Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Da samo sto Moskva ima jos dva prstena koji nisu u punom profilu autoputa , ali su sasvim solidne magistrale koje u velikom delu imaju i zaustavnu traku . NJihovi precnici su 100 km i 150 km . To mi je dalo ideju da bi i nama odgovarala jedna takva saobracajnica . Sad kad imamo most kod Obrenovca recimo : Banovci , Pazova , Ugrinovci , Becmen , Obrenovac , Meljak , Barajevo , Ripanj , Grocka . NJena duzina bi iznosila oko 70 km .
 
Prvo da zavrsimo zapoceto pa teg onda da pocinjemo novo ni zaovo nemamo para.Daj mali graficki prikaz da vidimo kako bi to izgledalo i ima li nesto postoji li i jedan pravac
 
zar je moguće da na novim znacima kod dobanovaca nema ni istambula ni soluna....opet će svi turci kroz grad, ili će neko da lepo zaradi od štampanja letaka koji se dele na naplatnoj
 
ima znak za niš. to je dovoljno da turci znaju gde treba da idu.


ali bez obzira na to trebalo bi da stoje znakovi za glavne gradove zemalja ka kojima se proteže koridor 10, sofija, skoplje, atina i istambul (nije glavni ali je najveći).
 
довољно им је да знају Ниш, не треба више. после доле имају ознаке Софија и Солун
 
Hoces da kazes da su stavili novu tablu ili jos ovek stoji onaj mali prilepljeni gde pise Nis? Nadam se da je samo privremen. Trebaju sve stare table da menjaju od grada. Stranci jos uvek izlaze na stari Novosadski.
 
tihi ti govoriš o pravcu iz beograda ka šidu/novom sadu.

mi govorimo o pravcu šid/ns ka nišu

a što se tiče table kod zmaja, što obeležava novi sad, treba da ostane, ona je plave boje što označava magistralni pravac. samo treba dodati i zelenu tablu novi sad sa strelicom za pravo. zelena je boja koja označava auto put.
 
Evo i ja da potvrdim da su postavljeni novi portali i table na autoputu iz smera ZG-BG kod Dobanovaca na čuvenom račvanju obilaznica/Beograd. Bio sam svedok mnoštva pogrešnih predstrojavanja jer je logika malo zanemarena i ko želi da nastavui ka BGD-u treba da se isključi sa glavnog pravca i ide kroz podvožnjak. Oni koji nisu ovo pravovremeno prokljuvili pri autoputnim brzinama su nastavljali ka obilaznici tj Obrenovcu.

Sad je konačno jasno kuda treba da se ide da bi se išlo u Beograd a kuda za Niš. Veliki sam pristalica portala jer takvi znaci ostaju nedodirljivi za vandale i traju decenijama.Ovi tablirani sa desne strane puta pre ili kasnije bivaju grafitirani i ostavljaju jadan utisak. :gobb:
 
Ja i jesam govorio o pravcu iz Sida prema Nisu. Sto je PIGLET reko na racvanju Obilaznica i Beograd de su 4 trake tu je bio nadodat mali znak iznad autoputa de je oznacavalo pravac za Nis sa obilaznicom. Koliko sam svatio Pigleta tu su stavili nove iz jednog dela Cacak/Nis.
 
ја би те портале ставио свугде где може, много су прегледнији, а и, као што рече пиглет, не може да се црта по њима, и још не могу да се поломе, као што често раде са знацима поред пута
 
JohnnyLee":3n25blcc je napisao(la):
довољно им је да знају Ниш, не треба више. после доле имају ознаке Софија и Солун

pa da, kako sam samo glup, svi turci znaju za niš :bash:
 
kao što ja znam za gior kad idem za beč. ali čak i da ne znaju samo treba da prate znak za e75

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
у Хрватској нећеш видети таблу Београд док не прођеш Славонски брод.

