Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

I još nešto; Kad sam sve islikao, izašao čuvar i on mene slikao.
Kaže: Pa ti sve islika, da vidiš kako je...
Objasnio sam mu da se ljudi raspituju kad će biti pušten put i da je sve u pozitivnom kontekstu.
Izvinio sam mu se što se nisam najavio, k'o velim da ga ne cimam na mraz...
Kaže da još donesu betonske barijere kod semafora i to je to!
 
zakasnih....;)
b2b505b660c176795a846c6593864969.jpg
3b401acec0f9886ab125d84131c0cca2.jpg
6dbcb01e093e69af425f6ba43a28834d.jpg
4317451f134a0ed621af9a7798a98c25.jpg
cb8aa5bbf14b3a27b90ee3a1450f3f67.jpg
99c0d70797e922dd0dbc4e7ed20c7a34.jpg


Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Napokon da reše ovo ukrštanje rakovičkog puta, jedno pitanje gde će sad proći pun profil obilaznice, zar nije trebalo baš ovuda da ide...?
 
Ovaj pomoćni put će se rušiti kad bude urađen pun profil obilaznice.
Ali prvo da probiju drugi tunel i naprave nadvožnjak...
 
Ako se ne varam rok je bese tri godine...Treba iskopati drugu cev Straževice, ceo tunel kod 1000ruža,ona tri ogromna vijadukta pre Orlovače a i posle celu novu petlju Bubanj Potok,čini mi se da i ovde imamo kašnjenje u najavi.
 
Tu ste negde sa plusicima ali zasluzeno za trud obojci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585606#p585606:kcwvmkdn je napisao(la):
boggy » 02 Dec 2018 07:03 pm[/url]":kcwvmkdn]Pre ce biti narednih 40-50 godina..

pesimsto! :D

biće dosta 4-5 godina... :wink:
 
Krenuli su polako Azvirt i Kinezi na obilaznici ali realno će tek na proleće-leto da se vidi veći napredak i tada će se krenuti sa ovim glavnim objektima, problem je što ne znam je li uopšte sve finalizirano oko finansiranja, imam prijatelja koji radi u njihovoj novoj bazi kod Orlovače pa ću videti ako bude bio raspoložen da slika, on pretežno radi u radionici ali povremeno ide i na teren. On je radio i na Ljig-Preljina pa su one koji su hteli sad prebacili ovde, mislim da neće biti kašnjenja ako bude para, i na Ljig-Preljina on mi je rekao da se kasnilo 6 meseci jer im par meseci država blokirala lovu pa su oni smanjili intezitet radova, ali to se nije pominjalo javno.
 
Meni se čini, a voleo bih da neko može da potvrdi, ja nisam 100% siguran, da kad su pravili mostove (vijadukte) na deonici između Ostružnice i Orlovače 2008. ili kad je već bilo, da su tad urađeni šipovi za paralelne mostove koji sada treba da se prave.
Ako je to tad urađeno onda je to značajno olakšanje za radove koji treba da se izvedu.
Meni to stoji u glavi od kad je pušten taj deo obilaznice.
 
Jutros uklonjen kontejner i bager sa gradilišta privremenog bajpasa za Rakovicu od Kružnog toka.
Puštanje je blizu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586240#p586240:61kfrbpa je napisao(la):
Срлес » Sre Dec 05, 2018 6:39 am[/url]":61kfrbpa]Meni se čini, a voleo bih da neko može da potvrdi, ja nisam 100% siguran, da kad su pravili mostove (vijadukte) na deonici između Ostružnice i Orlovače 2008. ili kad je već bilo, da su tad urađeni šipovi za paralelne mostove koji sada treba da se prave.
Ako je to tad urađeno onda je to značajno olakšanje za radove koji treba da se izvedu.
Meni to stoji u glavi od kad je pušten taj deo obilaznice.

Verovatno postoji na tim manjim mostovima čeoni deo gde naleže konstrukcija, mislim da ne postoje stubovi tj šipovi za stubove. Onaj najveći most i najduži most prema tunelu Straževici nema šipove, skoro sam prolazio (22 septembra) vozom i baš sam gledao
 
bio sam ubedjen da su uradjeni sipovi al evo pogledao sam na google earth i ne vidi se nista, vidi se da svi imaju taj ceoni deo sto kazes ali sipovi ne
 
Шта се дешава са изградњом Остружничког моста ? Пре пар месеци су најављивали да ће у децембру када буде нормалан водостај Дунава из воде монтирати централну конструкцију ? Јуче је министар енергетике Антић у скупштини одговарајући на посланичка питања рекао да је водостај Дунава регуларан . Хоће ли онда коначно и завршавати тај " Скадар на Бојани " или не ?
 
E moj Niko, jeste vodostaj Dunava donekle povezan sa vodostajem reke koju premošćava ostružnički most, ali reću ću još samo toliko da je vodostaj SAVE još od maja ispod prosečnih vrednosti.
 
oK Goje, nisam o tome razmisljao....mislio sam ako je na Dunavu normalan vodostaj da je sigurno i na Savi jer je manja...moja greska ako nije tako...
 
Kota Save kod Ostružnice je tek par desetina centimetara viša od kote kod ušća u Dunav, tako da viši vodostaj Dunava ima priličan uticaj i na vodostaj Save kod Ostružnice, ali treba reći da su celo leto i jesen oba vodostaja jako niska. Ne bih znao koliki vodostaj je potreban izvođačima da bi odradili ovaj posao i koliko treba da traje, ali teško je očekivati neke veće vodostaje do proleća.
 
Postoji li neko drugo tehničko rešenje za podizanje tih segmenata mosta,ili se mora čekati povoljan vodostaj Save. Šta ako se nivo zadrži ispod potrebnih vrednosti još par meseci? Izgradnja će čekati isto toliko?
 
Vrh