Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Синоћ надреална сцена код новог скретања за Београд из смера Ниша. Од тренутка када крећу две траке десно за Београд, сви, али буквално сви возе у колони левом траком, а десна трака испред мене зврји потпуно празна докле ми се поглед пружа. Ја једини у десној траци. Како се сви крећу доста споро у колони левом траком, ја их брзином мало већом од њихове опрезно претичем и како их полако претичем, добар део возила из колоне у левој траци се престројава у десну иза мене сада контајући да је десна трака потпуно проходна. 😂
 
Novosti su objavile tekst u kom su koristili slike člana foruma.
Inače moj imenjak @sergio_spector.
Bravo, veliki pozdrav i samo jako napred.

 
Koji dezinformatori - niti je PRVI snimak, imali smo ga juče, niti je dužina 350m već je 225m.

Tunel je 360m. Verovatno su te u zabunu dovele table:

Tabla2.jpg


Ovih 25m nije do izlaza iz tunela nego do prolaza izmedju dve tunelske cevi.
 
Pretpostavljam da će se saobraćaj iznad tunela Beli potok, odnosno ukrštanje avalskog i kružnog puta rešiti na način sa slike. Trenutni kružni tok ostaje, a raskrsnica kod 1000 ruža postaje T-raskrsnica. Da li sam u pravu?
Clip.jpg
 
Sve se vraca u prethodno stanje, samo sto ce umesto onog opasnog skretanja sa kruznog biti T raskrsnica.
Ali mislim da ce sve te devijacije ostaviti jer ce trebati kada se bude radio novi avalski put.
 
Znači ovaj kružni tok se u konačnom rešenju uklanja, a sa ove strane tunela ćemo imati dve T-raskrsnice? Jednu kod 1000 ruža, a drugu gde je i bila?
 
Danas sam prošao celom deonicom. Ono što sam iz kola mogao da vidim je da ograde za pešake na nadvoznjacima ili nisu gotove ili nisu ni zapocete!

Isto mi se čini da sa kruznog puta iz pravca Resnika nema posebne trake za levo ka petlji Avala.

Ono što mi je najneverovatnije je da se cela povrsina na i oko tunela kod 1000 ruža bukvalno resetovala na nulu ogromnim radovima i oni sad sve to vracaju u prvobitno stanje koje je katastrofalno! Zar nisu mogli kad su vec kopali i rusili da bre to naprave kako treba?
 
Danas sam prošao celom deonicom. Ono što sam iz kola mogao da vidim je da ograde za pešake na nadvoznjacima ili nisu gotove ili nisu ni zapocete!

Isto mi se čini da sa kruznog puta iz pravca Resnika nema posebne trake za levo ka petlji Avala.

Ono što mi je najneverovatnije je da se cela povrsina na i oko tunela kod 1000 ruža bukvalno resetovala na nulu ogromnim radovima i oni sad sve to vracaju u prvobitno stanje koje je katastrofalno! Zar nisu mogli kad su vec kopali i rusili da bre to naprave kako treba?
Nema, nego ce ceo saobracaj da se zaustavlja da se skrene…
 
Screenshot 2023-06-26 200444.png


Meni nije jasno sta se ceka sa ovim delom starog auto-puta? Zasto u ovih par dana nije tamo jedna masina izbusila onaj asfalt i da su odneli sut i preklirli taj potez zemljom? Verovatno kad sve bude pusteno u saobracaj, neko ce se setiti da i to treba da sklone odatle (jer vise nece sluziti nicemu na toj poziciji, i onda ce biti suzenja i radova na putu i onda ce sve to zavrsiti..Verovatno su mogli da uposle jednu ili dve masine da to sve rasture i jedan kamion koji bi to odvozio....

Mozda gresim, jer sad jedva da ce sve stici da odrade sto moraju do zakazanog otvaranja 28. juna.

I da ne bude da nesto kudim, vrlo sam srecan sto ce ova obilaznica do Bubanj potoka konacno biti zavrsena. BRAVO!!!! SKIDAM KAPU. I jedva cekam :)
 
Koji dan je zvanicno otvaranje? Ne verujem da ce biti u cetvrtak zbog toga sto je najavljeno osnivanje onog vucicevog pokreta.
 
Meni nije jasno sta se ceka sa ovim delom starog auto-puta? Zasto u ovih par dana nije tamo jedna masina izbusila onaj asfalt i da su odneli sut i preklirli taj potez zemljom? Verovatno kad sve bude pusteno u saobracaj, neko ce se setiti da i to treba da sklone odatle (jer vise nece sluziti nicemu na toj poziciji, i onda ce biti suzenja i radova na putu i onda ce sve to zavrsiti..Verovatno su mogli da uposle jednu ili dve masine da to sve rasture i jedan kamion koji bi to odvozio....

Na osnovu dokumentacije, u koju smo imali ovde uvid, ima vise faza. Ovo stanje sada je prva faza, a stari asfalt se uklanja u drugoj fazi.
 
Vrh