Gargoyle":26k7cquy je napisao(la):
pa da, kako sam samo glup, svi turci znaju za niš :bash:

као што Милисав рече, знаш који је пут у путању и држиш се истог (Е-75 у овом случају, затим Е-80) ти мислиш да они имају Истанбул таблу у Бугарској?
 
direktor":1ivxlysk je napisao(la):
Prvo da zavrsimo zapoceto pa teg onda da pocinjemo novo ni zaovo nemamo para.Daj mali graficki prikaz da vidimo kako bi to izgledalo i ima li nesto postoji li i jedan pravac

Jos nisam savladao postavljanje slika , pa cim naucim postavicu skicu .
 
JohnnyLee":1xhosewf je napisao(la):
у Хрватској нећеш видети таблу Београд док не прођеш Славонски брод.
Још прецизније тек код Жупање, значи 43 км пред границом са Србијом ! Добро је да су и ту "чак" поставили ознаку :p

На слици, коју сам снимио априла 2007. године, је табла код Славонског Брода, 109 км пре границе, нема ознаке за Београд, а неки тврде да има (наравно не са Беобилада).

 
ето, погрешио сам. знам да се појављује тек релативно близу границе (пре 4 године сам прошао туда, заборави човек)
 
Meni je bilo zanimljivo sto kad dolazis iz pravca Osijeka onim novim autoputem i ukljucujes se na cvoru Slavonika, na asfaltu ima obojeno BG u traci koja te vodi ka istoku. Znaci bukvalno sad npr. ima u levoj traci BG a u desnoj ZG, obojeno belom farbom na samom putu (u zavisnosti kuda se krecete).

Za oznake na A3 potvrdjujem da je prva za Beograd upravo negde pre tog cvora, mozda na 70-tak km od granice.
 
Da ispravim MilisaV-a . Na tabli kod zmaja za stari Novosadski put ne treba da ostane Novi sad na njoj. Kao prvo postoji petlja dobanovci a kao drugo kad se zavrsi mos preko dunava treba da bude oznaka recimo Pancevo, Zrenjanin i Plavi Horizont, galenika ili sta god jos tamo ima. A na portalu iznad treba da pise Novi sad, Mitrovica,zagreb.
 
Да исправим Тихог-СРБ. На порталу изнад би требало да пише Нови Сад, Сремска Митровица, Шид.

Иначе се слажем са тобом да сад код петље "Змај", нема више потребе да стоји ознака за Нови Сад. Па циљ обилазнице и јесте да "одвуче" саобраћај из делова града. Ако остане ознака за НС онда ће многи, из навике, ићи и даље Т6, лакат кривина и даље за НС, оно јесте да је краће туда, али није брже, а више се потроши горива, јер треба проћи неких седам-осам семафора или већ.
 
Definitivno treba skloniti taj putokaz "desno za Novi Sad" kod Zmaja, baš puno ljudi koji ređe putuju svojim automobilom su rekli da su se tu zeznuli i da nisu na vreme ukapirali da treba da produže pored aerodroma. Dok ih je u dolasku put sam naterao da tako urade (jer nisu ni mogli da siđu u Batajnici) većina njih nije ni obraćala pažnju na to, u povratku su jednostavno poslušačli stari putokaz. Nadam se da kad petlja Batajnica bude gotova, da će putokaz za Beograd ostati da pokazuje pravo ka aerodromu, a izlaze u Batajnici neka označe samo sa Batajnica, Zemun, nikako Beograd, jer će opet pola ljudi izlaziti s auto puta na tom mestu onda.
 
Tako je niki_ns treba samo da bude Batajnica/Zemun.

Gaga dobro nisam precizirao koji bas grad treba da bude ,ne mora zagreg ali hocu da kazem da definitibno treba biti novi sad a ako to ne promenu ja cu ga motorkom saseci sledece leto :)
 
предлог табли код Змаја (Змај 1 је ка аеродрому, Змај 2 ка граду)

Змај 1:
zmaj1.jpg


Змај 2:
zmaj2.jpg
 
може ћирилица па латиница, није проблем. раздвајач / је најбоље решење за раздвајање писама
 
Vrh