Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Tunel Lipak-Železnik (!?), Bubanj potok tunel (ustvari je Beli potok) :bash: do do do do do (mo*ega) Dobanovaca...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9A-1a6Z5UI[/youtube]

OK, završava posao svim vlastima od Velje naovamo, ali za ime sveta ne dajte mu da priča!
 
Jbt koji de..l, e dok nam ovakvi stoje na celu puteva,nema boljitka. Sta onda ocekivati od ove drzave...?
 
А најтужније је што су могли да искористе ове радове да наши млади инжињери стекну праксу на правом послу и неку иоле пристојну плату,... али авај. Зато се Кинез иза Дробњака смешка.
 
Prebacen saobracaj ispod nadvoznjaka..
Steta sto bisu uradili i drugi nadvoznjak nego ce opet uskoro biti zatvaran isti deo zbog drugog nadvoznjaka..
 
Nisam znao gde da pitam, valjda potpada pod SMT, da li se uskoro planira spajanje one ulice koja prolazi ispred ulaza na novo bežanijsko groblje sa surčinskim putem na Ledinama?
 
Ima tema o tome (Tangenta T6).
Radiće se tek kada se groblje bude proširivalo. Belka je tamo odlično objasnio zašto se neće spajati ranije.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621818#p621818:2zs84mx9 je napisao(la):
caribrod » 11 May 2019 12:30 pm[/url]":2zs84mx9]Tunel Lipak-Železnik (!?), Bubanj potok tunel (ustvari je Beli potok) :bash: do do do do do (mo*ega) Dobanovaca...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9A-1a6Z5UI[/youtube]

OK, završava posao svim vlastima od Velje naovamo, ali za ime sveta ne dajte mu da priča!
Čovek je bruka za struku...
 
Кинези су жртвовали овцу на новој цеви тунела Стражевица..
 
Izgleda da ovca nije stradala uzalud,kako su krenuli prokopaće do Kine.Veliko brdo zemlje stoji pored puta za Resnik.
8c36cee4872d776bf7a1fcbe230808d5.jpg
87fee2f5e548d3bf7c1d1b1cba821a4f.jpg
c5de3ad5514d471ccc8c8255f5bc6981.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Hvala Tikvice. Jel ovo sa strane tunela ka Resniku, gde je ovo ne mogu da provalim? Jesu se konacno zahuktali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624066#p624066:1vem49pg je napisao(la):
Earthmoving » Uto Maj 21, 2019 8:49 pm[/url]":1vem49pg]Hvala Tikvice. Jel ovo sa strane tunela ka Resniku, gde je ovo ne mogu da provalim? Jesu se konacno zahuktali?
Resnicka strana, gde je bio onaj smaracki semafor, odma iza
 
Kako funkcioniše kružni tok Resnik?

Jesu li zakrpili ona oštećenja po ivicama?
 
Hvala Pwl. Inače, reče mi prijatelj koji živi tu u Resniku da su betonom isprskali, torketirali tu drugu stranu tunela koji buse da se ne bi obrusavalo. Ako sam ga dobro razumeo... :?
 
Earth,evo @Pwl me je preduhitrio.Jeste sa strane Resnika je i u pravu je tvoj prijatelj,ceo ulaz u tunel je isprskan betonom(vidi se malo i na slikama).Zahuktali su se i zanimljivo mi je da gomilaju izvađenu zemlju odmah tu na izlazu iz tunela,verovatno će je nasipati negde.Zanima me(pošto nisam stručnjak)jel ovo kad kopaju zemlju teži ili lakši slučaj nego kad kopaju tunel u steni?Predpostavljam da je lakše kopati ali stabilizacija i ostalo.
@Vlasto,oko 14:oo sam otišao i oko 16:oo se vratio iz Resnika,kružni tok je bio bez čekanja,doduše nije sezona ali ima šlepera.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ma Kinezi su tate, j** ne vade.. prosto čovek da plače kakve smo fukare do sad imali na terenu, aj što su nas opljačkali nego što su nam ukrali i deset godina..
 
^^ Pljackaju te i sad sa Kinezima, samo sto jos ne znas. U ovakve projekte se ne ulazi bez pljacke u startu. Steta tolikih para ne staviti malo u dzep.
 
Ех, тако је свугде по свету, свашта сам видео и прочитао. Сигурно је мања пљачка а учинак много бољи како год
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624083#p624083:3je70io7 je napisao(la):
vlasta » Uto Maj 21, 2019 10:38 pm[/url]":3je70io7]Kako funkcioniše kružni tok Resnik?

Jesu li zakrpili ona oštećenja po ivicama?

Funkcioniše fino...
Paukova mreža po zakrpi na bajpasu, na k.t. se još drži...a dokle će, ne znamo!
 
upravo sam prosao obilaznicom, novina kod surcinske petlje u izgradnji je da su na nadvoznjaku koji ce sluziti za prelaz "k11" preko obilaznice postavljene sve grede, za oba pravca i preko obe trake, dok su na petlji koja ce sluziti kao prikljucak postavljene sve grede preko trake ka novom sadu i pripremaju se za postavljanje greda preko trake ka nisu. to nadam se znaci da ce uskoro skinuti suzenja na obilaznici, vec sad se tu pravi veliki cep a kad krenu turci bice, ako ne zavrse, bas zeznuto.

nisam slikao, bio sam sam u kolima, prijatno sam iznenadjen i napretkom na onom delu petlje ka surcinu, u polju stotinak metara od obilaznice. vidi se podugacak red gotovih stubova za buduci nadvoznjak

na ostatku obilanice nije bilo nekih vidljivih radova, sem na mostu gde je bilo ljudi, ali ima dosta masina. zao mi je sto nisam slikao dva divlja drveta koja su nikla na samom izlazu tunela lipik, ka ostruzici. vide se malo i na google stree view-u ali su sada jos ojacala. uskore ce i ona biti posecena pa to moram da ovekovecim.

sve u svemu napredujemo
 
Znaci i na maloj petlji stavljaju gotove grede kao na prelazu K11 preko obilaznice?
 
stvarno se ne razumem ali cini mi se da postoji neka razlika, da li u samim gredama ili u tehnici montaze... moguce je i da gresim i je jedina razlika sto je veca petlja malo odmakla u izgradnji
 
Hvala @plećko
Naravno da se ne žuri sa postavljanjem šipova i izlivanjem stubova za nadvožnjak preko topslciderske doline, jer će za tunel biti potrebno još dosta vremena.

Meni veću misteriju predstavlja što se još ništa ne radi na tunelu Beli potok, a još manje u Bubanj potoku gde će biti veliki objekat petlje


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vrh