Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

Pretpostavljam da ti jugoslovenska zastava ne bi smetala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896736#p896736:13geuwo0 je napisao(la):
DraganSt » Ned Nov 07, 2021 10:21 am[/url]":13geuwo0]Pretpostavljam da ti jugoslovenska zastava ne bi smetala.

Vidim da si naučio model ponašanja i odgovaranja na akademiji mladih lidera. Ako, trebaće ti.

Nisam ja protiv naše zastave. Kako to mogu biti? Državljanin sam Republike Srbije. Baš zato što je cenim mislim da je loše postavljati je na svaki ćošak jer se tako zastava i njena vrednost banalizuje, a pretpostavljam da je to i cilj.

Na kraju krajeva, nisam siguran, ali mislim da ovako nešto nije po zakonu. Zastava sa Malim grbom ne sme da bude istaknuta na ovoj zgradi i na ovakav način. Kažem nisam siguran, nek’ me ispravi neko ako grešim.
 
Ко о чему, баба о уштипцима а југословени о застави.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896738#p896738:1c8itw15 je napisao(la):
rangeros » Ned Nov 07, 2021 10:32 am[/url]":1c8itw15]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896736#p896736:1c8itw15 je napisao(la):
DraganSt » Ned Nov 07, 2021 10:21 am[/url]":1c8itw15]Pretpostavljam da ti jugoslovenska zastava ne bi smetala.

Vidim da si naučio model ponašanja i odgovaranja na akademiji mladih lidera. Ako, trebaće ti.

Nisam ja protiv naše zastave. Kako to mogu biti? Državljanin sam Republike Srbije. Baš zato što je cenim mislim da je loše postavljati je na svaki ćošak jer se tako zastava i njena vrednost banalizuje, a pretpostavljam da je to i cilj.

Na kraju krajeva, nisam siguran, ali mislim da ovako nešto nije po zakonu. Zastava sa Malim grbom ne sme da bude istaknuta na ovoj zgradi i na ovakav način. Kažem nisam siguran, nek’ me ispravi neko ako grešim.

Hvala. Ja sam takođe milion puta rekao da je kačiti zastavu svuda, krečiti zapišane zidove javnih prolaza u zastavu, i tako dalje, ponižavajuće, da joj umanjuje značaj i svečanost, ali ne, ja sam taj koji mrzi ovu zemlju zbog toga. Izgleda da su najveće patriote ovi što grb nose na gaćama, ne znam samo da li si veći patriota ako grb vremenom postaje žut, ili braon.
 
Ofarbaće ovi u boje zastave i objekte Rio Tinta i Ling Longa samo da bi mogli da kažu "vama smeta srpska zastava"...
 
Možemo očekivati da se u BnV izgrade i poslovne zgrade - recimo sedište Rio Tinta i Linglonga za Balkan.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Чему толика оптерећеност заставама,зар је највећи проблем видети своју заставу у својој Србији.Све смо проблеме решили па хајде да причамо о застави.У Америци се пре почетка сваке утакмице свира химна и диже застава ,и нико не прави спектакл од тога свака друга кућа има заставу и нико ништа не каже био либерал или конзервативац. Само у Србији је то проблем.Не може застава земље да буде кич и да му ви одређујете где је јој место.Не дозволите да Вучић добије јефтине поене на конту заставе да се преставља како он брани заставу од људи као ви што сте.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896786#p896786:3jyyv55n je napisao(la):
Авалон » Нед Нов 07, 2021 2:31 pm[/url]":3jyyv55n]Чему толика оптерећеност заставама,зар је највећи проблем видети своју заставу у својој Србији.Све смо проблеме решили па хајде да причамо о застави.У Америци се пре почетка сваке утакмице свира химна и диже застава ,и нико не прави спектакл од тога свака друга кућа има заставу и нико ништа не каже био либерал или конзервативац. Само у Србији је то проблем.Не може застава земље да буде кич и да му ви одређујете где је јој место.Не дозволите да Вучић добије јефтине поене на конту заставе да се преставља како он брани заставу од људи као ви што сте.
Проблем је видети недостојну употребу заставе као највишег националног симбола у виду јефтине декорације за распалу зграду. Заставе треба да буду само на јарболима, никако по оградама тераса, прозорима попут заставе или зидовима попут заштитне мреже на градилишту. Ок би било да имамо и код нас интонирање химне и дизање заставе на утакмицама. Али качење на зграду овако је вређање заставе и против закона.
 
Zna se gde treba da stoje zastave. Cenim da bi vecina patriota pobesnela kada bi im neko na automobilu sprejom iscrtao zastavu ali zato misle da je ok farbati zgrade po Limanu.
 
