Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Тешко да ће опремање тунела бити готово до априла... Нису још кренули са главним радовима. Гради се нова зграда за смештај дизел аргрегата јер су одлучили да се након пуштања у рад нове цеви угради већи дизел агрегат, који не може да стане у постојећу погонску станицу, због учесталог испада мрежног напајања. Ја искрено не видим сврху за тим. Ако су тунел Лаз и Муњино брдо од 3 километара пројектовани БЕЗ дизел агрегата (став пројектанта: добро мрежно напајање (у оној вукојебини)) а у Београду је мало један. Подсећања ради, при пуном оптерећењу постојећи дизел би могао да гура обе цеви тунела данима.
 
Da li je "dobro mrežno napajanje" stav projektanata ili je situacija "veži konja gde ti gazda kaže" :mrgreen:

Mislim da je cena jednog agregata mali trošak za rezervnu opciju u slučaju iskakanja iz mreže.
 
Да се ја питам, Липак и Железник би били срушени и ту направљен надвожњак за пут и пругу. Два проклета, прљава, одвратна тунела на које су бачене толике паре за одржавање а и даље не личе нинашта. :grand:
Ни Нова Стражевица ништа боље али опет је кроз брдо па мора бити тунел. :mrgreen:
 
@abrines

Da li ti je poznat podatak da je ovakvo rešenje izabrano kako bi se saniralo i zaustavilo klizište na tom delu?

A to kako izgledaju tuneli...
U pravu si, ali to se prijatelju opere i održava...
Mi ne održavamo ni mostove, pa da i njih porusimo?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
sta mislite, jel realno da do orlovace pun profil bude pusten u junu kako se pricalo?

Jeste mali off, ali ima li nekih naznaka da se naprave tj produze postojece trake na 4 trake od ade do orlovace, tj da se spoje obrenovacki i orlovaca?
:idea: :?: :arrow:

PS na ostruznickom mostu u trakama koje se presvlace stoje boce sa kiseonikom i acetilenom pod vedrim nebom. da ne bude opet belaj kao kod rts-a :violina:
 
Да ли неко зна како сада функционише петља Орловача, јуче сам са Ибарске магистрале из правца Петловог брда, покушао да се укључим на Обилазницу у правцу ка Новом Београду, вртео се по оној петљи 10 минута, пратећи знаке и нисам успео да се снађем.
Цела драма се завршила што ми је радник један рекао, иди градилиштем, па се пред тунел пребаци на обилазницу на месту где се наши каминои укључују.
Нешто нисам сигурно добро урадио, па ето да питам ако има неког ко то боље познаје?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820636#p820636:hrzq31u3 je napisao(la):
msksim1 » Pet Feb 05, 2021 6:42 pm[/url]":hrzq31u3]sta mislite, jel realno da do orlovace pun profil bude pusten u junu kako se pricalo?

Jeste mali off, ali ima li nekih naznaka da se naprave tj produze postojece trake na 4 trake od ade do orlovace, tj da se spoje obrenovacki i orlovaca?
:idea: :?: :arrow:

Po trenutnim najavama trebalo bi da bude pustena i petlja batajnica, i ostruznicki most i pun profil do petlje orlovaca i petlja petlovo brdo, 15. aprila. Sada da li ce to ispostovati sa obzirom da su pricali prosle godine da ce do kraja 2020. sve biti gotovo, to vec ne znam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821024#p821024:38ywuc1i je napisao(la):
Galeks » 07 Feb 2021 09:41 am[/url]":38ywuc1i]Да ли неко зна како сада функционише петља Орловача, јуче сам са Ибарске магистрале из правца Петловог брда, покушао да се укључим на Обилазницу у правцу ка Новом Београду, вртео се по оној петљи 10 минута, пратећи знаке и нисам успео да се снађем.
Цела драма се завршила што ми је радник један рекао, иди градилиштем, па се пред тунел пребаци на обилазницу на месту где се наши каминои укључују.
Нешто нисам сигурно добро урадио, па ето да питам ако има неког ко то боље познаје?

