Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Молим @Игоре :sesir:

Да, биће те рампе на петљи "Бубањ поток". Већ сам постављао овај ортофото снимак и још неке које си и ти раније постављао, уз нека објашњења бившем члану "Земљаном" (Ертмувинг) на страни 280 viewtopic.php?f=17&t=22&start=6975#p501624
 
Hvala obojici. Ovu Gaginu rampu nisam video na slikama iz poslednjeg članka.

Samo da ne bude kao u Batajnici pa da ne urade neku rampu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=185#p185:78ucsood je napisao(la):
vrachar » Čet Jan 04, 2007 10:15 pm[/url]":78ucsood]Nije mi jasna jedna stvar. Kako je to Srbiji potrebno 20+ godina da izgradi 45 km obicnog autoputa ? Ovo je, najblaze receno, porazavajuce!

Па много џепова, а само један новчаник. И код нас све почиње са променом власти. Сваки пут смо на првој степеници или силазимо са ње.
 
Gradice se do Bubanj Potoka, ovaj deo preko Dunava do Panceva nije jos ugovoren.
 
Da se ja pitam (a ne pitam se), ja bih od izvođača tražio da odmah i prioritetno krenu na B6 i da gledaju što pre da završe barem poluprofil od Resnika (tunela Straževica) do BP. I čim završe taj poluprofil, a mogli bi sredinom 2020. kad bi taj deo radili udarnički, da taj i takav "poluprofil" puste. Krucijalno je da se kružni put sa pripadajućim raskrsnicama (Resnik, Avalski put 1000 ruža...) i divljim i pitomim uključenjima fizički odvoji od obilaznice i tranzita na njoj. To neće biti lako, zbog nadvožnjaka preko pruge i tunela Beli Potok, ali ne i neizvodljivo uz dobru organizaciju. Posle bi mogli da sve to dupliraju u narednih godinu-dve, uključujući i deo B5. Ne kažem da ovo ostalo ne treba ni da krenu, pre svega velike nadvožnjake, ali B6 bi trebalo da im bude top-prioritet.
Ali teško će to ići sa, za sada, jedino realno obezbeđenih 15% potrebnih para od države.
 
Ja mislim da će odmah napasti tunele i mostove. To le logično zbog rokova.
 
Tunele?? Ja sam razumeo da ima samo 1 tunel ,Beli potok .... Da li je neko prolazio deonicom,jesu li poceli na vise mesta odjednom,kako je neko najavljivao pre par meseci li je onaj logor Azvirta kod Orlovace samo za slikanje? :D :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554671#p554671:1vutqblv je napisao(la):
caribrod » 26 Jul 2018 07:38[/url]":1vutqblv]Da se ja pitam (a ne pitam se), ja bih od izvođača tražio da odmah i prioritetno krenu na B6 i da gledaju što pre da završe barem poluprofil od Resnika (tunela Straževica) do BP. I čim završe taj poluprofil, a mogli bi sredinom 2020. kad bi taj deo radili udarnički, da taj i takav "poluprofil" puste. Krucijalno je da se kružni put sa pripadajućim raskrsnicama (Resnik, Avalski put 1000 ruža...) i divljim i pitomim uključenjima fizički odvoji od obilaznice i tranzita na njoj. To neće biti lako, zbog nadvožnjaka preko pruge i tunela Beli Potok, ali ne i neizvodljivo uz dobru organizaciju. Posle bi mogli da sve to dupliraju u narednih godinu-dve, uključujući i deo B5. Ne kažem da ovo ostalo ne treba ni da krenu, pre svega velike nadvožnjake, ali B6 bi trebalo da im bude top-prioritet.
Ali teško će to ići sa, za sada, jedino realno obezbeđenih 15% potrebnih para od države.

Кад бисмо били држава не би било разлога за то, сами би радили како треба

Него намештени тендери, закон о тендерима да ће увек најгори добити посао, корупција и наравно да ће све фирме да се максимално иживљавају биле домаће или стране, а и треба док се не опаметимо.
 
