Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Па поред фрљања терминима приближавају се и избори, а ова изјава тј. задња реченица је део изборне кампање, мора тако. Вероватно је Јоцић члан жуте странке па можда очекује и поред доброг положаја у Путевима Србије да има добро место и у самој партији !
 
Oni tako pričaju stalno i kad nema izbora, a stvarno ne znam zašto to rade.
 
Mrkina skola ;)

Ko voli nek izvoli,bilo je juce raspakivanje o Mrki.U emisiji je falio samo snimljeni smeh jer je lupano gore nego ikad,naravno najvise od naseg aktera. :lol:

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/871256/Распакивање.html

lacostenokio.jpg
 
Izgleda da im je Mrka bio omiljeni profesor, ovi iz Puteva i Koridora ima i njega da prešišaju.
 
Opet moram da budem bogohulnik i da ispravljam krive Drine

Rokovi za završetak koridora 10 nisu probijeni niti će biti probijeni sve da se ništa ne izgradi 2012!

Ne verujete??
Da li neko sme da se kladi u 500 din da ću mu lako dokazati da nema značajnijih kašnjenja u izgradnji Koridora X pa samim tim i obilaznice?

Neću nikog da derem klađenjem u veći iznos. Dosta nam je što nas vlast pravi ludim i totalnim budalama pred svetom, ne treba još ja da nekom uzmem pare zbog toga.)
Možemo da se kladimo pa da gubitnik sa tih 500din časti na narednom okupu forumaša.

Elem, da li neko zna kad je planiran završetak koridora X i da li neko sme da se kladi?
 
Za pocetak evo + za ispravljanje krive Drine a ako se nekad vidimo imas i pice bez obzira na odgovor, inace mislim da prognozirati rok zavrsetka Koridora 10 trenutno ne bi uradila ni Vidovita Zorka :)
 
nbumbic":1qehxk6f je napisao(la):
Elem, da li neko zna kad je planiran završetak koridora X i da li neko sme da se kladi?
a sta smatras planrianim rokom?
imas bar 3-4 roka koji su davali tadic, dinkic, mirko, kalanovic, mrka... i krecu se od 2009 do 2011
 
Jeл би неко могао да објасни ово

08. April. 2011 | (11:29 -> 18:41), Izvor : Studio B
"
- Pored auto puta ovog, imaće dve paralelne saobraćajnice, koje su smišljene da služe za komunikaciju. Sa desne strane treba da bude industrijska zona i deo projekta pored auto puta je regionalni put Batajnica Dobanovci, što je zamišljeno kao doprinos investitora lokalnoj zajednici, kaže Dragan Ršumović, direktor preduzeća Štabag.
"
 
Prolazio sam juce i nesto cackaju na mestu gde ce se graditi batajnicka petlja:
imag0788.jpg

imag0789r.jpg
 
Pustolov":6rx4h4b9 je napisao(la):
a sta smatras planrianim rokom?
imas bar 3-4 roka koji su davali tadic, dinkic, mirko, kalanovic, mrka... i krecu se od 2009 do 2011
Rok iz zvaničnih dokumenata za kompletiranje koridora X
Taj rok se nije menjao i za sada sve ide više-manje utvrdjenom dinamikom.
 
nbumbic":2ed7kwst je napisao(la):
Pustolov":2ed7kwst je napisao(la):
a sta smatras planrianim rokom?
imas bar 3-4 roka koji su davali tadic, dinkic, mirko, kalanovic, mrka... i krecu se od 2009 do 2011
Rok iz zvaničnih dokumenata za kompletiranje koridora X
Taj rok se nije menjao i za sada sve ide više-manje utvrdjenom dinamikom.
ajd budi ljubazan pa ga nakaci na net
bas me zanima sta tu pise
 
Pozdrav svima, čitam forum već duže vreme ali nikako da se učlanim i nešto napišem.

Elem, da li se znaju finalna idejna rešenja dobanovačke i batajničke petlje. Baš me zanima šta su smislili za batajničku petlju?
 



