Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Da, plaćeno mu je za posao, i za to mu treba da izasfaltira npr 5 dana. A ako npr drži mašine 30 dana ko mu plaća ostalih 25? Za to vreme je mogao zaradi na finiširanju recimo nekih uličica, nije da je cela Srbija izasfaltirana pa da nema drugog posla za te mašine.
 
Poslednja izmena:
Штрабаг је требало да заврши у септембру реконструцију старог дела моста, како никад ништа нису урадили на време, наравно нису ни ово.! Никад нису ни платили пенале за кашњење, због тога могу да се понашају тако!
Zašto da plati penale ako je kašnjenje opravdano?
Ugovorom se pored uslova za penale definišu i uslovi za produženje roka.
 
Zašto da plati penale ako je kašnjenje opravdano?
Ugovorom se pored uslova za penale definišu i uslovi za produženje roka.
Па очигледно је да је " оправдано " сваки пут. Никад нису платили пенале, а никад ни један пројекат нису завршили у року!
 
Današnji Sentinel kaže jok
Sentinel 15122022.jpg
 
Па очигледно је да је " оправдано " сваки пут. Никад нису платили пенале, а никад ни један пројекат нису завршили у року!
Da je i jedan tender dodeljen legalno, penali bi se legalno naplaćivali.
 
da li sam ja dobro vidjeo oni izvoze zemlju kamionom iz tunela a i sa druge strane ima rovokopac koji je do pola ispog nivoa ploce
 
Ako se i posle ovoga budu videli ostaci naplatne rampe B. Potok onda stvarno...
 
JBT ovo ko kad nešto radiš na vikendici sa drugarom pa se nešto z.j.b.te jer prvi put to radite.
I onda mi takve plaćamo silne milione evrova...
Diletantizam!!!
Ja kad sa drugom nešto radim na vikendici obidjem prvo forume, pa se informišem i proučim, da ne bih pogrešio. :)

PS Abrines...doktori, inžinjeri, gradjevinci, piloti uče škole i imaju mehanizme zaštite da ne bi grešili. Ovo je što kaže Srles dile(j)tantizam.
 
То је рекао Никола Пашић кад је био председник Владе па су се посланици бунили како је диктатор и бахат и да би требао да се угледа на француског председника Владе Клемансоа,
а он им је одговорио какви сте ви Французи, такав сам и ја Клемансо,

у међувремену Вучићи је данас можда најавио наставак радова на обилазници, каже требају нам нека "чуда" до Панчева

Pogledajte prilog 150606
Tačno, samo što je rekao Gledston i Englezi, a ne Klemenso i Francuzi, čisto da budemo precizni.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
 
Evo pišu da stižu pare za most. Sad je samo mašta granica :).

Ukupno 3,2 milijardi dinara biće preusmereno sa drugih projekata Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Uprave za javni dug za izgradnju delova beogradske obilaznice, brze saobraćajnice Novi Sad-Ruma i mađarsko-srpske železnice.

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-z...sku-obilaznicu-puteve-i-zeleznicu-u-vojvodini

Oko 1,3 milijarde dinara (10,7 miliona evra) biće prebačeno za izgradnju beogradske obilaznice i to za deonicu koja se odnosi na most preko Save kod Ostružnice. To predstavlja dodatni novac na 6,1 milijardu dinara (52,3 miliona evra) koliko je predviđeno poslednjim rebalansom budžeta za 2022. godinu.
 
stvarno ja licno sam se izgubio u tim ciframa koliko ce na kraju da bude konacni bilans troskova beogradske obilaznice
ali granici se sa rublikom NEVEROVATNO ZAR NE
 
Vrh