Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Kinezi zavrsavaju kamp kod tunela, i odmah krecu da rade, cujem da odmah krecu sipove za drugi vijadukt (pored postojeceg) pre tunela. Sem ovog kampa imace jos 2 ili 3 kampa, jedan vamo prema 1000 ruza, druge ne znam tacno gde. I odredjena mehanizacija za nastavak kopananja druge cevi tunela im stize...
 
Na temi K11 @JoeBg je dao pregled buzeta za 2019 i garancija kao i pregled budzetskih rashoda u narednim godinama gde se pominje Sektor C obilaznice ali iz njegove objave o budzetskim rashodima za pomenutu deonicu ne vidim nista...Da li neko zna nešto više o ovome.
 
Danas je pušten u rad krak za Rakovicu od kružnog toka. Prvo sam prošao onuda oko 11 i tada su postavljali bankine za prekid starog puta kod semafora a oko 17 videh da sve ide preko kružnog toka.
 
Eto dočekasmo i taj dan da od Salcubrga do Igumenice više nema semafora,još samo da se rešimo buvljaka.
 
da li moze neka mapa sa radovima, dokle se stiglo i sta je odradjeno?
 
I dalje ima nedostataka:

1. Neosvetljen bajpas noću;
2. Izlaz za Rakovicu iz K.T. je uzak i već se gazi nasuti sloj pored asfalta;
3. Postavljene barijere pre K.T. iz pravca Bubanj Potoka da se onemogući izlaz iz naselja Vijadukt, ali ljudi već prolaze pored- treba još barijera!
4. Već je pukao asfalt na sred K.T. oko ivičnjaka jer kamioni ne prate krivinu, već ispravljaju preko onog centralnog prstena od asfalta- koji je trebao da se uradi od kocke, ali sad...Podsećam da je K.T. pušten 15.09.!!!
 
Update:
Asfalt propao na kružnom toku, biće belaja...
Na Google mapama ubačen K.T.
 
Isto se desilo 2009. god kada je prvi put rekonstruisan Kružni put.
Sve popucalo posle par meseci od kamiona. Popravljali ali ništa nije vredelo...katastrofa!
Onda su zatvorili Od B. Potoka do Avalskog, skinuli sve i povećali noseći sloj.
Posle toga i deonicu od Avalskog do Resnika.
Držalo je poprilično godina, pa posle se pojavile one pukotine koje si ti prijavio, čini mi se?
 
Koliko je procentualno skuplje da se napravi izdržljiviji put? Deblja podloga, deblji asfalt?

Pa sigurno je bolje platiti nešto 30% više za neku deonicu koja će biti izdržjivija (lupio sam) nego ga renovirati posle godinu dana.
 
Пропало је на том делу где је „троторар" око кружног тока. Најврв да ту нису лепо набили а велики камиони не праве круг около него иду право и прелазе преко тог дела. Овде смо коментарисали да је то лоше решење и испоставило се да јесте.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591585#p591585:3mz72x45 je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 27, 2018 12:25 pm[/url]":3mz72x45]Koliko je procentualno skuplje da se napravi izdržljiviji put? Deblja podloga, deblji asfalt?

Pa sigurno je bolje platiti nešto 30% više za neku deonicu koja će biti izdržjivija (lupio sam) nego ga renovirati posle godinu dana.

Samo 5 mm (ne cm) tanja podloga pa je na širinu kolovoza od 7 metara i još na dužinu od hiljadu metara to dođe oko 35 m3 (kubnih metara) asfalta.

Da ne pričam koliko zakinu pa čak i u širinu.
 
Da oživimo temu:
Asfalt potpuno propao na prilaznom putu K.T. od Bubanj Potoka i deo ka Obilaznici...
Otpadaju komadi...
 
I to sto otpadaju komadi nego je toliko utonuo pre kruznog toka iz pravca 1000 ruza da neko ko ima malo nizi auto ima da nasedne na te kolotrage koliko su vec sad duboki, a bojim se za desatak dana kad mraz i sleperi jos dodatno odrade svoje da se nece moci ni proci kako treba tu.

Na stranu sto se zakida debljina sloja asfaltaa ili betona nego sto se te pojave desavaju i zbog samog kvaliteta istih, naime provereno znam, da je promenjen tad JUS SRBS standard koji je definisao cvrstocu i jos neke karakteristike standardnog portland cementa samim tim i betona ( JUS je cak bio stroziji i od DIN-a iako je njegova kopija) a to se sve desilo kad smo prodalu cementare strancima, i tad je bilo obrazlozenje da je nepotrebno je da bude toliko, izuzetak su specialni betoni koji se rade po potrebi.
Verujem da je i sa kvalitetom asfalta tako isto uradjeno, nemogu da tvrdim jer nisam radio sa istim, ali eto laicki koliko je nekad asfalt bio trajniji i drugaciji agregati su se cak ugradjivali nego sad.
 
Постављен је и знак за улегнућа..
 
Ma nek je samo signalizacija po propisu...
Koga briga što asfalt nije!
 
Izgleda da je glina i blato sa koridora 11 postala zarazna pa se i ovde put raspada... mozda je i obilaznicu radila ista ekipa? :kafa:
 
Zakrpili rupe...grozno je urađeno, al opet bolje nego onako popucalo...
 
Vrh