Rok za završetak projekta Koridor X je 31.12.2015 i nije se menjao od 2009


Ovu informaciju možete videti na sajtu Svetske banke.


Na donjem linku

http://web.worldbank.org/external/p...pagePK=64283627&menuPK=64282134&Type=Overview

možete naći sledeće podatke


Approval Date 09-JUL-2009
Closing Date 31-DEC-2015
Total Project Cost** 448


Dalje u izveštaju o napretku projekte možete videti sledeće ocene

Previous Rating Current Rating
Progress towards achievement of PDO Satisfactory Satisfactory
Overall Implementation Progress (IP) Satisfactory Moderately Satisfactory



Iz ocena se vidi da nema značajnog probijanja rokova.
Po distribuciji sredstava vidi se da početak gradnje u iole većem obimu nije ni planiran do ove godine.
Kratak izveštaj možete preuzeti sa sajta Svetske banke na ovom linku
http://www-wds.worldbank.org/extern...d/PDF/P1080050ISR0Di029201101301424772060.pdf

Poražavajuće je što nas svi političari i zvaničnici lažu bez ikakvog blama.
Svi su znali da je rok za završetak radova praktično 2016, a pričali su da će ceo koridor biti gotov do 2012.
kad su ovo pričali, nisu ni planirali da radovi počnu do ove godine na južnim delovima koridora.

Tek je tragedija što do ove informacije dolazite "velikom mukom" jer morate da u Google ukucate world bank corridor x highway serbia i da odete na četvrti link.


Znači prava državna tajna koju niko iz medija i opozicije nije mogao da provali! Čak ni wikileaks!

Pravo pitanje je:
Što ni jedan novinar koji prati ovu temu nije postavio pitanje Tadiću,Mrkonjiću itd.

"Što govorite da će ceo koridor X biti gotov 2012 kad na ugovoru sa Svetskom bankom njihovo sajtu stoji da je rok 31.12.2015?"

Što niko iz opozicije nije postavio ovo pitanje kad je to u pitanju javno dostupna?


Mislim da je bilo koje citiranje vesti iz naših medija o rokovima ili nagađanje o istim bez predmetno.



I obilaznica oko Beograda je deo Koridora X, a njen završetak je takođe plairan u 2015.
 
Гага":2ql378bh je napisao(la):
vucko":2ql378bh je napisao(la):
Vise detalja sa studia b

Izmena režima saobraćaja zbog izgradnje Obilaznice oko Beograda »

08. April. 2011 | (11:29 -> 18:41), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Izgradnja petlje Dobanovci i autoputa od Dobanovaca do Batajnice, kao dela Obilaznice oko Beograda, koji su počeli 15. marta biće završeni u aprilu sledeće godine, kažu u Putevima Srbije.


Paralelno sa rekonstrukcijom mosta Gazela i delova auto puta kod Bežanijske kose, počeli su radovi i na izgradnji petlje Dobanovci i auto puta od Dobanovaca do Batajnice. Kao sastavni deo obilaznice, ova deonica u dužini od skoro 10 kilometara, postaće glavna spona sa novosadskim auto putem, što će dodatno rasteretiti Beograd od teškog saobraćaja...........................
..................Svih 47 kilometara obilaznice oko Beograda, od Batajnice do Bubanj potoka, trebalo bi da bude u funkciji u aprilu sledeće godine. Iako će deo obilaznice činiti auto put, a deo saobraćajnice sa dve trake, kompletni teški tranzitni saobraćaj kretaće se tom deonicom.
У овој задњој реченици изјаве Миодрага Јоцића из ЈП "Путеви Србије" нешто није у реду ! Прочитао сам је једно десетак пута и опет ми није јасно.

