Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Dobro, evo u okviru teme : NE RADI SE davno i premnogo puta obećani nastavak Bubanj Potok - Pančevo. Xe, dragi Markoticevicu, nije "šta bi ja hteo" nego šta je "neko" obećao. Ništa od navedenog nisam ja izmislio. Ne znam zašto je "uništavanje teme" moj izveštaj i subjektivni utisak sa Obilaznice pre 2 dana kad sam prošao. Ja sam napisao kako se meni čini. Evo Sova je rekao nešto drugačije da ima dosta napretka na oko 4km između 1000 Ruža i B Potoka, ali meni ne pada na pamet da skačem na njega kao ti na mene, jer s jedne strane argumentovano znam da ima istine u tome što kaže (napreduju betonski radovi, što sam i ja u izveštaju pomenuo, ali evo detaljnije na tom potezu šta: stubovi nadvožnjaka 1000 ruža koji prelaze i preko pruge, zatim jedan nadvožnjak pre petlje i radovi na samoj petlji, bar ono što sam ja vidro) ali s druge strane upravo između ima izvaljanih delova koji tako čini mi stoje kao da ih posle valjanja niko nije dirao godinu dana, i deluje kao da ne mogu da napreduju i asfaltiraju se jer je velika razlika u dinamici radova tu i u nastavku ka tom tunelu ispod 1000 ruža koji po meni isto kasni.
 
Ne znam da li negde na forumu postoji tema tipa Autoputevi - Politika. I onda se tamo raspravlja na temu kasnjenja, obecanja, politicke pozadine, itd itd. A na temama o konkretnim koridorima da idu vecinski izvestaji o gradnji.
Imam utisak da je oko 50% postova na svakoj temi vezano za politiku, nekako mi deluje previse i dodatno je kontraproduktivno jer se vrti ista prica u krug u krug stotine puta.
 
20201214_180811.jpg
 
Offtopic obrisan, vratimo se temi ;)
 
Znaci trebalo bi da se zavrsi do 15 aprila, ali posto ce biti nekih nepredvidjenih poteskoca mozda to bude i malo kasnije. :gobb:
20201217_201201.jpg
20201217_201231.jpg
 
Ovaj rok 15.04. se odnosi na petlju ili celu obilaznicu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802917#p802917:yr18or2m je napisao(la):
markomarkovic » Pon Dec 14, 2020 1:05 pm[/url]":yr18or2m]Ne znam da li negde na forumu postoji tema tipa Autoputevi - Politika. I onda se tamo raspravlja na temu kasnjenja, obecanja, politicke pozadine, itd itd. A na temama o konkretnim koridorima da idu vecinski izvestaji o gradnji.
Imam utisak da je oko 50% postova na svakoj temi vezano za politiku, nekako mi deluje previse i dodatno je kontraproduktivno jer se vrti ista prica u krug u krug stotine puta.
По мени је ово чист политички пост. Односно ушуткавање народа. Не можеш да кажеш да је пут 5х скупљи, да су пробијени рокови ко зна колико пута, да су тендери намештени. Ти си себе ставио у позицију фактчекера, а очигледно немаш појма, осим да подржаваш секту на власти. Стидим се таквих људи и предлажем игнорисање истих.
 
Tačno, nek se navede ijedan autoput koji se gradio bez politike. I to nije neka sitnica oko autoputa tipa dal je pokošena trava već ključne stvari: odluka o gradnji trasi, plan, finansije, cena, eksproprijacija, izbor izvođača...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804416#p804416:1ous4fnq je napisao(la):
мајстор » Fri Dec 18, 2020 8:56 am[/url]":1ous4fnq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802917#p802917:1ous4fnq je napisao(la):
markomarkovic » Pon Dec 14, 2020 1:05 pm[/url]":1ous4fnq]Ne znam da li negde na forumu postoji tema tipa Autoputevi - Politika. I onda se tamo raspravlja na temu kasnjenja, obecanja, politicke pozadine, itd itd. A na temama o konkretnim koridorima da idu vecinski izvestaji o gradnji.
Imam utisak da je oko 50% postova na svakoj temi vezano za politiku, nekako mi deluje previse i dodatno je kontraproduktivno jer se vrti ista prica u krug u krug stotine puta.
По мени је ово чист политички пост. Односно ушуткавање народа. Не можеш да кажеш да је пут 5х скупљи, да су пробијени рокови ко зна колико пута, да су тендери намештени. Ти си себе ставио у позицију фактчекера, а очигледно немаш појма, осим да подржаваш секту на власти. Стидим се таквих људи и предлажем игнорисање истих.

