Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Bungalow Bill":29l6xxo7 je napisao(la):
edgeman":29l6xxo7 je napisao(la):
Sutra 29.11. otvaranje u 14h prenosi Studio B
Šta kog đavola otvaraju kad ima još ohoho posla. Samo im je do slikanja i hvalisanja.
I sad će za svaku rampu da prave po jedno svečano otvaranje :roll:
Valja da se obnovi praseći fond. I vinarije su u škripcu.
 
edgeman":25uzrmji je napisao(la):
Bungalow Bill":25uzrmji je napisao(la):
edgeman":25uzrmji je napisao(la):
Sutra 29.11. otvaranje u 14h prenosi Studio B
Šta kog đavola otvaraju kad ima još ohoho posla. Samo im je do slikanja i hvalisanja.
I sad će za svaku rampu da prave po jedno svečano otvaranje :roll:

Ne zaglaviš ti u gužvi popodne na ulazu u Batajnicu. Neka se slikaju oni njima na čast a nama nek puste put što pre.

Ma neka oni puste put u saobraćaj, da se ne driblamo oko čunjeva ni gore ni dole, ali ne moraju sada da seku vrpcu, kada ima još podosta da se radi do stvarnog završetka. Čini mi se da je na to mislio i Bungalow Bill.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...ica-oko-Beograda-Od-petka-Batajnickom-petljom

Ali, ako je ovaj tekst tačan da će danas pustiti samo glavni pravac, rampu iz ZE možda sledeće nedelje, ostale tamo nekad, a Novi batajnički bulevar (hm, šta to beše?) ispašće da će se petlja svečano otvarati otprilike 5-6 puta.
 
edgeman":2upj9jy7 je napisao(la):
Ne zaglaviš ti u gužvi popodne na ulazu u Batajnicu.
Baš naprotiv, svako popodne sam tu zaglavljen jer, gle slučajnosti, živim u Batajnici :p
Ja samo kažem - prvo da se završi cela petlja, sa sve batajničkim bulevarom, pa onda neka se slikaju koliko hoće.
 
Pušten je vijadukt, bez pompe. Niko nije prisustvovao sem mene i jedne patrole saobraćajne policije. Rampa za Ns se pušta u ponedeljak. Slike kad se malo presaberem.
 
Jankauskas":2kl4amry je napisao(la):
Pušten je vijadukt, bez pompe. Niko nije prisustvovao sem mene i jedne patrole saobraćajne policije. Rampa za Ns se pušta u ponedeljak. Slike kad se malo presaberem.

SVAKA CAST IMAS NEKU SLIKU?
 
ja prosao :gobb:

img20141129145030.jpg
 
29.11. Danas je dan Republike...

Krecem se u kontra smeru, da nebude zabune,

1.jpg


jos ovo malo i moze da krene saobracaj,
2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


zbog ograde se rampa ka NS pusta u ponedeljak,verovatno,
6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.jpg


dr vodi racuna o brzini,
16.jpg


17.jpg


18.jpg


19.jpg


20.jpg


21.jpg


sve ja spremno za pustanje,

22.jpg


23.jpg


24.jpg


25.jpg


26.jpg


pod budnim okom ekipe koja ja najzasluznija sa danasnje pustenje u saobracaj,

27.jpg


28.jpg


29.jpg


30.jpg


31.jpg


I SAOBRACAJ JE PUSTEN,

32.jpg


33.jpg


34.jpg


mali pogled na rampe u izgradnji

35.jpg
 
I niko od političara nije bio?

Nijedan medij to nije propratio?

Što se izostanka političara tiče to je odlično, ali baš nigde da se ne proprati?

edit: ima na sajtu AMSS na mapi prohodnosti puteva - blinka ova tačka

Završena II faza radova u zoni buduće petlje Batajnica na auto-putu Novi Sad-Beograd

Detalji:

Završena je druga II faza radova na izgradnji petlje ,,Batajnica“, na obilaznici oko Beograda i puštena je u saobraćaj novoizgrađena saobraćajna traka u dužini od 4,7 km na glavnom pravcu u smeru ka Novom Sadu.
 