Zašto nije napravljena klasična detelina već ima ona vijugava rampa?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554740#p554740:1uq8r31s je napisao(la):
Niko Kažanegra » Thu Jul 26, 2018 11:49 am[/url]":1uq8r31s]Tunele?? Ja sam razumeo da ima samo 1 tunel ,Beli potok .... Da li je neko prolazio deonicom,jesu li poceli na vise mesta odjednom,kako je neko najavljivao pre par meseci li je onaj logor Azvirta kod Orlovace samo za slikanje? :D :D :D

Straževica - leva cev, dovršetak radova prokopano je oko 100m od oko 800m. Onda su stali.
 
Da su Straževicu kopali grabuljama završili bi je za ovih koliko već godina.
I onaj patrljak od nadvožnjaka kod Resnika ima da propadne od stajanja.
 
Ono uključenje od 1000 ruža u pravcu Straževice je crna tačka bukvalno smrtonosno mesto i odvajanje za Rakovicu takodje + tu su česti čepovi , gledam one jadne strance koji prolaze odnosno mile 5 na sat i gledaju okolo napušteno gradilište i istu situaciju godinama i ništa im nije jasno.. Tragedija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552803#p552803:38vvh06n je napisao(la):
StaraMo » 19 Jul 2018, 13:26[/url]":38vvh06n]Jedan od sigurnih dokaza da niko od nadležnih ne cita ovaj forum sto u kombinaciji sa nasim mentalitetom dovodi do katastrofe....Ljudi ovde danima upozoravaju ali niko to ne čuje i ne gleda.
Juče u beogradskoj hronici o ovom ponašanju vozača, kaže neki "stručnjak" da treba postaviti zid na razdelnoj traci i to rešava sve ili da dođe patrola saobraćajne policije koja će da dežura non stop tu.... (da bi plašila vozače) :grand:
 
Milan Božović sa saobraćajnog fakulteta je bio gost i dao taj predlog. :bash: Pa bolje kanal da su iskopali.
Ne znam kakva je saobraćajna signalizacija i da li ranije upozoravaju vozače da je uključenje ka NS ukinuto a kako god da je na moto putu nema polukružnog okretanja. Jednostavno velike su brzine , lako se previdi brzina dolazećeg vozila i desi se nesreća kao i pre neki dan.

Naši ljudi jesu bezobrazni i bezobzirni tako sa samo stalno prisustvo saob. policije može da reše ovaj problem. Opasno je stavljati razdelne betonske barijere motoputu, pogotovo u zoni petlje.
 
A kako će te barijere da spreče okretanje za 180 stepeni? Samo će još više usporiti taj manevar.

Nisam upoznat detaljno sa situacijom na terenu, ali kruženje od 20km nije dobro rešenje, naročito ako nije jasno naznačeno kilometrima unazad.
 
Ostruznica most trenutno
df8ee08ce5109ba8889efa36257a2cf0.jpg
 
Crna tačka pre tunela, inače na samom mostu ukupno 1 vozilo i tri radnika a ispred mosta Unipromet radi ogradu...to je sve od radova
8f9b1320d7dd19e7c9210b09ae229681.jpg
97ebefbcaf72f5105abd328fc3bd62b9.jpg
 
Jutros u jutarnjem programu stoji policajac motordzija tu i reporterka ga intervjuise a narod se okrece i okrece a sve u direktnom prenosu..
Žika":1s09977g je napisao(la):
Na zadnjoj slici su se pojavili inkasanti. :D
 
Praktički ne vidim razlog da se izgradnja puta do Bežanije realizuje tek po završetku ove petlje sem da političari posle imaju naknadnu pamet i budu spasioci kao i uvek.

Planovi za k11 postoje vec godina ugovori su potpisani odavno i grad je trebao za ovu godinu ili eventualno sledeće da u budžetu odvoji novac za pocetak izgradnje ove veze grada i autoputa.
 
Vrh