Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

U poslednjoj epizodi Koridora, Maslar je pustio info da je novi rok april 2021... deo do Orlovače... počinje oko 11:30 na snimku

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3O4fwEhx-qA[/youtube]
 
Ljudi, smirite se. Naravno da je idealno da se nesto zavrsi u nekom roku. Ali da li je to realno za nase uslove itd? Da li stvarno ocekujete tako nesto? Vidimo kako banda klosara (DSovci i SNSovci) kazu da ce se metro graditi za dve godine, i svake godine odloze to. Nonstop odlazu. Vidimo kako se gradio ovaj da ne kazem sta (jer me je drugi forum ban-ovao jer sam nazivao most na savi na neki slikovit nacin) a nije bilo jasno i javno dostavljena cena saobracajnica itd.

Vidimo most kod Ostruznice. Koliko je to kasnilo? Dve godine ili tako nesto?

Ne mozes da odes u prodavnicu i da kupis autoput. Infrastruktura je nesto sto se zida i to zahteva neko vreme.


Takodje - ako se ne varam zar nije bila neka vest ili nesto receno da su neke stvari trebale da dodju iz BiH za ova dva tunela, a da ta firma u BiH je imala neke probleme pa ne moze da ispostuje stvari?

imamo virtuelnu sadasnju realnost koja ne postoji. Al za tebe nema veze dal nesto postoji ili ne postoji

Nije nikad postojala. Kad nakon 2000te su dozvolili da se ugasi slobodna medija i da se radi stranacko zaposljavanje preko Megatrenda i ostalih poganih privatnih mesta, onda o cemu pricamo? Sistem je truo do temelja, jer umesto da neke stvari poprave posle 2000te godine, uzeli su ono najgore sa zapada i produbili korupciju.

U takvom stanju kako mozete da ocekujete neke velike standarde? Dakle, idu stvari vrlo dobro sa obzirom u kakvim smo okolnostima.
U ovakvom stanju kojem smo inace tako burazeri na vlasti smuckaju sve pare i urade nista. Tako se cesto desava u nekim zemljama sa ovakvim vlastima koje mi imamo od 2000te godine. Barem sa kinezima vidimo da ima neko financiranje u nekim malo boljim uslovima nego da zapad daje dug. A ujedno kad rade kinezi znamo da ce biti gotovo kad tad (na zgrozenost od onih koji trube da nece ovo nikad biti gotovo) i da neki nece da stave sve u dzep i da odu.

пролонгирају

What language is this? We can switch to English if you prefer. Samo nemoj da unakazujes Srpski jezik sa ovim anglicizmom. Kazemo produze, oduze, nastave, pomere, bre imamo mnogo nasih reci. Nemoj mo da radimo kao najbedniji tabloidi.




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802374#p802374:3f7d7hif je napisao(la):
Perkan » Sub Dec 12, 2020 10:58 am[/url]":3f7d7hif]U poslednjoj epizodi Koridora, Maslar je pustio info da je novi rok april 2021... deo do Orlovače... počinje oko 11:30 na snimku

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3O4fwEhx-qA[/youtube]

Spavali ste. Vec je postavljeno na temi. I to dva puta.
 
kad ce da se zavrsi stari deo ostruznickog mosta. miruje vec dva meseca.

ko je istavio boce sa kiseonikom i acetilenom bez ikakve pokrivke na mostu? :?:
 
"Ne mozes da odes u prodavnicu i da kupis autoput. Infrastruktura je nesto sto se zida i to zahteva neko vreme."
A jabuka u prodavnici ne zahteva neko vreme, zasadis seme i sutra imas jabuku? Niko nije ni rekao da autoput "ne zahteva vreme", izvrćeš, vec da se dogovoreno/obecano Vreme ne postuje. Pa banke koje daju kredite i za ove autoputeve Žive od naplacivanja kamate upravo na Vreme, kako mozes onda Vreme, kljucnu stvar, da obesmislis? Zasto placamo kamate na kredite autoputeva i ostalog, ako je Vreme nebitno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802391#p802391:fz39cllp je napisao(la):
Earthmoving » Sub Dec 12, 2020 11:51 am[/url]":fz39cllp]"Ne mozes da odes u prodavnicu i da kupis autoput. Infrastruktura je nesto sto se zida i to zahteva neko vreme."
A jabuka u prodavnici ne zahteva neko vreme, zasadis seme i sutra imas jabuku? Niko nije ni rekao da autoput "ne zahteva vreme", izvrćeš, vec da se dogovoreno/obecano Vreme ne postuje. Pa banke koje daju kredite i za ove autoputeve Žive od naplacivanja kamate upravo na Vreme, kako mozes onda Vreme, kljucnu stvar, da obesmislis? Zasto placamo kamate na kredite autoputeva i ostalog, ako je Vreme nebitno?