2.deo,

rampa ka ns,
36.jpg


37.jpg


38.jpg


39.jpg


39b.jpg


40.jpg


41.jpg


42.jpg


43.jpg


44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


48.jpg


49.jpg


50.jpg


51.jpg


52.jpg


53.jpg


54.jpg


55.jpg


nesto se desava posle malog nadvoznjaka,

56.jpg


57.jpg


rampe se priblizavaju polako,

58.jpg


59.jpg


60.jpg


61.jpg


62.jpg


63.jpg


64.jpg


nadam se da je ovo pipistrel i da cemo imati slike iz vazduha,

65.jpg


66.jpg
 
Jankauskas":3ton9sw5 je napisao(la):

Vidim da će ova bandera često biti u horizontali.

Janko stavi i tvoju sliku da ako natrčim na tebe bar platim revanš za sve reportaže. :kk:
 
Prodjoh i ja danas oko 20h. Prosto letiš. Sve je dobro samo kod PIM-a opet malo propadne auto ali je bolje nego što je bilo. bar nema da trese više. Nadvožnjak ko pista, samo čekamo rampu ali biće i to uskoro. Mislim da Janko reče da u ponedeljak puštaju.
 
Гага":20shov7g je napisao(la):
Као и увек укњижени плусићћћи за фоторепортаже

Jankauskas":20shov7g je napisao(la):
Čačani rade ogradu na vijaduktu.

Наравно да ми је драго да Чачани раде заштитне ограде. Реаговао сам кад сам видео регистрацију на "пауку" из Ријеке ! Хм, онда сигурно Унипромет има запосленог из иностранства :p како би тај могао да вози овај камиончић по Србији са страном таблицом.

Jankauskas":20shov7g je napisao(la):
23.11. pre podne, 5,20km
pb210010.jpg

pb210011.jpg

Jankauskas":20shov7g je napisao(la):

vlasta":20shov7g je napisao(la):
Гага":20shov7g je napisao(la):
Наравно да ми је драго да Чачани раде заштитне ограде. Реаговао сам кад сам видео регистрацију на "пауку" из Ријеке !
Hmm, i meni tu baš nije bilo sve jasno.
Ispada da su Čačani podizvođači na tom delu?

Уствари Ријечани су подизвођачи Унипромету
Разјашњење у чланку Новости зашто су камиончићи са Ријечким таблицама:

Обилазница око Београда: Од петка Батајничком петљом

СТИГЛА ПОМОЋ ИЗ РИЈЕКЕ
ЗБОГ обима посла и да би се све завршило у планираном року, двема екипама из чачанског предузећа у помоћ је притекла и екипа италијанске фирме из Ријеке.
- „Унипромет“ их је ангажовао јер посла има пуно и не можемо све да постигнемо. Има нас са свих страна - добацује кроз осмех један од радника. - На другим градилиштима има и фирми из Босне, једни другима притрчимо у помоћ кад затреба.
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%BE%D0%BC
 
Iz clanka Novosti "На овом коридору у току су и припремни радови за проширење деонице од Добановачке петље до Остружничког моста и очекује се да ће бити завршени до краја јула 2015. године, уколико временски услови то дозволе."
 
Danas sam prošao ovom deonicom. Ostaje da se uradi jedan mostić, ostali su gotovi, kao što je i nanešen tucanik duž cele trase. I da se probije pristup OMV pumpi. Inače imao sam susret sa par kamikaza. Užas od deonice.
 
Pusten je nocas pravac zemun-ns, tek pred kraj bulevara stoje znakovi novi sad pravo i moguc je prolazak.

