Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]


Zna li neko nešto više o ovome? Koji su radovi u pitanju?

Nisam baš ukapirao ni šta se tačno zatvara ni zašto…
Nisam nista cuo o tome jedino imamo ove stacionaže a u tekstu se pominje most br 26.

Nadvožnjak most br. 26 – na km 590+263,79 L=214,47 m

Tunel​

Tunel Beli Potok

Leva cev, km 592+750 – km 593+110 (dužina 360 m)

Most broj 16 – leva i desna konstrukcija od km 590+769,50 do km 591+202,00 (L=432,5 m)
 
Koliko vidim linija 503 ide od Voždovca, preko Jajinaca starim Kružnim putem do Resnika, i sada je prebačena da ide preko Rakovice.
Nadam se da su rešili konačno da isprave ono vijuganje ovde:

1715355488034.png


Na sajtu https://www.bgprevoz.rs/linije/aktuelne-izmene/454/503 stoji i ovakva mapa:

1715355818352.png


Za mesec i po dana mogu i ceo nov put da izgrade.
 
Poslednja izmena:
503 mogu komotno da ukinu za vreme ovih radova. Ne vidim njenu poentu preko Rakovice i Kanarevog brda.
 
Koliko vidim linija 503 ide od Voždovca, preko Jajinaca starim Kružnim putem do Resnika, i sada je prebačena da ide preko Rakovice.
Nadam se da su rešili konačno da isprave ono vijuganje ovde:

Pogledajte prilog 197877

Na sajtu https://www.bgprevoz.rs/linije/aktuelne-izmene/454/503 stoji i ovakva mapa:

Pogledajte prilog 197878

Za mesec i po dana mogu i ceo nov put da izgrade.
То је. Надам се да ће бар мало окрпити и онај распали мост преко пруге..
 
Ovo je u traci prema tunelu, prema BG, kod isključenja za kružni tok koji se gradi. Dakle, on se jeste okrenuo kada je shvatio da ide prema BG umesto prema Nišu I odlučio da se vrati nazad.
 
Psihologija ljudi je takva da jedan psiholog na lekarskom pregledu dnevno može da "pregleda" gotovo 100 ljudi iako psihotest koji bi trebao da radi traje više od sat vremena. Svakakvi medicinski slučajevi danas voze.
 
Šta znam kako vreme prolazi sve me manje iznenadjuju ovakve pojave jer sve češće srećem ljude koji su toliko odsutni da verujem da bi ovako nešto napravili.Dali su razlog lekovi,stres,otudjenost....Mislim da će samo biti gore.
Sve to stoji, slažem se sa tobom, ali negde je sigurno morao da se okrene i krene suprotnim smerom, što je van svake pameti, da se to radi na autoputu i još u brzoj traci, a sledeća petlja je na 5-10 km.
Edit: Htedoh reći da je van svake pameti da tako nešto pomisli i na kraju uradi, jer vožnja u suprotnom smeru nije vredna potrošenih 20, 30 minuta vremena i manje od 1 litre goriva. Ne znam sad kakve su kazne za vožnju u suprotnom smeru, ali meni je ovo za oduzimanje vozačke dozvole na minimum godinu dana!
 
Sve to stoji, slažem se sa tobom, ali negde je sigurno morao da se okrene i krene suprotnim smerom, što je van svake pameti, da se to radi na autoputu i još u brzoj traci, a sledeća petlja je na 5-10 km.
Edit: Htedoh reći da je van svake pameti da tako nešto pomisli i na kraju uradi, jer vožnja u suprotnom smeru nije vredna potrošenih 20, 30 minuta vremena i manje od 1 litre goriva. Ne znam sad kakve su kazne za vožnju u suprotnom smeru, ali meni je ovo za oduzimanje vozačke dozvole na minimum godinu dana!
Nisam istrazivao gde je snimak nastao ali recimo na Avalskoj petlji ako lupam sad ides iz Rakovice i navigavija ti kaze skreni levo a ti nisi svestan ko si šta si i gde si ,sta ti je u glavi ili si pod drogama a veruj mi ima ljudi sa Palilule koji ne kapiraju gde je Avala ili Ripanj i lepo skrene prvo levo i ode u suprotnom smeru ka Orlovači ili Bubanj Potoku.