Ne. Jabuku odes i kupis. Vec je gotova i spremna. Da traje vreme da se spremi.

Ne mozes dao des da kupis autoput koji je zavrsen i da kao tepih ga izvrnes i kazes opa gotovo. Dakle ja ne izvrcem nego ukazujem na poredjenju baba i zaba.

Zelite dobar primer? Evo. Dok smo kod jabuke trebamo da ubacimo u pricu ono pre jabuke. Od semena pa i pre semena. Dakle, kazemo recimo kupio sam parcelu, i moram da sadim drvo za jabuke.... uaaaa uaaaaa ne daje plod ni prinos onoliko brzo koliko sam hteo i planirao... uaaaa jedne godine nije bilo mnogo kise, uaaaa... e jedne godina je bila poplava, uaaaa!
Ali naravno da neces tako da poredis. Jer ti to ne odgovara. Lakse je da se popljuje i pokaki po onome sto se radi, kao i da se da primer koji nema blage veze sa mozgom. Mnogo je lakse da se radi to nego da se malo objektivnije nesto pogleda.

A i stanje sa koronom koje je usporilo stvari svuda, a da, zaboravio sam da ste mozda prespavali godinu i niste primetili da to moze da uspori stvari.
 
Malo je loš primer jer je u pitanju kupovina jabuke odnosno konzumacija iste pandan plaćanju putarine završenog autoputa no shvatam poentu (hteo sam da napišem but I get your point ali videh da je bilo zameranja na anglicizmu :mrgreen: )
 
Ma glupo se pecam u tu pricu izgovora, jer onda idem na njihovu vodenicu, covek ako hoce se pravda može nađe bezbroj izgovora. Uvek ista prica obeca se, pa se posle izmislja zasto se kasni ili nije ispunjeno. Evo da zavrsim ovu polemiku, tebi nek ovo kako rade bude prebrzo, meni je presporo, i nek svako ostane pri svome. Samo da podcetim da ove godine u Srbiji nece biti pusten NI JEDAN KILOMETAR PUNOG profila autoputa. Tom cinjenicom zavrsavam ovu pricu o rezultatima i brzini radova. Ovde. A naravno da cu se potruditi da tu cinjenicu kad god je moguce ponovo podsetim na ovoj i na drugim temama autoputeva. Znaci, 2020. godina - 0 km punog profila novih autoputeva u Srbiji. E sad kako je 0 nekome prebrzo, a ne presporo, necu ulaziti...
 
Gospodine @Markoticevic,

Verujem da je posredi vaš ponos pa da zato oponirate drugim članovima foruma neželeći da priznate kako ste pogrešili. Ali tako nepotrebno preuzimate breme odbrane aktuelnog režima. A taj režim je, siguran sam da se apsolutno slažete, neodbrajnjiv jer je krajnje nekompetentan, korumpiran, netransparentan.

Setimo se koliko je Z. Mihajlović puta otvorila auto-puteve? A umesto otvaranja, imali smo klizišta i dodatno potroene milone. Baš je ona u septembru najavila da će deonica od Ostružnice do Orlovače biti otvorena do kraja godine. I to je jedino "suvislo" objašnjenje zašto tako neće biti.

S druge strane, ne možemo se setiti kako je i pod kojim uslovima ugovorena izgradnja auto-puteva, obilaznice, brze pruge sa Kinezima, Azerbejdžancima, Rusima, Amerikancima. Jer je sve to urađeno zakulisno, sa mogućnošću velike korupcije, parama građana Srbije.

Siguran sam da biste, recimo, da ste vi na funkciji pet miliona dinara iz JP Puteva Srbije usmerili u izgradnju obilaznice, ili recimo za lečenje bolesne dece, koju inače građani SMS porukama šalju na leče u inostranstvu (umesto da to radi država). A ne na izradu logoa tog preduzeća (43.000 EUR).

