Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Čini se prema satelitskom snimku da je ploča na tunelu beli potok pri kraju...
BE00CE78-430E-4975-96A9-02DAC48E79B9.jpeg
 
Čitam vas već duže vreme i sve se nešto nećkam da li napraviti nalog ili ne.. Prelazim Ostružnički most već godinu i po dana svaki dan ujutru i uveče, prošao sam sve faze radova, pratio sve napretke, i danas kad sam video da više nema skele na kojoj piše Antikor mojoj sreći nije bilo kralja 😁 Nadam se da nećemo čekati završetak do proleća 🙂
 
Сада је по овоме што се види питање хоће ли бити завршено до 1.јуна. Има још много бетонских радова а сад креће зима и минуси!
 
Po svim prethodnim snimcima jako su usporili tempo, kao da im odgovara stalno odlaganje rokova pa da odmore malo, umesto da su do petlje Avala otvorili do ove Nove godine. Znam reci ce mnogi zima je pa tonje razlog, ali jos nije udarila prava zima a ovo vreme su bezveze potrosili. Vrlo lako moze da se desi da pada sneg do prvog aprila, a onda nece zavrsiti do juna.
 
I kako reče vlogzila "sa desne strane imamo postojeći tunel u izgradnji".
Grede idu solidno mada imaju neke probleme sa policijom ,redovno ih drže ujutru na punktu Vrčin po sat vremena, bukvalno ih popakuju i proveravaju već nekoliko jutara,posle verovatno zakasne na sledeći utovar i tako izgleda svako radi svoj posao a radovi kasne.
 
Da li kad zavrse postavlajne greda na tunelu mogu posle toga da krenu da kopaju i sa te strane. Time bi se ubrzali radovi. Ako im je to u interesu
 
Da li kad zavrse postavlajne greda na tunelu mogu posle toga da krenu da kopaju i sa te strane. Time bi se ubrzali radovi. Ako im je to u interesu
Ja mislim da su vec poceli da kopaju iznutra. Imaju neki snimci iz unutrasnjosti, tako da ovo sto je pokriveno plocom i zemljom odozgo da je ispod i otkopano. Meni deluje da i to otkopavanje moze da ide brzo, verujem da ovih 400m tunela mogu da iskopaju za dve nedelje, ipak to je samo zemlja.
Meni deluje kriticno ova avalska petlja, nesto je tu usporilo čini mi se oko ovih betonskih stubova...
 
Čitam vas već duže vreme i sve se nešto nećkam da li napraviti nalog ili ne.. Prelazim Ostružnički most već godinu i po dana svaki dan ujutru i uveče, prošao sam sve faze radova, pratio sve napretke, i danas kad sam video da više nema skele na kojoj piše Antikor mojoj sreći nije bilo kralja 😁 Nadam se da nećemo čekati završetak do proleća 🙂
Isto!

Svaki dan prelazim rutu Resnik - Surčin i to ili preko obilaznice ili preko Bulevara Patrijarha Pavla i obe teme pratim aktivno.

Svako popodne je ogromna gužva pred ostružničkim mostom iz pravca Surčina ka Železniku i tako već duže od godinu dana. Nikad nisam video više od troje ljudi na mostu, nikad uključenu mašinu neku ili bilo kakvu aktivnost. Nadao sam se da rade nešto ispod mosta (zato su valjda imali one skele na ivicama mosta, da mogu da uđu u trup ili ispod konstrukcije?), pa sam se nadao kad su farbali da su konačno završili, pa kada su postavljali izolaciju da "samo što nije", pa kada su počeli sa ogradom da će brzo da završe, ali i dalje ništa :(

Često viđam automobile sa strane jer su im se gume izbušile zbog gaženja na stope pomerenih znakova koji razdeljuju trake. Opšti je haos popodne jer kamiondžije ne daju da ih obilaze iz zaustavne trake, često su situacije na ivici incidenta, i kod samog ulaska na most, dve vozne i jedna zaustavna se ulivaju u jednu traku i tu je pakao.

