Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Juče jedan lik ka Nišu gde se izlazi ka Novom Sadu i Obrenovcu, prosto stao na sred trake dao 4 migavca i krenuo u rikverc...
 
Мислим да нема теме где нисам нудио решење кружног тока, тако да ево ме и овде...
Цртеж је информативан, вероватно би се могла укључења и исикључења још кориговати.
Прећник кружног тока је око 220м.
Уоквирено жутим би требало да се копањем доведе у раван са кружним током.
Почетна тачка (по гугл земљи) је на 204м а кружни ток је на 195м надморске висине.
Раздаљина (по гугл земљи) између ове две тачке је 150м што чини пад/успон од 4°
KRužni tok.PNG
 
Ne znam koji je razlog zbog kog se kod nas ne koriste više kružni tokovi.
Ja nisam saobraćajne struke ali ovako laički a sa druge strane sa dovoljnim iskustvom učestvovanja u saobraćaju mislim da su kružni tokovi nešto što bi povećalo brzinu odvijanja saobraćaja.
E sad, verovatno, neko ko je saobraćajne struke elaborirao bi sa više različitih aspekata zašto je nešto dobro ili loše ali meni tako deluje.
Ima taj momenat gde postoji interes da raskrsnice budu semaforizovane jer to inicijalno košta da se napravi a nakon toga ima održavanje za koje neke firme uzimaju lovu.
Ali ovde nema semafora pa je samim tim to još jedna prepreka manje da ove raskrsnice budu kružni tokovi.
Ima još jedna raskrsnica malo dole prema Resniku, ona gde je odvajanje za uključenje i isključenje za obilaznicu, i tu bi baš lepo leg'o kružni.
 
Pa evo recimo ovaj novi na Bežanijskoj kosi.

Autobus koji se penje više nema prednost za skretanje levo (dok je bila obična raskrsnica taj smer je imao prednost) jer dosta vozila ide na auto-put. E sad, da li bi autobus koji prevozi 50-100 putnika trebalo da ima prednost u odnosu na vozila sa po par putnika (a najčešće samo jednim) ?
 
Колико су безбедне и проточне овакве раскрснице у односу на кружни ток (а има простора за изградњу)?
Pogledajte prilog 181538Pogledajte prilog 181539Pogledajte prilog 181540
Ово су буквално раскрснице као створене за кружни ток, за разлику од раскрсница улица са више трака по смеру где се форсирају кружни токови.
 
Овде га нису ставили, али зато очекујем кружни ток у Кнеза Милоша, раскрсница са Милоша Поцерца.
 
Ajde što nema kružnog toka. nego nema ni rasvete.
Pre neki dan sam prolazio tim raskrsnicama uveče po kiši - katastrofa.
Vrlo nebezbedno, ne vide se linije, slabo označeno ...
 
Ajde što nema kružnog toka. nego nema ni rasvete.
Pre neki dan sam prolazio tim raskrsnicama uveče po kiši - katastrofa.
Vrlo nebezbedno, ne vide se linije, slabo označeno ...
Upravo sam isto hteo da napišem. Jedva sam pogodio traku pre neko veče po kiši.
 
Juče popodne ozbiljan udes na T račvanju kod uključenja na Avalsku petlju.
 
Skoro sam na toj raskrsnici skretao levo ka Jajincima, prva u koloni neka preplašena nesrećnica, drugi neki nervozni id***. I ova propušta par prilika da se uključi, što je iziritiralo ovog majmuna iza nje, počeo je da trubi, i žena kreće pravo pod autobus. Sreća pa je vozač autobusa na vreme reagovao i izbegao sudar. Mnogo smo divlji...
 
Vrh