To mi prvo pada na pamet gde je najlakse ući....

U auto školama se voznji na autoputu,prvacima,petljama,rampama,detelinama pravilima saobraćaja vrlo malo poklanja paznja.

Ima i onih koji su položili preko veze,ima jednostavno ljudi odsutnih sa ove planete koji ima neku svoju sliku u glavi i što reče onaj Gangula na Instagramu "ja kad idem u kružni tok zažmurim pa kako prodjem"



Svako od nas ima razna iskustva ali šta su sve mene ljudi na putevima pitali jer često radimo ba putu pa po prirodi stvari stanu i pitaju to je za neverovati.

Pisah već pre 6 godina kad je pušten deo kroz Grdelicu sam vozio oko 130 u brzoj traci ka Beogradu i stižem paralelno meni auto koji ide 110 otprilike u suprotnoj traci isto ka Beogradu.

Deda i baba se uključili u Vranju i krenuli ka Beogradu suprotnom trakom.

Mahali smo im svirali šta god nam je palo na pamet a znaš koji izraz lica sam video kod njih dvoje.

Šta hoće ove budale!?

Onda sam ubrzao na oko 150 i blicao i svirao svakom vozilu koje im je išlo u susret i nekoliko njih ih je izbeglo .

Javili smo policiji i otišli ka gradu.Uveče sam ispratio vesti iz tog kraja i nigde nije pisalo ništa o udesima što znači da su verovatno na kraju skapirali i sklonili se.

Od tada sam video još dva slučaja i posle je krenulo ovo po internetu itd.

Screenshot_2024-05-15-20-28-27-146_com.google.earth-edit.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je odvajanje ka tunelu ka Pančevu, trenutni pravac ka Beogradu, tu teško možeš da pogrešiš.
Da sad sam detaljno pogledao na 192.rs

Onda ostaje da je se probio kroz ogradu i čunjeve a opet ko će znati....Snimljen je tu ,mogao je doći kontra smerom i od avalskog tunela i umesto levo ka BG opet da skrene desno u kontra smeru...

Ma samo nagadjamo,što bu**** padne na pamet to 20 normalnih ne mogu da rastumače.
IMG_20240515_211111.jpg


IMG_20240515_211057.jpg
 
JA ne znam ali ovo je za trajno oduzimanje dozvole i zatvorsku kaznu zbog teškog izazivanja moguće nesreće. Ako se ovakve stvari proširuju mrežama, zašto policija jednostavnim pogledom ne nadje preko kamera koji je to auto, nadje ga i piše kaznu...
 
Treba prvo dopuniti zakonik da se voznja autoputem u suprotnom smeru kaznjava dozivotnom zabranom upravljanja vozilom + teretiti pocinioca za izazivanje opste opasnosti za sta je predvidjena kazna od 6 meseci do 5 godina zatvora. Za pola sata ce svi voziti kako treba, a ko se napravi lud nece moci da pokusa opet.

Pogledajte kako ljudi voze po gradu, nema toliko ludih vec bahatih.
 
Živeo sam u jednoj bednoj, a gusto naseljenoj Holandiji, koja od Vianena do Rhenena nema 40km ni jedan most preko reke Lek, a koja je nešto uža od Save. Odnosno ima jedan isključivo železnički, tako da sav drumski saobraćaj može samo preko skela svakih 10tak kiloimetara. Zamisli to, u 21 veku skela! Nema strpljenja za dve, najviše tri godine, a i beda i sirotinja. Ili škrtica, neće da se otvori ja*ara holandska.

Zato što tako razmišljaju zato su i tako siromašni.
 
Vrh