02:11 pm[/url]":2ookyuw3]Da li neko zna kada će pustiti izlaz na auto put ka Beogradu na bubanj potoku?
Meni se ucinilo da je otvoren, kada sam isao tuda, ali ne garantujem 100%.
 
Није отворен. Размакнута је сигнализација али знак за обилазак и даље стоји. Полиција јуче цео дан пише казне онима који су мислили да је отворено.
 
Znači drže zatvoreno zbog naplate kazni?Nevidim drugi razlog zašto ga nebi pustili.Svaki dan dodatnih pet kilometara sa posla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882640#p882640:2nu4ty4x je napisao(la):
Iggy84 » 23 Sep 2021 06:53 am[/url]":2nu4ty4x]Није отворен. Размакнута је сигнализација али знак за обилазак и даље стоји. Полиција јуче цео дан пише казне онима који су мислили да је отворено.
Полиција која пише казне збуњеним људима услед могуће грешке није полиција - то су јаничари послати на терен од четворице дахија.
 
Tako je, policija ne treba da pise ni kazne ako vozis jednosmernom ulicom u kontra pravcu, sto bi realno?
Postoji znak za pravac kretanja, nego sto bi mi postavali znak ako znamo da moze tuda pa ajmo tuda a da li cemo izazvati neki udes ili nesto ma necemo, samo cu ja tuda proci jedno vozilo nista strasno (i tako u danu na hiljade i hiljade ljudi razmislja)
 
I treba da ih čekaju. Prisustvovao sam situaciji da je neki sa bmwom blokirao podvožnjak, preprečio se ispred kamiona, i umesto da se vrati u rikverc i oslobodi prolaz on nešto blica i svira. Iskreno sam se nadao da će kamiondžija da izađe sa nekom štanglom da ga nauči pameti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882734#p882734:2iya0ugm je napisao(la):
srdjanprpa » 23 Sep 2021 09:54 am[/url]":2iya0ugm]Tako je, policija ne treba da pise ni kazne ako vozis jednosmernom ulicom u kontra pravcu, sto bi realno?
Postoji znak za pravac kretanja, nego sto bi mi postavali znak ako znamo da moze tuda pa ajmo tuda a da li cemo izazvati neki udes ili nesto ma necemo, samo cu ja tuda proci jedno vozilo nista strasno (i tako u danu na hiljade i hiljade ljudi razmislja)
Ниједна нормална полиција, од Аустралије до Америке, неће ти написати казну за ненамерну грешку - осим у драстичним ситуацијама, кад се угрожава безбедност, наравно. Неким сценама сам присуствовао, а нешто су ми потврдили људи који су били по земљама где ја нисам.

Ал ми овде изгледа баш волимо диктатуру.

Бахатост је друга ствар - она није ненамерна по дефиницији.
 
Samo si zaboravio da kod nas imaš 95% bahatih i 5% ovih što se zaje*******u. Plus većina bahatih ima spreman performans kad ga pandur zaustavi počinje da kuka, izmišlja razne gluposti i moli da mu ne piše kaznu.
 
Може пандур то да процени боље него ико - то му је посао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882739#p882739:322wy21i je napisao(la):
Пантограф » Čet Sep 23, 2021 11:07 am[/url]":322wy21i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882734#p882734:322wy21i je napisao(la):
srdjanprpa » 23 Sep 2021 09:54 am[/url]":322wy21i]Tako je, policija ne treba da pise ni kazne ako vozis jednosmernom ulicom u kontra pravcu, sto bi realno?
Postoji znak za pravac kretanja, nego sto bi mi postavali znak ako znamo da moze tuda pa ajmo tuda a da li cemo izazvati neki udes ili nesto ma necemo, samo cu ja tuda proci jedno vozilo nista strasno (i tako u danu na hiljade i hiljade ljudi razmislja)
Ниједна нормална полиција, од Аустралије до Америке, неће ти написати казну за ненамерну грешку - осим у драстичним ситуацијама, кад се угрожава безбедност, наравно. Неким сценама сам присуствовао, а нешто су ми потврдили људи који су били по земљама где ја нисам.

Ал ми овде изгледа баш волимо диктатуру.

Бахатост је друга ствар - она није ненамерна по дефиницији.

Postoji znak, sta jos treba da se uradi da bi neko postovao taj znak?

Kad su krenuli da rade Save Maskovica ulicu, postavili su 4 metalne/limene barikade, ljudi stanu ispred te barikade izadje iz kola skloni je i prodje i onda posle 100m dodje do metalnih zica i puta koji je raskopan gde nema dalje i onda se vrati nazad ne vracajuci te barikate i onda za njim tako sto auta dok se neko ne seti da vrati tu barikadu (te barikade su vracali i pesaci) i posle pola sata eto ti novog majstora koji opet skloni barikadu i prodje i onda posle 100 metara se vraca unazad i tako jova na nova, sad su sklonili barikadu i ima znak za obavezno skretanje i ljudi i dalje idu do kraja i vracaju se nazad.

Da li treba ponovo da se desi kad su na ne zavrsenom auto putu poginuli ljudi?

Taj koji je kaznjen sad, sledeci put ce itekako gledati znakove.