Hvala ti za ovo, nasmeja me do suza :lool: Nisu cesti postovi u kojima bukvalno svaka recenica nema smisla.
Hajde da objasnim samo ovaj deo oko "ušutkavanja naroda", nisam predlozio da se ne pise o politici - potpuno suprotno od toga - otvorio sam novu temu koja bi se bavila samo time (sad vidim da je Igor izgleda izbrisao istu).
Ostalo ne mogu ni da komentarisem, toliko nema veze sa onim sto sam ja napisao
 
Jedna stvar je da otvaraš svoju temu i da se Ti tamo njome baviš, a druga da određuješ forumašima šta će pišu/ne pišu na netvojim temama. Imaš i još bolju opciju - otvoriš sajt, i sve bude savršeno po tvojoj zamisli :) Evo kolko si član, 7 godina jel tako, i kolko si za to vreme puta mogao otvoriti tu temu nakon beeeskrajnog broja političkih članaka o Obilaznici (rokovi, početak sektora C bla bla...) , da ti je politika smetala. Ali ne, ti si rešio to baš sad kad je kašnjenje puštanja dela Obilaznice u decembru i godine koje će biti otvoreno nula km autoputeva punog profila. U pravu je Majstor, deluje kao ušutkavanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804440#p804440:1zd3jdju je napisao(la):
Earthmoving » Fri Dec 18, 2020 10:18 am[/url]":1zd3jdju]Jedna stvar je da otvaraš svoju temu i da se Ti tamo njome baviš, a druga da određuješ forumašima šta će pišu/ne pišu na netvojim temama. Imaš i još bolju opciju - otvoriš sajt, i sve bude savršeno po tvojoj zamisli :) Evo kolko si član, 7 godina jel tako, i kolko si za to vreme puta mogao otvoriti tu temu nakon beeeskrajnog broja političkih članaka o Obilaznici (rokovi, početak sektora C bla bla...) , da ti je politika smetala. Ali ne, ti si rešio to baš sad kad je kašnjenje puštanja dela Obilaznice u decembru i godine koje će biti otvoreno nula km autoputeva punog profila. U pravu je Majstor, deluje kao ušutkavanje.

Bukvalno placem :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Nikakve veze Obilaznica sa mojim postom nema, razmisljao sam se na kom koridoru da stavim taj post jer vazi za svaki. Kasnjenja i lazi politicara vaze za svaki koridor, potpuno ste promasili sustinu onoga sto sam hteo ovim da postignem. Ako nije bilo jasno da pojasnim: Poenta je da se na temama o koridorima pise primarno o njihovoj izgradnji a ne da se truje tema politickim pricama. Znam da nema puno materijala trenutno jer se slabo gradi ali to nije razlog da se teme spamuju. Ako nema sta da se postuje, kakve veze ima, realno malo se gradi malo se i postuje. Ali kao i sve kod nas i ovo odlazi u potpuno pogresnom smeru, odmah podele mi i oni itd itd. Ako treba i ovo da pojasnim - uzasavam se ove vlasti. Ali to nije tema, i te teme nisu za gradjevinski forum. Takodje, ne pada mi na pamet da uredjujem ili bilo sta slicno, samo sam napravio temu i dao predlog. Nista vise od toga.
 
Ok jasno stim što neće biti nove temem, nastavljamo u postojećim a izgradnja i prateća priča su sastavni deo.
 
Jel znaš kako je nekad davno nastala ova tema? Reko POLITIČAR da će se graditi autoput. Jel znaš kako se razvijala ova tema? Opet rekli POLITIČARI na stotine i stotine članaka i medija da će biti ovo ili ono, tad i tad (prelistaj temu, izbroj br članaka političara u medijima koji daju izjave npr za samo ovaj autoput, i reci da ih nema na stoootine koji ispiraju ljudima mozak). Jel znaš kako se na kraju otvorio autoput? Opet POLITIČARI. Jel znaš ko im daje ime (npr Miloš Veliki, Koridor 11...)? Pogađaj tri puta... Opet POLTIČARI. itd itd... Znači početak sredina i kraj svih vesti autoputeva su političari. A ti ovde prosipaš da neki nebitni forumaši politizuju ili politički truju temu. Pa ja, i svako ko iole duže prati gradnju autočuteva, treba da plače slušajući takvo neznanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804478#p804478:2bwyk1zd je napisao(la):
Igor » Fri Dec 18, 2020 12:57 pm[/url]":2bwyk1zd]Ok jasno stim što neće biti nove temem, nastavljamo u postojećim a izgradnja i prateća priča su sastavni deo.