Ovako laički, prošle nedelje sam video nekakve cevi ili kablove šta god kako vise duž cele ograde na čeličnom delu mosta a ove nedelje toga više nije bilo. Tu sam se ponadao da su valjda sada stekli uslove da konačno to asflatiraju i postave zaštitnu ogradu koja ide samo sa spoljne strane mosta, ali za sada ništa od toga.

Drugi potpuni haos je odmah kod izlaska iz tunela Straževica ka Resniku. Mrkli mrak, ništa obeleženo, divlja skretanja na par mesta i tu je bukvalno Mumbai. Vozači autobusa 94 se redovno izgube na putu ka Resniku (već 3 puta sam im objašnjavao telefonom a jednom sam upalio kola i išao do CryoGas pumpe na ibarskoj da dovedem čoveka sa putnicima) i ekstremno je nebezbedno! Ako produže ka 1000 ruža onda u povratku otvore putnicima vrata da ovi izađu i pretrčavaju autoput da odu na drugu stranu i čekaju drugi autobus, ili ako promaše odu na Ibarsku i tamo lutaju dok im neko od putnika ne objasni gde da voze!

Onaj nadvožnjak od Rakovice ka Resniku takođe se gradi vrlo sporo a on bi rešio ogromne probleme koji sada imaju stanovnici Resnika jer se sav saobraćaj sada odvija preko Kijeva i Kneževca a to bez gusala u dvanaestercu ne može da se ispriča! Ako neko diže dron, neka isprati tu rutu prepunu vode, jezera od 10 metara u obimu, rupa, bez trotoara, blato svuda okolo koje raznose kamioni lokalne asfaltne baze. Dakle, jedan saobraćajni horor koji ja mislim da nema ni u Kongu.

Pozdrav.
 
Dizi drona ne bilo ti tesko. Gledam ima li me na ovom snimku, poslednjih dana vozim ovim saobracajnicama u stilu ranca prokletih i pitam se dokle ide nepostovanje kvaliteta zivota gradjana a posebno lokalnog stanovnistva. Kolju se za primat nezavrseni nadvoznjak zbog kog umesto 50 metara mora da se ide preko centra Resnika, kao specijalni poklon tu je ono jahanje preko starog ivicnjaka i dzombi kad se izadje iz tunela i predje desno ka kruznom toku(bivsi cuveni semafor) ka Resniku i (ne)rad na Bulevaru Patrijarha Pavla. Haos i opsti zbun kod hiljadu ruza se trudi da ih stigne i ne ide mu lose.
 
Od normalnog i saobraćajno ispravnog islljučenja nema ništa.
Nije predviđeno ni zamišljeno nije projektovano i ne postoji nikakva šansa da se to sada bilo gde umetne u ovu petlju a da nije zbudž.
Dakle ko je mislio da će mu završetak ovog dela obilaznice doneti benefit da tuda bez kerefeka stigne BG-a neka zaboravi.
Postojaće dve varijante da se stigne.
Prva je tranšped pa se vratiš.
Druga je isključenje Beli potok pa starom obilaznicom do Bubanj potoka i onda postojeće isključenje...
Biće brže jer neće biti gužve...
 
Od normalnog i saobraćajno ispravnog islljučenja nema ništa.
Nije predviđeno ni zamišljeno nije projektovano i ne postoji nikakva šansa da se to sada bilo gde umetne u ovu petlju a da nije zbudž.
Dakle ko je mislio da će mu završetak ovog dela obilaznice doneti benefit da tuda bez kerefeka stigne BG-a neka zaboravi.
Postojaće dve varijante da se stigne.
Prva je tranšped pa se vratiš.
Druga je isključenje Beli potok pa starom obilaznicom do Bubanj potoka i onda postojeće isključenje...
Biće brže jer neće biti gužve...
A treća je da recimo neka VIP osoba koja često ide u Jajince krene istim putem pa kad ode do Tranšpeda i nazad okrene jedan broj i reši problem.
 
Vrh