I molim vas ne pominjite bivšu vlast, jer je i pre te bivše bila neka bivša. Da li je ona efikasno gradila obilaznicu? Ovim što pišete samo pojačavate utisak da se apologeta sadašnje vlasti. A za takve se u sajber Srbiji odomaćio naziv - bot. Šta će vam to gosn. @Markoticevic?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802380#p802380:2my305af je napisao(la):
Markoticevic » 12 Дец 2020 04:17 pm[/url]":2my305af]

пролонгирају

What language is this? We can switch to English if you prefer. Samo nemoj da unakazujes Srpski jezik sa ovim anglicizmom. Kazemo produze, oduze, nastave, pomere, bre imamo mnogo nasih reci. Nemoj mo da radimo kao najbedniji tabloidi.
@Маркотичевићу, с обзиром да су многи па и ти, већ увелико изван теме по разним беспотребним економско-политичким преклапањима, ево само укратко да одем и ја, али по сасвим другом основу, док се @Игор не пробуди и каже "вратимо се теми" :mrgreen:

Кажеш у поруци "само немој да унаказујеш српски језик са овим англицизмом", али ето, па и ти га унаказујеш ! Не тиме што си написао ону прву реченицу на тамо неком страном језику (вот ленгвиџ из дис?...." :D ), него тиме што и ти не пишеш на СРПСКОМ :dil: . Бре човече зар је теби српски ткз. "ошишана" латиница, али "Маркотицевицу" нажалост ниси једини!

Значи ако хоћеш да пишеш на српском, онда ћирилицом, ма може и том ј.....м латиницом :? , али правом латиницом (хм).
:sesir:
 
Šta je ovo poljo forum ? Kakve jabuke, parcele, sadnju pominjete. :grand:
 
Ljudi...

Godinama je bilo da se ceka da se radi na obilaznici i da se nista ne radi. Mozda ste zaboravili to iz skorije istorije? Brzo se zaboravlja. Sada se radi. I vazno je da se ne zaboravi na celu sliku. Ko sto neki na engleskom kazu, nemoj te da se fokusirate na drvo pa da ne primetite sumu. Zbog toga, kad je u pitanju neki delic obilaznice, kazem, ne moze da se gleda samo mali delic. Treba da se gleda sira slika. Zar ne vidimo snimke od dronaze itd od sovine i zabljine perspektive? Zar se ne vidi neki pomak, napredak?

Na to kad kazem da se radi, onda uzmu neki i lazno pokusavaju da namecu reci da ja tvrdim da se suvise brzo radi. Nisam to nikad rekao. Nego sam rekao da je lepo da radovi vidljivo napreduju na deonici. Ako zelite da bude bolje na nekoj sporijoj deonici, onda ce do da znaci da neka druga koja se gradi brze ce da se ipak gradi sporije nego sto je trenutna dinamika.


Prica da je pusteno X broj kilometara neke godine ne znaci nista. Bitno je koliko je uradjeno a ne koliko je pusteno. Mogu da grade neki autoput deset godina i da onda puste mnogo kilometara. Jel to onda uspesna godina ta u kojoj je to nesto pusteno? Ajde ne budimo najvni. I opet napominjem da je pandemija mnogo stosta po celom svetu zaustavila. Ali da, zboravio sam opet da su neki to prespavali pa nisu preimetili da ima ovo stanje sa virusom.
Sta bolje - hajde da kazemo da pocnu neki novi dug autoput i zavrse 90% u prvoj godini i onda osam godina ne rade nista. I onda u desetoj godini zavrse to malo pa se pusti u promet. Opa, jel to znaci da trebamo da samo gledamo koliko je pusteno? Ajde ne budimo petaci.


Nisam ja nigde stitio rezim. Ako ista kritikovao sam ga. Ne zelite da znate sta sam pisao na nekom drugom forumu o pomenutoj ministarki. Bivsu vlast i trenutnu obe kritikujem. A moze da se spominje bivsa jer je ona napravila sve uslove za trenutnu da dodje na vlast i radi to sto radi. Trenutna nebi postojala da bivsa nije radila sve to sto je radila.
A ono u 1990tim - pa to su drugi uslovi gde je strana sila gledala da unisti zemlju. Znamo efekat toga na obilaznicu - bombardovanje mosta na ostruznici. Da posetim: treca postanska marka.

jop2932.jpg


Dakle nesme da se poredu 1990te sa dan danas. Tada su agresori bombardovali obilaznicu. Nadam se da ovo nece da se brise, jer je bas na temi. Eto ima i slika mosta tada ranije.


