Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Drugari,
Proslo je par dana od svecanog pocetka radova ( drugi put ) . da li je neko prolazio ovih dana,gde su poceli ( ako jesu ) ,sta se desava na deonici?
 
`Ja prosao u nedelju i juce, osim tabli i nesto nasute podloge oko jednog od stajalista, koja deluje sveze, nista video nisam, proci cu verovatno danas opet pa cu javiti
 
Vec su dosli do problema roma u nekim barakama propale firme vijadukt
 
Ja proša. Nema nista. Cak i one masine de se vucko slikao su nestale. Na bazi kod orlovace kamioni izlaze onim servisnim putom i voze neku zemlju. Valjda ce uskoro krenuti. Prodje leto.
 
Trebalo bi da su pustili. U četvrtak sam išao ka NS i saobraćaj je bio prebačen na ovo novo asfaltirano parče , mislim da nema razloga da ne puste. Opet ostaje 1% da su opet nešto zaboravili.
 
Da...pustili du juče sam prosao nakon dugo vremena....i ostao sam potpuno za ezeknut kada videh koliko most sporo napreduje. Iznad vode jos ništa nema,bruka i sramota...
 
Prešao sam i ja tuda. Na mostu nije bilo ni jednog radnika a napolju je bilo lepo vreme.
 
Verovatno je Drobnjak imao dojavu da će da pada kiša :mrgreen:
 
Pre će Kinezi završiti onaj kod Obrenovca nego ovi, ej oni još nisu ni krenuli deo iznad reke, sprdnja...
 
Bio sam danas u prolazu pa sam napravio par slika. Počeli su da dižu delove čelične konstrukcije.
 
Koliko se sećam novi rok je april 2019, tako nešto. Do tada će da podignu konstrukciju i da izbetoniraju ploču.
 
Evo teksta od pre ni godinu dana sa nekim tamo rokom

AUTOR: Tanjug DATUM I VREME: 15.11.2017. 14:53
Novi most na Savi kod Ostružnice, na obilaznici oko Beograda, biće završen 2018. godine, izjavila je danas potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović, koja je obišla radove sa predstavnicima Evropske investicione banke.


"Jasno je da se ovaj most završava i sledeće godine biće gotov. Ponosna sam što su tu i inženjeri pošto radimo most uz potpuno novu tehnologiju u Srbiji i Evropi, a možda i šire", rekla je Mihajlović novinarima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557569#p557569:148cppvv je napisao(la):
Piccolo » 06 Авг 2018 06:54 pm[/url]":148cppvv]Pre će Kinezi završiti onaj kod Obrenovca nego ovi, ej oni još nisu ni krenuli deo iznad reke, sprdnja...
Тако је то кад Страбаг добије посао
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557604#p557604:1s1lpzz6 je napisao(la):
astrodule » Пон Авг 06, 2018 11:09 pm[/url]":1s1lpzz6]Evo teksta od pre ni godinu dana sa nekim tamo rokom

AUTOR: Tanjug DATUM I VREME: 15.11.2017. 14:53
Novi most na Savi kod Ostružnice, na obilaznici oko Beograda, biće završen 2018. godine, izjavila je danas potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović, koja je obišla radove sa predstavnicima Evropske investicione banke.


"Jasno je da se ovaj most završava i sledeće godine biće gotov. Ponosna sam što su tu i inženjeri pošto radimo most uz potpuno novu tehnologiju u Srbiji i Evropi, a možda i šire", rekla je Mihajlović novinarima.
Ех то су вести од пре 9 месеци. Код нас је стандард да се за неко време од одређвања неког рока рок продужи за најмање пола времена које је прошло, тј за 9 месеци се помери за најмање 4 месеца што мање више одговара априлу следеће године. А кад ће стварно завршити, одговор је кад Ахил ухвати корњачу (Зенонов парадокс).
 
Mislim da to nema veze sa Štrabagom,oni rade dosta poslova u mađarskoj i mogu da vam kažem da rade vrhunski,kvalitet je na nivou a i rokovi se poštuju.Ovde se radi verovatno o traljavo urađenim projektima i malverzacijama pojedinih ljudi iz javnih preduzeća koji to finansiraju. Krade se brate i to naveliko,pa pogledajte na šta nam putevi liče...
 
Sa desetak radnika brže i ne može. Kačiću kasnije slike ako budu valjale (iz kola u vožnji).
 
Страбаг овде као да примењује технологију - "карлични порођај".
Докле ће и кад ће нико не зна, а тек што боли... и може да се :cry:
А све имали на тацни и готове стубове у води... још само да је узео неко други да им одради.. :grand:
 
Danas oko 10 h ukupno računajući vozača kamiona 6 radnika. Slovima šest radnika ????
Šta šest prostih radnika može da uradi ? Kako li Rimljni bez ikakve mehanizacije napraviše onolike puteve i akvadukte a ovi naši ne mogu da naslaži grede na već pripremljene stubove.
 
slaninar":222psbr0 je napisao(la):
Mislim da to nema veze sa Štrabagom,oni rade dosta poslova u mađarskoj i mogu da vam kažem da rade vrhunski,kvalitet je na nivou a i rokovi se poštuju.Ovde se radi verovatno o traljavo urađenim projektima i malverzacijama pojedinih ljudi iz javnih preduzeća koji to finansiraju. Krade se brate i to naveliko,pa pogledajte na šta nam putevi liče...
Strabagg u Srbiji i Strabag u nekoj drugoj zemlji nemaju veze sa vezom.
A ovde im dosadasnje poslovanje ne sluzi na cast

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
tako je laki..to ja stalno pricam, dzaba strabag kad je izvodjac pzp ili ko vec...

