Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Tako sam i očekivao. Dobro je ispalo.
Oni ovo mogu i da puste narednih dana čim namontiraju putokaze.
 
Dilema je razrešena još pre nekoliko dana kada nas je @Sander obavestio da je došlo do promene horizontalne signalizacije na tom delu.
Baš smo odvratni i nazadni jer smo uopšte i pomislili i osudili, na forumu!!!, nešto što je bilo loše isprojektovano.
Samo treba pognuti glavu i ćutati.
 
Dilema je razrešena još pre nekoliko dana kada nas je @Sander obavestio da je došlo do promene horizontalne signalizacije na tom delu.
Baš smo odvratni i nazadni jer smo uopšte i pomislili i osudili, na forumu!!!, nešto što je bilo loše isprojektovano.
Samo treba pognuti glavu i ćutati.

Da, samo sto je i tada bila lazna dilema.
Prosto, mogli smo da se pravimo glupi (ili pametni) i da se pozivamo na bajate slike, ali od pocetka se znalo da ce ovako da bude.
 
Čovek ti najiskrenije govori. Ako imate potvrđene informacije, slobodno ih prenesite. Džabe neko od nas nestručnih nagađa ovde na osnovu širine kolovoza ili neke verzije projekta, tako da ste stvarno pozvani da podelite sve što znate. Svi imamo ovde isti cilj, a to je komentarisanje projekata i radova. Barem se nadam.
 
IMG_20230510_160034.jpg

Овде се савршено види да је асфалтирано по "оригиналном" пројекту, по којем је планирана једна трака за искључење ка Београду, а да се накнадно асфалтира ова зауставна трака до ивичњака који се види на слици. Дакле, очигледно је да је неко накнадно интервенисао овде и тражио проширење.
 
Ja sam prvi krenuo sa ukazivanjem na ovaj problem. Ako sam u prvom trenutku bio pogrešno informisan, izvinjavam se na uznemirenja javnosti i na nepoverenju u naše projektante.
Ipak, znam da je projekat signalizacije (sa 1 trakom ka BG) ovde prenesen autentičan, jer se građevinski uklapa sa izvedenim stanjem.
Onda je više nas ovde ukazalo da se lako može drastično poboljšati samo drugačim crtanjem linija, što je na kraju i učinjeno.
E sad, da li je to urađeno političkom odlukom na pritisak javnosti, da li je to uradila "struka" sama nakon što su videli naše komentare, ili su oni sami uvideli ovu nebulozu u projektu, nije više ni važno.
Mnogi će životi biti sačuvani.
Živela Srbija, živeo BB
🇷🇸 :gobb:

Smatram da je patriotizam i građanska dužnost da se ukaže na bilo koji problem. Jedino tako društvo može da bude bolje.
 
Čita.
Pogotovu što se mnoge stvari projektuju očigledno iz biroa a ne vidim da idge postoji evalucija gradjana korisnika.
Mnoge stvari su bile promenjene onako kako je ovde predloženo. Prva velika pobeda - izmeštanje mosta na Adi na špic.

PS sad kad sno rešili ovo svi u agitaciju za petlju Resnik! 😀
 
Mislim da se zavaravamo da neko od ovih sto izvode radove i rukovode zemljom, cita bas ovaj forum.
Ovoj ekipi je jedino i bitno šta se priča, ceo nastup, sve fabrikovane krize (50-60 kako reče psiho) je baziran na ispitivanju javnog mnjenja. Svaka izgovorena reč, svako pitanje koje postavi Goca Uzelac je urađeno sa namerom zbog upravljanja narativom ili zbog skretanja teme, ili zbog gašenja vatre.
 
Mislim da se zavaravamo da neko od ovih sto izvode radove i rukovode zemljom, cita bas ovaj forum.

Вучић је психо и прати и најмањи детаљ на твитеру на пример, он добија више пута дневно извештаје у реалном времену о писању по друштвеним мрежама и реакцијама на дневне догађаје,
не би ме чудило да има људе задужене да свакодневно прате и овај форум.
 
Nemojte pogresno da me shvatite, ja bih voleo da se pazi sta kaze narod tj. javno mnjenje, ali mislim da je ovde ipak rec da u tim putevima Srbije ili Koridorima ipak ima i dalje neko ko se razume u svoj posao i da je na misice izboksovao da budu dve trake ka Beogradu jer bi bilo suludo da je ostala jedna. Mislim da je ovima na vlasti cak vise odgovaralo da je ostala jedna pa da naknadno prave kombinacije i dodatne radove, jer tako mogu vise para da maznu. Plus mozda bi se ON bas pojavio kao neki spasilac i rekao dajte narodu dve trake kad trazi.
 
Ja sam mišljenja da su namerno, a ne slučajno ili iz neznanja u početku predvideli jednu traku ka Beogradu, kako bi demotivisali ljude da idu kroz Beograd, tj. da bi što više ljudi išlo obilaznicom, mada ko zna.
 
Па то је јасно, али им је резон био... јачи.
Односно, није случајно - јер још нико није случајно пројектовао петљу - али јесте из незнања.
 
Zapanjili bi se koliko su tehnologije odmakle po pitanju praćenja internet komunikacija,

PS Ono što se nije promenilo je iskakanje naknadno pametnih sa "znao sam al nisam teo da kažem"
Mislim da se zavaravamo da neko od ovih sto izvode radove i rukovode zemljom, cita bas ovaj forum.
 
Vrh