Da li je uopšte pušteno u saobraćaj isključenje sa Ibarske iz pravca grada na obilaznicu u pravcu Ostružnice?
 
Nije.
Ljudi rade sledeće: Iz pravca P. Brda izađe se za Niš, pa na mostu kad se prođe petlja rade polukružno kroz plastične barijere na pravac ka Ostružnici..
Svaki dan gledam te entuzijate...bilo i sudara...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821059#p821059:hfvy7km0 je napisao(la):
tribi » 07 Feb 2021 12:30 pm[/url]":hfvy7km0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821024#p821024:hfvy7km0 je napisao(la):
Galeks » 07 Feb 2021 09:41 am[/url]":hfvy7km0]Да ли неко зна како сада функционише петља Орловача, јуче сам са Ибарске магистрале из правца Петловог брда, покушао да се укључим на Обилазницу у правцу ка Новом Београду, вртео се по оној петљи 10 минута, пратећи знаке и нисам успео да се снађем.
Цела драма се завршила што ми је радник један рекао, иди градилиштем, па се пред тунел пребаци на обилазницу на месту где се наши каминои укључују.
Нешто нисам сигурно добро урадио, па ето да питам ако има неког ко то боље познаје?

Da li je uopšte pušteno u saobraćaj isključenje sa Ibarske iz pravca grada na obilaznicu u pravcu Ostružnice?

Није, али пратећи путоказе, некако сам ипак дошао дотле и нашао се на градилишту. Ништа ме не питајте, овакву авантуру нисам до сада имао
 
slicnu situaciju sam ja imao 2016 kad sam iz makedinije isao preko Prohora, pa preko bujanovca asfaltiranim putem navigacija me odvela do divljeg ukljucenja na autoput pa sam cekao da prodje vozilo da vidim jel smer ka beogradu ili skoplju :?: :idea:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821024#p821024:i7dn6urp je napisao(la):
Galeks » Ned Feb 07, 2021 10:41 am[/url]":i7dn6urp]Да ли неко зна како сада функционише петља Орловача, јуче сам са Ибарске магистрале из правца Петловог брда, покушао да се укључим на Обилазницу у правцу ка Новом Београду, вртео се по оној петљи 10 минута, пратећи знаке и нисам успео да се снађем.
Цела драма се завршила што ми је радник један рекао, иди градилиштем, па се пред тунел пребаци на обилазницу на месту где се наши каминои укључују.
Нешто нисам сигурно добро урадио, па ето да питам ако има неког ко то боље познаје?

Ako nisu nista menjali, trebao bi da se iskljucis za Nis pa kod Resnika na kruznom da se vratiš nazad...
Naravno zavisi od dosta faktora ali ja bih isao preko Zeleznika i Obrenovackog
 
Izvinjavam se za skretanje sa teme, da vratim na onaj video snimak koji je RTS "pozajmio bez dozvole od jednog forumaša". Evo kako izgleda presuda kada se objave fotografije od strane medija bez dozvole autora. Možda je najslađe što medij ako izgubi mora da objavi presudu na svom sajtu.

https://www.blic.rs/kultura/vesti/presu ... du/hhezcke
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820545#p820545:1czmyk2s je napisao(la):
laki72 » Пет Феб 05, 2021 11:30 am[/url]":1czmyk2s]@abrines

Da li ti je poznat podatak da je ovakvo rešenje izabrano kako bi se saniralo i zaustavilo klizište na tom delu?

A to kako izgledaju tuneli...
U pravu si, ali to se prijatelju opere i održava...
Mi ne održavamo ni mostove, pa da i njih porusimo?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Лаки, нисам знао да је ту било клизиште. Ја не кажем да не одржавамо, јер је делимично то део мог посла, и на та два тунела сам провео доста радног времена. Него једноставно тунели су превише променти, самим тим што је у погону само једна цев оптерећење на систем је дупло веће, амортизација опреме је убрзана, интервенције су отежане јер саобраћај не сме да се заустави, а и кад се неки пут једва из МУП-а добије дозвола за затварање једне траке, направе се колоне до Добановаца, незадовољни возачи, пљују трубе, екипе које сервисирају камере, сензоре, расвету раде под тешким условима, итд, итд.. Свакако да ће доћи бољи дани кад се пусти пун профил.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qiuWw_uZ0B8[/youtube]
 