A to u Americi ili Australiji ljudi gledaju znakove i postoju ih, vozio sam u Kanadi gde na raskrsnici imas na sve strane znak stop nema prvenstvo prolaza, oni stanu na taj znak stop i ko je prvi stao taj prvi i krece, kod nas znak stop sluzi samo da usporis auto a po pravilu bi morao da stanes i da krenes iz prve brzine a ko to radi niko.

Da se ja pitam ja bih svugde tako stavio policajce da pisu kazne, jer imas dobru grupu vozaca koji imaju dozvole a vise od pola znakova ne zna cemu sluzi, a pored novcane kazne i bodove, pa polazi opet voznju.
 
U Americi ljudi definitivno ne poštuju znakove, redovno se prolazi kroz crveno, zatvorene delove puta, itd. Čak su u Los Anđelesu npr. kamere koje snimaju prekršaj prolaska kroz crveno protivzakonite.

Jedina zemlja u kojoj sam živeo gde se stvarno poštuju propisi je Nemačka. Tu pijani pešaci stoje na crvenom svetlu u 2 ujutro kad nema nikog. Ako učiniš prekršaj obični ljudi te zaustave na ulici i pridikuju ti (s pravom).
 
Sigurno ima i bahatih, ali u ovom slucaju je zaista veoma lako nenamerno napraviti tu gresku ako je postavljen samo znak, a put prohodan u tom smeru. Navika je cudo, poslednjih pedeset godina se tuda ide i nije nikad bilo nikakvih promena u rezimu saobracaju na tom delu, osim ovih poslednjih par meseci. Ja nisam pazljivo gledao da li postoji znak, s obzirom da sam skretao desno, ka Nišu, ali je izdaleka izgledalo kao da je put otvoren. Pitanje je i kad dodjes do znaka, kako mozes nazad. A policija bi mogla da, umesto sto pravi sacekusu gore na autoputu, jednostavno vrati barikade na mesto.
 
Imao sam priliku da radim na gradilištu Vrčinske nove rampe i sa strane Strabaga tu je bio tim za bezbednost saobraćaja jer je u zoni gradilišta prolazio koridor i radilo se pod saobraćajem.Čovek je bukvalno svaki dan obilazio znakove,davao nalog da se popravi ostecena signalizacija i jednostavno svoj posao ke shvatio ozbiljno.Promena traka i horizontalna žuta signalizacija kroz koje je prolazio autoput usaglasavala se sa ministrstvom svake dve nedelje.Ovde na Bubanj potoku vlada poprilični haos koliko primećujem što uz naše domišljate ljude koji još od Turaka pa preko Nemaca itd gledaju da uhvate krivinu čim im se za to ukaže prilika.Podržavam kažnjavanje ali i izvodjač mora da radi svoj posao.
 
Ljudi nemojte se svadjati,samo sam pitao da li neko zna kada će pustiti i zašto nepuštaju izlaz jer nevidim razlog pravljenja dodatnih 5 km.Barikade nisu slonjene,ali traka lepo očišćena pa se nadam da će uskoro uslišiti naše želje.
 
Veliki Vracar":1jml9ecn je napisao(la):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yUb-kv32tSk[/youtube]
Moj utisak je da bi ako već nema saobraćaja ka Rakovici trebalo malo brže tu raditi a i preko puta u brdu ako je zemlja otkupljena.
 
niko ne snima niti priča o potezu straževica - orlovača
taj deo još je u izradi koliko znam a pitanje je da li će potez od tunela do bubanj potoka pustiti po sectorima ili iscela
bilo bi poželjno da bude iz sectora jer od orlovače do ostružnice je mnogo ubrzalo putovanje

prošao sam pre neki dan i ostružnički most stari deo nikoga nema stoji raskopan bez ikoga igde i bilokakve mehanizacije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883040#p883040:349z2dla je napisao(la):
frozennmann » Pet Sep 24, 2021 11:38 am[/url]":349z2dla]niko ne snima niti priča o potezu straževica - orlovača
taj deo još je u izradi koliko znam a pitanje je da li će potez od tunela do bubanj potoka pustiti po sectorima ili iscela
bilo bi poželjno da bude iz sectora jer od orlovače do ostružnice je mnogo ubrzalo putovanje

prošao sam pre neki dan i ostružnički most stari deo nikoga nema stoji raskopan bez ikoga igde i bilokakve mehanizacije

Ima snimaka kod Srleta a i kod mene na yt kanalu, ne mogu se raditi reportaže iz fotelje.
Planirao sam da sledećom reportažom pokrijem i taj deo.

Elem,
javio mi se Kinez koji radi na obilaznici i kaže sledeće:
Orlovača Straževica će biti do kraja godine,
Resnik Bubanj potok biće gotovo sledeće. Borimo se. Kraj citata.

Izgleda da su ih i tu nagazili, videćemo na budućim dron reportažama da li to ide pomenutom dinamikom.

Pozdrav,
 
Evo odgovora, dva posta iznad.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883040#p883040:372k5ms9 je napisao(la):
frozennmann » Pet Sep 24, 2021 11:38 am[/url]":372k5ms9]

prošao sam pre neki dan i ostružnički most stari deo nikoga nema stoji raskopan bez ikoga igde i bilokakve mehanizacije
 
Смех, а нико од новинара је....х да то објави.
 
Vrh