Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Evo na ovo sam mislio,iz putničkog auta skoro nevidljivo.

IMG_20230811_200707.jpg
 
Десно Београд, право Северна Македонија
 
Slabo voziš autoputem, bar od NS do Niša. Mislim čak da je toga u Beogradu mnogo manje nego pre nekih 10 godina, ali je zato sve češće sečenje srednje i desne trake, često i bez migavaca.

Možda je leva po zakonu preticajna, ali u praksi se dešava da moraš da voziš njom ako nećeš 95km/h sa kamionima.
Prevelike su guzve po autoputu narocito u delu od Malog Pozarevca do grada,gde se mesaju i stranci i kamioni i lokalci.Mislim da je clan samo mislio da mu smeta blicanje kad je u levoj traci jer pretice kolonu,a kolone ovog leta ima koliko volis.Ako se sklonite u desnu traku bicete zakucani na 80-90km/h iza raznih slepera i sklopocija koje se vuku tako.Ako vozis brzinom od 120-130 nije uopste bezbedno uletati u tu kolonu sporaca i naglo smanjivati brzinu samo da bi neko ko je zamislio da mu je ovo pista formule 1 preleteo put .TO je upravo glavni problem na auto-putu kod nas!

Inace vozio sam obilaznicom po onoj velikoj kisi i uopste nema zadrzavanja vode po putu sto je veliki plus u odnosu na E75 gde se voda cesto zadrzava sa strane,pa kada pri vecom brzinom predjete moze da zanosi i tako se cesto napravi udes. Da li zna neko da li rade kamere za brzinu kod onih tunela gde je ogranicenje 80 i 100?
Ja usporavam uvek,ali vidim da mnogi vozaci ne j...zivu silu kad prolaze tim tunelima.
 
Poslednja izmena:
Evo na ovo sam mislio,iz putničkog auta skoro nevidljivo.

Pogledajte prilog 169748
Izgleda da pri iscrtavanju znaka za centar nisu uzeli u obzir perspektivno skraćenje iz vizure prosečnog vozača, već da je krug iscrtan najnormalnije, kao pravilan krug, bez te korekcije. Drugim rečima, znak će iz vozila u pokretu delovati kao vrlo spljoštena elipsa. Slažem se, samo će dodatno zbunjivati.
 
Čini mi se da je korišćen i neprikladan materijal koji će da se razmaže i izbledi za koju nedelju.
 
Kopiraju Madjare što je u ovom slučaju dobra stvar. Pitanje je trenutka kada će Obilaznica dobiti oznaku A0
Nije pitanje vremena pošto je obilaznica praktično “samo” integralna deonica A1. Može da postane samo A0 ako se A1 priključuje na obilaznicu kao npr. A3 a to nije slučaj.
 
Odatle što nismo dalmatinski ležerni da nam uz mentalnu fjaku prodaju bevandu umesto šampanjca.
 
Pošto je, izgleda, rešeno horizontalno obeležavanje traka, imam pitanje: zašto kad prelazim Gazelu prema Novom Beogradu piše tabla Knez Miloš/Čačak? Čačak je na jugu a ne na severu. Vožnja do Dobanovaca 20km da bi se vratio nazad drugim mostom je idiotizam.
 
Ipak ti je to, realno, najbolje ako si baš na Gazeli, ili bar nije mnogo lošije nego da ideš Vojvođanskom, osim u špicu.

A tako će uskoro da kruži i voz za Expo.
 
Vrh