Valjda će do proleća preusmeriti pravac Beograd - Niš na novi nadožnjak pa da krenu da spajaju trasu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818682#p818682:39d97lgc je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jan 30, 2021 10:30 am[/url]":39d97lgc]Ma ljudi, to je super reklama za njegov YT kanal ako želi ga razvija i zaradi neki dinar bar pokrije troškove snimanja. Meni kad su B92, Blic & Co preneli link snimka u vesti, br pregleda mi skočio na 80.000. E jedino što kad mi je Rts isto ovako krao, nije mi povećao br pregleda jer nije bio link pa niko nije znao da je snimak mog kanala. Ja sam bio velikodušan i namerno sam stavio ispod videa obaveštenje "slobodno preuzimanje" (čak su me zvali sa nekih okolnih opština na saradnju ali bio sam zauzet) . Šta me briga brate, nek ljudi gledaju. I ja sam gledao pre toga Azvirtove, Caribrodove, i ideja mi je bila da dignemo praćenje snimaka gradnje dronovima na najviši nivo kao što niko nema na svetu. Jer pre toga bilo jako malo snimaka sa mnogih gradilišta. Sad je ok, sa većine autoputeva ima po koji snimak dronom, i ja sam zadovoljan pa ne moram više idem snimam, već lepše mi uživam gledam. Međutim još jedan razlog što sam prestao je jer neću reklamiram Vučićevsku vlast, kao da su dobri, grade i to. Baš sam za to skoro peckao na lajvu onaj YT kanal @Beograd da igra (snima) onako kako što Vesić svira, teme koje mu zadaje, mada ovaj to verovatno nesvesno radi da ih zapravo reklamira.
Ostala mi neostvarena želja snimim dronom nezavršen Hajat hotel na Crnom vrhu iznad Borskog jezera, mislim da sam to mogao dohvatim sa puta, a da niko nije snimio. Znao sam da to ne bi imalo veliki br pregleda kao ni vetropark u Banatu, al bilo mi lepo da taj snimak imam u svojoj playlist kolekciji. Drago mi je da sam snimcima nekih lokaliteta blizu gradilišta, npr Divčibara nedaleko od završetka autoputa do Lajkovca prejudicirao indirektne potencijale otvaranja autoputa, kao i neke druge lokacije koje se otvaraju, jer autoput se ne gradi radi sebe već ili da nešto približi, ili da smanji gužve kao ovde u Bg Obilaznici ili nečto treće.

mali off
Što se tiče Hotela na Crnom Vrhu kod Borskog jezera imaš put do hotela jer tu prolazi asfaltni put za meteorološki radar na Crnom Vrhu.
Sledeće nedelje kada budem išao u Bor mogu da ti napravim par snimka da vidiš.

Što se tiče preuzimanja RTS snimaka od privatnih lica bez navođenja izvora, jbg ipak živimo u državi u kojoj se malo kraducka, malo se pet šest puta započinju radovi na putevima alo se i otvaraju putevi koji ne postoje.
A treba imati u vidu da 30 godina sve auto karte srbije prikazuju magistralni put koji ne postoji . Tako da ...
 
https://twitter.com/marijavuchic/status ... 9365436421

ministar momirović prostrojava:
- gde je jocić? jociću? šta smo pričali poslednji put? da do 15. aprila moraju da budu završeni svi radovi?
- tuc muc
:drobnjaku zvoni mobilni:
- ugasite telefon. ko je pomerio rok? ko je pomerio rok?

svi ćute gledaju u pod, čekaju da zvoni
 
Ajao kakav transfer blama. Ovakvih predstava će biti sve više kako rokovi budu pucali.
 
hahaha lik je smesan, a najjace je sto su iskljucili komentare na YT.
 
Sta ce tek da bude za Preljina - Pozega, tamo ce da probiju rok 3 godine.
 
Vrh