Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ljudi mesate babe i zabe, lepo pise kolone pod pratnjom. Ako ide jedan auto nije kolona. Ne moze uprava za zajednicke poslove vlade Srbije gde je svaka susa da ima 50 aertona sa blinkerima. Stojim svako popodne ispred uprave i gledam kako vozaci sa osnovnom skolom krecu kuci i pale blinkere. To nije nikakvo vozilo pod pratnjom, nego bahati mamin sin kojeg su tu uvalili. Ako vi zelite da se sklanjate takvim ljudima sklanjajte se. Mogu da menjaju zakon do prekosutra. Oni ako zure nemaju vremena da se bave sa mnom zar ne. Po istom tom zakonu vozila pod pratnjom su vozila koja imaju crvene i plave blinkere, kao i zvucnu signalizaciju (sirenu), ne male plave blinkere bez zvucne signalizacije. Oni ne mogu da dokazu da ste ih videli tako da nema nikakvog oduzimanja vozila, a i on treba da dokaze gde je isao, po kom nalogu, jer ne moze da vozi zenu kuci ili da kupuje kupus na pijaci sa blinkerima. Tako da ko voli da bude robic i da se sklanja svakome, nek izvoli.
 
To su kompleksi. Mogao si i ti sve tako u životu. Vozilo sa rotacijom ne mora biti u koloni pod pratnjom da bi bio u obavezi da ga propustiš. Ako oni to zloupotrebljavaju, time treba neko drugi da se bavi a ne ti. Koja je sledeća odvala? Svašta. Kao da piše neko sa osnovnom ko se razume u sve ;)
 
Jao ti mi pises za komplekse. Posto se ne bavi niko i nema drzave, ne postujem ni ja njih, dovidjenja. Nisam mogao i ja sve tako jer sam se skolovao, a i mama mi ne radi u Vladi Srbije Upravi za zajednicke poslove, pa nije imao ko da me ubaci u porodicnu firmu. A i zao mi je sto se razumem u mnogo stonsta i znam mnoge ljude pa sve cujem i vidim.
 
Po broju vozila sa blinkerima reklo bi se da ih nema samo onaj ko nije želeo da ih stavi. Možda je to taktika da nikad ne znamo gde su predsednik i premijerka.

Blinkere su imala sva vozila pokojnog Muftije, oni čak nisu ni imali regularne tablice već neke mešihatske. Muftijin konvoj je nešto najbahatije što sam video u saobraćaju, od njega se beži da ne pogineš.
Blinkere je imao i Čeda Jovanović na privatnom autu a čini mi se i Karleuša.

Moj bivši poslodavac je imao blinkere na kombiju :D
 
Ljudi mesate babe i zabe, lepo pise kolone pod pratnjom. Ako ide jedan auto nije kolona. Ne moze uprava za zajednicke poslove vlade Srbije gde je svaka susa da ima 50 aertona sa blinkerima. Stojim svako popodne ispred uprave i gledam kako vozaci sa osnovnom skolom krecu kuci i pale blinkere. To nije nikakvo vozilo pod pratnjom, nego bahati mamin sin kojeg su tu uvalili. Ako vi zelite da se sklanjate takvim ljudima sklanjajte se. Mogu da menjaju zakon do prekosutra. Oni ako zure nemaju vremena da se bave sa mnom zar ne. Po istom tom zakonu vozila pod pratnjom su vozila koja imaju crvene i plave blinkere, kao i zvucnu signalizaciju (sirenu), ne male plave blinkere bez zvucne signalizacije. Oni ne mogu da dokazu da ste ih videli tako da nema nikakvog oduzimanja vozila, a i on treba da dokaze gde je isao, po kom nalogu, jer ne moze da vozi zenu kuci ili da kupuje kupus na pijaci sa blinkerima. Tako da ko voli da bude robic i da se sklanja svakome, nek izvoli.

Nisu to nikakva vozila pod pratnjom nego vozila sa prvenstvom prolaza.