Gaga, pa pisem na latinici. Imas pravo, bolje je na cirilici, ali posto pisem na latinici uzeo sam da je unakazim tako sto pisem sa skracenom latinicom.
Inace, u pitanju je Markotic. To ic na kraju... nije иц.
 
Žalosno je da se ljudi ovde odmah etiketiraju kao botovi čim kažu iole pozitivnu stvar o nekom projektu. I ja se slažem da je skroz nebitan taj podatak o puštenom broju kilometara na godišnjem nivou. Prosto naiđe takva godina, takvi su projekti u pitanju. Može se desiti da se i 2 godine ne pusti ni jedan kilometar pa se treće pusti 100 kilometara. Važno je da se rade putevi. Nažalost u Srbiji ide tako izgradnja sa dosta problema i kašnjenja. Kod nas ekspropijacija zadaje najviše problema. Sporo se rešavaju ti imovinski sporovi. Takođe ovde se stalno priča o nekim rokovima i bukvalno tumače datumi. U ugovoru piše rok ali ispod pišu i ona sitna slova koja ga jasnije pojašnjavaju. Rok se promeni na zahtev izvođača i onda više ne važi prethodni rok. Mi nemamo te ugovore i izmene na uvid tako da je možda bezveze o njima raspravljati.
 
Rokovi u Srbiji postoje da bi se probijali, projekti se rade preko one stvari, uzorci koji su potrebni za tunele odrade 20 tak % itd itd. Najgore mi je bilo kada me je pre par godina neki moj dalji rodjak koji nije iz Bg-a pitao za gradnju novog mosta na Savi, rekoh na koji misliš a on kaže pravi se novi most kod Ostružnice. Došlo mi je da se roknem.

Nego upravo prošao od 1000 ruža do BP, ubi me ovo vreme, nikako da se prolepša da poletim malo. Vidim promenu od poslednjeg obilaska, nadvoznjak kod Belog potoka lepo napreduje, sledeci nadvožnjak kod auto servisa pre pumpe Slap je sa gredama preko cele obilaznice, most na petlji BP je stigao skoro do zemljanog dela. Ima radnika i mehanizacije. Nadam se nekom lepsem vikendu pa da odradim jos jednu slikovnicu pre nove godine, jer radnim danima nema sanse da stignem obzirom da vec u 4 pada mrak.
Ostajte mi dobro.
 
@geovuk, nije ovde reč o etiketiranju, već o ukazivanju na to koliko je u ovoj zemlji sve dovedeno do apsurda, a baš auto-putevi su "perjanica" Apsurdistana. Ako se oni otvaraju preko medija kao što se uzima "kilo jabuka iz samousluge", ako stvarna otvaranja prate cirkuske predstave sa prisilno dovedenim radnicima iz fabrika i slike "predsednika" i "predsjednika" iznad tunela, onda pitanje novih kilometara definitivno "does matter".

I zato evo novog pitanja: šta će biti kada na kraju 2021. ne bude gotova deonica Preljina-Požega? Sam Vučić, bivša ministarka Mihajlović, sadašnji ministar Momirović, predstavnici Koridora Srbije, Puteva Srbije, svi su najavljivali taj datum. A kad pogledate najnoviji satelitski snimak, vidite da na trasi od 30 kilometara nije urađen ni jedan metar nadzemnih radova (dakle, ne računam tunele i most). Šta će biti objašnjenje za godinu dana?

Da, postoje problemi sa eksproprijacijom, nepredviđenim okolnostima tokom izvođenja radova, pa čak i vanredne okolnosti kao što je pandemija. Ali u pristojnoj zemlji ne postoji besomučno manipulaisanje svime i svačim, pa i izgradnjom puteva. U pristojnoj zemlji se pitaju stručnjaci, a ne političari, poslovi se ugovaraju transparetno i na javnim tenderima, u pristojnoj zemlji se štiti domaća građevinska operativa, pa joj se daje barem deo poslova...

