Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ti infopaneli moraju svuda da se stave u funkciju, dešavalo mi se da izadjem sa auto puta na vreme, kada na info panelu piše da je nesreća i saobraćaj zaustavljen, samo je bitno da to piše dovoljno daleko unapred da ljudi iskoriste bočne izlaze na vreme i samim tim izbegnu kilometarske zaustavljene kolone u kojima posle postoji velika verovatnoća za nove sudare jednom kada se pokrenu
 
Skoro je otvoren centar za upravljanje saobraćajem u JPPS,naravno trebalo je to i ranije ali dobro,završetkom obilaznice i sprovdjenjem tendera za ostale autoputeve i tunele biće to ok.
 
Је ли скоро ко прошао, каква је ситуација са тунелом Стражевица?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877129#p877129:2gz3dzab je napisao(la):
StaraMo » Pet Sep 03, 2021 10:43 pm[/url]":2gz3dzab]Skoro je otvoren centar za upravljanje saobraćajem u JPPS,naravno trebalo je to i ranije ali dobro,završetkom obilaznice i sprovdjenjem tendera za ostale autoputeve i tunele biće to ok.
Mo znas li gde je tacno lokacija tog centra? I sta sve pokriva?
 
Nalazi se u sklopu naplatne stanice "Vrčin".
Za sada samo prikupljaju podatke.
:bubanj:
Ali dobro, bar su nešto počeli.

paneli se razlikuju. Ovih par starijih na X su baš samo info paneli, nisu tipski pa autoputeve koji imaju i deo sa promenjivim ograničenjem brzine.
 
Da li neko zna da li je u sklopu ovih radova u planu i novo isključenje za Ikeu, kojim bi se skratilo kruženje od skoro 3km zbog korišćenja izlaza tek kod Tranšpeda pri dolasku iz Beograda?
 
Trudi se koliko može svaka mu čast,simpaticna je njegova fascinacija prema mostovskim konstrukcijama.Još da se zaljubi u tunele sa otvorenim iskopom.
 
Eto i tunela,hvala na videu...Opet neki ljudi kažu da se u pravim tunelima radi punom parom i da se krajem godine planira pustiti deo Orlovača-Resnik.
 
Bas me zanima gde ce se praviti nova devijacija i spajanje sa kruznim putem. Idealno bi bilo da sprze sve do nove petlje Avala.
 
Verovatno neka improvizacija,gore još petlja nije ni na vidiku,zbijeno gradilište zbog tunela itd .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877535#p877535:2wcaxhdy je napisao(la):
blagic » Sun Sep 05, 2021 3:13 am[/url]":2wcaxhdy]. Idealno bi bilo da sprze sve do nove petlje Avala.
Sada deluje da će sve biti gotovo a da će tek tad početi novu avalsku petlju.
Zaista ne znam što se to ne radi.
Još me više čudi kad znam da i Prvi među nama tu ide kod tate. Jer godinama je bila priča da se Obilaznica ne radi jer političari ne idu tuda.
 
Као нестручњаку није ми јасно зашто се тунел прави с отвореним ископом кад тако треба ископати бар два пута више земље и после бар једну половину ископаног вратити на место, уз прекид пута и саобраћаја изнад, њихово измештање и прављење привремених саобраћајница, па на крају опет прављење истог пута на старој траси? У односу на копање кроз брдо, то изгледа као бар три пута више посла, и исто толико спорије.

Зар то није иста ситуација као што је била с тунелом Железник на истој обилазници? Истина, не знам да ли је и он израђен на исти начин.
 
Tuneli Železnik i Lipak su izgrađeni takođe u otvorenom iskopu.
 
Radi se sve osim petlje Avala i da kažem, pripadajućeg tunela.
Obim poslova na ta dva objekta je toliki da ozbiljno dovidi u pitanje poštovanje roka.
 
Prolazio juče i skoro sve je pod bar jednim slojem asfalta, tamo bliže Tranšpedu skoro da je put u ravni sa postoječim ap.
Čačkali su i oko mosta br 13 rade kišnu kanalizaciju, bilo bi dobro da ako tu ima mesta naprave kružni tok tamo gde će se silaziti sa auto puta i priključuje na put ka Leštanima.
 
Kružni tok bi svakako bio dobro rešenje,a da mene pitaju samu zaustavnu traku za prestrojavanje tj isključejje iz Bgd ka Leštanima i Buvljaku bih proširio i produžio jer ako Buvljak ostaju tu gde je Subotom i Nedeljom će opet biti gužvice,ne kao do sada ali biće.
 
Prolazio pre sat i nešto...diže se prašina iz tunela Avala. Rade. Gužva neverovatna u pravcu BP. Kolona se proteže praktično od kružnog kod Resnika.
 
Da li neko zna kuda ide ovaj nadvoznjak kada nema puta, pricam za ovu stranu ka Avali. Sta je tu predvidjeno? Da li se se spojiti sa Belim potokom? Ida ka pruzi...

03a---bubanj-potok-faza-1.png
 
Има ту неки земљани пут који после пруге води до Белог потока. Види се на сателиту.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879155#p879155:2f2t3j3g je napisao(la):
Дошљак » Pet Sep 10, 2021 9:41 am[/url]":2f2t3j3g]Има ту неки земљани пут који после пруге води до Белог потока. Види се на сателиту.
Znam, zato i pitam ako je neko upucen, nema logike da se pravi nadvoznjak zbog zemljanog puta. Da li ima neki projekat.
 
Vrh