Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Citat: "Projekat petlje Avala uradio je Institut za puteve, a zanimljivo je da je u neuobičajenom obliku - "kruške", umesto "trube", jer procene pokazuju da se saobraćaj u tom slučaju brže odvija".

I onda 100 metara posle te fensi prelepe i preskupe kruška petlje, zahvaljujući kojoj se uštedi čitavih par milisekundi usled bržeg odvijanja saobraćaja, te dočeka ovo:

1687440060364.png


Ne mogu da verujem da nisu makar predvideli posebnu traku za skretanje levo iz pravca Resnika, kao i za uključenje sa petlje prema Avali.
 
Neko je već crtao ovde kada se nije znalo kako će petlja izgledati, sa dva kraka koja spajaju obilaznicu i kruzni put za svaki smer posebno, meni je to delovalo logičnije
 
Aman bre, dosta kuknjave. Na KP-u će biti zanemariv saobraćaj.
Ako će, kako kažeš, na KPu biti zanemarljiv saobraćaj, zašto je onda na tom mestu uopšte napravljena megalomanska kružna petlja, a čija je jedina svrha postojanja upravo veza sa tim istim KPom? Nešto tu ne štima: ili je sama petlja ozbiljno predimenzionirana, ili je T raskrsnica na koju se petlja nastavlja krajnje neadekvatna.
 
Da sam ja iz Resnika i okolnih mu mesta, osećao bi se zanemareno. I nastavio bih da kukam i protestujem.
E moj ti... ti isti ljudi su isto kao i gomila onih koji cute i trpe, neka...nemoj, pa bice, pa nemoj. Bice bolje...
Oce...bice bolje,al samo njima. Nas obicne smrtnike niko nista ne pita, niti zanima bilo koga. Umesto da bude kod kod kruznog toka ukljucenje,oni stavili tamo skoro kod soma ruza...
Al su se setili da nam blokiraju put za Rakovicu... dok se ovo sve ne sredi. I niko, ali NIKO ne moze da me ubedi, da ovo nisu mogli ranije da urade. Mesecima se desavalo da niko nista ne radi tamo. Pa sad kad je neko od tih tamo, rekao..e,sad mi otvaramo tog i tog datuma, ajde zapnite. Mora da se sredi... Nek se malo isfusari,nema veze,al tog datuma mora da se otvori.

Srbija... prelepa zemlja, al drzava teskog apsurda!!!
 
E moj ti... ti isti ljudi su isto kao i gomila onih koji cute i trpe, neka...nemoj, pa bice, pa nemoj. Bice bolje...
Oce...bice bolje,al samo njima. Nas obicne smrtnike niko nista ne pita, niti zanima bilo koga. Umesto da bude kod kod kruznog toka ukljucenje,oni stavili tamo skoro kod soma ruza...
Al su se setili da nam blokiraju put za Rakovicu... dok se ovo sve ne sredi. I niko, ali NIKO ne moze da me ubedi, da ovo nisu mogli ranije da urade. Mesecima se desavalo da niko nista ne radi tamo. Pa sad kad je neko od tih tamo, rekao..e,sad mi otvaramo tog i tog datuma, ajde zapnite. Mora da se sredi... Nek se malo isfusari,nema veze,al tog datuma mora da se otvori.

Srbija... prelepa zemlja, al drzava teskog apsurda!!!
Jeste da je kod 1000 ruza autoput, al i pre je bio tek kod bubanj potoka malo su nam se priblizli🤣🤣🤣 ne znam gde ce maja ravaku da stoji sad
 
Ako će, kako kažeš, na KPu biti zanemarljiv saobraćaj, zašto je onda na tom mestu uopšte napravljena megalomanska kružna petlja, a čija je jedina svrha postojanja upravo veza sa tim istim KPom? Nešto tu ne štima: ili je sama petlja ozbiljno predimenzionirana, ili je T raskrsnica na koju se petlja nastavlja krajnje neadekvatna.
Kako je predimenzionirana? U pitanju je obično isključenje, šta je moglo manje da bude urađeno? (Ako misliš na petlju Avala.)
 
Да ли ће ово укрштање КП и Авалског оставити овако како је сада изводљиво, а не да врате на стару двоструку трокраку ризичну раскрсницу без семафора?
bf01ef459b9c6864d7aa2bc6ac5b5ff1.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Vrh