Skorašnji satelitski snimak trase buduće deonice Preljina-Požega naposredno iza petlje u Preljini:

qWgsod.jpg
 
@daors
Ukazuj ti i dalje, navedi svoje misljenje, argumente, sto god ali ne moras da kazes da je neko (ili da ce ga neko nazvati) za ovu ili onu vlast da je bot ili sta vec. Prosto ne vidim potrebu za tim. Ovaj forum je posvecen ljuviteljima gradjevine i ne volim da se politika uplice, a pogotovo da se neko etiketira.
@Sova
Bilo bi lepo ako bi mogao da uradis jedan snimak do kraja godine kako bi imali presek za ovu godinu. Ima i drugih snimaka ali nije obuhvacena cela deonica. Po meni deonica od Belog do Bubanj potoka je najvise napredovala. Betonske mostovkse konstrukcije mogu dosta brzo da zavrse, a i trup je dosta napredovao. Cim na prolece puste do Orlovace onda ce se ljudstvo i mehanizaciju prebaciti na sektor na 5 i 6 i ubrzace se dosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802670#p802670:2j87scth je napisao(la):
daors » Ned Dec 13, 2020 5:51 pm[/url]":2j87scth]I zato evo novog pitanja: šta će biti kada na kraju 2021. ne bude gotova deonica Preljina-Požega? Sam Vučić, bivša ministarka Mihajlović, sadašnji ministar Momirović, predstavnici Koridora Srbije, Puteva Srbije, svi su najavljivali taj datum. A kad pogledate najnoviji satelitski snimak, vidite da na trasi od 30 kilometara nije urađen ni jedan metar nadzemnih radova (dakle, ne računam tunele i most). Šta će biti objašnjenje za godinu dana?

Šta će biti? Pa ništa... Zar koridor 10 nije trebalo da bude završen do olimpijskih igara u Atini 2004. Zakasnili su 15 godina, i šta je bilo? Ništa...
 
@geovuk, u današnjoj Srbiji politika je prožeta kroz sve aspekte života, a da tebe i mene niko nije pitao treba li tako. Ubeđen sam da skoro svi (ako ne i svi) ljudi koji vole ovu zemlju, prosto vole i kada se u njoj gradi nešto smisleno. Neki od nas smo potražili ovaj i slične forume jer smo "gladni" takvih vesti. Ljubav prema građevinarstvu postoji, ali je ona ipak sekundarna (na primer, spram Beogradske obilaznice, ama baš uopšte me ne interesuju Pelješki most - CRO, Koridor VC - BiH, ili Prioritetna dionica Smokovac–Mateševo - MNE). Interesuje me i neopisivo raduje kad se gradi u Srbiji!

A što se tiče politike, smatram da je vrhunski bezobrazluk kada se manipuliše mojom, tvojom i ljubavlju nebrojanih prema ovoj zemlji, koja se manifestuje kroz radost povodom gradnje infrastrukturalnih objekata. Na stranu sve ostalo što sam ranije pobrojao (nestručnost, netransparetnost, korupcija), gde je odgovornost za javno izgovorenu reč? Eto, recimo, juče je premijerka bila u Pojatama na gradilištu Moravskog koridora. Ali više ni ona, ni bilo ko drugi ne pominje ono što su sami obećali: da će deonica Pojate-Kruševac biti završena do kraja 2021. Jel ih neko terao da obećaju?

Isto tako ih niko nije terao ni da obećaju da će deonica obilaznice od Orlovače do Ostružnice u punom profilu biti gotova do kraja ove godine. A to je izgovarano u više navrata, još od kraja 2019. A kad veće neće, zašto ministar Momirović, neko iz Korodira ili Puteva Srbije ne stane pred kamere pa kaže "zato i zato". Da li sam ja ili ti terao sve njih da daju prazna obećanja? Da li smo, dakle, ti ili ja, uneli politiku u izgradnju auto-puteva. Naravno da nismo. Ali politika, i to ona velika je i u tome. To je prosto nemoguće primetiti iako sam i ja, protiv eksplicitnog unošenja politike na forum.
 
Imamo sasvim drugu temu u drugom delu foruma gde ima diskusa o koridoru deset. Odes na podsekciju zvana regionalni razvoj. Dobra je tema, zarpavo baci pogled na nju, jer ima mnogo detalja. Neki bas i idu u tome u vezi sa brzinom radova itd... na primer koliko je para izdvajano koje godine za ovaj rad. Tamo i pricamo o brzini busenje nekih tunela itd.

To sto ovde stvaljate tu diskusiju samo minira trenutnu temu o obilaznici oko Beograda.