Да ли то значи, по Јоцићу, да и део обилазнице од Авалског пута до Бубаљ потока улази у тај рок завршетка - април 2012. године. Изгледа да се опет фрљају са терминима !
ovo je čista igra rečima. tranzitni saobračaj se i sada obavlja ovim delom frtalj obilaznice. a od ibarske magistrale do bubanj potoka ide se nekim džadama pa se onda izlazi na tunel stara straževica pa kružnim putem do bubanj potoka. ono što Jocić namerno nije rekao je da će se teški tranzit stvarno obavljati obilaznim putem ali ne obilaznicom, odnosno koristiće se 3/4 obilaznice i 1/4 lokalmnih džada.
 
nbumbic":1n2gymav je napisao(la):



Rok za završetak projekta Koridor X je 31.12.2015 i nije se menjao od 2009


Ovu informaciju možete videti na sajtu Svetske banke.


Na donjem linku

http://web.worldbank.org/external/p...pagePK=64283627&menuPK=64282134&Type=Overview

možete naći sledeće podatke


Approval Date 09-JUL-2009
Closing Date 31-DEC-2015
Total Project Cost** 448


Dalje u izveštaju o napretku projekte možete videti sledeće ocene

Previous Rating Current Rating
Progress towards achievement of PDO Satisfactory Satisfactory
Overall Implementation Progress (IP) Satisfactory Moderately Satisfactory



Iz ocena se vidi da nema značajnog probijanja rokova.
Po distribuciji sredstava vidi se da početak gradnje u iole većem obimu nije ni planiran do ove godine.
Kratak izveštaj možete preuzeti sa sajta Svetske banke na ovom linku
http://www-wds.worldbank.org/extern...d/PDF/P1080050ISR0Di029201101301424772060.pdf

Poražavajuće je što nas svi političari i zvaničnici lažu bez ikakvog blama.
Svi su znali da je rok za završetak radova praktično 2016, a pričali su da će ceo koridor biti gotov do 2012.
kad su ovo pričali, nisu ni planirali da radovi počnu do ove godine na južnim delovima koridora.

Tek je tragedija što do ove informacije dolazite "velikom mukom" jer morate da u Google ukucate world bank corridor x highway serbia i da odete na četvrti link.


Znači prava državna tajna koju niko iz medija i opozicije nije mogao da provali! Čak ni wikileaks!

Pravo pitanje je:
Što ni jedan novinar koji prati ovu temu nije postavio pitanje Tadiću,Mrkonjiću itd.

"Što govorite da će ceo koridor X biti gotov 2012 kad na ugovoru sa Svetskom bankom njihovo sajtu stoji da je rok 31.12.2015?"

Što niko iz opozicije nije postavio ovo pitanje kad je to u pitanju javno dostupna?


Mislim da je bilo koje citiranje vesti iz naših medija o rokovima ili nagađanje o istim bez predmetno.



I obilaznica oko Beograda je deo Koridora X, a njen završetak je takođe plairan u 2015.
pa ne finasira se ceo koridor iz svetske banke pa samo to da gledas

drugo nisi ti bas to lepo proucio evo sta pise sta je closing date


Closing Date


The date all financial activities related to the project stopped. In many cases, financial activities (e.g. closing the books) will continue after actual field activities have ceased.
 
@ Orion - objasnjenje

Pa posto se oko autoputa nalaze necije njive, tj. parcele, paralelno sa autoputem ce se izgraditi dve saobracajnice koje ce omoguciti izgradnju privrednih sadrzaja na tim parcelama, jer one izgradnjom autoputa nemaju pristup, jer se na auto put moze ukljucivati i sa njega se iskljucivati, samo na petljama. Ovako ce omoguciti lokalnoj zajednici da razvije privredne sadrzaje na tako primamljivoj lokaciji...
 
Као што има уз аутопут од границе до Београда и даље.
 
Pustolov":2o0wqtns je napisao(la):
pa ne finasira se ceo koridor iz svetske banke pa samo to da gledas
Tačno!
No, gledanjem u detalje se promašuje očigledna poenta mog posta, a to je da su:

Tadić i co obećavali CEO koridor do 2012 iako su još 2009. znalo da od toga nema ništa,
Ako deo na jugu nije ni planiran da bude gotov do 2012 sledi obećanje je samo svesno laganje i izmšljanje bajki.

Dovoljno je pogledati samo jedan projekat/kredit pa da se vidi da je obećanje lažno, stoga se nisam cimao da citiram linkove i podatke o ostalim kreditima.