Najbolje da zastava postoji samo tamo na nekom jarbolu pa da prosečan gradjanin i ne zna kako mu izgleda zastava, a uveren sam da pojedini i sada ne znaju :) Možda ih druge zemlje nipodoštavaju gde ih sve kače ali bar svaki stanovnik zna kako mu izgleda zastava pa makar to bio neki kič na odeći. Lično mi nije jasno ni zašto ikome smetaju svetla na mostu koja su u boji zastave, to bi u nekim državama bilo normalno ali izgleda da je to ovde sramota jer se valjda stidimo sebe, ko zna.
 
Sto zastavu vise istices ona ti sve manje vredi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896929#p896929:2pknbf26 je napisao(la):
mariks » Пон Нов 08, 2021 10:04 am[/url]":2pknbf26]Najbolje da zastava postoji samo tamo na nekom jarbolu pa da prosečan gradjanin i ne zna kako mu izgleda zastava, a uveren sam da pojedini i sada ne znaju :) Možda ih druge zemlje nipodoštavaju gde ih sve kače ali bar svaki stanovnik zna kako mu izgleda zastava pa makar to bio neki kič na odeći. Lično mi nije jasno ni zašto ikome smetaju svetla na mostu koja su u boji zastave, to bi u nekim državama bilo normalno ali izgleda da je to ovde sramota jer se valjda stidimo sebe, ko zna.

Meни је уреду да мост сија у бојама тробојке, и ок ми је да постоје детаљи на одећи попут заставица на рукаву јакне или мотив заставе на мајици, али је дегутантно да застава буде на доњем вешу који се прља, на обући која се прља или чарапама, дегутантно је да се распале зграде сакривају великом заставом као украсом, дегутантно је да сама застава као државни симбол буде украс. Дегутантно је да се крече велике бетонске површине у боју заставе пошто тиме она губи на вредности. Америчка и Британска застава су постале наднационални симбол, оне су дезен у поп култури. Српска тробојка то није и не треба да буде. Може мотив тробојке да се користи у декорацији, могу спортски дресови и тренерке да буду у боји заставе, постоје украсне тробојне траке какве су увек примењиване за декорацију у 19. веку и штета је што се то дана не користи.

Није срамота истицати заставу. Срамота је погрешно истицати заставу. У супротном, хеј, хајде онда да кречимо све зграде у боју заставе и да осликавамо велики грб на фасади.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896978#p896978:341x8be5 je napisao(la):
Дошљак » Pon Nov 08, 2021 3:04 pm[/url]":341x8be5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896929#p896929:341x8be5 je napisao(la):
mariks » Пон Нов 08, 2021 10:04 am[/url]":341x8be5]Najbolje da zastava postoji samo tamo na nekom jarbolu pa da prosečan gradjanin i ne zna kako mu izgleda zastava, a uveren sam da pojedini i sada ne znaju :) Možda ih druge zemlje nipodoštavaju gde ih sve kače ali bar svaki stanovnik zna kako mu izgleda zastava pa makar to bio neki kič na odeći. Lično mi nije jasno ni zašto ikome smetaju svetla na mostu koja su u boji zastave, to bi u nekim državama bilo normalno ali izgleda da je to ovde sramota jer se valjda stidimo sebe, ko zna.

Није срамота истицати заставу. Срамота је погрешно истицати заставу. У супротном, хеј, хајде онда да кречимо све зграде у боју заставе и да осликавамо велики грб на фасади.

Ne mora sve fasade dovoljno bi bilo ovo samo, uvek mi to padne na pamet kada ulazim u BG. Nadam se da neko od zvanicnika cita beobilld i da ce videti ovo. :D

zastava.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896929#p896929:lbbzyvhr je napisao(la):
mariks » Pon Nov 08, 2021 10:04 am[/url]":lbbzyvhr]Najbolje da zastava postoji samo tamo na nekom jarbolu pa da prosečan gradjanin i ne zna kako mu izgleda zastava, a uveren sam da pojedini i sada ne znaju :) Možda ih druge zemlje nipodoštavaju gde ih sve kače ali bar svaki stanovnik zna kako mu izgleda zastava pa makar to bio neki kič na odeći. Lično mi nije jasno ni zašto ikome smetaju svetla na mostu koja su u boji zastave, to bi u nekim državama bilo normalno ali izgleda da je to ovde sramota jer se valjda stidimo sebe, ko zna.

Svetla na mostu su ok, ali ova zastava na BIGZu nema nikakve estetike. Ko da si je stavio na guzicu, eto tako izgleda.