Ima ona poslovica, ako gledas u crnu rupu, onda ce crna rupa da gleda u tebe. Ima dovoljno negativnosti. Kad gledam ovu temu zelim da prosto vidim sta se desava. Jel to suvise da se trazi?





Pitanje za one koje vise zanima tema i svrha teme...
Kako predvidjate dinamiku na radovima tokom zimskih meseca? Gledam vremensku prognozu... do kraja godine ce vreme verovatno biti iznad nule svaki dan. I to je dakle dobro, jer znaci da ce u teoriji moci da se radi.



Dodatak:
A kad veće neće, zašto ministar Momirović, neko iz Korodira ili Puteva Srbije ne stane pred kamere pa kaže "zato i zato". Da li sam ja ili ti terao sve njih da daju prazna obećanja?

Pa mozemo da predvidjamo zasto nesto kasni. Zar nije neka oprema u tunelima dolazila iz BiH, i da je ta Firma imala probleme da dostavi materijal? Zar nije stanje sa virusom imalo uticaj?

U svakom slucaju, mislim da vecina ljudi ovde ne gledaju mnogo te takozvane rokove i datume koji neki pricaju. Mi smo tu da vidimo slike i stvari sa deonica, da se razmeni koja informacija, da se postave informacije koje vidimo licno ili sa medija itd. To je cilj, da se prati rad. Mislim da ova tema to dobro radi, zar ne? Ajmo dati neku konstruktivni doprinos ovakvim stvarima umesto da se nesto prepiremo sa ovim drugim stvarima.
 
Kod nas se nekako odomaćilo to frljanje sa rokovima, kao sad ova nesrećna priča o vakcini u decembru, koja je u startu nemoguća kao priča o vozu koji ide 25 minuta do Novog Sada.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802222#p802222:2uw27jx7 je napisao(la):
Markoticevic » Sat Dec 12, 2020 7:17 am[/url]":2uw27jx7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801661#p801661:2uw27jx7 je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 10, 2020 8:15 am[/url]":2uw27jx7]Sad prošo Obilaznicom, ovaj deo od tunela do B Potoka se katastrofa sporo radi, kao da je počeo pre godinu dana. Nešto bolje napreduju betonsku stubovi, a ostalo sporo sačuvajbože za svega 8km dužine, onaj deo od tunela do kružnog i dalje posle tolko godina bukvalno nije ni pipnut. Da se, kako izgleda, gradi 5 godina (kako sad izgleda da če ukupno biti) par km punog profila autoputa, i to na blagom terenu, je baš presporo.

Pa vidite, nisu vas pitali. Zboravili su. Kako ih nije sramota.


Ali u svoj ozbiljnosti, radi se i treba da nam bude milo da se radi. Da se svuda radi brzom dinamikom, verovatno bi to sve vise kostalo. Nemaju oni beskonacno ljudi da rade - okej mozda i imaju, ali ne za ove ugovorene pare. Kako ja vidim, radi se i radovi idu. Mozda ne svuda istom dinamikom ali uvek barem negde nesto dobro napreduje na obilaznici.

Posecas me na one koji lupetaju "nece ovo nikad biti gotovo". Jel sad ta logika pomerena na "uuuu ovaj ili onaj delic se gradi suvise sporo"?



I onda trebamo da se upitamo - okej, hocemo da rade brze? Jel onda trebaju da uzmu radnike na tunelima od tamo oko opstine Lucani? Jel resenje da se ona deonica zanemari da bi ova bila gradjena brze? Rade se razne stvari na razni broj mesta, i da voleo bi mnogo da je sve gotovo proslog meseca ali tako je kako je.
To nije pitanje. Važna su oba puta.

Srbija je (valjda) pravna država u kojoj važe zakoni. Jedan od zakona je i Zakon o obligacionim odnosima (https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html)

Ako je neko potpisao ugovor mora, tj. trebao bi, da ga ispuni. To što je otvorio gradilišta na sve strane a nema resurse ni za jedno nije naša briga.
Nisu oni moleri da ti odrade podlogu pa da ih nema tri dana jer rade još 5 stanova paralelno.
 