Samo jedna ilustracija o tvom poznavanju materije:
"Posebni svetlosni i zvučni znaci vozila sa prvenstvom prolaza su najmanje jedno plavo trepćuće ili rotaciono svetlo (u daljem tekstu: plavo svetlo) i zvučni znak promenljive frekvencije (u daljem tekstu: sirena)."

Ove neuroze o maminim sinovima ne treba komentarisati, mislim da je dalmatinac pogodio. Ja da gledam tako nesto svaki dan lepo bih snimio telefonom i poslao medijima.
 
Opa dezurni branioci trule i korumpirane drzave se skupili da brane neodbranjivo. Druze ako ti se snima nacrtas se u Resavskoj na izlazu iz garaze uprave za zajednicke poslove na samom cosku sa nemanjinom svakog radnog dana u 15:30. Pa snimaj, salji, a ne znam kome da saljes istima kao sto su oni? Da nece da ih kazne. Ja im se samo necu sklanjati, vise ce imati efekta nego da ih snimim. Ti nisi @fjerinic ti si ficfiric.
 
Cim nemas sta da odgovoris predjes na ad hominem napade. Nisam branioc nego ne mogu da dozvolim sebi da lupam tako gluposti za crvena i plava svetla i vozila pod pratnjom.
 
A sta sam lupio, prvi si ti presao na licne uvrede, tipa kompleksi i sl. Aertoni nemaju zvucnu signalizaciju, prema tome nemaju nikakvu prednost. 90 posto vozila sa blinkerima ih zloupotrebljava. Ja sam lepo napisao ko zeli neka se sklanja kao i da ja necu, niti ces me ti ubediti. Znam nekoliko ljidi kojo rade u navedenoj Upravi i znam i vise nego kako se zloupotrebljavaji sluzbena vozila. Prvo ne smeju da se voze kuci, pa onda sva ostalo, a retko koje ostane na parkingu / garazi. Ne placa ih narod da se vozaju kuci, jos uzimaju i pare za markicu
 
Nisu to nikakva vozila pod pratnjom nego vozila sa prvenstvom prolaza.

Samo jedna ilustracija o tvom poznavanju materije:
"Posebni svetlosni i zvučni znaci vozila sa prvenstvom prolaza su najmanje jedno plavo trepćuće ili rotaciono svetlo (u daljem tekstu: plavo svetlo) i zvučni znak promenljive frekvencije (u daljem tekstu: sirena)."

Ove neuroze o maminim sinovima ne treba komentarisati, mislim da je dalmatinac pogodio. Ja da gledam tako nesto svaki dan lepo bih snimio telefonom i poslao medijima.
U sta spadaju hitna,vatrogasci i policija?
 
Поставили су дисплеје са соларним напајањем на остружничком мосту, смер ка НИ. Још нису у функцији. Чим су их тек сад поставили, значи да се радови испод моста неће још дуго завршити.

Такође, деоница од петље Остружница до тунела Стражевица и даље нема комплетну вертикалну сигнализацију.
 
Ovo je užasno bitno a stalno zaboravljam da napišem.

Dobar deo petlje Bubanj potok ima problema sa rasvetom. Uključenje u pravcu iz grada ka Nišu je u totalnom mraku.
 
Још шест месеци радова на остружничком мосту.
Заправо ће бити годину дана минимум, научени претходним искуствима...
Screenshot_20240116_143948_Chrome.jpg
 
Koliko sam video pre neki dan kad sam prolazio i dalje stoji ograničenje 80, tako da ne vidim šta je novitet.
 
I ne znam zašto se ne osvetli deo na uzbrdici / nizbrdici koji je veoma kritičan i gde često neko stoji pokvaren u desnoj traci.
Nemaju gde da stave bandere. Produžili su pre 2-3 godine nekadašnji pojas za nekoliko stotina matera i stali kod tačke dokle je moglo jeftino.

Sada su im potrebna kompleksnija ili skuplja rešenja.
 
Vrh