A pretpostavljam da tamo mora bit zbog nekog duga nekom za nešto. Ne radi estetike, nego kao uvlačenje
 
Najveci patriotizam je setati po zastavi, sedeti na njoj, dovesti ljubimca da je zapisa, zato je svuda treba crtati

101964317_2292428334399160_5851328675845939812_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897002#p897002:2fjvcnqy je napisao(la):
Igormartin » Pon Nov 08, 2021 2:51 pm[/url]":2fjvcnqy]

Svetla na mostu su ok, ali ova zastava na BIGZu nema nikakve estetike. Ko da si je stavio na guzicu, eto tako izgleda.

A pretpostavljam da tamo mora bit zbog nekog duga nekom za nešto. Ne radi estetike, nego kao uvlačenje

I ja se ne slažem da gaće ne trebaju biti u dezenu zastave ali ovde to nije slučaj. Koliko znam ta zastava na bigzu je stavljena pred dolazak merkelovke, kada su bile obe zastave tj Nemačke i Srpske, a kasnije povodom pokreta nesvrstanih napravljena i ostavljena samo Srpska jer je tačno prekoputa sajma. E sad što se bigz raspada to je drugo, valjda će skoro krenuti i njegovo renoviranje. I dalje mislim da nam treba više zastava ili obeležja (sa ukusom naravno) jer mogu da se kladim da neki znaju kako izgleda Američka ili neka druga, a ne zna kako izgleda njegova.
 
Застава се не истиче на тај начин, у томе је проблем. Постављање заставе на неку површину, било зид, било ограду, било прозор као завесу, или на сто као стоњак је вређање исте. Застава треба да се вијори на јарболу. Могли су да ставе јарбол на БИГЗ и заставу на њега, то би било примереније.
 
Opet kažem, na jarbolu niko neće da je primeti. Sve bi to bilo ok da smo mi neki izuzetak i da nigde u svetu ne možeš videti neku zastavu sem na jarbolu. Npr odeš u Hrvatsku i bude ti muka od šahovnice i nacionalizma. I meni smeta kada visi na nekom prozoru, zidu, terasi... mnogo bi bolje bilo da postoje neki mini jarboli kao ukrasi ali mi ovo na bigzu uopšte ne smeta jer verujem da je uradjeno sa namerom zbog tadašnjeg pokreta i da će se skinuti.
 
Е тако треба, лепо на јарболу. Имамо по граду брдо јарбола који стоје без икаквих застава, доста њих и зарђалих. Свака предратна зграда има неки јарбол на крову или по фасади зависно од стила, а свака послератна зграда из доба комунизма има на улазу држач за јарбол. Једино новоградња из последњих 20 година ретко има јарболе или држаче за јарболе. Ја баш примећујем заставе на јарболима по зградама, ево нпр. зграда бивше железничке станице, онда јарболи испред народне скупштине, јарболи око и на самој Палати Србија, јарболи на зградама владе и министарства спољних послова, јарболи на касарни 7. пука у Немањиној... Леп пример ми је и народна застава истакнута испред ЕПСа у Проте Матеје. Ево и овај пример са аеродрома је леп. Исто су лепи детаљи мање заставе које каче на бандере. Војни музеј на тврђави исто има лепо позициониран јарбол, штета само што сама застава на њему није већа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896733#p896733:2tstjaok je napisao(la):
rangeros » 07 Нов 2021 09:44 am[/url]":2tstjaok]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896245#p896245:2tstjaok je napisao(la):
milos.tro » Čet Nov 04, 2021 11:24 pm[/url]":2tstjaok]

O Bože. Zna li neko kada će početi da dele flajere zastave po ulici i sandučićima?
А што ти смета наша застава на згради Бигз-а ?! Застава је постављена из одређеног разлога, празника Дан Заставе, био је скоро.
 
Такав начин истицања заставе није адекватан.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897439#p897439:1kc5z9he je napisao(la):
Дошљак » Uto Nov 09, 2021 9:21 pm[/url]":1kc5z9he]Такав начин истицања заставе није адекватан.

Ne vredi objašnjavati, ne znam zašto se trudiš.
 
Za sve naivčine koje vole da im SNS maže oči bojama srpske zastave

20211110_082951.jpg


FDgSiKaXMAE33Ek.jpg


FDgb37CXoAIZd0X.jpg


E-YRps6XsAI1REE.jpg


Zastave_Srbije_1052x940.jpg


I kako se na kraju završi taj njihov "patriotizam":

dff0e619-fd97-4e5c-ad86-2bf0c0f75d55_w1023_r1_s.jpg
 
Vrh