E ovo je normalan odgovor, tipa primljeno k znanju predlog odbijen. Sve ok, idemo dalje. :sesir:

A ove price, kako sam se eto bas sad setio da to predlozim posle 7 godina i objasnjavanje kako je politika=putevi i kako sam pro ove vlasti (i to od dva lika ciji su postovi vise puta brisani zbog off topica i koji su bili i banovani na forumu), misliiiim...
 
Pročitao sam ova saopštenja Puteva Srbije i nigde nisam video ni naznaku objašnjenja zašto je došlo do produženja roka. Da ne osuđijem nekog unapred, možda je razlog opravdan.
 
Retko pišem ali rado čitam.

Očigledno je da smo svi mi koji smo povezani sa gradjevinarstvom što stručno, što amaterski, što lično ("hoću da kada se vraćam AP u moj deo BG ne idem kroz Rakovicu") pod konstantnim pritiskom da prihvatimo "daj šta daš i daj kada daš" varijantu koju nam nude.

U potpunosti podržavam sve članove foruma koji insistiraju da se sa našim novcem odgovorno raspolaže da se poštuju rokovi i prestane sa dnevno političkim obećanjima.

Frapantno mi je da se neki od nas uključuju u raspravu bez elementarnog poznavanja načina gradnje puteva i objekata. Ne mogu da razumem izjave tipa "nema novca". Novca (našeg) nikad nije ni bilo, uzeti su krediti i sada ga ima. Potpisani su ugovori i zadati rokovi. Onaj koji gradi je bio dužan da sve isplanira i organizuje. Ako kasni, penali. I mi moramo da insistiramo da tako i bude. Makar ovde.

Takodje, izjave tipa "nema ljudstva i mašinerije". Neko je ovde lepo dao primer sa molerima koji rade u pet stanova. Aman ljudi ne radi istih 300 kineza ili azerbejdžanaca svuda po svetu pa ih seljakaju tamo vamo. Ako svi mi prihvatimo ova opravdanja, izgovore i lažna obećanja, onda će nam sledećih 30 godina biti isto ovako. (kao što smo mnogo godina čekali da AP idemo do makedonske granice).

Ovaj deo obilaznice oko BG je u današnje vreme najblaže rečeno smešan sa aspekta izgradnje i mogućnosti savremenog gradjevinarstva. Kao što je neko pomenuo, faktor vreme je jako bitan ali ne u smislu naše subjektivne ocene koliko brzo protiče. Bitan je zato što je direktno povezan sa ekonomskim parametrima ali i sa ljudskim životima. Npr. ulazak u BG sa ibarske je nesreća koja čeka da se desi. Ko prolazi ovuda zna o čemu pričam i petlja orlovača je u ovom delu apsolutni prioritet. I mnoga druga mesta.

DAjte da makar ovde na forumu budemo objektivni i precizni. Zna se šta je za pohvalu a šta za kritiku. Meni može da bude drago ako moje dete posle 12 godina ipak nekako završi osnovnu školu ali ga sigurno neću pohvaliti nego kritikovati.
 
Napokon se veme koliko toliko smirilo da se uradi novi presek stanja radova, s tim da je bilo maglovito(dosta je i smoga bilo) pogotovo kada sam snimao sa veće visine. Ima dosta slika možda i previše ali sam odlučio sve da ih okačim ne košta ništa. Snimao sam potez od Resnika do petlje BP i najviše radnika je bilo na dve tačke na samoj petlji BP i na nadvožnjaku kod Belog potoka, tamo sam bio oko 11h. Ima vidljivog napretka ali se ograđujem nekome je to sporo nekome je zadovoljavajuće. Prvih par snimaka koje sam napravio kod Resnika su eksponirani ali će poslužiti svrsi jer je bilo neko staro podešavanje sreća pa sam provalio na vreme. Naselje koje je kod 1000 ruža moraće da se ruši jer je na trasi puta. Dve tačke koje se ne rade uopšte su tunel kod 1000 ruža i deo od tunela Straževica do Resnika.

Sada ćete videti koliko je urađeno u odnosu na poslednje moje uključenje







































































































































































 
A evo ga i drugi deo slikovnice, ono što mi je upalo u oko je da ako gledamo iz pravca BP ka budućem tunelu ima mesta za odmorišta sa obe strane puta jer je trasirano mnogo šire nego što su trake auto puta, videćemo vreme će pokazati ali je nekoliko odmorišta po meni obavezno.
Video klasika kada izmotiram. Ovo je poslednje ovogodišnje snimanje trase, sačekaću neko malo bolje vreme i da radovi odmaknu pa ću ponovo odraditi snimak.

Toliko za sada.
Pozdrav



















































































































































 
Bez SoVe i visine ništa. Kako sve drugačije i grandioznije izgleda iz vazduha.
Pohvale.
 
Vrh