Ako možete da mi objasnite sa tom logikom "neke godine se ne pusti ni 1km autoputa al zato sledeće puno" : zadnjih par godina je najavljeno recimo oko 800km novih autoputeva (Obilaznica do Pančeva, do CG, prstenast do Sarajeva, Ns-Ru-Ša-Lo, Ns-Zr-Bg, Karađorđev, Moravski, Ni-Pr...) pa ako se ove godine ne pusti NI JEDAN KM PUNOG profila autoputa (jer to je definicija autoputa a ne 3 trake i sl), tim tempom za kolko godina mislite da će se uraditi obećanih 800km? Ako pratimo zadnjih par godina obećanja, najveći deo njih bi trebao biti gotov do 2025. Jel vi stvarno verujete u to sa ovim tempom 0km ove godine, a sledeče verovatno samo 10tak km punog profila Obilaznice?
Druže Markotićević, pošto tvrdiš "da se radi", pogledaj satelit Srbije trenutno i ono što ćeš videti da se radi je 2km tunela Ča-Pž, 10-15km Bg Obilaznice (od toga samo deo pun profil), 2km Pojate-Kruševac, most na Savi kod Šabca 2km, i 2km brze ceste Lajkovac-Valjevo. Dakle na satelitu svi mogu videti da se trenutno radi ukupno svega 20tak km autoputeva u Srbiji. Uporedi to sa najavljenih 800km. Svega 3% obećanog. Šta za tebe znači reč "radi se", da se radi 1%, 5%, 50% ili 100%? Ili mogu raditi i 100m pa ćemo reći "radi se"?
 
I nije tačno da se radi, ne radi se obećani: Požega-CG, obećani nastavak Obilaznice B Potok - Pančevo, Požega- Kotroman, Fruškogorski, Karađorđev, davno davno obećan i zaboravljen Bg-Pa-Vš, 2012-e Vučićev obećan "šnelstrase" Zr-Bg... ne rade se druže Markotićeviću, ne možete braniti laž jer je svima lako proverivo da se ne rade, niti su se radili ranijih godina. Kao što se ni metro ne radi, ni nastavak Spoljne Tangente, ni nastavak Unutrašnjeg Prstena... i puuuuno obećanog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802693#p802693:1s31as7r je napisao(la):
geovuk » Ned Dec 13, 2020 6:24 pm[/url]":1s31as7r]@daors
Ukazuj ti i dalje, navedi svoje misljenje, argumente, sto god ali ne moras da kazes da je neko (ili da ce ga neko nazvati) za ovu ili onu vlast da je bot ili sta vec. Prosto ne vidim potrebu za tim. Ovaj forum je posvecen ljuviteljima gradjevine i ne volim da se politika uplice, a pogotovo da se neko etiketira.
@Sova
Bilo bi lepo ako bi mogao da uradis jedan snimak do kraja godine kako bi imali presek za ovu godinu. Ima i drugih snimaka ali nije obuhvacena cela deonica. Po meni deonica od Belog do Bubanj potoka je najvise napredovala. Betonske mostovkse konstrukcije mogu dosta brzo da zavrse, a i trup je dosta napredovao. Cim na prolece puste do Orlovace onda ce se ljudstvo i mehanizaciju prebaciti na sektor na 5 i 6 i ubrzace se dosta.

Kao što rekoh, ako vreme dozvoli imaćete\mo nov presek stanja. Evidentan je napredak od 1000 ruža do BP
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802730#p802730:3osh5cwj je napisao(la):
Earthmoving » Ned Dec 13, 2020 3:28 pm[/url]":3osh5cwj]I nije tačno da se radi, ne radi se obećani: Požega-CG, obećani nastavak Obilaznice B Potok - Pančevo, Požega- Kotroman, Fruškogorski, Karađorđev, davno davno obećan i zaboravljen Bg-Pa-Vš, 2012-e Vučićev obećan "šnelstrase" Zr-Bg... ne rade se druže Markotićeviću, ne možete braniti laž jer je svima lako proverivo da se ne rade, niti su se radili ranijih godina. Kao što se ni metro ne radi, ni nastavak Spoljne Tangente, ni nastavak Unutrašnjeg Prstena... i puuuuno obećanog.

Nema se para da se radi sve to sto bi ti hteo. Znam da nekim zine guzica mnogo i da zaborave da imaju financijski limiti.



Ova tema se tice Obilaznice oko Beograda - mislim da to ne razumete. Predlazem da pogledate opet temu jer zadnojoj godini zapravo se radi dosta na ovome.

Molim vas da prekinete da unistavete temu.
 
da li vam je sada jasno zasto radovi idu ovim tempom
toliko postova a jedna slicica bi imala vecu paznju
 
Vrh