Svako ko je bio u Austriji npr zna sta je sve Stranag u mogucnosti da uradi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558052#p558052:ctgx38il je napisao(la):
Žika » Sre Avg 08, 2018 4:30 pm[/url]":ctgx38il]Danas oko 10 h ukupno računajući vozača kamiona 6 radnika. Slovima šest radnika ????
Šta šest prostih radnika može da uradi ? Kako li Rimljni bez ikakve mehanizacije napraviše onolike puteve i akvadukte a ovi naši ne mogu da naslaži grede na već pripremljene stubove.

Ovde nije baš u pitanju slaganje greda. Ja tu krivim i Strabag i našu stranu. Tu je trebalo da se čelični segmenti montiraju na jedan način, pa se zbog otkrivenih bombi to promenilo. Izgubili se vreme na ispitivanje dna reke, pa na izmenu projekta. Te segmente su pretvorili u barže, pa su ih dovukli do mosta, pa ih vratili u normalno stanje, pa da ih dignu na drugačiji način. Tu već ne znam te detalje, ali su sigurno u pitanju preteški segmenti. Ko zna kakve su u pitanju dizalice, lansirne rešetke ili šta već.
Tako to ide u Srbiji, puno birokratije i loše komunikacije između službi u lancu. Čim Strabag nije kažnjen do sad, značu nije kriv.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555982#p555982:c9tnkk7s je napisao(la):
direktor » Uto Jul 31, 2018 8:38 am[/url]":c9tnkk7s]Vec su dosli do problema roma u nekim barakama propale firme vijadukt

Evo problema

Bageri stigli do prvih kuća

Iseljavanje romskih porodica iz naselja Vijadukt u Resniku. Rešenje za selidbu u dogovoru sa Ministarstvom i Gradom


bgd-bageri%20(2)_620x0.jpg


ZBOG gradnje obilaznice oko Beograda u sklopu Koridora 10, žitelji nehigijenskog romskog naselja Vijadukt u Resniku mogli bi da ostanu bez svojih "stanova". Bageri su već stigli na desetak metara od kuća, ali selidbu i novi smeštaj Romima koji su se u objekte ovog preduzeća nelegalno doselili niko ne pominje - ni Opština Rakovica, ni Grad, ni JP "Koridori Srbije", koji su zaduženi da gradnju.
Nadležni iz Policijske stanice Rakovica pozivali su stanovnike ovog mesta da daju izjave o tome koliko dugo žive ovde i kada su se doselili. Ustanovili su da se ovde nalazi oko 180 ljudi romske nacionalnosti i izbeglih sa Kosova i Metohije.

Prema saznanjima "Novosti", predstavnici "Koridora Srbije" d.o.o. Beograd, podneli su Opštini Rakovica šest predloga za donošenje rešenja o iseljenju bespravno useljenih lica iz objekata preduzeća "Vijadukt".

- Predstavnici "Koridora Srbije" i Opštine Rakovica pre pokrenutih postupaka obišli su teren kako bi utvrdili da li su svi objekti useljeni - kažu iz "Koridora Srbije". - Iz dosadašnjih kontakata kako na terenu tako i pred opštinskim organom Opštine Rakovica stekao se utisak da svi ovde naseljeni znaju da se objekti nalaze na trasi auto-puta i da se iz njih moraju iseliti, ali i da očekuju dodelu stanova u postupku raseljavanja.

Kažu i da se rešenje ovog problema mora naći u dogovoru sa Ministarstvom građevinarstva, Gradom i svim institucijama Republike Srbije koje se bave ovim problemom.

- U pogledu hitnosti raseljavanja, a imajući u vidu obaveze prema zadatim rokovima za početak izgradnje auto-puta, izvesno je da se ovaj postupak neće sprovoditi na štetu ovih lica i niti će se dozvoliti da ista budu oštećena - napominju iz ovog preduzeća.

bgd-bageri%20(1).jpg


Žitelji su osnovali radno telo kako bi se dogovorili šta će da rade ako bageri počnu da im ruše domove. Pisali su svim udruženjima koja se bave zaštitom ljudskih prava, kontaktirali sa Ministarstvom za socijalna pitanja, Ministarstvom saobraćaja... Odgovore nisu dobili.


SPREMNI ZA RUŠENjE

Objekti u kojima žive Romi izgrađeni su sa privremenim dozvolama preduzeća "Vijadukt". U napuštene kuće Romi su počeli da se useljavaju pre desetak godina.

Pre početka gradnje, "Koridori Srbije" podneli su Odeljenju za građevinsku i komunalnu inspekciju Rakovice predloge za utvrđivanje statusa objekata radi dobijanja rešenja o rušenju. Postupci su u toku.


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... prvih-kuca
 
Vrh