Sent from LG G2
 
Google maps apdejtovane :D mada je ostao jedan rep od stare rampe ka NS pa ako još neko radi u mapmakeru poerd moje malenkosti neka apruvuje brisanje!

Uzdravlje Janko!
 
01.12.
Pravac ka Ns iz pravca Zemuna je pusten u saobracaj ali se jako slabo koristi,valjda ljudi jos uvek nisu obavesteni, takodje zbog lose signalizacije ima onih koji bi u Bataju pa nastave pravo i posle se vracaju istim putem samo u rikverc.
1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


samo da napomenem da je ovo iskljucenje(ukljucenje)skroz nelegalno napravljeno,ministarstvo saobracaja je pre mesec dana izdalo nalog da se sva divlja iskljucenja ukinu i sva su ukinuta sem ovog, jer su bahati vlasnici firmi nasilno srusili barijere koje su postavili putari.Inace svakodnevno sugradjani iz Bataje prave kolaps na bat.drumu zbog bahatog ukljucivanja na isti.
5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg



11.jpg


12.jpg


13.jpg


kao sto rekoh oni koji pogrese idu u kontra smeru,
14.jpg


15.jpg


16.jpg


17.jpg


18.jpg


19.jpg


20.jpg


21.jpg


22.jpg


23.jpg


24.jpg


25.jpg


26.jpg


27.jpg


28.jpg


29.jpg


oko 14i30 u Bataji guzve i dalje prisutne,

30.jpg


31.jpg


32.jpg


neke slike su mutne jer u nekim momentima nisam mogao da stabilizujem aparat zbog jake kosave.
 
Честитке!
(мада, укључење на аутопут је морало бити са бар две траке, Београд је велика варош, не могу да схватим наше пројектанте)
 
Spas, konačno se obilazi pakao Batajnice i ušteda u vremenu ~30 min. a i u gorivu. Malo mi nije jasno ono ograničenje 40 km/h na prvoj rampi i pravcu od 250m za razmenu pravca, ali moguće je jer nije dovršeno još a onda ide na 60km/h što je već normalno. Bezbednost na prvom mestu.

Janko je u pravu za divlje uključenje i isključenje. Ja ga korisrim ujutru pri izlasku iz Batajnice(duplo desno) pa idem na polukružno dok je popodne pri povratku bezbednije izaći na drum kod elktronske ili 13 maja na semaforu. Užas je uključiti se onde na drum i nije bezbedno. Drugo u tom pravcu na tom parčetu puta je jedna ogromna rupa. Pre mesec dva sam video jednog kako je odvalio dva točka jer je naleteo na nju. Jednom rečju užas koji niko neće da reši.

Sad je postalo pitanje je li bezbedno ići i ka Zemunu tuda jer kad više ljudi sazna da je rampa puštena biće gušči saobraćaj pa je bezbednost smanjena jer ko izđe desno mora odmah u levu traku a ovaj što ide za NS mora u desnu pa dolazi do ukrštanja na maloj razdaljini što nije bezbedno.

Batajničani pošto bulevar neće još da bude spojen i dalje će koristiti ovaj izlaz na drum jer je on ujedno i najbliža aproksimacija starog izlaza koji je bio kod nadvožnjaka. Trebalo bi ga zato odaradi u širi 1+1 a na bulevaru uraditi ili semafor(malo verovatno ali više bezbedno a moglo bi levo ka Zemunu) ili desno pored posebnu traku za uključenje i isključenje barem ali bez polukružnog ka Zemunu već samo za izlaz ka NS(Dobanovce kad bude pušteno). Kako god bez spoja bulevara gužve neće biti rešene jer to levo skretanje usporava saobraćaj i pravi gužve.
 
Пантограф":2op23evq je napisao(la):
Честитке!
(мада, укључење на аутопут је морало бити са бар две траке, Београд је велика варош, не могу да схватим наше пројектанте)

O tome smo već raspravljali - opasna rabota.
 
Vrh