@Pustolov

Ne znam da li si primetio da sam u mom prethodnom postu napisao.

Po distribuciji sredstava vidi se da početak gradnje u iole većem obimu nije ni planiran do ove godine.
i da sam vam dao link za izveštaj o projektu

tu imate graf distribucije sredstava iz kojeg se vidi koji je obim građevinskih radova planiran za pojedine godine

Evo grafa
Disburstment.png



Iz grafa se vidi da se velika sredstva planirana još davne 2009. za 2014 i znatna za 2015.
Sledi da su građevinski radovi planirani i tih godina iako su obećavali gotov koridor do 2012. Sigurno ta sredstva nisu planirana za pisanje izveštaja i računovodstvwne aktivnosti


Pustolov":2o0wqtns je napisao(la):
drugo nisi ti bas to lepo proucio evo sta pise sta je closing date

.
Hm malo grešiš.
Stoji da sam loše napisao post.
Pisao sam ga novinarski, jer nemam vremena da napišem sve detalje.

Ne brini se kliknu sam i ja na link pored datuma

Da li si primetio da sam napisao
Rok za završetak PROJEKTA Koridor X je 31.12.2015, a ne rok završetka građevinskih radova ili puštanje u promet Koridora X.

Prvenstveno zaključke o rokovima zasnivam na planiranoj distribuciji sredstava. Iz grafa se vidi da obim planiranih sredstava za 2014 i 2015 "malkice" prevazilazi iznose potrebne za pisanje izveštaja sledi i tada su plairani građevinski radovi.


@Pustolove.

Veruj mi na reč da se i u podacima o drugim kreditima pominje 2015. kao rok završetka koridora iako se za neke segmente pominju i druge godine.
Možeš i sam da pogledaš sajtovima banaka.
 
Tadić i co obećavali CEO koridor do 2012 iako su još 2009. znalo da od toga nema ništa,
Ako deo na jugu nije ni planiran da bude gotov do 2012 sledi obećanje je samo svesno laganje i izmšljanje bajki.
sa ovim se apsolutno slazem

a dodao bih jos i

30. 07. 2008 TADIĆ I MRKA ZAVRŠAVAJU KORIDOR 10
je tom prilikom rekao da bi sve tri neizgrađene deonice autoputa na Koridoru 10 morale biti završene u roku od dve godine.

11/05/2009 Tadić: Sa Koridorom 10 bićemo drugačija zemlja
Planirano je da nedostajućih 300 kilometara autoputa na deonicama Horgoš–Novi Sad, Leskovac–grčka granica i Niš–Dimitrovgrad budu izgrađeni do kraja mandata ove vlade.

17.05.2010 Tadić: Sudbina vezana za koridore
Ja vezujem svoju političku sudbinu za završetak transportnih koridora. Odakle novac? To je razlog zašto razmišljamo o prodaji Telekoma. Ukoliko ne dovršimo puteve mi ćemo biti krivi. Ako ne budemo završili ono što sada radimo bićemo kažnjeni na izborima od strane građana

10. avg 2010 Tadić obilazi Koridor 10
Tadić dobio uveravanja od investitora da radovi na Koridoru 10 teku predviđenom dinamikom, kao i da će biti završeni do sredine aprila 2012. godine.
 
Prvi pokusaj postavljanja slika, sa gradilista Batajničke petlje (slikano mobilnim telefonom) :)










 
Hvala, ja ko trudan slon, prođe godinu dana da bih uspeo da postavim prve fotke ...godine su to .. :laugh:
a i Igor mi je pomogao u sređivanju istih šta da kažem bice uskoro još fotkica.....
 
PLasite me ljudi,uskoro vise necemo postovati na forumu samo cemo slike da postavljamo ;)
 
Боцо, браво и плусииић. Што више шкљоцај и за сваку сличицу или поједину групу слика краће објашњење. Само напред.

Значи бетон све у 16 ! Биће то све у реду, мислим на рок завршетка овог дела обилазнице и обе петље !
 
Vrh